ایده‌ هایی برای داشتن هتل‌ ها و مراکز اقامتی جذاب

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

دکوراسیون هتل‌ها و اقامتگاه‌ها ازجمله مواردی است که بسیاری در هنگام مراجعه یا بررسی برای اقامت جذب آن می‌شوند. راه‌های زیادی برای جذاب‌تر کردن اقامتگاه‌ها و هتل‌ها وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان مشتریان بیشتری را جذب کرد. ایده‌هایی خلاقانه و ترفندهای های ساده‌ای که می‌توانند دکوراسیون هتل را بهبود ببخشند، وجود دارد. نکته مهم در تغییر دکوراسیون هتل ایجاد فضایی متمایز از دیگر مراکز اقامتی و هتل‌ها است. به همین منظور باید تم خاصی را برای هتل خود در نظر بگیرید که معرف برند شما باشد. این کار علاوه بر زیبایی محیط نام شما را در ذهن افراد ثبت می‌کند. از خلاقیت‌ها نترسید و آنچه را که باسلیقه و نگاه شما متناسب است انتخاب کنید.

 در مورد اقامتگاه‌ بوم گردی قضیه ساده‌تر می‌شود. این اقامتگاه‌ها که عموماً معرف پیشینه و تاریخ سرزمین خود هستند را می‌توان با المان‌های سنتی تزئین کرد. نگران هزینه‌های بازسازی نباشید چون اگر نتیجه نهایی به‌درستی پیاده‌سازی شود در مدت کوتاهی هزینه‌ها جبران خواهد شد.

سرفصل‌های زیر ایده‌هایی زیبا و خلاقانه به‌منظور دکوراسیون هتل و اقامتگاه بوم گردی در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • ایده‌های خلاقانه برای تزئین دیوارها
  • جنس کف‌پوش‌ها در دکوراسیون هتل
  • ایده‌های برای تزئینات حیاط‌ها و تراس
  • اضافه کردن امکانات مدرن در هتل
  • ایده‌های برای لابی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها

ایده‌های خلاقانه برای تزئین دیوارها

انتخاب‌های نامحدودی برای تزئین دیوارها در دکوراسیون هتل وجود دارد. یکی از ایده‌های زیبا که عموماً مسافران به آن علاقه نشان می‌دهند استفاده از نقشه جهان در سایز بزرگ روی دیوار لابی یا غذاخوری است. برای تمام مسافران نقشه‌ها و راه‌ها و مراکزی که می‌توانند از آن بازدید کنند جالب و هیجان‌انگیز است. می‌توانید از پوسترهای دیواری که طرح‌های جالبی دارند نیز استفاده کنید.

 ایده دیگر تابلوهای عکس باکیفیت‌های بالا از مناطق دیدنی شهری است که هتل در آن قرار دارد. عکس‌های بدیعی را در اندازه‌های بزرگ با قاب‌های ساده و یا حتی پوسترهای باکیفیت از جاذبه‌های گردشگری می‌تواند برای مسافرانتان جذاب باشد.

از ایده‌های جالب و که برخی اقامتگاه‌ها برای جذب بیشتر مشتری استفاده می‌کنند، رنگ‌آمیزی هر اتاق‌خواب با یکرنگ و وسایلی متناسب با آن. فرض کنید مسافر شما اتاقی دو تخته با سرویس و خدمات نیاز دارد و پس از توجیه هزینه‌ها و خدمات شما از او می‌خواهید که رنگ موردعلاقه‌اش را بگوید. یا حتی عنوان کنید که ما اتاق سبز، قرمز، آبی و بنفش را امروز داریم کدام را انتخاب کنید؟ بسیاری از آدم‌ها در سفر نیاز دارند که چیزهای عجیب و جالبی را تجربه کنند. البته در رنگ‌آمیزی دیوارها نباید اغراق کرد مثلاً می‌توانید قسمت اعظم دیوارها را بارنگ‌های نیمه‌روشن رنگ‌آمیزی و یک دیوار را با کاغذدیواری از همان رنگ بپوشانید. از این روش برای تزئین دکوراسیون اقامتگاه بوم گردی نیز می‌توان استفاده کرد.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

