تمام آنچه برای خرید و اجاره خانه در شیراز، شهر شعر و بهارنارنج باید بدانید

بهترین محله های شیراز برای زندگی

در این مقاله قصد داریم با شیراز، این شهر زیبای تاریخی و محله‌ها و خیابان‌های معروف آن بیشتر آشنا شویم. برای خرید خانه علاوه بر بررسی اکثریت محله‌ها و مناطق خوب، محله های خوب شیراز برای زندگی نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. خیابان‌های معروف شیراز نیز معرفی و بررسی خواهند شد.
ممکن است شما قصد ادامه‌ی زندگی و رهن و اجاره خانه در شیراز و یا خرید خانه در شیراز را داشته باشید و یا قصد سفر یا بازدید از آن را داشته باشید. بنابراین لازم است که در مورد این شهر اطلاعاتی به دست آورید و با محله های مختلف آن آشنا شوید. پس با خواندن این مقاله می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. البته دسترسی به نقشه محله های شیراز نیز می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. مطالب و موضوعات مهمی که در اینجا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، به شرح زیر هستند:

 • معرفی زیبایی‌ها و ویژگی‌های مختلف شیراز
 • بررسی محله های خوب شیراز برای زندگی
 • خیابان‌های معروف شیراز کدام‌ها هستند؟

معرفی زیبایی‌ها و ویژگی‌های مختلف شیراز

شهر شیراز یکی از شهرهای زیبای ایران است که به دلیل ویژگی‌های متعدد و جاذبه‌هایی که دارد باعث شده افراد زیادی از گوشه و کنار جهان برای دیدن این زیبایی‌ها راهی این شهر شوند. تعدادی از بهترین و معروف‌ترین جاذبه‌های باستانی ایران مانند تخت جمشید، مجموعه پاسارگاد و مقبره کوروش، کاخ‌ها، قلعه‌ها و شهرهای دوران ساسانی، نقش رستم، نقش رجب و … در نزدیکی این شهر قرار گرفته‌اند که افراد زیادی تمایل به دیدن آنها دارند. تعدادی از برترین بناهای تاریخی مانند، مسجد نصیرالملک، مجموعه وکیل، مسجد جامع عتیق، دروازه قرآن، ارگ کریمخانی و همچنین باغ‌های ایرانی مانند باغ ارم، نارنجستان قوام، باغ دلگشا، قصرالدشت و … در این شهر قرار گرفته‌اند. شیراز در لیست پنج شهر برتر گردشگری ایران قرار دارد.

بیشتر بخوانید: با بهترین محله های تهران در مجله هومینگ برای اجاره خانه در تهران و یا خرید خانه در تهران، آشنا شوید!

بهترین محله های شیراز برای خرید یا اجاره خانه

بهترین محله های شیراز برای خرید یا اجاره خانه

بررسی محله های خوب شیراز برای زندگی

گرمای وجود مردم شیراز و لطف و صفا و محبت آنها باعث شده تا‌ در این شهر قلب‌ها بیشتر به هم پیوند یابند؛ پیوندی عمیق از گذشته تا امروز. شیراز در گذشته یازده محله مسکونی در حصاری با هشت دروازه داشته و همه‌ی مردم از این هشت دروازه برای ورود و خروج به آن استفاده می‌کرده‌اند.
در این بخش سعی می‌کنیم تا تمام محله های شیراز را معرفی کرده و مشخص کنیم که کدام محله‌ها برای زندگی مناسب هستند. پس با دقت در اطلاعات ارائه شده در این قسمت خواهید توانست به مطالب مفیدی دست یابید. می‌توانید از نقشه محله های شیراز هم برای آشنایی و درک بهتر استفاده کنید.

