با ایده آل ترین چینش برای اتاق خواب آشنا شوید

چینش اتاق خواب

اتاق خواب یکی از شخصی‌ترین مکان‌های خانه است و همین سبب می‌شود سختگیری‌ها هنگام خرید خانه درمورد اتاق خواب بیشتر باشد. این شخصی بودن اتاق خواب و راه نیافتن دیگران به حریم آن دست شما را در چینش باز می‌گذارید و می‌توانید بدون درنظر گرفتن دیگران آن را بیارایید. از طرفی اتاق خواب از مکان‌هایی است که ساعات طولانی را در آن سپری می‌کنید و در آن استراحت می‌کنید و به آرامش می‌رسید. چینش اتاق خواب برای دست یافتن به آرامش اهمیت زیادی دارد از طرفی اعمال سلیقه‌ی بیشتر این اتاق را تبدیل به فضایی کاملا دلخواه می‌کند. در متن زیر با ما همراه باشید تا از ایده‌آل‌ترین چینش اتاق خواب بیشتر بدانیم:

  1. توجه به سایر فضاهای مرتبط با اتاق خواب

معمولا فضای بالکن طوری طراحی می‌شود که در آن رو به اتاق خواب است. در بعضی خانه‌ها نیز سرویس بهداشتی مجزایی برای راحتی بیشتر در اتاق خواب تعبیه می‌شود. یکی از راه‌های زیبا جلوه دادن اتاق خواب که باید در چینش اتاق خواب به آن توجه کرد همین فضاهای مرتبط هستند. مخصوصا بالکن امکان زیادی برای آراستن دارد که حس و حال اتاق خواب را هم عوض می‌کند.

  1. پاتختی‌های جا دار

با کوچک‌تر شدن متراژ خانه‌ها فضای اتاق‌خواب‌ها نیز کمتر شده و پس از جا دادن تخت‌خواب دیگر جای چندانی برای سایر وسایل باقی نمی‌ماند. یکی از وسایل کاربردی در اتاق خواب که به چینش اتاق خواب کمک می‌کند میزهای پاتختی هستند. میزهای پاتختی با داشتن کشوهای متعدد فضای خوبی برای جای دادن وسایل دراختیارتان می‌گذارند. از طرفی روی این میزها برای گذاشتن وسایل تزئینی، چراغ خواب، کتاب یا هرچیز دیگری که مایل هستید بگذارید عالی هستند.

نکته دیگر برای جا دادن تخت‌خواب و پاتختی در کنار هم این است که می‌توانید به جای دو پاتختی یک پاتختی کمی بزرگ‌تر از اندازه‌ی معمول انتخاب کنید و آن را یک طرف تخت قرار دهید. در این صورت هم جای کمتری اشغال شده و جا دادن تخت‌خواب راحت‌تر می‌شود هم پاتختی جا دار برای قرار دادن وسایل وجود دارد.

فضاهای مرتبط با اتاق خواب

فضاهای مرتبط با اتاق خواب

  1. خلاقیت در اتاق خواب

تخته‌سیاه جای خود را در آشپزخانه‌ها و اتاق کودکان باز کرده اما هنوز در اتاق خواب بزرگسالان کمتر دیده می‌شود. تخته سیاه ابزاری خلاقانه برای چینش اتاق خواب و زیبا جلوه دادن اتاق خواب است. همچنین تخته سیاه می‌تواند از وسایل کاربردی در اتاق خواب باشد و یادداشت‌های لازم را روی آن بنویسید.

  1. گزینه‌های روشنایی متعدد

درنظر گرفتن یک منبع نور تک‌لامپ برای اتاق خواب ایده‌ای نه چندان جالب است. بهتر است برای زیبا جلوه دادن اتاق خواب از چند منبع نور مانند چراغ‌خواب، چراغ دیواری و آباژور استفاده کنید. این منابع نور جزو وسایل کاربردی در اتاق خواب هستند که می‌توانند نقش وسایل تزئینی را هم به عهده بگیرند و در چینش اتاق خواب تغییر ایجاد کنند.

