داشتن خانه‌ ای جذاب با بودجه‌ ای محدود

ایجاد تغییرات مثبت در فضای خانه

طراحی دکوراسیون با هزینه کم شاید برای بسیاری از افراد کاری غیرممکن و سخت به نظر برسد، اما این‌گونه نیست. شما می‌توانید با هزینه‌ای معقول و مقرون ‌به ‌صرفه تغییرات بزرگی را در خانه خود ایجاد کنید. امروزه دیگر دکوراسیون شیک و کم‌هزینه رؤیا نیست و به‌راحتی با چند ترفند ساده می‌توان آن را به دست آورد.
ایجاد تغییرات همیشه با هزینه همراه است اما اینکه چقدر هزینه و در چه جاهایی خرج شوند، بسیار حائز اهمیت است. تغییرات کوچک نیز شاید به نظر کم و ناکافی برسند اما اگر در جای مناسب ایجاد شوند می‌توانند تغییرات شگرفی را به همراه آورند. یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه برای ایجاد تغییر، کشف نقاط ضروری برای شروع طراحی دوباره خانه از اهمیت بالایی برخوردار است.
سرفصل‌های زیر برای ایجاد دکوراسیون با هزینه کم می‌توانند راهنمای خوبی باشند.

 •  نقش رنگ‌ها در دکوراسیون شیک و کم هزینه
 • خرید وسایل تزئینی جدید
 •  نکات کاربردی در تغییر دکوراسیون با هزینه کم

نقش رنگ‌ها در دکوراسیون شیک و کم‌ هزینه

تغییر رنگ‌ها در هر نقطه و به هر شکلی می‌تواند تغییرات عمده‌ای در دکوراسیون با هزینه کم ایجاد کند. اگر امکان تغییر رنگ فضای خانه را دارید بهتر است، هر چه زودتر دست بکار شوید. می‌توانید یک دیوار نشیمن را انتخاب کنید و رنگ مورد علاقه خود را با توجه به مبلمان و دکور موجود تغییر دهید. رنگ‌های روشن و شاد حتی در یک دیوار قدرت این را دارند که تغییرات عظیمی را همراه آورند. همچنین می‌توانید از کاغذدیواری‌های رنگی و طرح دار ساده در بخشی از اتاق نشیمن یا پذیرایی متناسب با تم فضا استفاده کنید. تغییر رنگ پرده‌ها همراه با کوسن‌های رنگی متناسب با آن دکوراسیون شیک و کم‌هزینه‌ای را برایتان به همراه خواهد داشت. اگر فضای خانه‌ها شما با تم مدرن تزئین شده است می‌توانید از کوسن‌های بزرگ طرح دار و رنگی نیز برای ایجاد تغییرات استفاده کنید.

تعیین رنگ اصلی خانه برای ایجاد تغییرات

حتماً نیاز به‌صرف هزینه‌های بسیار برای تعویض پرده‌ها نیست. لایه رویی پرده‌ها را می‌توانید از رنگ‌های شاد و چشمگیر و پارچه‌های ارزان‌قیمت استفاده کنید. همچنین پارچه‌های طرح دار متناسب بارنگ اصلی اتاق نیز انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. پارچه‌های کتان و پنبه‌ای برای کاهش هزینه‌ها و دوام آن‌ها برای ایجاد فضایی جدید کاربردی هستند.
از تابلوهای رنگی کوچک یا بزرگ همچنین بشقاب‌های طرح دار رنگی نیز می‌توانند برای ایجاد تغیر در دکوراسیون استفاده شوند. برای ایجاد دکوراسیون شیک و کم‌هزینه می‌توان از تابلوهای دسته دوم نیز استفاده کرد. یکی از روش‌های خلاقانه در این رابطه رنگ کردن قاب تابلوهای موجود باشد.

برای تغییر دکوراسیون با هزینه کم‌، نیاز به برنامه‌ریزی و کمی خلاقیت خواهید داشت که با الهام از محله‌های مد دکور نیز می‌توان طرح‌های زیبایی را دریافت.

خرید وسایل تزئینی جدید

وسایل تزئینی جدید با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع یا متناسب با فضای موجود می‌توانند به ایجاد دکوراسیون شیک و کم‌ هزینه کمک کنند. ازجمله این وسایل می‌توان به : لوستر، آباژور، تابلو و کوسن اشاره کرد. این وسایل باید با توجه به تم اصلی خانه و دکوراسیون داخلی آن انتخاب شوند. در رابطه با تغییر دکوراسیون با هزینه کم می‌توانید دست به تعویض وسایلی ازاین‌دست در خانه بزنید. نورپردازی مناسب در دکوراسیون خانه نقشی اساسی را ایفا می‌کند.
اضافه کردن گل‌های آپارتمانی و گلدان‌های طبیعی علاوه بر ایجاد فضای مثبت در محیط خانه به زیباتر شدن آن نیز کمک می‌کنند. دکوری‌های زیبای بسیاری با طرح‌های مختلف برای قرار دادن گلدان‌ها باقیمت مناسب وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.
در سال‌های اخیر از آینه‌های تزئینی برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده می‌شود. آینه‌های بزرگ و دیواری می‌توانند نقش بزرگی در ایجاد دکوراسیون شیک و کم‌هزینه داشته باشند. آینه‌های کوچک با طرح‌های مختلف را نیز می‌تواند مانند قاب عکس روی دیوار قرار دهید.
از عکس‌های قدیمی خود و خانواده برای تزئین دیوار نیز می‌توان استفاده کرد. قاب‌های کوچک ارزان‌قیمتی در بازار موجود است که بارنگ‌های مختلفی به فروش می‌رسند.
از رومیزی‌هایی با طرح‌های جدید و رنگ‌های شاد نیز می‌توانید در ناهارخوری یا میز بزرگ نشیمن می‌توان استفاده کرد.
خرید شمع را فراموش نکنید. شمع‌ها در ایجاد فضای مثبت و شیک تأثیر بسزایی دارند.

لیست وسایل موردنیاز خود برای دکوراسیون شیک و کم‌هزینه را بر اساس لوازم کاربردی انتخاب کنید، بازبینی لیست در تصمیم‌گیری می‌تواند راهگشا باشد.

تغییرات کم هزینه در فضای خانه

نکات کاربردی در تغییر دکوراسیون با هزینه کم

 •  نکات کاربردی زیر در ایجاد دکوراسیون با هزینه کم راهکارهای مناسبی را در اختیارتان می‌گذارد.
 • رنگ کردن وسایل کهنه به رنگی جدید و تعمیرات آن‌ها نیز جلوه‌ای زیبا به فضای خانه می‌دهند.
 •  رویه صندلی‌های قدیمی را می‌توان با پارچه‌های زیبا و رنگی حتی طرح‌های گل‌دار یا هندسی روحی جدید در خانه جاری می‌کنند. حتی روکش‌های فانتزی نیز در این زمینه تغییرات بزرگی را به وجود می‌آورند.
 •  با استفاده از وسایل قدیمی و روش‌های خلاقانه می‌توانید معنای جدید به آن‌ها بدهید. برای مثال شیشه‌های خالی را می‌توان باکمی هزینه تزئین کرده و از آن‌ها در آشپزخانه یا حتی به‌عنوان جاشمعی نیز استفاده کرد. نردبان‌های قدیمی را می‌توان رنگ کره و از آن‌ها به‌عنوان دکوری یا جای گلدان نیز بهره برد.
 •  تغییر چیدمان گاهی می‌تواند تصویر جدیدی از طراحی دکوراسیون ایجاد کند. با جابه‌جایی مبلمان و بوفه‌ها شروع کنید. وسایل بزرگی مانند این‌ها وقتی در جای دیگری قرار داده می‌شوند تصویر جدیدی را در ذهن ایجاد می‌کنند.
 •  از فرش‌ها و کف‌پوش‌های دست‌دوم یا حتی نو باقیمت مناسب در دکوراسیون با هزینه کم نیز می‌توان بهره برد. طرح‌های هندسی بارنگ‌های روشن تغییرات عمده‌ای را در بر خواهند داشت. همچنین با توجه به تم خانه خود می‌توانید از کف‌پوش‌های تک‌رنگ یا طرح دار برای تغییر فضا استفاده کنید.
 •  از بک دراپ ها و پارچه‌های تزئینی هم به‌عنوان تابلو یا به‌عنوان دیوار پوش نیز می‌توان استفاده کرد.
 •  دست سازه‌های سنتی و زیبا بسیاری در بازار وجود دارند که می‌توانند به ‌عنوان جزئی از دکوراسیون با هزینه کم قرار بگیرند.

فضای رنگی خانه

تغییرات همیشه با خود شور و هیجان به همراه می‌آورند برای ایجاد فضای مثبت در خانه می‌توانید از خلاقیت خود کمک بگیرید. تغییرات دکوراسیون خانه با هزینه کم‌کار سختی نیست تنها نیاز به کمی زمان و برنامه‌ریزی دارید. بهتر است قبل از هر اقدامی تم مورد نظر نهایی را در ذهن خود یا روی کاغذ به تصویر بکشید . سپس با توجه به آن اقدام به خرید وسایل موردنیاز که حتماً کاربردی نیز هستند، بپردازید. برای خرید وسایل و لوازم موردنیاز حتماً نباید هزینه‌های بسیاری را متحمل شوید. وسایل دست‌دوم نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. نورپردازی خانه نیز در ایجاد دکوراسیون شیک و کم¬ هزینه بسیار کمک‌کننده است. مهم‌ترین تغییری که نقش اساسی نیز درنتیجه نهایی خواهد داشت انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و سایر وسایل خانه است.

برچسب ها:
پیام بگذارید