 1. محله آستانه (شیراز)
  یکی از محله های بسیار قدیمی شیراز، آستانه است. این محله که از محله های خوب شیراز برای زندگی است، در مرکز شیراز قرار دارد و آرامگاه سید علاءالدین حسین فرزند موسی کاظم در آنجاست. این آرامگاه بعد از شاهچراغ مهم‌ترین زیارتگاه موجود در شیراز است.
 2. محله ابیوردی
  یکی از دیگر از محله های خوب شیراز، ابیوردی نام دارد که محله‌ای قدیمی است. نام ابیوردی از ابیورد خراسان یا باورد گرفته شده که پس از استیلای اعراب به ابیورد معروف شده است.
 3. محله بالا کفت
  بالا کفت یا بالا کفد، اسم یکی از محله های شیراز قدیم است که در جنوب این شهر قرار دارد. به زبان مردم قدیم شیراز کفد یا کفت به قسمت‌های باغستانی و باغات بزرگ گفته می‌شود و علت نام‌گذاری این منطقه نیز وجود باغ‌های بزرگی مانند باغ سالاری، باغ خاتون، باغ کلانتری، باغ آستانه و … در این محله است.
 4. محله بقعه شاه داعی‌الله
  محله شاه داعی الی االله نیز یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است. شاه داعی از عرفا و حکمای معروف شیراز بوده و علاوه بر اینکه شعر می‌گفته چیزی حدود ۳۵ جلد کتاب مختلف هم تألیف کرده ‌است. آرامگاه وی در ضلع جنوب شرقی گورستان معروف دارالسلام قرار دارد.
 5. محله دروازه اصفهان (شیراز)
  دروازه اصفهان یکی از محله های خوب و قدیمی شهر شیراز است. این محله خود مجموعه‌ای از محله های درب شاهزاده، چپرخانه، محله ده‌بزرگی‌ها، بازارچه فیل و… است. قبلا در این محله اعیان و اشراف شیرازی زندگی می‌کردند و شغل بیشتر آن‌ها چوب‌فروشی بوده است. این محله که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است، از ضلع غرب به محله موردستان و از ضلع شرق به خیابان شهناز متصل است.

  بهترین محله شیراز برای اجاره آپارتمان

  بهترین محله شیراز برای اجاره آپارتمان

 6. محله سنگ سیاه (شیراز)
  سنگ سیاه نام یک محله‌ای بسیار قدیمی است که علت این نام‌گذاری وجود سنگ سیاه چهار گوشی است که در محوطه آرامگاه سیبویه قرار دارد. گفته شده که در گذشته مردم شیراز برای شفا یافتن به این سنگ مراجعه می‌کرده‌اند. این محله کوچه‌هایی تنگ و باریک دارد.
 7. محله گود عربان
  گود عربان از دیگر محله‌ای قدیمی شیراز است که در مرکز این شهر قرار دارد. این محله در دوره قاجاریه و پیش از آن دارالحکومه شیراز قدیم بوده است. بسیاری از مساجد قدیمی، از جمله مسجد نصیرالملک، مدارس علمیه نظیر مدرسه خان، کاخ قوام الملک و حرمسرای زینت الملک در این محله قرار دارند. آرامگاه شیخ روزبهان، حسینیه قوام، نارنجستان قوام، مدرسه خان، امامزاده زنجیری و … نیز در این محله قرار دارند. این محله از دیگر محله های خوب شیراز برای زندگی است.
 8. محله ارمنی‌ها
  یکی از محله های شیراز قدیم، محله ارمنی‌ها نام دارد. این محله در نزدیکی محله درب مسجد قرار دارد و کلیه عیسویان شیراز در این محل زندگی می‌کرده‌اند. به دستور شاه عباس دوم ارامنه از ارمنستان به ایران آورده شده بودند و در اصفهان و شیراز زندگی می‌کردند. مکتب خانه، کلیسا، قراول خانه، بازار و بازارچه مخصوص عیسویان و ارمنی‌ها نیز در این محله قرار دارد.
 9. محله اسحاق بیگ
  محله اسحاق بیگ نیز از دیگر محله‌های شیراز قدیم است و در مرکز این شهر هم قرار گرفته است. شیخ جمال الدین ابواسحق اینجو پسر محمود شاه که مردم شیراز او را امیر اسحق بیگ یا اسحق بیگ می‌گفتند توانست بر مدعیان حکومت فایق آید و حکومت فارس را به دست بگیرد. به پاس دادگری وی نسبت به‌آبادی شیراز، نام او را بر این محله گذاشته شده است.
 10. محله بازار مرغ
  از قدیمی‌ترین محله‌ی شیراز قدیم، محله بازار مرغ است. این محله در محل فعلی شاهچراغ قرار دارد و در اصل دو محله بوده یکی محله شاهچراغ (ع) و دیگری محله بازار مرغ. بازار مرغ فروشان بازاری در حدود یک کیلومتر است که سقف آن پوشیده و کف آن گود و نور آن بسیار کم و تاریک است.
 11. محله پودنک
  پُودُنَک نام محله‌ای قدیمی در شرق شیراز است. این محله در گذشته یکی از روستاهای اطراف شیراز بوده و وقتی شیراز بزرگتر شده است درون شهر شیراز قرار گرفته ‌است. پودنک شامل بخشی از منطقه هفت شیراز است و با محله‌های دشت چنار، شریف‌آباد، حسین‌آباد همسایه است.
 12. محله درب شیخ
  محله درب شیخ یا محله باغ که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است، بخشی از محله بالا کفت شیراز است. آرامگاه روزبهان بقلی فسایی در این محله قرار دارد. این محله در مجاورت آرامگاه سید علاءالدین حسین، نارنجستان قوام و خانه زینت الملوک واقع شده است.
 13. محله درب مسجد
  محله درب مسجد که امروزه به نام درب مسجد مشیر معروف است، یکی از محله‌های شیراز قدیم است. مسجد مشیر شیراز با زیبایی و قدرت تاریخی و کاشی کاری‌های زیبایی که دارد بسیار مورد توجه جهان‌گردان داخلی و خارجی است.

