بهترین ترندهای طراحی بیرونی خانه

بهترین ترندهای طراحی بیرونی خانه

علاوه بر داخل خانه طراحی بیرونی خانه نیز اهمیت دارد. ظاهر ساختمان و حیاط پیش از ورود به داخل خانه جلب توجه می‌کند و ممکن است حتی پیش از ورود به خانه قید دیدن داخل خانه را حین خرید خانه بزنید. با کمک ترندهای طراحی بیرونی خانه می‌توان چیدمان خارجی خانه را طوری انجام داد که دکوراسیون حیاط زیباتر جلوه کند و در بدو ورود حسی دلنشین از خانه القا کند. درمورد خانه‌های جنوبی نیز دکوراسیون حیاط به دیدن منظره‌ای زیبا از پنجره‌ی اتاق‌ها کمک می‌کند. مصالح نمای ساختمان نیز تحت تاثیر ترندهای طراحی بیرونی خانه هستند که تغییر این مصالح با آنچه درنظر داشتید تغییری اساسی در نما می‌دهد. با بهترین ترندهای طراحی بیرونی خانه آشنا شویم:

مصالح نمای ساختمان

مصالح مختلفی برای ساخت نمای ساختمان وجود دارد و احتمالا حین قدم زدن در خیابان متوجه تنوع این نماها که هریک یادآور دوره‌ای خاص در معماری هستند شده‌اید. در بهترین ترندهای طراحی بیرونی خانه این روزها مصالح طبیعی مانند سنگ، چوب و آجر برای مصالح نمای ساختمان روی بورس است. استفاده از مصالح طبیعی به عنوان مصالح نمای ساختمان دو حسن دارد:

  1. قیمت مناسبی دارد.
  2. مواد طبیعی در مصالح نمای ساختمان زیبایی بیشتری ایجاد می‌کنند. ساختمان‌هایی با نمای آجری یادآور خانه‌های قدیمی ساخته شده به دست نیاکان‌مان هستند و البته به جز زیبایی فواید دیگر این مواد سبب رونق استفاده‌ی آن‌ها در مصالح نمای ساختمان شده است.
مصالح نمای ساختمان

مصالح نمای ساختمان

ایجاد مسیر ورودی در چیدمان خارجی خانه

یکی از بهترین ترندهای طراحی بیرونی خانه ایجاد مسیر ورودی در چیدمان خارجی و دکوراسیون حیاط است. چند سالی کل فضای حیاط با موزائیک و کاشی به صورت یک دست پوشیده می‌شد و خلاقیتی در حیاط نمی‌دیدیم. اما ایجاد مسیر ورودی در چیدمان خارجی خانه دوباره بین ترندهای طراحی بیرونی خانه قرار گرفته. ایجاد مسیر ورودی از میان چمن یا باغچه دکوراسیون حیاط را زیباتر می‌کند و درست کردن آن کار سخت و پیچیده‌ای نیست و هزینه‌ی زیادی هم ندارد.

اضافه شدن میز و صندلی به دکوراسیون حیاط و بالکن

خانه‌های قدیمی با حیاط‌های بزرگ بهترین جا برای گذراندن ساعات عصرگاهی بود. نشستن زیر سایه درختان روی تخت چوبی و با صدای آب حوض از لذت‌هایی است که عده‌ی کمتری از ما تجربه کرده‌ایم و بیشتر خاطرات آن دوران را از زبان پدربزرگ و مادربزرگ‌ها شنیده‌ایم یا در فیلم‌ها دیده‌ایم. با رواج آپارتمان‌ها این رسم ورافتاد اما حالا چندسالی است که مجددا میز و صندلی به یکی از ترندهای طراحی بیرونی خانه و دکوراسیون حیاط تبدیل شده است. معمولا در چیدمان خارجی خانه برای مجتمع‌های مسکونی فضایی برای گپ‌وگعده‌های عصرگاهی ایجاد می‌شود. در مورد آپارتمان‌های کوچک‌تر نیز این کار به راحتی امکان‌پذیر است. می‌توانید با موافقت سایر ساکنان ساختمان در دکوراسیون حیاط میز و صندلی پلاستیکی بگذارید. این روش راهی برای آشنایی بیشتر با همسایگان هم هست.

