رنگ‌ های پاستلی و دکوراسیون

رنگ‌ های پاستلی

در دنیای امروز که رنگ اکثر دکوراسیون‌ها تکراری و به رنگ سفید، کرم و قهوه‌ای هستند و تبدیل به فضاهای کسل‌کننده شده‌اند، بهتر است با استفاده از رنگ‌ها فضای جذاب و زیبایی را به‌وجود آوریم. رنگ‌های پاستلی که از ترکیب رنگ‌های شاد و زنده با رنگ سفید تشکیل می‌شوند برای ایجاد فضایی با حسی مملو از آرامش و لطافت مناسب هستند. این رنگ‌ها حس کلاسیک به فضا می‌بخشند و جلوه‌گر زیبایی هستند. رنگ‌های پاستلی نیاز به  نور کافی در محیط دارند تا بتوانند زیبایی خود را نشان دهند. در غیر اینصورت از زیبایی آن‌ها کاسته می‌شود. رنگ‌های پاستلی از آن جهت که احساس آرامش و صلح را در فضای خانه ایجاد می‌کنند، برای هر اتاق و فضایی مناسب است و به راحتی می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد.

هنگامی که در یک فضای بزرگ از رنگ‌های پاستلی استفاده می کنید برای جلوگیری از کسالت و یکنواختی،از یک طرح رنگی بر روی آن استفاده کنید و یا با شکستن آن‌ها به فضای کوچکتر به زیبایی محیط بیافزایید.

تغییرات دکوراسیون به سبک پاستلی

اکسسوری‌ها

با استفاده از وسایل دکوری و اضافه کردن رنگ‌های تند و زنده در کنار رنگ‌های پاستلی می‌توان به این رنگ‌ها روح بخشید تا شادابی و انرژی بیشتری داشته باشند.

رنگ‌ های پاستلی

رنگ‌های متناقض

یکی از اصول دکوراسیون داخلی استفاده از این روش برای نمایش کاربردی رنگ‌ها است. استفاده از یک رنگ متناقض در کنار سایر رنگ‌ها سبب خواهد شد که در کل فضا جلوه بیشتری پیدا کند.

ترکیب رنگ

می‌توانید برای زیبایی محیط، ترکیبی از رنگ‌های پاستلی را برای تغییر دکوراسیون اعمال کنید.

وسایل

برای استفاده از این رنگ‌ها، به این موضوع فکر نکنید که حتما باید در قسمت بزرگی از خانه تغییر ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید مبلمان یا وسایل دیگر را به رنگ پاستلی تغییر دهید.

رنگ‌ های پاستلی

رنگ پاستلی و رنگ‌های مکمل

سفید:

رنگ سفید به عنوان یکی از بهترین مکمل‌های رنگ پاستلی شناخته می‌شود و بیشتر طراحان از این رنگ به عنوان رنگ مکمل استفاده می‌کنند.

رنگ‌ های پاستلی

قهوه‌ای و کرم:

تنالیته‌های رنگی کرم و قهوه‌ای در تضاد با رنگ‌های پاستلی هستند و به همین دلیل استفاده از آن‌ها در کنار یکدیگر به چیدمان و فضا جلوه می‌دهد و سبب عدم یکنواختی محیط می‌شود.

رنگ‌ های پاستلی

خاکستری یا طوسی:

یکی از رنگ‌هایی که در کنار رنگ‌های پاستلی زیاد دیده می‌شود رنگ طوسی یا خاکستری است. این رنگ استفاده زیادی در دکوراسیون مدرن و امروزی دارد.

رنگ‌ های پاستلی

تنالیته رنگ‌های پاستلی:

می‌توان از طیف‌های رنگی به عنوان رنگ ترکیبی در کنار آن‌ها استفاده کرد. برای مثال اگر رنگ بنفش یاسی در دکوراسیون استفاده کرده‌اید، می‌توانید چندین وسایل را به رنگ بنفش پررنگ استفاده کنید.

رنگ‌ های پاستلی

استفاده از رنگ‌ها در بخش‌های مختلف خانه

اتاق خواب:

از جمله فضاهایی که رنگ‌های پاستلی در آن‌جا بسیار کاربرد دارد اتاق کودکان است. استفاده از این رنگ‌ها برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب است. آرامش و لطافت این رنگ‌ها مناسب با روحیات کودکان است. برای اتاق خواب افراد بزرگسال سعی کنید که از رنگ‌های پاستلی در کنار رنگ‌های مکمل استفاده کنید.

رنگ‌ های پاستلی

اتاق نشیمن:

با توجه به این موضوع که رنگ‌های روشن محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهند، گزینه‌ی مناسبی برای اتاق‌های نشیمن محسوب می‌شوند. اتاق نشیمن به رنگ پاستلی بسیار منحصر به فرد است. از آنجایی که رنگ‌های پاستلی خنثی هستند، این رنگ‌ها برای فصل تابستان و زمستان مناسب هستند.

رنگ‌ های پاستلی

سرویس بهداشتی و حمام:

جالب است بدانید که رنگ‌های پاستلی برای حمام و سرویس بهداشتی نیز مناسب هستند. از بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید برای این محیط استفاده کنید هلویی و سبز نعنایی هستند.

رنگ‌ های پاستلی

آشپزخانه:

یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای استفاده از رنگ‌هایی پاستلی آشپزخانه است. تغییر رنگ کابینت‌ها می‌تواند استفاده مناسبی از رنگ‌های پاستلی برای تغییر دکوراسیون باشد. همچنین می‌توانید از ظرف‌ها و وسایل دکوری برای این کار استفاده کنید.

رنگ‌ های پاستلی

برچسب ها:
پیام بگذارید