بهترین محله‌ های نکا برای زندگی

بهترین محله‌ های نکا

نکا یکی از شهرستان‌های معروف و نسبتاً کم جمعیت استان مازندارن است. شهرستان ساری از غرب و بهشهر از شرق به شهرستان نکا متصل و با آن همسایه هستند.

گرچه نکا نسبت به برخی شهرستان‌های دیگر استان مازندران کمتر پیشرفت کرده است، اما می‌تواند مقصد خوبی برای سفر کردن یا حتی اقامت دائم در یکی از شهرهای شمالی کشور باشد.

اگر میخواهید با جزئیات این شهر بیشتر آشنا شوید و محلات مختلف آن را به منظور زندگی بهتر بشناسید، با این مقاله که به طور اجمالی به معرفی خود شهرستان نکا و البته بهترین محله‌ها و مناطق آن می‌پردازد، همراه شوید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید شاما عناوین و سرفصل‌های زیر است:

  • آشنایی بیشتر با شهرستان نکا
  • معروف ترین روستاهای نکا کدامند؟
  • بهترین محله‌های نکا برای زندگی

آشنایی بیشتر با شهرستان نکا

همانطور که پیش‌تر گفته شد شهرستان نکا که یکی از شهرهای استان مازندارن است، با دو شهر ساری و بهشهر همسایه است. رود نکا از میان شهر نکا می گذرد و راه آهن سراسری از آن عبور می کند. وجود ریل راه آهن در این شهر یکی از مهم‌ترین شاخصه های شهرستان نکا است.

هم اکنون در حدود ۲۳۲۸۳ خانوار در شهر نکا زندگی می‌کنند و این شهر در حدود ۹۰۵۸۸ نفر جمعیت دارد.

شهرستان نکا به علت وجود پدیده های متنوع جغرافیایی ، طبیعی و تاریخی (دریا ، جنگل ، رود ، چشمه ، کوه ، آبشار و …) از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تپه نارنجباغ
  • آبشارهای متعدد : مانند آبشارهای دوزده ، زنگت ، لیمونده . چناربن.
  • دریاچه طبیعی استخر پشت
  • نهالستان چلمردی و خیر آباد
  • چشمه ی آب معدنی قرمرض
  • غار تاریخی خانه سر
  • جاذبه های مذهبی :وجود امامزاده های فراوان در منطقه نشان از قدمت تشیع در استان مازندران و شهرستان نکا می باشد. معروف ترین این امامزاده ها  عبارتند از :  امامزاده پنج تن ارم ، امامزاده عبدالله اطرب ، امامزاده یحیی سیکا ، امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم و امامزاده شاهرضا لائی.
بهترین محله‌ های نکا

بهترین محله‌ های نکا

معروف ترین روستاهای نکا کدامند؟

از روستاهای معروف شهرستان نکا میتوان به اطرب، میانگله، گلبستان، طوسکلا، آبلو، زرندین (علیا و سفلا)، خورشید، چلمردی، بهزادکلا، زروم، سوچلما، شهاب الدین، فریمک، قلعه سر علیا، کوهسارکنده، کمیشان،اومال اشاره کرد.

شهرستان نکا شامل تعدادی روستا نیز هست. جمعیتی که در روستاهای این شهرستان زندگی می‌کنند نیز بسیار است. البته بسیاری از ساکنین روستاهای اطارف نکا روزها برای کار به مرکز این شهرستان می‌آیند و شب هنگام دوباره به روستای خود باز می‌گردند. به همین جهت جمعیت شهرستان نکا در روزهای کاری و طی روز بیشتر و در حین شب کمتر می‌شود.

بهترین محله‌های نکا برای زندگی

اگر به هر دلیل قصد دارید از روستاهای اطراف شهرستان نکا، به مرکز این شهر مهاجرت کرده و در آن زندگی کنید، یا می‌خواهید به جای زندگی در شهرهای شلوغ یکی از شهرستان‌های خوش آب و هوا و کم جمعیت شمالی کشور را انتخاب کنید و انتخاب شما شهرستان نکا است، بد نیست محلات خوب این شهرستان را نیز بشناسید.

بهترین و لوکس ترین محله‌های شهرستان نکا که می‌توان به لحاظ کیفیت سازه‌های ساختمانی و امنیت محله به آن ها اعتماد کرده و در آن‌ها زندگی کرد محلات زیر هستند:

سی متری، ماکروویو، طزره محله، نارنجباغ، آرامگاه، علمیه، عباس آباد، مهرآباد، ترک محله، شهیدخلیلی، شالیکوبی

بنابراین اگر قصد خرید خانه در شهرستان نکا را دارید یا می‌خواهید در این شهر سرمایه گذاری کنید، بهتر است از میان محلات فوق یکی را انتخاب کنید. چراکه سرمایه گذاری روی محلات شیک، با امنیت بالا و خوش نام در یک شهر یکی از شروط اصلی زندگی راحت در یک مکان تازه یا کسب درآمد معقول از یک سرمایه‌گذاری موفق روی ملک است.

بهترین محله‌ های نکا

بهترین محله‌ های نکا

این نکته را نیز از یاد نبرید که شهرستان نکا به دلیل داشتن صنایع فعالی همچون نیروگاه شهید سلیمی، شرکت صدرا. دو کارخانه آرد. کارخانه پنبه. شرکت نکا فولاد. کارخانه سیمان، نکا پلاست، ماشین نکا، کارخانه هوافضای نکا (ساخت هواپیماهای شناسایی)، کارخانه سیلو. (کارخانه تولید آبگرمکن و بخاری مازند گاز و کارخانه‌های تولیدی آجر سفال بوستان سفال- نکاسفال – مازرون سفال و سفال سازان میاندرود در روستای گلبستان) شهرستانی رو به رشد است و قطعاً آینده روشن‌تری نسبت به امروزش دارد.

برچسب ها:
پیام بگذارید