  بهترین محله شیراز برای خرید خانه

  بهترین محله شیراز برای خرید خانه

 14. محله سر باغ
  یکی دیگر از محله‌های شیراز قدیم، محله سر باغ است. این محله در گذشته بسیار پررونق بوده‌ و در مجاورت باغی بزرگ قرار داشته‌است. در کنار این باغ، خانه‌هایی ساخته شده و در ادامه محله سرباغ به وجود آمده است.
 15. محله سردزک
  محله سردزک که در جنوب شیراز قرار دارد، یکی از محله‌های شیراز قدیم است. دو محله سردزک و محله دشتک با هم ادغام شده و محله جدید ایجاد شده سردزک نامیده شده است.
 16. محله سنگ سیاه
  محله سنگ سیاه نیز که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است و از ادغام دو محله دیگر ایجاد شده است. این محله نام یکی از محله‌های شیراز قدیم است که با محله درب کازرون که خود محله‌ای جداگانه بوده ادغام شده و در نهایت محله جدید ایجاد شده، محله‌ سنگ سیاه گفته شده است.
 17. محله کلیمی‌ها (شیراز)
  محله کلیمی‌ها که محله جودها نیز گفته شده است، نام یکی از محله‌های شیراز قدیم است که تقریبا دست نخورده باقی مانده‌است. در این محل حمام، مکتب خانه، بازار، بازارچه، قراول خانه و مسجد مخصوص کلیمی‌ها وجود داشته ‌است.
 18. محله‌ درب شاهزاده
  از جمله محله‌های شمالی شیراز که برای زندگی نیز بسیار مناسب است، محله درب شاهزاده است. دو محله‌ مستقل به نام‌های محله‌ شیادان و محله‌ موردستان وجود داشته است که خان زند دستور ادغام این دو را داده و محل جدید را محله‌ درب شاهزاده نامگذاری کرده است. گفته شده که علت این نام‌گذاری وجود قبر شاهزاده منصور در این محل بوده است.
 19. محله قصردشت یا قصدالدشت
  محله قصردشت یا قصرالدشت یکی از محله‌های قدیمی و خوب شیراز برای زندگی است. این محله در شمال غربی شیراز قرار گرفته و در قدیم به مسجد بردی هم مشهور بوده است. دلیل این نام‌گذاری در گذشته این بوده است که یک مسجد سنگی در این محله وجود داشته است. گفته شده که کتیبه‌های سنگی مسجد بردی هم اکنون در مسجد رئیس احمدی قصرالدشت وجود دارند. در گذشته این محله شربت خانه شیراز هم گفته شده و علت آن هم وجود باغ‌های میوه فراوان در این محله بوده است.
 20. محله میدان شاه شیراز
  محله میدان شاه شیراز، یکی دیگر از محله‌های قدیمی شیراز است که در شمال این شهر زیبا قرار دارد و از دوره صفویه تا قاجاریه، مجموعه‌های حکومتی در آن ساخته شده‌اند. علت نام‌گذاری این میدان مجاورت آن با محله باغ شاه بوده است.

 

بیشتر بخوانید: محله معالی‌آباد، محله دوست داشتنی و محبوب شیراز

خیابان‌های معروف شیراز کدام‌ها هستند؟

محله های شیراز برای خرید خانه و آپارتمان

محله های شیراز برای خرید خانه و آپارتمان

خیابان‌های معروف شیراز موضوع مورد نظر برای بررسی در این بخش است. این شهر زیبایی‌ها و جاذبه‌های بسیاری دارد که باعث می‌شود افراد مختلف از نقاط دور و نزدیک به دیدن آن بیایند. شهر زیبای شیراز دارای خیابان‌های معروف زیادی است که قدم زدن در آنها حسی لذت بخش دارد. در این قسمت معروف‌ترین آنها بررسی می‌شوند.

 1. خیابان ارم شیراز
  یکی از خیابانهای معروف شیراز، خیابان یا بلوار ارم است. این خیابان بسیار زیباست و معماری جذابی دارد. این خیابان از میدان ارم و بلوار دانشجو شروع می‌شود و تا خیابان آزادی شیراز ادامه دارد. از جمله مراکز مهم و دیدنی این خیابان می‌توان به باغ ارم، صدا و سیمای شیراز، پارک آزادی، رستوران شاطر عباس و تعداد زیادی رستوران‌ها و کافه‌های مختلف اشاره کرد. دانشگاه شیراز هم در فاصله کمی از این میدان قرار گرفته است.
 2. بلوار کریم خان زند شیراز
  یکی خیابان‌های معروف و طولانی شیراز، کریم خان زند است. این خیابان از میدان نمازی شروع، از میدان امام حسین عبور کرده و به میدان شهدای شیراز می‌رسد و تا انتهای بلوار زندیه نیز ادامه دارد. این بلوار یکی از خیابان‌های معروف شیراز است.
 3. خیابان عفیف آباد شیراز
  خیابان عفیف آباد از این جهت که در آن تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ وجود دارد، یکی از خیابان‌های معروف شیراز است. این خیابان از تقاطع خیابان قصرالدشت شروع و تا بلوار ستارخان ادامه دارد.
 4. خیابان چمران شیراز
  خیابان چمران که یکی از خیابان‌های معروف شیراز است، خیابانی است بسیار طولانی که در آن تعداد زیادی کافی شاپ و رستوران قرار دارد. این خیابان جای مناسبی برای قدم زدن و تفریح در هر سنی است.
 5. خیابان داریوش شیراز
  خیابون داریوش نیز که یکی از خیابن‌های فرعی خیابان زند است، در شیراز بسیار معروف است. این خیابان مرکز لوازم صوتی و تصویری است و می‌توان هر وسیله‌ی الکتریکی را که مورد نیاز باشد از آنجا پیدا کرد.
محله های شیراز برای رهن و اجاره خانه

محله های شیراز برای رهن و اجاره خانه

در هومینگ برای همه محله های شیراز که در این مقاله از آن‌ها صحبت به میان آمده است، دسته‌بندی جدا وجود دارد. توصیه می‌شود برای مشاهده و جستجوی ملک اجاره ای در شیراز کلیک کنید.