از پنل های آجری و دیزاین های صنعتی نیز می‌توانید برای تزئین سوئیت‌های خود استفاده کنید. دکوراسیون هتل‌ها باید وجه تمایزی داشته باشند و احساس خوشایندی را به مسافران خود بدهند طوری که فضای خانه را برایشان تداعی کند. البته برخی از افراد هستند که هتل را جایی لوکس و شیک برای اقامت می‌دانند . برای اینکه تمام سلیقه‌ها را پوشش بدهید می‌توانید از طرح‌های خاص و شیک برای دیزاین اتاق‌ها استفاده کنید. می‌توانید برای این منظور با هزینه کم تابلوها و آثار هنری زیبایی را به دیوارها اضافه کنید. همچنین از آینه‌هایی با قاب‌های خاص نیز می‌توان برای این منظور استفاده کرد.

از اولین اقدامات اساسی در تغییر دکوراسیون هتل یا اقامتگاه بوم گردی تعیین تم خاص برای دکوراسیون آن است.

جنس کف‌پوش‌ها در دکوراسیون هتل

اغلب هتل‌ها از موکت به‌عنوان کف‌پوش در اتاق‌ها و فضاهای دیگر استفاده می‌کنند که عموماً بوی نامطبوعی را نیز به همراه دارد. با هزینه‌ای منطقی می‌توانید کف‌پوش اتاق‌ها را از جنس پارکت یا لیمنیت انتخاب کنید. برای فضاهای عمومی نیز انتخاب شیک و خاص می‌تواند سنگ‌های تزئینی مخصوص کف باشد که از قیمت بالایی نیز برخوردارند. در فضاهای عمومی می‌توانید از طرح‌های خاص سنگ‌های تزئینی برای تعریف فضاهای مختلف نیز استفاده کنید. همچنین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها کفن‌پوش‌های کاذب که طرح سنگ دارند را می‌توان استفاده کرد. توصیه می‌شود برای دکوراسیون هتل ساحلی از سنگ‌های خام برای ایجاد خلاقیت استفاده کرد. همچنین برای دکوراسیون هتل جنگلی نیز می‌توانید از انواع چوب‌های خام برای کف استفاده کنید.

در اتاق‌ها اعم از اینکه جنس کف اتاق پارکت، سنگ یا حتی سرامیک باشد می‌توانید با قرار دادن فرش‌های متناسب با محیط آن را گرم‌تر و زیباتر کنید. چنانچه دکوراسیون اتاق طرحی مدرن دارد می‌توانید از فرش‌های مدرن با اشکال هندسی متناسب بارنگ دیوارها و محیط استفاده کنید.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

در اقامتگاه بوم گردی بهتر است که کف اتاق‌ها و فضاهای دیگر را تغییر ندهید و اجازه دهید که به همان صورت بماند. البته بهتر است که همان طرح را بازسازی و بهبود دهید. برای دکوراسیون اقامتگاه بوم گردی می‌توانید از فرش‌های سنتی مخصوص هر شهر استفاده کنید. چنانچه با تمام بازسازی‌ها هنوز هم‌ سطح کف به نظر مناسب نیستند می‌توانید در اتاق‌ها از فرش‌های بزرگ نیز استفاده کنید. بهتر است برای زیبایی بیشتر اندازه فرش را کمی کوچک‌تر از مساحت کف در نظر بگیرید.

ایده‌های برای تزئینات حیاط‌ها و تراس

برای هتل‌های شهری که از تراس یا حیاط کافی برخوردار نیستند می‌توان از دیزاین‌های مختلف روف گاردن نیز استفاده کرد. تراس‌های خود را با توجه به دکوراسیون هتل و تم اصلی آن باید طراحی کنید. البته نکات مشترک بسیاری در این طراحی‌ها وجود دارد که نباید از آن غافل بود. ازجمله مواردی که به زیبایی و جذابیت هتل شما کمک می‌کند قرار دادن میز و صندلی فضای باز در تراس است. بدین ترتیب مسافران شما می‌توانند لحظات دلپذیری را در تراس بگذرانند و از منظره‌های شهری یا طبیعی بهره ببرند. همچنین قرار دادن گلدان‌ها و درختچه‌های کوچک نیز به جذابیت دکوراسیون بسیار کمک می‌کند. نورپردازی مناسب هم از دیگر راه‌هایی است که می‌توان برای تزئینات تراس استفاده کرد. از ریسه‌های نورانی مخفی و ریز حتی روی درختچه‌ها نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

