با خانه‌ های بدون انباری چه باید کرد؟

خانه بدون انباری

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که تابه‌حال به اهمیت آن فضای کوچک و خارج از دیدی که در اختیاردارید، نیندیشیده‌اید. اما درست زمانی که دیگر آن را نداشته باشید، تازه متوجه ارزشش خواهید شد. بله، درست متوجه شده‌اید، از انباری حرف می‌زنم. معمولاً تصور ما از انباری یک جای پرت و درو از دسترس است که هیچ ارزش و کاربردی به‌غیراز تلنبار کردن یک مقدار خرت‌وپرت ندارد. اما فقط کافی است به‌جایی نقل‌مکان کنید که دیگر چنین فضایی را در اختیار نداشته باشید، دقیقاً همان‌جاست که درحالی‌که کاسه‌ی معروف چه کنم را در دستتان گرفته‌اید، به ارزش انباری فکر می‌کنید.

برای خرید و فروش ملک به سایت هومینگ مراجعه کنید

ازاین‌رو اگر در منزلتان انباری دارید، قدرش را به‌خوبی بدانید و با بهینه‌سازی کردن انباری، از آن نهایت استفاده را ببرید. اما مسئله‌ی اصلی اینجاست که اگر انباری نداشتیم باید چه کنیم و این‌همه وسیله‌ی اضافی که روی دستمان بادکرده است را کجا باید ببریم. اگر در منزل خود انباری ندارید، باید بدانید که شما با یک چالش جدی به نام چالش خانه‌ی بدون انباری مواجه هستید که باید برای رد شدن از چنین چالشی نهایت تدبیر و خلاقیت خودتان را به‌کارگیرید. البته ما هم در این راه تنهایتان نگذاشته و قصد داریم در این مقاله چند ایده و راهکار مناسب برای چالش خانه‌های بدون انباری ارائه دهیم تا کمی بار روی دوشتان را سبک کرده باشیم.

لوازم توخالی و فضای مخفی درون آن‌ها

زمانی که دری بسته می‌شود، مطمئناً باید به سراغ راه‌های دیگر رفت. حال که از داشتن نعمت انباری محروم هستیم، باید آن را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنیم و داخل خانه بیاوریم. نمونه‌ای از وسایلی که می‌توان به‌عنوان انباری کوچک از آن‌ها استفاده کرد، صندلی عثمانی است. این‌گونه صندلی‌ها توخالی هستند و نشیمنگاهشان بلند شده و حکم در صندوقچه را ایفا می‌کند. به همین دلیل می‌توانند بهترین گزینه برای قرار دادن وسایل و لوازم کوچک در درون خود باشند. این صندلی‌ها آن‌قدر شیک و جمع‌وجور هستند که مطمئناً اگر شما یکی از آن‌ها را در گوشه‌ای از منزلتان بگذارید، هیچ‌کس متوجه نمی‌شود که این وسیله چه چیزهایی در دل دارد! بنابراین شما باید از این صندلی الهام بگیرید و تا جایی که می‌توانید لوازم منزلتان را از بین این‌گونه وسایل انتخاب کنید، وسایلی که مانند صندلی‌های عثمانی قسمت‌های مخفی دارند.

لوازم توخالی و فضای مخفی درون آن‌ها

لوازم توخالی و فضای مخفی درون آن‌ها

زیر تخت، یک فضای عالی

شاید عده‌ای هنوز به فضای مفیدی که یک‌تخت می‌تواند در اختیارشان قرار دهد، فکر نکرده باشند. اما باید بدانند که تخت‌ها علاوه بر اینکه وسیله‌ای برای آرامش و استراحت هستند، می‌توانند یک انباری جمع‌وجور هم به‌حساب بیایند. به همین دلیل نباید از فضای زیر آن‌ها غافل شد. اگر چنین فضایی مدیریت شود و لوازم اضافی بانظم و چیدمان مرتب در این قسمت قرار گیرند، مطمئناً می‌توان وسیله‌های زیادی را در این قسمت جا داد. اما ازآنجایی‌که لزوماً تمام این وسایل غیرضروری نیستند و شما ممکن است گاهی و یا مدام به آن‌ها نیاز داشته باشید، بلند کردن تشک و کفی تخت برای برداشتن آن‌ها شاید کار سختی باشد و به کمرتان آسیب برساند. اما نگران نباشید زیرا این مشکل هم راه‌حل خودش را دارد. خوشبختانه امروزه کفی تخت‌های جک دار به بازار آمده‌اند که می‌توان با آن‌ها به‌راحتی کف تخت را بلند کرده و به هر وسیله‌ای که زیر تخت است، دسترسی کافی داشت. همین ویژگی تخت‌ها را به یک انباری تمام‌عیار تبدیل کرده است.