بعد از آشنا شدن به معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین محله‌های شیراز نوبت بررسی بهترین محله‌های شیراز برای خرید و اجاره خانه می‌رسد.

در شیراز هم مانند هر شهر دیگری بودجه شما برای تهیه خانه تعیین کننده است.

بهترین محله‌های شیراز از نظر موقعیت محله و قیمت، محله‌های قصرالدشت و معالی‌آباد هستند. در کنار این محله‌ها می‌توان از فرهنگ‌شهر و ستارخان نیز نام برد.

چالش‌های یک انتخاب

اینکه برای خرید یا اجاره خانه چه ویژگی برای شما الویت داشته باشد اهمیت بسیاری دارد.

اگر به دنبال دسترسی خوب و مرکزیت شهر باشید با اینکه به دنبال یک محله آرام و دنج باشید تفاوت زیادی در انتخاب شما ایجاد می‌کند. برخی از بهترین محله‌های شیراز برای سرمایه‌گذاری و خرید یا اجاره خانه در ادامه آورده شده است.

 • شهرک بهشتی
 • گلدشت حافظ
 • گلدشت معالی آباد
 • خیابان فردوسی
 • خیابان باغ حوض
 • امیر کبیر
 • شهرک ولیعصر
 • شهرک پرواز
 • بلوار گلستان
 • شهرک آرین
 • میدان صنایع
 • شیمی گیاه
 • تحویلی
 • بلوار جمهوری

کمی آن‌طرف تر

برای خرید یا اجاره خانه در شیراز گزینه‌های دیگری هم وجود دارد. اگر شما راضی شوید که کمی از مرکز شهر فاصله بگیرید، گزینه‌هایی همچون شهر جدید صدرا و شهرک گلستان را پیش‌رو خواهید داشت.

شهر صدرا

شهر جدید صدرا و شهرک گلستان جز گزینه‌های خوب و جدید شهر شیراز است به خصوص برای کسانی است که قصد مهاجرت به شیراز را دارند. در ادامه به معرفی این دو محل خواهیم پرداخت.

شهر صدرا یکی از شهرهای جدید ایران در استان فارس است که در شمال‌غربی شیراز قرار دارد.

شهر مادر صدرا، شیراز می‌باشد که فاصله از مرکز شهر مادر ۱۵ کیلومتر و به علت محدود شدن بین دو رشته کوه دارای یک نسیم دائمی از طرف شمال غرب (گویم) به طرف جنوب شرق (باجگاه) بوده و باعث می‌گردد آلودگی هوا به ‘حداقل’ برسد.

تفاوت آب هوای صدرا و شیراز را می‌توان در بارش برف ۱۶ دی ۱۳۹۲ بهتر شناخت به صورتی که در مرکز شهر ارتفاع برف به ۱۶ سانتی‌متر و در شهر صدرا به ۵۲ سانتی‌متر رسید و برای ۴۸ ساعت آب و برق این شهر را قطع کرد. مردم این شهر در آن روز برای ساعاتی هیچ گونه راه ارتباطی با شهر شیراز نداشتند. این شهر که در ابتدا از شهرک‌های تازه شیراز بوده در سال‌های اخیر به دلیل رشد و توسعه زیاد از نظر تقسیمات کشوری، شهری مجزا از شیراز شده‌است.

مطالعات و طراحی شهر جدید صدرا در ابتدای سال ۱۳۶۸ آغاز شده است. این مطالعات بر پایه موقعیت مکانی شهر شیراز و شهرهای اقماری آن و همچنین دورنمای توسعه این مناطق استوار گردید. با توجه به هویت پیش‌بینی شده برای شهر جدید صدرا با عملکردی فرهنگی – علمی و تحقیقاتی، طراحی نواحی مختلف آن بر این پایه استوار گردیده‌است.

از جمله امکانات شهر صدرا می‌توان به پردیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایت جدید دانشگاه صنعتی شیراز اشاره کرد.

