بهترین محله‌های ساری برای زندگی را بشناسید؟

معرفی محله های ساری و قیمت خانه در آن ها

اگر قصد خرید خانه به یکی از شهرهای شمال کشور با آب‌ و هوای معتدل خزری و حاشیه‌ی دریای خز را داشته باشید، ساری یکی از بهترین شهرهای شمالی برای مهاجرت و زندگی طولانی ‌مدت در این منطقه است. ساری مرکز استان مازندران در شمال ایران و از بزرگ‌ترین شهرهای ناحیه‌ی شمالی ایران و بزرگ‌ترین شهر مازندران است. به مردم اهل ساری، سارَوی گفته می‌شود. به دلیل اینکه شهرستان ساری یکی از مراکز تجارت و صنعت کشور است، مهاجران فراوانی از نقاط دیگر کشور مشغول به کار در این شهرستان هستند.

برای اطلاع از بازار مسکن در سایت هومینگ جستجو کنید

ساری یکی از مراکز استان در ایران به‌حساب می‌آید که مناطق بالای شهر و پایین‌شهر ساری بر اساس جهت جغرافیایی مشخص نشده و مناطق بالا شهر و پایین‌شهر ساری به‌صورت پراکنده در سطح شهر پخش‌شده‌اند.

ساری از لحاظ شهرداری به دو منطقه تقسیم ‌شده است که از کوی‌ها و شهرک‌های مهم و مناطق دوگانه آن می‌توان به شهرک ۶۰۰ دستگاه و شهرک‌های ۱۱۰۰ دستگاه و شهرک دولتی بزرگ گوهر باران در حال ساخت و همچنین شهرک شهرداری واقع در جاده عبور بندارخیل و مسکن جوانان واقع در بزرگراه ولی‌عصر(عج) اشاره کرد و همچنین کوی ۲۲ بهمن، کوی پنج‌تن و مجموعه خیابان‌های پیوندی و میرزا رضا زمانی و بخش ۸ و مهدی‌آباد و جام جم و… از مهم‌ترین مناطق مسکونی ساری هستند.
از منطقه های با کلاس و بهترین محله‌های ساری می‌توان به سلمان فارسی و محدوده‌ی خیابان پیروزی و کوی پیوندی و فدک و مناطقی از میدان خزر به سمت فرح‌آباد و میدان معلم اشاره کرد. مرکز شهر نیز دارای محله‌هایی با مردمانی با سطح مالی نسبتاً خوب است. و به‌ صورت حدودی می‌توان گفت که مناطق فقیر نشین به این پررنگی در ساری وجود ندارد و مردمانی با سطح مالی ضعیف بیشتر در روستاهای اطراف ساری زندگی می‌کنند. به همین دلیل است که مردمی که در ساری زندگی می‌کنند به‌طور میانگین سطح مالی خوبی دارند.

قیمت رهن و اجاره خانه در ساری

قیمت رهن و اجاره خانه در ساری

اکثر مناطق ساری جزو مناطق خوب هستند و فرهنگ و فدک و پیوندی جزو بهترین محله‌های ساری به شمار می‌آیند. البته در لیست بهترین محله‌های ساری نباید سلمان فارسی ،طبرستان ، خیابان شفا به سمت بلوار فرح‌آباد را هم با ساخت‌وساز جدید و به‌روز از قلم انداخت. البته این به معنی معنا نیست که دیگر مناطق ساری ساختار خوب و جدید ندارد، بلکه می‌توان گفت که در ساری دو نوع بافت ساختمانی وجود دارد، عالی و نسبتاً خوب. تنها محله‌ای در ساری که می‌توان جزو مناطق ضعیف به شمار آورد و کمی از دیگر مناطق پائین تر است، راه‌آهن است که به راه ‌بند معروف شده است. این منطقه مانند دیگر مناطق ساری سطح خوب و عالی ندارد و وسع مالی مردم این منطقه تقریباً ضعیف است.
اگر مهاجر هستید و اطلاعات کمی در مورد شهر ساری دارید و می‌خواهید در این شهر زیبا خانه اجاره کنید باید بدانید که بهترین محله‌های ساری برای اجاره کردن یک آپارتمان نقلی در مراکز این شهر زیبا هستند، مناطقی مانند خیابان معلم، قائم، نهضت، بعثت، دانش، توان‌بخشی، شهابی، امیر مازندرانی، ۲۰ متری گل‌افشان، طبرستانی، بلوار خزر و … که میانگین هزینه رهن یک‌خانه نوساز در این مناطق چیزی در حدود متری ۵۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است . یعنی هزینه‌ی رهن کامل یک‌خانه صد متری در تعدادی از بهترین محله‌های ساری به‌طور میانگین چیزی حدود هفتاد میلیون تومان است.
البته باید بدانید محله‌هایی مانند پارک ملل، پیوندی، قرجه، توکلی، سلمان فارسی، فرهنگ، فدک، ۱۵ خرداد، باغ سنگ، سعدی، حافظ نیز محله‌های بسیار شیک و مناسبی هستند، اما حداقل رهن در این مناطق به‌صورت میانگین متری ۱ الی ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. یعنی به فرض مثال برای اجاره یک آپارتمان ۱۰۰ متری نوساز شما می‌بایست در حدود ۱۴۰ میلیون تومان هزینه کنید که این مبلغ دقیقاً دو برابر محله‌های قبلی است. زیرا این محله‌ها علاوه بر اینکه جزو بهترین محله‌های ساری هستند، لوکس‌ترین خانه‌ها را نیز در خود جای ‌داده‌اند.
بد نیست این موضوع را هم بدانید که نرخ تبدیل برای هر ده میلیون رهن به اجاره در بازار املاک ساری طبق روال سابق دیگر شهرها یک‌صد به سه است، یعنی هر ده میلیون رهن مساوی با سیصد هزار تومان اجاره محاسبه می‌شود.

قیمت خرید و فروش خانه در ساری

قیمت خرید و فروش خانه در ساری

در آخر هم بد نیست نگاهی به قیمت زمین در نقاط مختلف به‌ویژه بهترین محله‌های ساری بیندازیم.

اما قبل از اینکه بتوانیم قیمت زمین در ساری را به‌صورت حدودی بیان کنیم نیاز است که ساری را به چهار قسمت کلی شمال (۶۰۰ دستگاه)، جنوب (بلوار کشاورز)، شرق (پل تجن بلوار امام رضا (ع)) و غرب (میدان امام) تفکیک کنیم.

حال با این تفکیک زمین در ساری می‌توان گفت که قیمت زمین در ساری به‌طور متوسط در بالاترین نقطه شهر و با تراکم بالا و بهترین محله‌های ساری تا مرز ۱۰۰۰۰۰۰۰ تومان هم پیش رفته است و در پایین‌ترین سطح به‌طور میانگین ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان و به‌طور متوسط و در حد متعادل ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان خریدوفروش می‌شود.
ارزان‌ترین و گران‌ترین نقاط شهر ساری در خرید و فروش زمین و املاک نیز به این‌گونه است که منطقه کوی پیوندی ساری که جزو بهترین محله‌های ساری نیز محسوب می‌شود با توجه به موقعیت ویژه و استقبال فراوان انبوه‌سازان با نرخ ۷۵۰۰.۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰.۰۰۰ تومان و منطقه ۶۰۰ دستگاه و کوی برق با نرخ ۶۰۰۰.۰۰۰ تومان در بالاترین نرخ زمین و مناطق بلوار کشاورز، کوی طالقانی و دخانیات با نرخ میانگین ۱۵۰۰.۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان در پایین‌ترین سطح قیمت در معاملات ساری خرید و فروش می‌گردند.
به‌طور میانگین می‌توان گفت یک‌ خانه‌ی صد متری باقیمت یک میلیارد تومان در گران‌ترین قیمت و بهترین محله‌های ساری و قیمت صد و پنجاه میلیون تومان در کمترین قیمت و ارزان‌ترین محله‌ها خریدوفروش می‌شود.

اکثر مهاجران قبل از مهاجرت سعی دارند بهترین محله‌های ساری را بشناسند و در این محله‌ها و مناطق خانه خریداری و یا رهن و اجاره کنند. به همین دلیل در این مقاله ما سعی کردیم تا به‌صورت کلی بهترین محله‌های ساری را معرفی کرده و کمکی به این دسته از افراد کرده باشیم.

آیا این مقاله موردپسند شما قرار گرفته است؟

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

منطقه پیام نور یا به قول ساکنان قدیمی اش پشت پرورشگاه در حدفاصل خیابان فرهنگ و خیابان پیروزی قرار داره که خیابان فرعی فدک بخشی از منطقه پیام نور رو تشکیل می ده و از مناطق شیک و قدیمی ساری هست که خانواده های قدیمی ساری همچون کولاییان رو در خودش جای داده

سلام
ممنون از شما که اطلاعاتتون رو در اختیار ما قرار می‌دید

ساری سه منطثه شهری دارد

اگر امکانش هست قدری مناطق ساری رو معرفی کنید

پیام بگذارید