اضافه شدن میز و صندلی به دکوراسیون حیاط و بالکن

اضافه شدن میز و صندلی به دکوراسیون حیاط و بالکن

ترندهای طراحی بیرونی خانه: گیاهان آپارتمانی

یکی از زیباترین بخش‌های چیدمان خارجی خانه و دکوراسیون حیاط گیاهان هستند. کاشت گیاهان در حیاط زیبایی‌بخش است و بر محیط زیست تاثیراتی خوب می‌گذارد. برای کاشت گیاهان لازم نیست حتما باغچه‌ای بزرگ داشته باشید و با ایده‌های زیر می‌توانید در دکوراسیون حیاط یا بالکن باغچه‌ای کوچک و جمع‌وجور دست‌وپا کنید:

  • باکس‌های گل: باکس گل یکی از راه‌های زیبایی چیدمان خارجی خانه است. باکس‌های گل در دو جنس چوبی و پلاستیکی موجود هستند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. مزیت باکس‌های گل نسبت به باغچه‌های سنتی قابل حمل بودن آن‌ها است.
  • استندهای گل: استندهای گل نیز راه حلی خوب برای زیباسازی دکوراسیون حیاط هستند. مزیت استندهای گل این است که می‌توانید چندین گلدان را عمودی روی آن قرار دهید و جای زیادی اشغال نشود.
  • رنگ گل‌ها: از ترندهای طراحی بیرونی خانه کاشت گل‌هایی است که رنگ‌های تند و جیغ دارند و در باغچه جلب توجه بیشتری می‌کنند. در مورد کاشت نوع گیاهان شرایط محیطی تعیین‌کننده‌ترین عنصر است و پس از آن می‌توان درمورد رنگ گیاه تصمیم گرفت.

تجهیزات برنجی

ظاهر و رنگ دستگیره در هم با وجود کوچکی در چیدمان خارجی خانه اهمیت دارد. از ترندهای طراحی بیرونی خانه دستگیره‌های برنجی هستند که مجددا روی بورس هستند. تجهیزات برنجی خانه‌ها چند سالی روی کار نبودند اما اخیرا برای استفاده در مصالح نمای ساختمان محبوب شده‌اند. مصالح برنجی درخشندگی خاصی دارند که نمای بیرونی را زیباتر و چشمگیرتر جلوه می‌دهند.

گل نرده یا فرفورژه

گل نرده یا فرفورژه نیز جزو ترندهای طراحی بیرونی خانه برای درب و پنجره است. آهن عنصری مقاوم برای استفاده از مصالح نمای ساختمان است که زود خراب نمی‌شود و آسیب نمی‌بیند و استقامت زیادی هم دارد. گل نرده یا فرفورژه مشکل زیبایی آهن را هم حل کرده‌اند و با طرح‌های زیبای فرفورژه می‌توان در و پنجره‌هایی زیبا در خانه داشت.

رنگ خاکستری برای چیدمان خارجی خانه

یکی از مهم‌ترین موارد برای داشتن چیدمان خارجی خانه زیبا رنگ مناسب است. طیف رنگ خاکستری انتخابی مناسب است. خاکستری رنگی خنثی است که با همه‌چیز هماهنگ است بنابراین استفاده از آن برای چیدمان خارجی خانه از گذشته جزو ترندهای طراحی بیرونی خانه بوده است. برای یکنواخت نشدن می‌توان از چند رنگ این طیف استفاده کرد و مثلا برای درها از خاکستری تیره و برای پنجره‌ها از خاکستری روشن استفاده کرد.

روشنایی هوشمند برای چیدمان خارجی خانه

وقتی صحبت از هوشمندی لوازم خانه می‌شود بیشتر ما به یاد طراحی داخلی و استفاده از لوازم هوشمند درون خانه میفتیم درحالی که لوازم هوشمند در چیدمان خارجی خانه هم می‌توانند مفید و موثر باشند. در نورپردازی خانه استفاده از سیستمی هوشمند که قابل زمان‌بندی باشد از ترندهای طراحی بیرونی خانه است که سبب صرفه‌جویی در مصرف برق هم می‌شود. همچنین در روشنایی چیدمان خارجی خانه استفاده بیشتر از چراغ‌ها و در فواصل طبقات مختلف از ترندهای طراحی بیرونی خانه است. نصب چراغی بالای پلاک و استفاده از کاشی‌های زیبا یا چوب برای مشخص کردن پلاک از ترندهای طراحی بیرونی خانه و جزو زیبایی‌های چیدمان خارجی خانه است.

برچسب ها:
پیام بگذارید