حیاط‌ها و فضای باز هر هتل یکی از بهترین جاها برای جذب مسافران است. بهتر است برای این منظور از کارشناسان فضای سبز و ایده‌های مدرن و شیک استفاده کنید. ایجاد آبفشان‌ها و آبشارهای مصنوعی نیز از دیگر ایده‌های جذاب برای حیاط است. برای دکوراسیون حیاط اقامتگاه بوم گردی نیز بهتر است از حوض‌های سنتی و گلدان‌های سفال‌های استفاده کنید.

تراس و حیاط هتل می‌توانند نقش به سزایی در جذابیت هتل ایفا کنند، بنابراین برای جذاب‌تر شدن دکوراسیون هتل یا اقامتگاه بوم گردی خود ، تراس و حیاط را با مبلمان و گیاهان مختلف تزئین کنید.

اضافه کردن امکانات مدرن در هتل

از دیگر راه‌های جذب مسافران امکاناتی است که هتل در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد. ازجمله امکاناتی که در تغییر دکوراسیون هتل می‌توانید به آن اضافه کنید استخر ، سونا و جکوزی است. برای دکوراسیون آن‌ها نیز می‌توانید از کاشی‌های زیبا و شیک انتخاب کنید. طرح‌های مختلفی برای دکوراسیون استخر و فضاهای مربوط به آن وجود دارد که با توجه به مساحت و اندازه آن می‌توانید انتخاب بهینه‌ای داشته باشید یکی از نکات مهم در استخرهای سرپوشیده میزان نورپردازی است که با استفاده از لامپ‌های هالوژن، ال ای دی یا حتی نورهای مخفی می‌توان طرح‌های بدیعی به وجود آورد.

از دیگر امکاناتی که باعث جذب مسافران بیشتر به هتل‌ها می‌شود ایجاد باشگاه کوچک بدن‌سازی است. بسیاری از افراد علاقه به استفاده از باشگاه به‌صورت روزانه دارند و در سفر نیز تمایل به حفظ و ارتقای تناسب‌اندام خود دارند. برای این منظور می‌توانید فضای حتی کوچکی را در نظر بگیرید و از وسایلی مانند تردمیل ، وزنه و غیره نیز در آن بکار برید.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

اتاق بازی و تفریحات ورزشی نیز از دیگر ایده‌ها برای دکوراسیون هتل است. با هزینه معقولی می‌توان اتاق بازی را طراحی و پیاده‌سازی کرد. دیوارهای اتاق را می‌توانید به شکلی مدرن و صنعتی طراحی کنید. یعنی از آجرهای قرمز در کنار خرده ‌سنگ‌ها استفاده کنید. برای سرگرمی افراد نیز می‌توانید از بازی‌هایی چون بیلیارد، فوتبال دستی ، منچ و … که هزینه مناسبی دارند نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که در این مکان می‌توانید با قرار دادن بار سرد و گرم هزینه‌های تغییر دکوراسیون را جبران و به کسب درآمد بیشتر نیز اقدام کنید. از لوسترهای بلند و متمرکز برای جذابیت بیشتر نیز می‌توان استفاده کرد. قرار دادن تلویزیون بزرگ و بازی‌های رایانه‌ای نیز از دیگر جذابیت‌هایی است که می‌توان برای اتاق بازی فراهم کرد.

امکانات مختلفی برای جذابیت بیشتر دکوراسیون هتل می‌توان استفاده کرد که ازجمله می‌توان به اتاق بازی، استخر، سونا و باشگاه اشاره کرد.

ایده‌های برای لابی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها

لابی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هتل است که مسافران در بدو ورود آن را مشاهده می‌کنند. این اولین برداشت از هتل است که روی مراجعین و تصمیم به اقامت آن‌ها تأثیر ویژه‌ای دارد. برای دکوراسیون هتل در قسمت ورودی و لابی باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید. ایده‌های طراحان برتر دکوراسیون داخلی هتل‌ها را می‌توانید برای الهام بیشتر در زیر مشاهده کنید.

