با حقه های بزرگ نشان دادن فضای خانه آشنا شویم

بزرگ نشان دادن خانه

با شاغل شدن بیشتر اعضای خانواده و البته گران شدن قیمت خرید خانه، بیشتر افراد این روزها به دنبال خرید خانه‌های کوچک‌تر هستند. خرید خانه کوچک علاوه بر صرفه‌جویی در منابع مالی این حسن را هم دارد که نظافت آن آسان‌تر است و وسایل کمتری لازم دارد. اما به هرحال کوچک بودن متراژ خانه گاهی باعث دلگیری خانه و ضعف محسوب می‌شود. حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه این ضعف را تا حدی جبران می‌کنند و به بزرگنمایی خانه و دلباز جلوه دادن آن کمک فراوانی می‌کنند. در متن زیر این حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه را بخوانید:

 1. نظم و ترتیب کلید بزرگنمایی خانه کوچک

آشفتگی و به هم ریختگی حتی فضاهای بزرگ را هم کوچک‌تر از معمول جلوه می‌دهد؛ درمورد خانه کوچک این تاثیر دوبرابر هم می‌شود و خانه کوچک تنگ و ناراحت خواهد بود. از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه تمیزکاری روزانه و قرار دادن هرچیز سر جای خودش است. وسایلی که در گوشه‌ای انداخته می‌شوند تا مدتی بعد برداشته شوند، شاید تا روزها بعد هم از جای خود تکان نخورند. بنابراین برای بزرگنمایی خانه کوچک بهترین کار رعایت همیشگی نظم و ترتیب است. نصب قفسه در مکان‌های مورد نیاز هم به افزایش متراژ خانه کمک می‌کند.

 1. داخل کردن نور از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه

نور مناسب در زیبایی و بزرگنمایی خانه تاثیر به‌سزایی دارد. خانه‌هایی که از نور مستقیم خورشید بهره‌مند هستند همیشه زیباتر جلوه می‌کنند. یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه افزایش منابع نور خانه است. اگر امکان نصب پنجره را دارید نصب پنجره‌ای باریک در آشپزخانه ایده‌ای خوب برای بزرگنمایی خانه است و حس‌وحال خانه کوچک را هم عوض می‌کند. در حمام نیز پنجره‌ای کوچک که فقط به اندازه‌ی داخل کردن نور باشد و حریم شخصی‌تان را از بین نبرد از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه و افزایش متراژ خانه است.

 

 1. رنگ‌های خنثی برای خانه‌های کوچک

یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه استفاده از رنگ‌های خنثی به‌خصوص رنگ سفید است. رنگ کردن دیوارها با سفید تغییری شگرف در خانه ایجاد می‌کند و در بزرگنمایی خانه کوچک بسیار موثر است. بهتر است پیش از چیدن وسایل در خانه کوچک رنگ آن را تغییر دهید. البته برای افزایش متراژ خانه کوچک فقط تغییر رنگ دیوارها کافی نیست و بهتر است مبلمان را هم با همین قانون تهیه کنید و از مبلمانی با رنگ‌های خنثی و کوچک و سبک استفاده کنید تا خانه دلبازتر جلوه کند.

 1. تابلوها را بالاتر از خط دید نصب کنید

اگر دوست دارید روی دیوار خانه آثار هنری نصب کنید دقت کنید که تابلوها یا قاب عکس‌ها را بالاتر از خط دید و تا حد ممکن نزدیک به سقف نصب کنید. این کار یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه است که با القا کردن بلندی سقف سبب افزایش متراژ خانه کوچک می‌شود و خانه را دلبازتر نشان می‌دهد.

بزرگ نشان دادن فضای خانه

بزرگ نشان دادن فضای خانه

 1. ترفند استفاده از آینه

اگر فضای خانه کوچک است اصلا ناراحت نباشید. یکی از ساده‌ترین حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه کوچک نصب آینه است. اگر آینه را روبه‌روی پنجره نصب کنید و از خاصیت بازتاب استفاده کنید بزرگنمایی خانه سریعا خود را نشان می‌دهد و خانه کوچک بزرگ‌تر از قبل جلوه می‌کند. نصب آینه به روشنایی خانه هم کمک می‌کند و خانه کوچک پرنورتر می‌شود.

