راه هایی برای جذاب کردن میز نشیمن

میز نشیمن از مهم‌ترین اجزای مبلمان اتاق نشیمن می‌باشد که نقش مهمی در دکوراسیون این بخش از منزل بر عهده دارد. تزیین میز نشیمن از این جهت که مبلمان و وسایل در اتاق نشیمن معمولا حول میز نشیمن چیده می‌شوند موضوع مهمی است و به این ترتیب میز در وسط و مرکز دکوراسیون قرار می‌گیرد. میز نشیمن در صورتی که تزیین نشده و خالی باشد ممکن است جلوه بدی به مبلمان و اتاق نشیمن بدهد. تزیین میز جلو نشیمن بیشتر از هر چیزی به سلیقه خودتان بستگی دارد. با این وجود ممکن است چیدمان و تزیین میز به دلیل تنوع وسایلی که می‌تواند بر روی آن قرار بگیرد کار سختی باشد. ما در این مقاله  تعدادی دستورالعمل به شما ارائه می‌دهیم  که امیدواریم در این مسیر کمک زیادی به شما کند.

نکات مهم در خصوص میز نشیمن

به این نکته توجه داشته باشید که هر تغییری که در دکوراسیون منزل اعمال می‌کنید روشی برای نشان دادن شخصیت خودتان است. بنابراین برای تزیین میز از وسایلی استفاده کنید که به بهترین شکل بیانگر شخصیت شما باشد. برای تزیین میز سعی کنید وسایل زیادی که بر روی میز قرار دارند را بردارید و به جای آن از یک و یا چند وسایلی استفاده کنید که با یکدیگر هماهنگی دارند.

در هنگام خرید برای تزیین میز نشیمن به سبک دکوراسیون مبلمان توجه داشته باشید زیرا وسایلی که برای سبک‌های مختلف وجود دارند با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. برای قراردادن وسایل سعی کنید از هر شکلی استفاده کنید تا از یکنواختی تزیینات جلوگیری کنید. بهتر است تزیینات گاهی در کناره‌ها، وسط میز و … استفاده شوند.

در مجموع تزیینات میزنشیمن به این دلیل که همیشه جلو چشم و رفت و آمد است باید کاملا مطابق سلیقه شما باشد.

ایده‌هایی برای تزیین میز نشیمن

اکسسوری:

اکسسوری‌ها عناصر مکمل در دکوراسیون محسوب می‌شوند. این وسایل جزو وسایل اصلی منزل نیستند اما در زیبایی محیط نقش اساسی دارند. اکسسوری‌ها لوازم هنری و زیبایی هستند که به دلیل هزینه کمی که دارند از گزینه‌های پرطرفدار تغییر دکوراسیون به شمار می‌روند. همچنین در پر کردن فضای خالی و پویایی این فضا تاثیر اساسی خواهند داشت.

گلدان:

استفاده از گیاهان و گل‌های طبیعی بر روی میز می‌تواند جلوه خاصی به محیط ببخشد. انتخاب هر گلدان تاثیرگذاری متفاوتی بر چیدمان می‌گذارد. هرچه‌قدر نوع گیاهی که انتخاب می‌کنید منحصربه فرد و جذاب باشد، دکوراسیون زیباتری خواهید داشت. می‌توانید از گلدان‌های بزرگ با طراحی خاص استفاده کنید. برای تزیینات روی میز سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که در شرایط سخت مقاوم باشند.

سینی:

زمانی که می‌خواهید تعدادی از اشیا را بر روی میز و در کنار یکدیگر قرار دهید، می‌توانید از یک سینی برای داشتن نظم استفاده کنید و وسایل متنوع را درون آن قرار دهید.

تعادل:

شما می‌توانید برای ایجاد تعادل در چیدمان میز نشیمن از تقارن استفاده کنید. چیدمان میز در این روش بایستی به گونه‌ای باشد که وسایل از نظر بصری هم وزن باشند. به این ترتیب تقارن باعث چشم‌گیر شدن محیط خواهد شد.

ترکیب:

با استفاده از اصل ترکیب می‌توانید اشیا را از نظر رنگ، شکل و طرح ترکیب کنید و ظاهر زیبایی برای میز نشیمن بسازید.

هماهنگی:

میز بخش مهمی از اتاق نشیمن محسوب می‌شود و باید با فضای کلی اتاق نشیمن هماهنگ باشد. وسایلی که برای میز نشیمن انتخاب می‌کنید می‌توانند بر سبک دکوراسیون شما تاکید کنند و سبب برجسته شدن آن شوند.

نظم:

سطح میز نشیمن نباید در حدی شلوغ باشد که بر عملکرد آن تاثیر بگذارد. نظم میز را رعایت کنید؛ به این دلیل که ممکن است شما از وسایل جذابی برای میز استفاده کنید، اما در صورتی که شلوغ و بی‌نظم باشند کاربری میز را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای این کار بهتر است از میزهای کناری استفاده کنید. در صورتی که میز جلو مبلی کوچک است از وسایل کم و کاربردی برای تزیین آن استفاده کنید و در مجموع سعی کنید که میز شما ساده باشد.

برچسب ها:
پیام بگذارید