آنچه باید درباره درهای ضدسرقت بدانیم

در ضدسرقت

از ابتدایی‌ترین مسائلی که نیازمند زندگی آرام در دنیای امروز است، فراهم کردن اصولی برای ایجاد حس امنیت است. برای این‌که در هنگام خروج از خانه نگرانی نداشته باشیم، با استفاده از تجهیزات ایمنی می‌توانیم خانه خود را امن و دور از دسترس سارقین نگه داریم. در سال‎های اخیر استفاده از محصولاتی مانند دوربین‌های مدار بسته، حفاظ‌ها و نرده‌ها، درهای ضد سرقت و قفل‌های چندگانه رونق گرفته است. از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی، درهای خانه است. درهای ضد سرقت در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اصول خانه‌ها محسوب می‌شوند.

در گذشته سارقین با توجه به ساختار درها تنها با شکستن در منزل وارد خانه می‌شدند، اما در حال حاضر با تولید درهای استاندارد و مقاوم تا حد بسیار زیادی احتمال بروز این اتفاق کاهش یافته است. مدت‌ها پیش از آن که این‌گونه درها وارد بازار شود از کرکره‌های آهنی در پشت درها استفاده می‌شد که آن‌ها کمک بسیاری به امنیت خانه می‌کردند اما نسبت به درهای ضد سرقت دارای تاثیر کمتری هستند. به همین دلیل این درها به سرعت جایگزین درهای قدیمی شدند و جایگاه خاصی بین سازندگان ساختمان‌ها پیدا کردند.

درهای ضد سرقت با توجه به ساختاری که دارند نسبت به درهای دیگر مقاومت و امنیت بالایی دارند. متریال به کار رفته در این درها ورق فلزی، قفل، یراق‌آلات و ورقه‌های MDF با روکش طبیعی است که باعث مقاومت در برابر برش و فشار می‌شود.

آشنایی با ساختار و اجزای در ضد سرقت

ساختار کلی در ضد سرقت تشکیل شده از بدنه و یا چارچوب، لولا، دستگیره و قفل است. ولی ساختار اجزا و جنس آن با درهای معمولی کاملا متفاوت است. همین تفاوت‌ها سبب امنیت آن شده است.

درهای ضد سرقت به این صورت ساخته می‌شوند که بدنه در آن‌ها به صورت لایه‌لایه است و همین باعث استحکام و ایمنی بالای درها می‌شود. لایه‌ی بعدی و به عبارتی لایه‌ی بیرونی روکشی از چوب و یا فلز است. لایه درونی از پلی‌اورتان، چوب، پشم سنگ نسوز، شیشه با آلومینیوم است که این متریال سبب می‌شوند که علاوه بر داشتن استحکام، عایق صدا و هوا را موجب می‌شوند. لولای موجود در این درها کاملا به صورت پنهان است و از بیرون قابل رویت نیستند.

در ضدسرقت

در هنگام خرید درهای ضد سرقت به چه مواردی توجه کنیم؟

با توجه به این‌که اولویت استفاده از این گونه درها امنیت است. در هنگام خرید باید به نکاتی توجه کرد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم.

جنس چهارجوب:

یکی از موارد مهم که حائز اهمیت است جنس چهارچوب می‌باشد. بایستی فلز به کار رفته در آن از آلیاژ با کیفیت باشد و محل اتصال ورق‌ها جوشکاری مناسبی داشته باشد.

ضخامت چهارچوب:

از جمله موارد دیگری که مورد توجه قرار می‌گیرد ضخامت چهارچوب است. بهتر است ضخامت چهارچوب ۱٫۵ میلی‌متر و یا بیشتر باشد.

جنس لولا:

از آنجا که لنگه‌ی در بر روی لولا می‌چرخد این مورد نقش بسیار مهمی برای انتخاب یک در ایفا می‌کند، به این دلیل که بایستی بتواند وزن لنگه در را به آسانی تحمل کند. در صورتی که اگر جنس لولا مناسب نباشد پس از مدتی در از حالت تنظیم خارج می‌شود.

جنس لایه:

طرح لایه در این درها معمولا به صورت سلیقه‌ای است. اما توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که جنس لایه متناسب با محل استفاده انتخاب شود.

فضای داخلی:

توجه به این نکته اهمیت دارد که بایستی بین دو طرف در، ورقه فولادی به کار رفته باشد.

قفل و کلید:

در هنگام خرید حتما از فروشنده سوال کنید که از بهترین قفل‌های موجود در بازار در ساخت آن استفاده شده باشد.

کیفیت قطعات:

از کیفیت یراق‌آلات و دستگیره‌هایی که در ساخت در استفاده شده است اطمینان حاصل کنید.

در ضدسرقت

محاسن در ضد سرقت

در زیر تعدادی از محاسن درهای ضد سرقت نام برده شده است.

 • نصب آسان
 • استیتیک محصول
 • ابعاد استاندارد
 • کاهش صدا و حریق
 • مقاومت بالا
 • امنیت بسیار بالای در ضد سرقت
 • قابلیت نصب دوربین‌های هوشمند
 • مقاومت در برابر آب و سرما
 • قابلیت نصب قفل دیجیتالی
 • تنوع در قیمت
 • دارای قفل شب و ….

در این مطلب به لزوم استفاده از درهای ضد سرقت پرداختیم. امید است با انتخاب یک در با کیفیت بتوانید امنیت کافی و لازم را داشته باشید.

برچسب ها:
پیام بگذارید