از دیگر موارد قابل اشاره می‌توان به مجتمع خلیج فارس وایستگاه راه‌آهن شیراز اشاره کرد که در ابتدای بلوار خلیج فارس واقع شده‌است.

فاز ۱ به عنوان قدیمی‌ترین فاز شهر جدید صدرا، بهترین محله این شهر نیز به حساب می‌آید.

شهر صدرا شیراز

شهر صدرا

شهرک گلستان

شهرک گلستان در شمال غربی شهر شیراز و در مجاورت بزرگراه شیراز-سپیدان و شهرک صدرا و شهرک‌های همچون بهشتی، حافظ، استقلال و بزین و کوه دراک قرار دارد.

طبق سرشماری رسمی سال ۱۳۹۵ این منطقه دارای جمعیتی بالغ بر ۵۰۰۰۰ نفر بوده‌است. این شهرک جز شهرک های خوب شیراز با مزیت هوای بسیار پاک با توجه به نزدیک بودن به کوه دراک است. نمایشگاه بین‌المللی شیراز و دانشگاه پیام نور شیراز نیز در شمال این شهرک می‌باشد. همچنین مجتمع خلیج فارس و ایستگاه قطار شیراز در مجاورت این شهرک قرار دارند.

در مجموع هر دو گزینه شهرک گلستان و شهر جدید صدرا چه از نظر قیمتی و چه از لحاظ آب‌و‌هوایی مناطق خوبی برای زندگی هستند و تنها عیب آن‌ها شاید فاصله آن‌ها تا شیراز باشد که این فاصله در شهرک گلستان نسبت به شهر صدرا کوتاه‌تر است.

شهرک گلستان شیراز

شهرک گلستان شیراز

حرف آخر

یکی از شهرهای زیبا و تاریخی ایران که می‌توان به آن سفر کرد و لحظات خوشی را داشت، شهر شیراز است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد محله های خوب شیراز برای زندگی و تفریح ارائه شد و توانستیم با اسامی و ویژگی‌های محل‌های قدیمی و جدید این شهر آشنا شویم. البته با دسترسی به نقشه محله های شیراز نیز می‌توان اطلاعاتی کامل‌تر به دست آورد. موضوع مورد بحث بعدی در این مقاله خیابان‌های معروف شیراز بود. این شهر دارای خیابان‌های معروف بسیاری است که تعدادی از این خیابان‌های معروف در اینجا بررسی شدند و علت اینکه این خیابان‌ها در شیراز معروف هستند نیز بیان شد. شیراز شهری است که افراد مختلف نه‌تنها برای بازدید از جاذبه‌های متعدد تاریخی، فرهنگی، تجاری و علمی، راهی آن می‌شوند بلکه برای تفریح و تغییر هوای دل خود نیز سفر به این شهر را دوست دارند.

خوشا شیراز و وصف بی مثالش! اگر حتی برای یک بار به شیراز رفته باشید، مطمئنا شما هم به این نکته پی برده‌اید که یکی از شهرهای زیبای ایران است. شیراز با درختان سرو و بهار نارنج و با شاعران شیرین سخنی که دارد، دل از هرکسی می‌برد. آیا برای زندگی ترجیح نمی‌دهید که در شهری مانند شیراز زندگی با آرامشی را تجربه کنید؟

به این نوشته چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت ادمین محترم باتوجه به اینکه بنده بنگاه دار داری چندین شعبه در نقاط مختلف شیراز هستم میخواستم تجربیاتم رو انتقال بدم خدمتتون
۱٫در مورد نقاط خوب شیراز خیابان ها محلات زیادی وجود داره اما در وهله اول خیابان ارم و قصردشت هستند از بین این دو قصردشت شاید کمی زیباتر باشه و هوای بهتری داشته باشه اما ارم اصیل تر هست و سرمایه دارانی که شیرازی اصیل هستند به اونجا اقبال بیشتری دارند در واقع ابهت بیشتری داره
۲.خیابان های ستارخان ،قدوسی ،همت ،
خاکشناسی، معالی اباد، ابریشمی، عفیف اباد،زرهی در رده های بعد قرار دارند
۳.مناطقی مثل شهرک صدرا ،شهرک گلستان،شهرک گلدشت حافظ که در انتهای شیراز قرار دارند و از لحاظ ساختار شهری بد نیستن اما عیب این شهرک ها دور بودن به مرکز شهر هست و این شهرک ها بخصوص صدرا کانون مهاجران از شهرها و روستاهای مختلف هست و میشه گفت رنگ و بوی شیراز کمتر دیده میشه و شیرازی به ندرت اونجاست
۴.نکته مهم:صرف منطقه جغرافیایی برای خوب بودن یا بد بودن محل در شیراز مطلق نیست مثلا محله کشن در موقعیت جغرافیایی بالای شهر هست ولی چندان جای مطلوبی نیست در عوض محله های ازادگان ،فضل اباد،شهرک پرواز،بلوار گلستان،شهرک صداوسیما واقع در بلوار تخت جمشید این ها از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شیراز به اصطلاح پایین شهر قرار دارند اما محله های خوب و بافرهنگین با تجربه شخصی خودم میتونم بگم اکثرا از زرهی که در منطقه شمال شهر نوشتم بهترن برای کسانی که قدرت خرید با هزینه هنگفت بالاشهر رو ندارن این شهرک ها بهترین گزینه هستند و از اکثر نقاط وسط شهر هم عمدتا بهترند
۵.اگر وسط شهر رو میخوان انتخاب کنند اطلسی و حافظیه تا فلکه کاز بهترین گزینه هستند و با سمت امیر کبیر و حوالی اون قسمت و حوالی میدان پارسه و انشعابات قابل قیاس نیستند بعد از شما شهر این محدوده بهترین جا میتونه باشه

سلام
سپاس از اطلاعات و تجربیاتی که در اختیار ما قرار دادید.
قطعا این اطلاعات برای خیلی ها می تونه مفید باشه

برای زندگی کردن در شیراز کدام محله خوب است ممنون

سلام
جواب این سوال بستگی به خیلی موارد دارد

سلام.آره واقعا گل گفتی .همانطور که گفتید حیف نیست که آدم زندگی با آرامش رو درشیراز شهر به این قشنگی و آرام نگذرونه.من الان حدود ده روزی هست که از تهران مهاجرت کردم اومدم شیراز که امیدوارم بتونم کار پیدا کنم و ی زندگی خوب وشیرین و آرام رو تجربه کنم.اکثر شیرازیها باورشون نمیشه میگن مگه تهران کار نبود ولی واقعا خسته شدم از تهران.ولی فعلا که شیراز با اینکه کار بدردبخوری پیدا نکردم و هنوز در مسافر خونه هستم ولی آرامش دارم و خداروهم شکر میکنم و خیلی هم امیدوارهستم که ی زندگی خوب اینجا تشکیل بدم.البته خیلی هم الان تو شیراز مشکل دارم بخاطر مجرد بودن و تنها بودنم ولی قصد بازگشت به تهران که ندارم.

سلام
بله تنها موضوعی که عده بسیاری را در تهران نگه داشته است بحث اشتغال است. امیدوارم در شیراز روز و روزگار خوبی داشته باشید

بنظرم شما محله قدوسی شیراز رو فراموش کردید چون خدایی هم یه جای لوکس هست هم بسیار خوب آدرس خوره من خودم از بچگی توی قدوسی بزرگ شدم خدایی به جز اینکه اخیرا دارن سال و ساز میکنن ولی در کل واقعا عالیه

قدوسی هم محله آرومی است و هم از نظر فرهنگی و اجتماعی شرایطی خوبی دارد کاملا با شما موافقم

اصلا درست نیست اتفاقا گود عربان و بقیه بعضی جاها دیکگه گفتین پایین شهر پایین شهر هستن.بالاشهر های شیراز مثل نیایش،ارم،معالی آباد،ستارخان و چندجای دیگه هستن