 1. تاثیر گیاهان آپارتمانی

یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه قرار دادن گیاهان در فضای خانه است. گیاهان و رنگ سبز به شادابی و طراوت خانه کمک به‌سزایی می‌کند و در بزرگنمایی خانه هم تاثیر دارد. البته باید در انتخاب اندازه و تعداد گلدان‌ها و مکان قرارگیری آن‌ها دقت کنید. گرفتن متراژ خانه با گیاهان ممکن است تاثیر عکس داشته باشد. مکان قراردادن گیاهان اهمیت زیادی دارد. یکی از بهترین مکان‌ها، سقف و استفاده از گلدان‌های آویزی است که جای کمی اشغال می‌کنند و زیبایی هم دارند.

تاثیر گیاه بر فضای خانه

تاثیر گیاه بر فضای خانه

 1. استفاده از دیوار

معمولا دیوارها در خانه کوچک چندان مورداستفاده نیستند در حالی که می‌توانن فضایی فوق‌العاده برای بزرگنمایی خانه و افزایش متراژ خانه باشند. اولین کاربردی که برای استفاده از دیوار به ذهن می‌رسد نصب تابلو و ساعت است اما در خانه کوچک دیوارها می‌توانند نقشی بسیار کلیدی‌تر داشته باشند. از جمله کاربردهای دیوار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب قفسه و قرار دادن کتاب، وسایل تزئینی، گلدان و ….
 • نصب آویز در ورودی نشیمن و آویزان کردن لباس‌ها، کلاه، چتر
 • نصب آویز در آشپزخانه و آویزان کردن انواع ظروف و ملاقه
 • نصب چراغ‌های دیواری و استفاده نکردن از منابع روشنایی جاگیر مانند آباژور
 • نصب آویز و قراردادن میز و صندلی‌های تاشو
 1. مبلمان با ارتفاع کم

یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه استفاده از مبلمان با ارتفاع کم است. مبلمان کم‌ارتفاع با نزدیکی بیشتر به زمین کمی تقلب می‌کنند و استفاده کمتر از متراژ خانه را القا می‌کنند. همچنین این مبل‌ها حس راحتی بیشتری را منتقل می‌کنند و در گردش بهتر هوای خانه نیز موثر هستند.

 1. دوری از رنگ و بافت‌های تند و شلوغ

بالاتر به تاثیر رنگ سفید به عنوان یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن فضای خانه اشاره کردیم. استفاده نکردن از رنگ‌های ملایم و بافت‌هایی که چندان شلوغ نیستند تاثیر مثبتی در بزرگنمایی خانه کوچک و افزایش متراژ خانه دارد. بهتر است حین انتخاب مبلمان خانه رنگ‌های ملایم و بافت چوبی را بیشتر موردتوجه قرار دهید و از مصالح سنگین که رنگ‌های تیره دارند یا طرح‌های شلوغ دارند دوری کنید. طرح‌های تند و شلوغ خانه را خفه می‌کنند و فضای خانه کوچک سنگین می‌شود.

 1. به جای میز ناهار خوری از پیشخوان استفاده کنید

این روزها اکثر خانه‌ها برای تامین کابینت بیشتر با پیشخوان فضای آشپزخانه را از سایر فضاها جدا می‌کنند. یکی از حقه‌های بزرگ نشان دادن خانه استفاده از این پیشخوان و حذف میز ناهار خوری است. این راهکار به افزایش متراژ خانه کوچک کمک می‌کند و پیشخوان را تبدیل به وسیله‌ای چند بعدی و چند کاره می‌کند.

بزرگ نشان دادن فضای خانه

بزرگ نشان دادن فضای خانه

 1. خلاق باشید!

شما بهتر از هر کس خانه‌ی خود را می‌شناسید و می‌توانید در بهبود متراژ خانه اقداماتی عملی انجام دهید. با کمی خلاقیت و استفاده از پروژه‌های DIY می‌توان به بزرگنمایی خانه کمک کرد. پس دست به کار شوید!

آیا شما ایده‌ای در زمینه بزرگ نشان دادن خانه دارید؟ نظرات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید