بهترین محله‌ های بهشهر برای زندگی کدامند؟

بهترین محله‌ های بهشهر

بهشهر یکی از شهرستان‌های استان مازندران است و در شرقی ترین قسمت این استان قرار دارد. اگر می‌خواهید درباره بهترین محلات بهشهر برای زندگی اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه شوید و مطلب پیش رو را بخوانید.

بهترین مناطق بهشهر برای زندگی

بهشهر جزو شهرهای قدیمی ایران به شمار می‌رود و از محلات مختلفی تشکیل شده است. از جمله این محله‌ها می‌توان به زیروان (به عنوان بزرگ‌ترین محله)، قایم ، گرجی محله ، فراش محله، نقاش محله، گراییل محله، قنبرآباد، کشتارگاه، فرهنگیان، فرودگاه، گلستان، گلشهر، ۱۷ شهریور، نواب صفوی، کوهی خِیل، شهید مدنی و کوای محله اشاره کرد.
گفتنی است که مناطق مختلف بهشهر نیز مانند شهرهای دیگر از جنبه‌های مختلف با یکدیگر فرق دارند. برخی از این مناطق برای زندگی مناسب هستند و برخی شرایط مناسبی برای زندگی ندارند. بعضی از این مناطق بسیار گران هستند و برای خرید خانه در آن‌ها باید پول زیادی بپردازید؛ اما برخی از آن‌ها قیمت پایین‌تری دارند.
نتایج پرس‌وجوی ما از مشاوران املاک بهشهر نشان می‌دهد که خیابان امام این شهر نسبت به مناطق دیگر بسیار گران‌تر است. برای خرید خانه در این خیابان باید پول زیادی بپردازید. اما در عوض در گران‌ترین و لوکس‌ترین خیابان بهشهر زندگی خواهید کرد. به عبارت دیگر، اگر به لحاظ مالی در مضیقه نیستید بهتر است در این خیابان به دنبال آپارتمان دلخواهتان بگردید. اما اگر می‌خواهید در منطقه‌ای خوب زندگی کنید اما پول گزافی برای خرید خانه نپردازید می‌توانید به گزینه‌هایی مانند خیابان فرودگاه، خیابان گلستان و فارابی فکر کنید. خیابان جمهوری نیز جزو مناطقی است که برای زندگی مناسب است و پیشنهاد خوبی برای خرید خانه به شمار می‌رود. اگر به دنبال جایی برای زندگی در یکی از محلات نسبتا خوب بهشهر هستید حتما سری به محله فرهنگیان هم بزنید. احتمالا در این منطقه می‌توانید آپارتمان خوبی برای خودتان دست و پا کنید. در ادامه به عنوان نمونه به دو مورد از محلات بهشهر اشاره می‌کنیم و وضعیت زندگی در آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بهترین محله‌ های بهشهر

بهترین محله‌ های بهشهر

فراش محله

فراش محله یکی از محلات قدیمی بهشهر به شمار می‌رود. در این محله ۴۲ هکتاری حدود ۲ هزار و ۹۵۰ نفر ساکن هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محله‌این است که دسترسی آسانی به جنگل دارد. بنابراین، اگر اهل سیر و سیاحت در طبیعت هستید می‌توانید در این محله ساکن شوید.
جالب است بدانید که در این محله تعداد زیادی مسجد وجود دارد و این مساجد جزو هویت محله مورد بحث به شمار می‌روند. شاید برای شما هم عجیب باشد که در یک محله ۵ مسجد وجود داشته باشد! موضوع دیگر این‌که آموزش و پروش بهشهر در این محله قرار دارد و وجود یک بیمارستان در آن بر اهمیتش افزوده است.
با بررسی‌ای اجمالی می‌توان به این نتیجه رسید که فراش محله یکی از محلات قدیمی بهشهر به شمار می‌رود. اگر مولفه پیوند اجتماعی برایتان اهمیت دارد و دوست دارید در محله‌ای زندگی کنید که مردمانش با یکدیگر روابط عمیقی دارند، می‌توانید در این محله ساکن شوید.

فرهنگیان

یکی دیگر از محلات بهشهر کوی فرهنگیان است. برعکس فراش محله که جزو محلات قدیمی بهشهر به شمار می‌رود، کوی فرهنگیان جزو بافت جدید بهشهر است و ۳ هزار رو ۶۰۰ نفر را در خود جای داده است. خوب است بدانید که وسعت این محله به ۳۴ هکتار می‌رسد.
گفتنی است، فراش محله جزو محلات برنامه‌ریزی شده بهشهر به شمار می‌رود از بافت شطرنجی منظمی برخوردار است. ساکنان این محله از امکاناتی مانند مدرسه، درمانگاه، سینما، پارک و فروشگاه بهره‌مند هستند.
گفتنی است؛ خانه‌های محله فرهنگیان نوساز هستند و به همین جهت از کیفیت بالایی برخوردارند. به‌طورکلی، با توجه به اینکه کوی فرهنگیان بهشهر دارای بافت شطرنجی منظمی است و محله‌ای جدید به شمار می‌رود، مکانی مناسب برای زندگی به نظر می‌رسد. اگر شیک پسند هستند و می‌خواهید در خانه‌های نوساز زندگی کنید، خانه‌های کوی فرهنگیان می‌توانند برایتان مناسب باشند.

خرید خانه در بهشهر

اگر به دنبال خرید خانه در بهشهر هستید باید بدانید که گزینه‌های متنوعی پیش رو دارید. در ادامه به برخی از این پیشنهادات به صورت نمونه اشاره می‌کنیم:
۱- آپارتمان ۸۰ متری، بهشهر بلوار هاشمی، ۲۲۸ میلیون تومان.
۲- آپارتمان ۹۵ متری، بهشهر باهنر، ۳۱۳ میلیون تومان.
۳- آپارتمان ۹۰ متری، بهشهر خیابان امام، ۲۴۰ میلیون تومان.

رهن و اجاره

برای رهن و اجاره خانه در بهشهر نیز پیشنهادات متنوعی پیش روی شما وجود دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- آپارتمان ۸۰ متری، بهشهر، ۳ میلیون تومان رهن،۶۰۰  هزار تومان اجاره.

۲- آپارتمان ۸۰ متری، بهشهر بلوار هاشمی، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۷۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۱۸۰ متری، بهشهر، کوهستان، ۱۰۰ میلیون تومان رهن، ۳ میلیون تومان اجاره.

۷ نکته طلایی برای خرید خانه

خرید خانه در بهشهر

خرید خانه در بهشهر

برای اینکه خرید خوبی داشته باشید و خانه موردنظرتان را با خیالی آسوده بخرید به نکات طلایی‌ای که در ادامه شرح می‌دهیم، دقت داشته باشید:
۱- هنگام بازدید از خانه موردنظرتان به مسایل امنیتی ساختمان از جمله ضد زلزله بودن آن، پله‌های اضطراری و… توجه کنید.
۲- به نورگیری آپارتمان یا خانه موردنظرتان توجه داشته باشید. شاید در ابتدا این موضوع زیاد مهم به نظر نرسد، اما میزان نورگیری خانه‌ای که می‌خواهید در آن زندگی کنید، ارتباط مستقیمی با میزان شادی یا افسردگی‌تان خواهد داشت.
۳- حتی‌الامکان خانه‌ای بخرید که با نیازهای شما هماهنگی داشته باشد. به طور مثال، اگر خانواده پرجمعیتی هستید و نیاز به اتاق خواب‌های متعددی دارید، حتما این موضوع را مدنظر داشته باشید.
۴- خانه‌ای را انتخاب کنید که بتواند آسایش را برایتان به ارمغان بیاورد. در این ارتباط باید به آرام بودن محله توجه داشته باشید. از سوی دیگر، تعداد واحدهای ساختمان موردنظرتان نیز اهمیت زیادی دارند.
۶- حواستان به سیستم سرمایش و گرمایش خانه موردنظرتان باشد. این موضوع اهمیت اساسی دارد و حتما باید در هنگام خرید خانه به آن دقت کنید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید.
۵- اگر قرار است آپارتمان بخرید حتما دقت کنید که بالکن داشته باشد. وقتی خانه‌تان حیاط ندارد، بالکن غنیمتی است که بعدها قدرش را خواهید دانست.
۶- هنگام خرید خانه به هزینه‌هایی مانند هزینه سند، هزینه دفتر ثبت اسناد، هزینه‌های مربوط به پایان کار، مالیات و کمیسیون املاک دقت داشته باشید. حتما این هزینه‌ها را برآورد کنید و پول کافی برای آن‌ها کنار بگذارید.
۷- به نکات حقوقی هنگام عقد قرارداد توجه کنید. حتما ماده‌ها و تبصره‌های قرارداد و مبایعه‌نامه خرید را با دقت بخوانید. قرارداد را حتما در بنگاه معاملات منعقد کنید و از عقد قرارداد به صورت دستی و خارج از مراکز معتبر پرهیز کنید. به این ترتیب می‌توانید یک خانه مناسب در یک محله‌ی مناسب برای زندگی در بهشهر خریداری کنید.

در بین محله‌های معرفی شده در این مقاله کدام یک از محله‌ها را برای زندگی خود می‌پسندید؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.

این مقاله از هومگ مورد پسند شما واقع شده است؟

برچسب ها:
پیام بگذارید