این طرح یکی از انواع طرح‌های مدرن برای لابی‌ها بزرگ و مدرن در دکوراسیون هتل است. ارتفاع بلند سقف ازجمله المان‌های مهم در این نوع طراحی دکوراسیون است.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع در طراحی دکوراسیون هتل خصوصاً در لابی از طرح‌های برتر سال است. همچنین استفاده از طرح‌های خلاقانه مبلمان نیز به زیبایی هر چه بیشتر فضا کمک کرده است. از این طرح حتی می‌توان برای لابی‌های کوچک‌تر و ارتفاع سقف کمتر نیز استفاده کرد.

نمونه‌ای دیگر از طرح‌های مدرن و شیک در طراحی دکوراسیون هتل که از دیوارهای کاذب برای تخصیص فضا در آن استفاده ‌شده است. تزئینات سقفی و نورپردازی مناسب نیز در هرچه لوکس و زیباتر کردن فضا تأثیرگذار هستند.

یکی از طراحی‌های زیبا و زنده که ایده زیبایی برای اقامتگاه بوم گردی نیز هست. از این طرح برای تغییر دکوراسیون هتل‌های قدیمی نیز می‌توان استفاده کرد. آجرهای قدیمی نما در کنار طرح‌های گل‌دار منظره زیبا و کلاسیکی را به نمایش گذاشته‌اند.

ازجمله طرح‌های خنثی و شیک که می‌توان برای دکوراسیون هتل و لابی آن استفاده کرد این طرح است. در این مدل از موکت طرح دار به‌عنوان کف‌پوش استفاده‌شده است. همچنین رنگ اصلی را از خانواده رنگ‌های خاکستری و خنثی انتخاب‌شده است. نقش اصلی را مبلمان این طراحی بازی می‌کند که از میان طرح‌های کلاسیک انتخاب‌ شده‌اند.

هتل‌ ها و مراکز اقامتی

طرح‌های مینیمال نیز برای دکوراسیون هتل از دیگر ایده‌های مدرن و شیک است. در این روش طراحی از وسایل و مبلمان به تعداد کم و به‌صورت کاربردی استفاده می‌شود. شیشه‌های بزرگ و نور طبیعی نیز در زیباتر شدن این روش بسیار مؤثر است. از دیگر المان‌های مهم در این روش طراحی استفاده از فرش‌هایی با نقوش هندسی و رنگ‌های گرم در کنار تم اصلی خنثی است. از این روش نیز می‌توان برای دکوراسیون اقامتگاه بوم گردی نیز استفاده کرد.

این مدل طراحی دکوراسیون هتل یکی از کلاسیک‌ترین و قدیمی‌ترین طرح‌های لابی است. از این طرح برای لابی‌های و اقامتگاه‌های کوچک نیز می‌توان استفاده کرد. رنگ‌های مناسب برای این طرح قهوه‌ای تیره ، قرمز ، سبز تیره و آبی پررنگ است.

دکوراسیون هتل یکی از مهم‌ترین عوامل جذب مسافر در اقامتگاه‌ها و هتل است. برای ایجاد تغییر در دکوراسیون هتل می‌توانید از طرح‌های برتر هتل‌های لوکس دنیا الهام بگیرید. نکات مشترک و مهمی در طراحی‌های جذاب برای دکوراسیون هتل وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تغییرات بزرگی را ایجاد کنید. ازجمله تغییرات بزرگی که می‌تواند بر جذابیت دکوراسیون هتل تأثیرگذار باشد تغییر طرح دیوارها و انتخاب تم اصلی برای دکوراسیون است. از دیگر تغییراتی که می‌توان با آن‌ها هتلی جذابی داشته باشید می‌توان به جنس کف‌پوش‌ها، حیاط ، تراس ، لابی و امکانات مختلف است. ایده‌های مختلفی برای تزئین دکوراسیون اقامتگاه بوم گردی با توجه به تاریخچه و مشخصات آن می‌توان بهره برد.

برچسب ها:
پیام بگذارید