روشنایی اتاق خواب

روشنایی اتاق خواب

  1. استفاده از طیف رنگ ملایم برای رنگ اتاق خواب

معمولا معیار انتخاب وسایل و چینش اتاق خواب آرامش و راحتی است و همه چیز از جا دادن تخت‌خواب و وسایل کاربردی در اتاق خواب تا رنگ اتاق خواب در خدمت راحتی و آرامش شما است. چه رنگ‌های سرد و چه رنگ‌های گرم را دوست داشته باشید، رنگی انتخاب کنید که با دیدن آن احساس آرامش می‌کنید. از آنجا که مهم‌ترین فعالیت انسان جهت آرامش یعنی خواب در اتاق خواب انجام می‌شود رنگ اتاق خواب در این آرامش تاثیری به‌سزا دارد. رنگ‌های ملایم مانند کرم، صورتی، آبی کمرنگ و سبز کمرنگ از گزینه‌های خوب رنگ اتاق خواب هستند.

  1. قاب‌های عکس البته نه از نوع خانوادگی

یکی از وسایل برای زیبا جلوه دادن اتاق خواب قاب‌های عکس هستند. قاب‌های عکس می‌توانند در چینش اتاق خواب نقشی مهم داشته باشند و اتاق را خوش‌منظر جلوه دهند. البته نکته مهم این است که عکس‌های خانوادگی را برای فضاهای دیگر خانه مانند اتاق نشیمن نگه دارید و آن‌ها را در اتاق خواب آویزان نکنید. در چینش اتاق خواب بهتر است از آثار هنری قاب شده که بار احساسی و عاطفی ندارند یا خفیف است استفاده کنید.

  1. کمی جسارت

اگر رنگ اتاق خواب شما روشن و شاد است و برای زیبا جلوه دادن اتاق خواب سمت رنگ‌های روشن و خنثی رفته‌اید بهتر است در میان وسایل کاربردی در اتاق خواب یا وسایل تزئینی وسیله‌ای را هم با رنگ‌های تیره به جمع دیگر وسایل اضافه کنید. تعادل کلید چینش اتاق خواب و زیبا جلوه دادن اتاق خواب است، بنابراین از وسیله‌ای با رنگ تیره که هماهنگی با سایر رنگ‌های اتاق داشته باشد غافل نشوید.

  1. وسایل گل‌گلی

وسایل گل‌گلی چه روی پاتختی باشند، چه به عنوان پرده جزو وسایل کاربردی در اتاق خواب استفاده شوند و چه به عنوان ملافه روی تخت به کار روند در زیبا جلوه دادن اتاق خواب تاثیری به‌سزا دارند و بیدار شدن با منظره‌ای گل‌گلی روح‌بخش است. مخصوصا در روزهای زمستان که محیط بیرون خشک و خاکستری است دیدن اشیای گل‌گلی در چینش اتاق خواب فرح‌بخش است. کاغذدیواری گل‌گلی به جز مواردی که بالا ذکر شد جزو ایده‌های خوب برای چینش اتاق خواب است.

استفاده از کاغذ دیواری گل گلی

استفاده از کاغذ دیواری گل گلی

  1. قرار دادن آینه‌ای خوب

آینه‌های یکی از عناصر جادویی در دکوراسیون هستند. آینه‌ها این قابلیت را دارند که هر فضایی را بزرگ‌تر، روشن‌تر و خاص‌تر جلوه دهند. قرار دادن آینه در چینش اتاق خواب جزو ملزومات زیبا جلوه دادن اتاق خواب است. آینه جزو وسایل کاربردی در اتاق خواب است که چه به دیوار آویخته شود و چه روی میز یا هرجای دیگری قرار بگیرد زیبایی خاص خود را دارد و به زیبا جلوه دادن اتاق خواب نیز کمک می‌کند.

  1. فرش نرم و راحت

هیچ چیز مثل گذاشتن پا روی زمین سرد صبحی زیبا را خراب یا صبحی بد را بدتر نمی‌کند. یکی از دیگر موارد مهم در چینش اتاق خواب فرش زیبا و راحت است. کفپوش در زیبا جلوه دادن اتاق خواب نقش موثری دارد و جزو وسایل کاربردی در اتاق خواب هم هست. نکته مهم در انتخاب فرش رنگ اتاق خواب و سایر وسایل است. رنگ فرش باید با این وسایل هم‌خوانی داشته باشد. ضمن اینکه اگر اتاقی شلوغ و پروسیله دارید بهتر است فرشی تک‌رنگ یا طرح‌دار که شلوغ هم نباشد انتخاب کنید.

ایده‌هایی شما برای دکوراسیون اتاق خواب چیست؟ ایده‌های خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید