بهترین شهرهای استان همدان

شهرهای همدان

انتخاب بهترین شهر همدان برای زندگی بسیار مشکل است زیرا این استان بهترین شهرهای ایران را دارد. استان همدان با قدمت دیرینه و فرهنگ غنی خود می‌تواند استان مناسبی برای زندگی باشد. این استان شهرهای بسیار خوش آب‌وهوا و زیبایی دارد که هرکدام به ‌نوعی برای زندگی مناسب هستند. استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از غرب به استان کرمانشاه و از شرق به استان مرکزی محدود شده است. این استان دارای منابع آبی غنی است و موقعیت کوهستانی دارد، مهم‌ترین شهرهای این استان عبارت‌اند از: همدان، ملایر، تویسرکان، نهاوند، اسدآباد، کبودرآهنگ و رزن.

این شهرها با موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارند هرکدام می‌توانند بهترین شهر همدان برای زندگی باشند البته در آن‌ها سبک زندگی متفاوت است و قبل از اینکه بخواهید به این شهرها مهاجرت کنید، بهتر است در مورد آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید.

استان همدان با قدمت چند هزار ساله‌ای که دارد سالانه گردشگران بی‌شماری را به خود جذب می‌کند و صنعت گردشگری در آن رونق فراوانی دارد، در این استان به دلیل زمین‌های حاصلخیز و منبع آب فراوان از حیث کاشت سیر، گردو، سیب‌زمینی، گندم، چغندر و همچنین باغ‌های میوه غنی است.

این استان خانه‌های ویلایی زیای دارد و در شهرهای پرجمعیت این استان آپارتمان‌های شیک و لوکس نیز یافت می‌شود. در این مقاله برای شما تعدادی از شهرهای مهم این استان را با قیمت‌های خانه‌های آن‌ها ذکر کرد‌یم تا بتوانید بهتر شهر مورد علاقه خود را بشناسید.

این مقاله دارای سرفصل‌های زیر است:

  • آشنایی با شهر همدان و خانه‌های آن
  • آشنایی با شهر ملایر و خانه‌های آن
  • آشنایی با شهر تویسرکان و خانه‌های آن
  • آشنایی با شهر نهاوند و خانه‌های آن
  • آشنایی با شهر اسدآباد و خانه‌های آن

آشنایی با شهر همدان و خانه‌های آن

شهرهای همدان

شهرهای همدان

شهر همدان مرکز استان همدان است و چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران به ‌حساب می‌آید. شهر همدان از نظر جغرافیایی از ضلع شمالی به زنجان و از ضلع جنوبی به ملایر، از غرب به شهر ملایر و از شرق به ساوه و کمیجان نزدیک است. این شهر از لحاظ شهرسازی سبک دایرههای و متحد المرکز دارد. شهر همدان یک میدان مرکزی به شعاع ۸۰ متر دارد که در اطراف آن خیابان‌ها و بلوارهایی احداث شده است. همدان دارای ۶ خیابان اصلی است، این خیابان‌ها عبارت‌اند از: باباطاهر، اکباتان، شهدا، تختی، بوعلی و شریعتی که به میدان مرکزی همدان منتهی می‌شوند. شهر همدان دارای مراکز دیدنی بی‌شماری است و در آن پارک‌های بازی برای کودکان وجود دارد از این پارک‌ها می‌توان به گردشگاه استخر عباس‌آباد، پارک ارم، شیر سنگی، بوستان تپه حاج عنایت، پارک مردم همدان، باباطاهر و پارک کودک اشاره کرد.

این شهر دارای دانشگاه‌های معتبر و برجسته ای از جمله دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه صنعتی همدان، پردیس شهید مقصودی همدان و… است. شهر همدان دارای امکانات تفریحی، ورزشی، تاریخی و مذهبی است که برای آسایش افرادی که در آن زندگی می‌کنند فراهم شده اند.

شهر همدان برای افرادی که می‌خواهند در شهرهای پیشرفته و در حال رشد زندگی کنند، می‌تواند بهترین گزینه باشد. خانه‌های این شهر بیشتر آپارتمانی و مدرن هستند. در شهر همدان می‌توانید آپارتمان‌هایی با متراژهای کم مانند ۴۰ متری تا واحدهای آپارتمانی بزرگ مانند خانه‌هایی با متراژ ۲۰۰ متر را بیابید. افرادی که در این شهر برای ادامه تحصیل زندگی می‌کنند به ‌راحتی خانه کوچک مورد نیاز خود را پیدا کنند. خانه‌های شهر همدان دارای قیمت‌های متفاوتی هستند که کمترین قیمت ۱ میلیون تومان و در بیشترین قیمت به متری ۸ میلیون تومان می‌رسد. آپارتمان‌های شهر همدان یکی از شیک‌ترین و زیباترین ساختمان‌های این استان را دارد.

  بهترین شهر همدان برای افرادی که می‌خواهند در شهرهای پیشرفته و پرجمعیت زندگی کنند، مرکز استان همدان است.

آشنایی با شهر ملایر و خانه‌های آن

شهر ملایر دومین شهر پرجمعیت استان همدان است که از شمال به همدان، از جنوب به بروجرد، از شرق به اراک و از غرب به نهاوند محدود می‌شود. شهر ملایر بهترین شهر همدان برای افرادی است که علاقه به منبت و صنعت مبل‌سازی دارند زیرا این شهر به‌ عنوان شهر ملی مبل و منبت شناخته‌ شده است و بزرگ‌ترین صادرکننده مبل و منسوجات به عراق و سایر کشورهای اطراف ایران است.

شهر ملایر از نظر فضای سبز دارای بالاترین فضای سبز در استان همدان است و آثار دیدنی بی‌شماری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به پارک سیفیه، یخچال میرفتاح، شهر زیرزمینی سامن دوره اشکانیان، پروژه مینی ورد ملایر، بام ملایر و دریاچه کوثر اشاره کرد.

شهرهای همدان

شهر ملایر

از محله‌های مشهور شهر ملایر می‌توان به محله‌های زندی‌ها و فراهانی‌ها اشاره کرد. این شهر دارای آب‌وهوای معتدل کوهستانی است که زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل دارد.

امکانات این شهر عبارت‌اند از: پایانه مسافربری، فرودگاه، راه‌آهن، دانشگاه‌های عالی، بیمارستان، موزه مردم‌شناسی، سینما، اماکن ورزشی و ورزشگاه‌ها.

در شهر ملایر خانه‌ها به دو صورت ویلایی و آپارتمان هستند و متراژهای متفاوتی دارند، در این شهر می‌توانید خانه‌ای با متراژ ۶۵ متر تا ۲۰۰ متر را بیابید. قیمت‌های هر مترمربع خانه های مسکونی در شهر ملایر از ۱ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۵ میلیون تومان نیز می‌رسد. در این شهر خانه‌های ویلایی کلنگی تعداد بیشتری دارند و آپارتمان‌های نوساز از درصد کمتری برخوردار هستند. سن بنای اکثر خانه‌های ویلایی بیش از ۱۰ سال است و خانه‌های ویلایی بالای ۱۰۰ متر ممکن است به ۲۰ سال نیز برسد.

بهترین شهر همدان برای افرادی که در صنعت مبل مشغول هستند، شهر ملایر است. در این شهر قیمت خانه‌ها بسیار مناسب است.

آشنایی با شهر تویسرکان و خانه‌های آن

شهر تویسرکان برای گردوهای بی‌نظیری که دارد بسیار مشهور است. این شهر در اطراف خود شهرهای همدان و بهار در شمال، ملایر در شرق، نهاوند در جنوب و اسدآباد و کنگاور در غرب را دارد. آب‌وهوای این شهر کوهستانی است. این شهر بر روی ویرانه‌های شهر رودلاور که بر اثر حمله مغول خراب‌ شده بود، ساخته شد.

در شهر تویسرکان به ‌غیراز گردو محصولات دیگری نظیر سماق، آلو، توت، آلبالو، سیب، زعفران، خیا،ر شوید، سیر و … می‌توان نام برد. شهر تویسرکان بهترین شهر همدان برای کشاورزی و باغداری به‌ حساب می‌آید.