ممنون از اینکه تا ابن حد توجه دارین

سلام
با حدود ۷۰۰ملیون ما کجای شیراز میتونیم منزل بخریم که جای با کلاسی هم باشه منزلی
حدود ۱۰۰متر و آپارتمان

سلام
ممنون از اعتماد شما به هومینگ
با نمایندگی شیراز هومینگ در ارتباط باشید
۰۷۱۹۱۰۰۶۲۹۰

فضل اباد یکی از بهترین ها . شما یه چیز بگو که نداره

اول که با ۷۰۰ میلیون میتونی زیر ۱۰۰ متر بگیری و محله های پایین . دوم اینکه نمیشه با کلاس باشه محله با ۷۰۰ میلیون

سلام
قیمت ها به علت نوسان زیاد امکان خطا داشتن دارد

مطالب در حد اطلاع رسانی برای انتخاب محل زندگی نبود صرفا برای اشنایی با بعضی محله های قدیمی که حتی دیگه به این اسم هم شناخته نمیشن! دسته بندی مناسبی نیست
محله هایی که هم تجاری هستن و دارای مجتمع های بسیاری برای زندگی وجود داره که اصلا بهش اشاره ای نشده
معالی اباد. تاچارا. دینکان. صنایع. بهشتی. شهرک گلستان. از سمت دیگه ادبیات. حافظیه.اطلسی. کلبه. جهانگردی. هفت تنان. زیباشهر.
مشخص نبود اشاره به محله های قدیمی هست یا بافت جدید ! یا معرفی اماکن تاریخی یا محل زندگی..

سلام
ممنون از توجه شما
قطعا نظری که شما در مورد شهر خودتون دارید رو یک فرد غیر شیرازی نداره، سعی میکنیم با نظر شما اصلاح کنیم ایرادات رو

اطلسی جز محله های خوب شیرازه یا نه؟ قراره از شهرستان بیایم اونجا، میخواستم بدونم جای خوبیه؟

جز محله های قدیمی و اصیل شیراز به حساب میاد. از حیث سکونت هم مناسب هست البته بستگی به سلیقه شما داره مناطق آرام تری هم وجود داره

سفیر شمالی و بلوار مدرس و بلوار رحمت چطور هستند اگه میشه مقایسه کنید ما که از شهر دیگه بخواهیم مهاجرت کنیم اصلا اطلاعات کاملی نداریم

بله حتما اطلاعات مورد نظر شما رو هم لحاظ میکنیم

سفیر شمالی خیابان بدی نیست.بلوار مدرس و بلوار رحمت بلوارهای بزرگی هستند و محله های مختلف با فرهنگ مختلف رو در خود جای دادن .سفیر شمالی یکی از انشعابات بلوار رحمت هست .بلوار مدرس از بلوارهای قدیمی شیراز هست و به شخصه اگر بخوام بین بلوار رحمت و بلوار مدرس یکی رو انتخاب کنم بلوار مدرس رو انتخاب میکنم چون رفتن از شرق به مرکز شهر خیلی آسون تر هست و ۸ تا از ایستگاه های مترو خط یک توی این بلوار هست .همچنین بعضی محله های بلوار مدرس در بحش میانی این بلوار واقعا مناطق خوبی هستند .بقیه جاهاشم بد نیست.

خیلی خیلی ممنون این راهنمایی به ما و کسانی که این مطلب رو می خونن قطعا کمک میکنه

به نظر من این محله هایی که گفتید قابل زندگی هست و مرکز شهر در واقع پایین شهر است و بعضی جاهاش قابل زندگی کردن اصلا نیست

سلام ممنون از توجه شما
برخی محلات صرفا به علت شهرتشون مطرح شدن نه اینکه محله خوبی برای زندگی هستن

پاسخ

روح اله روانشاد فعال و متخصص

بسیار بسیار عالی بود .و تخصصی .هر گونه همکاری در خدمتم.

ممنون از شما

سلام ممنون از توجه شما
برخی محلات صرفا به علت شهرتشون مطرح شدن نه اینکه محله خوبی برای زندگی هستن

پیام بگذارید