لوکس ترین آپارتمان ها در کدام منطقه تهران است؟

آپارتمان لوکس تهران

اگر تصور می‌کنید که تهران پایتخت آپارتمان‌های لاکچری، لوکس و گران‌قیمت است، درست فکر می‌کنید. البته شاید این جمله باور بسیاری از مردم باشد که در این شهر شلوغ زندگی می‌کنند. خانه‌های بسیار لوکس با قیمت‌های عجیب و سرسام‌آور اغلب در محله‌های شمال تهران مثل الهیه و نیاوران و فرمانیه و… با ظاهر و امکانات بسیار ویژه‌ای چشم‌نوازی می‌کنند. گران‌ترین خانه‌های تهران، ساختمان‌هایی بسیار زیبا و لوکس که با معماری و طراحی فوق‌العاده‌ای ساخته‌شده‌اند و چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند.
در شمال شهر تهران خانه‌هایی با متراژ بیشتر از ۳۰۰-۲۰۰ متر به خاطر جایگاه ویژه‌ای که ازنظر امکانات، آب‌وهوا، بافت شهری و نحوه معماری و چگونگی ساخت مسکن دارند، با بهای بالایی به اجاره می‌روند. عموماً این خانه‌های میلیاردی با برچسب آپارتمان لوکس تهران در مناطق یک، دو و سه تهران قرار دارند.
منطقه ۱ تهران از شمال به ارتفاعات دامنه جنوبی رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه ارتش و از غرب به اراضی رودخانه درکه می‌رسد. محله‌های ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک و نیاوران در این منطقه قرار دارند. منطقه ۱ تهران امروزه اکثراً لوکس‌ترین ساختمان‌های پایتخت را با در کنار هم قرار دادن معماری سنتی و مدرن در خود جای‌داده است و باید بدانید که این منطقه بالاترین متوسط قیمت هر مترمربع خانه در پایتخت را دارد.

هومینگ، بانک اطلاعاتی املاک ایران

در ادامه این نوشتار به بررسی و اشاره به موارد زیر خواهیم پرداخت:

  • آپارتمان‌های لوکس تهران و خیابان‌های گران‌قیمت پایتخت
  • شناسایی و بررسی چند آپارتمان لوکس در تهران

آپارتمان‌های لوکس تهران و خیابان‌های گران‌قیمت پایتخت

احتمالاً اگر اهل تهران باشید خیابان‌های گران‌قیمت شهر را می‌شناسید؛ در غیر این صورت حتماً از خودتان پرسیده‌اید ” لوکس‌ترین آپارتمان‌ها در کدام منطقه تهران است؟” باید بگوییم که خیابان‌های فرشته، نیاوران ، اقدسیه ، پاسداران گران‌ترین خیابان‌های شهر و صاحب آپارتمان‌های لوکس تهران هستند. این را هم بدانید که در چند سال اخیر به‌واسطه افزایش چشمگیر و بی‌ضابطه قیمت مسکن در این خیابان‌ها، نام آن‌ها به‌عنوان نماد ثروت و اعیان‌نشینی در اذهان مردم جای گرفته‌اند.
آپارتمان‌های لوکس تهران و برج‌های گران‌قیمت و زندگی یک‌روزه در آن‌ها آرزوی بسیاری از جوانان کشور است و حتی گاهی قیمت چند متر از آن‌ها با کل ارزش چندین ساختمان در مناطق دیگر شهر برابری می‌کند. گرچه اعیان‌نشینی و تجمل‌گرایی و سکونتِ برخی در آپارتمان‌های لوکس مختص شهر تهران و پایتخت‌نشینان نبوده و در اکثر شهرهای بزرگ کشور شاهد حضور مناطق و خیابان‌هایی هستیم که در طول چند سال به نماد اعیان‌نشینی تبدیل‌شده و در آن‌ها ساختمان‌های گران‌قیمتی هرروزه ساخته‌شده یا ساخته می‌شوند. خیابان‌هایی که به‌رغم تصور، قیمت آن‌ها از بسیاری از خانه‌های جنوب یا مرکز تهران بالاتر بوده و ثروتمندان زیادی را در خود جای‌داده است.

خیابانهای فرشته، نیاوران ، اقدسیه ، پاسداران گرانترین خیابانهای شهر و صاحب آپارتمان های لوکس تهران هستند.

این روزها از هرکسی سؤال کنید که آپارتمان‌های لوکس تهران در کجای پایتخت ساخته‌شده‌اند فوراً مناطق شمالی شهر را نام برده و نام چند خیابان شمالی شهر تهران را میگویند، تا با آگاهی از موقعیت خیابان‌های عیان نشین و لوکس تهران، خود را از غافله لاکچری بودن عقب نیابند. واقعیت این است که این موضوع تا حد زیادی درست و تعداد بسیار زیادی آپارتمان لوکس تهران در مناطق و خیابان‌های شمال تهران واقع‌شده است. همه ما میدانیم که قیمت یک آپارتمان در خیابان سعادت‌آباد یا شهرک غرب با آپارتمان دیگری در یوسف‌آباد یا خیابان بهشتی کاملان متفاوت است.

اما نکته مهم این است که بر‌خلاف تصور همگان که خیابان فرشته را از بهترین و گرانترین مناطق پایتخت می‌دانند و گمان می‌کنند اغلب آپارتمان‌های لوکس تهران در این خیابان واقع‌شده‌اند. در حال حاضر این مقامِ لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خیابان تهران در دست خیابانی به نام گلستان شمالی در منطقه اقدسیه قرار دارد.
این خیابان به دلیل دارا بودن موقعیت مکانی و چشم‌انداز مشرف بر شهر تهران و همچنین به جهت تراکم کم ساختمان‌ها و فضای سبز به‌جای مانده از کوچه‌باغ‌های قدیم شمیران، تبدیل به منطقه‌ای منحصربه‌فرد شده؛ به‌طوری‌که قیمت آپارتمان در آن از متری ۲۷ میلیون تومان شروع می‌شود. ساختمان‌ها و آپارتمان‌هایی که در این خیابان طراحی ساخته‌شده‌اند برج‌های چندین طبقه‌ای هستند که امکاناتی همچون سونا و استخر جزو ابتدایی‌ترین خدمات آن‌ها است. در برخی از این ساختمان‌های لوکس برخورداری از سالن اسکواش و دیگر امکاناتی همچون سالن اجتماعات و سینما از دیگر مزیت‌های آن‌ها محسوب می‌شود.
قیمت هر متر آپارتمان مسکونی در این خیابانِ فوق لاکچری قبل از موج تورمی که به‌تازگی بر حَسَب افزایش قیمت دلار پشت سر گذاشته‌ایم ، به‌صورت پایه ۲۷ میلیون تومان بوده است. اما این نرخ به ازای هر طبقه ارتفاع تا سه درصد قابل‌افزایش است. در این باره با یکی از مشاورین املاک شمال تهران گفت‌وگویی انجام‌شده و وی در مورد دیگر خیابان‌های گران پایتخت گفته است : خیابان فرشته برخلاف تصور همه در رتبه دوم گران‌قیمت‌ها قرار داشته و خیابان‌هایی همچون گلنار، گلپاد ، پارسا و فلسطین بهترین ساختمان‌ها را در خود جای‌داده‌اند.

گرانترین آپارتمان‌های لوکس تهران در خیابان‌های گمنامی مثل گلستان شمالی، پارسا، گلپاد و گلنار واقع شده است.

البته در منطقه فرشته آپارتمان‌های لوکس و لاکچری واقع در خیابان فلسطین ساخته‌شده است که از دیگر خیابان‌های گران تهران است. قیمت‌ آپارتمان‌های لوکس تهران در این خیابان از به ازای هر متر ۲۷ میلیون تومان شروع‌شده و تا ۴۵ میلیون تومان نیز قابل‌افزایش است .

شناسایی و بررسی چند آپارتمان لوکس در تهران

مجتمع چناران پارک ، آپارتمان لوکس تهران و گران‌ترین آپارتمان ایران

ساختمان لوکس تهران

ساختمان لوکس تهران

این ساختمان که عنوان لوکس‌ترین آپارتمان تهران را با اختلاف زیادی از آن خود کرده است در محله تجریش تهران واقع‌شده است. سازندگان آن اعلام کرده‌اند که ” ساختمانی غیرقابل تصور را طراحی و مهندسی کرده و مجتمعی لوکس و تمام‌عیار بنا کرده‌اند؛ به طوری که در مجتمع چناران پارک رزیدنس بالاترین سطح انتظارات شمارا برآورده خواهد شد.”
این آپارتمان لوکس تهران که شاید بهترین خانه تهران نیز باشد دارای ۱۳ طبقه و ۲۶ واحد مسکونی است. متراژ این خانه‌های لوکس بین ۳۲۰ تا ۶۴۰ مترمربع و ارتفاع سقف آن نیز ۴ متر است . در هر طبقه ۱ یا ۲ یا ۳ واحد و در طبقه آخر آن ‌یک پنت هاوس قرار دارد. مشاعات این مجتمع شامل ۲۰۰۰ متر لابی با ارتفاع ۱۲ متر، استخر ۵۰۰ مترمربعی و سالن ورزشی بسیار مجهز می‌شود.
فضای بیرونی و محوطه اطراف این آپارتمان لوکس تهران با درختان تنومند کهن سال و نیز فضاهای سبز طراحی شده با نهرهای آب، آبشارها و برکه مصنوعی پوشیده شده و مناظر و چشم انداز کم نظیری به همراه فضای مشجر و بهترین چشم‌انداز را دارد که از بالکن‌ها و تراس‌های این آپارتمان مشاهده می‌شود.

در این آپارتمان لوکس تهران بالاترین استاندارد زندگی برای یک منزل شیک و لاکچری طراحی شده و در عین حال به جزئیات کوچک نیز توجه خاص شده است. ساختمان چناران، یک آپارتمان لوکس در تهران است که با استفاده از آخرین تکنولوژی ساخت روز دنیا طراحی و تکمیل شده است که از آرامش فضای سبز محوطه شما را به یک فضای گرم و کلاسیک داخلی دعوت می‌کند.

خانه‌های گران قیمت تهران

خانه‌های گران قیمت تهران

متراژ خانه‌های لوکس مجتمع چناران پارک بین ۳۲۰ تا ۶۴۰ مترمربع و ارتفاع سقف آن نیز ۴ متر است . در هر طبقه ۱ یا ۲ یا ۳ واحد و در طبقه آخر آن‌یک پنت هاوس قرار دارد . مشاعات این مجتمع شامل ۲۰۰۰ متر لابی با ارتفاع ۱۲ متر، استخر ۵۰۰ مترمربعی و سالن ورزشی بسیار مجهز می‌شود.

ساختمان آلتون یکی دیگر از آپارتمان‌های لوکس تهران

آپارتمان های گران قیمت در تهران

آپارتمان های گران قیمت در تهران

در ادامه بررسی آپارتمان‌‌های لوکس تهران به ساختمان آلتون اشاره می‌کنیم. این ساختمان زیبا و لوکس در خیابان نیاوران واقع‌شده است. این آپارتمان لوکس تهران دارای ۲۴ طبقه و ۶۰ واحد مسکونی بین ۲۰۰ تا ۶۴۰ مترمربع و ۲ پنت هاوس با متراژ ۵۰۰ و ۶۴۰ مترمربع است.
از امکانات داخل آپارتمان‌ها می‌توان به اتاق شستشو، جاروبرقی مرکزی، آشپزخانه اروپایی و پارکینگ اضافه اشاره کرد. برخی از سایر امکانات این برج، استخر شنای ۵۰۰ مترمربعی، سالن ورزشی ۱۵۰ مترمربعی، مشاعات ۱۰ هزار متری و ۶۰۰ متر لابی با ارتفاع ۵.۴ متر است. این برج دارای فضای سبز چشم‌نواز و فواره‌ها و مجسمه‌های بسیار زیبا در مشاعات است.

پارامیس فرشته یکی دیگر از آپارتمان‌های لوکس تهران

یکی دیگر از آپارتمان‌های لوکس تهران یک برج۱۳ طبقه و لاکچری در خیابان فرشته است. واحدهای مسکونی این برج لوکس و زیبا ۴۵۰ مترمربع با ۴ متر ارتفاع و پنت هاوس آن ۵۴۰ مترمربع است. سایر امکانات این آپارتمان لوکس تهران شامل ۵۰۰ مترمربع لابی با ارتفاع ۶.۵ متر، ۱۵۰ مترمربع سالن اجتماعات، ۳۰۰ مترمربع استخر، ۱۰۰ متر سالن ورزشی و ۲ هزار متر مشاعات بسیار لوکس و دیزاین شده اشاره کرد.

 ساختمان نارسیس از مشهورترین آپارتمان‌های لوکس تهران

قیمت ساختمان های لوکس در تهران

قیمت ساختمان های لوکس در تهران

مجتمع نارسیس در الهیه تهران طراحی و ساخته ‌شده است. این آپارتمان لوکس تهران مجتمعی دارای ۹ طبقه و ۳۰ واحد مسکونی با متراژهای ۲۰۲ تا ۳۳۰ مترمربع با ارتفاع ۳ متر است. امکانات این ساختمان لوکس و مجلل شامل ۱۰۰ مترمربع استخر، ۶۰۰ مترمربع لابی دکور شده، ۱۰۰۰ مترمربع سالن ورزشی و ۱۸۵۰ مترمربع مشاعات است.

برج رولکس یکی گران‌ترین خانه در لیست آپارتمان‌های لوکس تهران

برج رولکس یکی دیگر از آپارتمان‌های لوکس تهران است که احتمالاً گران‌ترین خانه‌ی تهران نیز باشد. این برج ۱۶ طبقه با نمایی کلاسیک، ۵۲ واحد مسکونی را در خود جای‌داده است. آپارتمان‌های این برج فوق لوکس ۱۳۰، ۱۵۵، ۱۸۵، ۲۳۰، ۲۶۰ و ۳۰۰ مترمربع مساحت دارد. از امکانات این برج زیبا می‌توان به ۷۰۰ مترمربع استخر، ۶۰۰ مترمربع لابی با ارتفاع ۶ متر، ۱۰۰ مترمربع سالن ورزشی و ۱۲ هزار مترمربع مشاعات دکوراسیون شده و بسیار لوکس اشاره کرد.

در آخر این نوشتار به این مورد اشاره می‌کنیم که در اغلب آپارتمان‌های لوکس تهران امکاناتی چون لابی بزرگ و مجلل، مشاعات بی‌نظیر، استفاده از بهترین مصالح ساختمانی نظیر شیر‌آلاتی که روی آن آب‌طلا کار شده است به همراه امکاناتی چون کیترینگ، کارواش ماشین، خشک‌شویی، رستوران و سالن ورزشی در نظر گرفته شده است. امکاناتی که برای خریداران این آپارتمان‌ها آن‌قدر خوشایند است که حاضرند چندین برابر پول یک واحد مسکونی معمولی را به ازای یک واحد از این ساختمان‌های مدرن و مجلل و لاکچری پرداخت کنند.

در این مقاله درباره‌ی آپارتمان‌های لوکس و امکانات آن‌ها تا‌حدی صحبت شد، چنان‌چه ساکن این آپارتمان‌ها هستید، درباره‌ی امکانات و شرایط زندگی آن‌جا برای ما بنویسید.

این مقاله تا چه میزان برای شما خوشایند بود؟

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

آدم افسردگی می گیره خونه های این شکلی رو میبینه

بستگی به سلیقه داره برای برخی بدین شکل نیست

پیام بگذارید