تویسرکان دارای شش محله قدیمی به نام­های پایین‌محله، جولستان، صادقیه، دستجرده، باغبان و زهران است. در این شهر، در سال‌های اخیر شهرک‌های جدیدی نیز ساخته‌ شده است. از این شهرک‌ها می‌توان به شهرک طالقانی، قائم، فرهنگیان، نیروی انتظامی و سپاه نام برد.

شهرهای همدان

شهر تویسرکان

خانه‌های این شهر بیشتر آپارتمانی هستند و کمتر خانه‌های ویلایی در آن یافت می‌شود. بیشتر آپارتمان‌ها سن کمتر از ۱۰ سال دارند. این خانه‌ها دارای متراژهای متفاوتی در حدود ۶۵ تا ۳۰۰ متر وجود دارند. البته این آپارتمان‌ها کمتر بالای ۱۵۰ متر دارند و متراژ خانه‌های ویلایی به ۳۰۰ متر می‌رسند. قیمت این خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها از ۱ میلیون تومان شروع میشود و به ۴ میلیون تومان نیز می‌رسد. در سال‌های اخیر قیمت خانه در این شهر افزایش چشمگیری داشته است و باعث شده که خریدوفروش خانه نیز افزایش پیدا کند.

بهترین شهر همدان برای کشاورزی و باغداری تویسرکان است. این شهر دارای خانه‌های آپارتمانی بی‌نظیری است.

آشنایی با شهر نهاوند و خانه‌های آن

شهر نهاوند سومین شهر پرجمعیت استان همدان است و زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی خنک دارد. این شهر از تاریخ و تمدن غنی برخوردار است و همسایه‌های اطراف آن از شمال تویسرکان، در جنوب بروجرد، در غرب کنگاور و در شرق ملایر هستند.

بیشتر مردم این استان از اقوام لر هستند و گویش نهاوندی دارند. بیش از نیمی از شهر برای ساخت مسکن استفاده شده است و ۳۰ درصد آن به معابر و خیابان‌ها و بقیه آن به خدمات شهری اختصاص داده‌ شده است.

بافت قدیمی شهر ابتدا در منطقه پاقلعه بوده و بعد به دامنه‌های جنوبی و خاوری آن کشیده شد.

شهرهای همدان

شهر نهاوند

خانه‌های شهر نهاوند بیشتر ویلایی با متراژ بالا هستند. البته در مرکز شهر این خانه‌ها جای خود را به آپارتمان‌های شیک و زیبا می‌دهند. در این شهر سن بنای خانه‌های ویلایی به بیش از ۲۰ سال نیز ممکن است برسد اما در آن خانه‌هایی ویلایی نوساز را هم می‌توان یافت. خانه‌های آپارتمانی در این شهر بیشتر در مرکز شهر قرار دارند، که در متراژهای ۶۰ تا ۱۲۰ متر را نیز می‌توان در آن پیدا کرد. خانه‌های مرکز شهر قیمت بالاتری دارند و قیمت هر متر آن‌ها به ۵ میلیون تومان نیز می‌رسد. خانه‌هایی که با مرکز شهر فاصله‌ دارند با قیمت هر متر ۱ میلیون تومان نیز یافت می‌شوند. البته در این شهر زمین‌هایی برای ساخت‌وساز وجود دارد که می‌توانید خانه رویایی خود را در آن بسازید. شهر نهاوند می‌تواند بهترین شهر استان همدان برای آرامش بیشتر و دور بودن از بافت شهری متمرکز باشد.

  بهترین شهر همدان برای داشتن خانه‌های ویلایی با متراژ زیاد و آب و هوای بینظیر، نهاوند است.

آشنایی با شهر اسدآباد و خانه‌های آن

شهر اسدآباد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است. محله‌های این شهر شامل محله سیدان، محله میدان؛ محله اسلام‌آباد (باغات رحیم خانی)، در گاراژ، قلعه بالا، خیابان سبزه‌ای‌ها، سرویر، محمود بیگی و سیامکی هستند. این شهر دارای شهرک‌هایی در اطراف خود است که در طول سی سال گذشته ساخته ‌شده‌اند و به نام­های شهید قندی که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهرک است، فرهنگیان، سید احمد، شهرداری، شهید خزائی است.

شهر اسدآباد دارای خانه‌های ویلایی و آپارتمانی است که متراژ خانه‌ها از ۷۰ متر شروع شده و به ۵۰۰ متر نیز می‌رسد. خانه‌های ویلایی در مرکز شهر بیشتر هستند و درصد آپارتمان‌ها در شهرک‌های اطراف اسدآباد بیشتر است. خانه‌های درون شهر اسدآباد تا متری ۵ میلیون تومان می‌رسد و آپارتمان‌های شهرک‌های اطراف اسدآباد از متری ۲ میلیون تومان شروع می‌شود.

شهرهای همدان

شهرهای همدان

خانه‌های شهرستان همدان دارای امکانات بسیار خوبی هستند و در آن‌ها می‌توانید خانه مورد علاقه خود را با توجه به شهری که می‌پسندید انتخاب کنید. در شهرستان همدان خانه‌ها به سمت آپارتمانی شدن پیشرفت کردند و اگر اولویت شما آپارتمان‌ها هستند می‌توانید به ‌راحتی در این شهرستان خانه خود را بیابید. هریک از شهرهای استان همدان دارای قابلیت‌ها و مزیت‌های گوناگون یاست که با توجه به اولویت شما می‌توانید بهترین شهر همدان برای زندگی خود را انتخاب و به آن مهاجرت کنید. در سال‌های گذشته این شهرها دارای رشد قیمت مسکن بودند و این رشد ادامه دارد و می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی برای آینده شما و خانواده‌تان باشد. خانه‌های ویلایی این شهرها دارای متراژهای زیاد هستند و اگر علاقه به خانه‌های ویلایی دارید، استان همدان می‌تواند این نیاز شما را برطرف کند. این استان با پیشینه کهن و مرمان مهربان، محلی مناسب را برای زندگی افراد ایجاد می‌کنند و زندگی در شهرهای همدان را برای افراد آسان‌تر می‌کنند. استانی که به‌ عنوان مهد تمدن شناخته ‌شده است و دارای صنایع زیادی است می‌تواند برای زندگی بهترین گزینه باشد. اگر به دنبال شهری مدرن و پیشرفته هستید خرید خانه در شهر همدان بهترین انتخاب است یا اگر درزمینه مبلمان تخصص دارید می‌توانید آینده شغلی خود را در شهر ملایر به بهترین شکل ممکن رقم بزنید و در آن شهر زندگی کنید. شهر تویسرکان می‌تواند برای افرادی که استعداد خاصی درزمینه باغداری دارند بهترین شهر همدان باشد یا اگر از زندگی شهری متراکم خسته شده‌اید می‌توانید در شهر نهاوند خانه‌ای خریداری کنید و آرامش را در آنجا بیابید. تمامی این شهرها می‌تواند هر گروهی که علاقه به شهرهای خاص دارند را جذب کند و هر فردی با هر سلیقه‌ای می‌تواند ادامه زندگی خود را در یکی از این شهرها ببیند، فقط کافی است که اطلاعات لازم در مورد استان همدان و شهرهای آن را داشته باشد تا بتواند مناسب بودجه و سلیقه خود اقدام به خرید خانه در یکی از این شهرها کنند.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

سلام
الان یعنی سال ۹۸ قیمت آپارتمان تو منطقه یک همدان متری ۲۰ میلیون تومنه و متری ۸ تومن خیلی وقته دورش گذشته.

سلام متاسفانه در مطالبی که قیمت ذکر شده این اشتاباهات پیش میاد

سلام شهر بهار یادت رفت

سلام
کمی بیشتر اطلاعات می دید در مورد شهر بهار؟

آخ بهارچی داره؟

آشنایی ندارم با این شهر

پیام بگذارید