کنسول‌ها، بهترین کمک!

زمانی که خانه‌ای را خریداری می‌کنید که انباری ندارد و شما با مشکل کمبود جا مواجه هستید، باید با خلاقیت از فضای موجود در خانه بیشترین بهره را ببرید. یکی از بهترین گزینه‌هایی که در هر جای خانه با عنوان‌ها و کاربردهای مختلف می‌توان از آن استفاده کرد، کنسول‌ها هستند. کنسول‌ها را می‌توان در هر قسمت خانه نصب کرد و در آن‌ها لوازم بسیاری قرارداد. مثلاً شما می‌توانید با نصب یک کنسول در زیر سینک دستشویی، تمامی مواد شوینده‌ی خود را در آنجا، جا داده و یکی از کابینت‌های آشپزخانه‌تان را به‌کلی خالی کرده و وسایل دیگر را در آن‌ها جا دهید. و یا می‌توانید به‌جای میز تلویزیون، از کنسول استفاده کنید و بسیاری از خرت‌وپرت‌هایتان را درون آنجا دهید.

همان‌طور که با دو مثال بالا ملاحظه فرمودید باکمی فکر و خلاقیت می‌توان از کنسول‌ها نهایت استفاده را برد و مشکل کمبود جا را به‌کلی حل کرد. این کار فقط کمی فکر و ذوق می‌خواهد و بس.

کنسول برای استفاده در چیدن وسایل

کنسول برای استفاده در چیدن وسایل

از دیوارها نگذرید   

در خانه‌های کوچک، دیوارها نقش بسیار اساسی داشته و می‌توانند بسیار کاربردی نیز باشند. به همین دلیل نباید از آن‌ها غافل شده و به‌راحتی از کنارشان بگذریم. به‌عنوان‌مثال اگر در اتاق‌خوابتان فضای کافی برای گذاشتن کمد ندارید و از کمد دیواری هم خبری نیست، می‌توانید دست به دامان رگال‌های دیواری شوید و اگر نگران دیده شدن لباس‌هایتان و خراب شدن منظره اتاقتان هستید، با یک پارتیشن ساده می‌توانید این مشکل را هم حل کنید.

بنابراین بازهم باید کمی خلاقیت و سلیقه به خرج داد و از دیوارها بهره‌ی کافی را برد. البته حتماً این نکته را هم در نظر داشته باید که بهترین نوع چیدمان منازل کوچک به این‌گونه است، که وسایل کوچک و ریز بر روی دیوارها منتقل شوند و کمترین جا را به خود اختصاص دهند. به‌عنوان‌مثال یک آباژور را در نظر بگیرید، زمانی که از نوع پایه‌دارش استفاده کنید، فضای نسبتاً زیادی را به خود اختصاص می‌دهد و زمانی هم که رومیزی باشد، به یک میز نیاز دارد، اما زمانی که آباژور دیواری باشد، دیگر هیچ جایی را روی زمین اشغال نمی‌کند.

برای همه‌ی وسایل تزئینی و ریز می‌توانید این ترفند را به کار ببرید، مانند گلدان‌ها. آن‌ها را هم می‌توانید از روی زمین به شلف ها و قفسه‌های روی دیوار انتقال دهید. با این ترفند جا برای لوازم بزرگ‌تر به‌راحتی باز می‌شود و مشکل کمبود جا و نیاز به انباری تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

استفاده فضاهای بیرون از خانه با توافق همسایه‌ها

البته پاگرد طبقات آخر و همچنین گوشه‌ای از پارکینگ هم می‌تواند مقداری از وسایل شما را درون خود جای دهد، اما قبل از انجام چنین کاری حتماً باید نظر دیگر ساکنان را بدانید و اگر با انجام چنین کاری مشکل نداشتند، این کار را انجام دهید. در غیر این صورت به‌هیچ‌عنوان نباید موجب صلب آسایش و ایجاد مزاحمت برای دیگر شوید.

تمامی دیدگاه‌های شما از طرف تیم هومگ بررسی خواهد شد. منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما همراهان عزیز هومگ هستیم.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها:
پیام بگذارید