بهترین محله‌ های بوشهر برای زندگی را بشناسیم

زندگی در بوشهر

برای خرید ملک و زندگی در بوشهر از میان محله‌های خوب و خوش‌نام قدیمی و لوکس حتی مرکزی آن انتخاب‌های فراوانی خواهید داشت. بررسی هر یک از این محله‌ها از نظر دسترسی به امکانات شهری و مزایای آن حائز اهمیت است. ضمن آنکه برخی از محله‌های قدیمی شهر با سازه‌های سنتی خود شاید مورد پسند برای سکونت همگان نباشد.
اگر از سکونت در کنار دریا و جاذبه‌های طبیعی آن بگذریم شهر را به سه قسمت شمالی ، جنوبی و مرکزی می‌توان تقسیم کرد. مرز آبی و حاشیه دریا و ساحل بیشتر در مناطق شمالی یا جنوبی قرار دارد و مناطق مرکزی از آن تقریباً بهره کمتری می‌برند. لازم به ذکر است اکثر مناطق مسکونی بوشهر در حاشیه دریا تشکیل ‌شده‌اند. به دلیل موقعیت جغرافیایی بوشهر که از شرق به غرب یا بالعکس امتداد دارد می‌توانیم فرض کنیم که حاشیه غربی آن محله‌های قدیمی و بومی شهر را دارد و حاشیه شرق آن دارای محله‌ها و ساختمان‌های جدیدتر است.

برای اطلاع از قیمت مسکن به سایت هومینگ مراجعه کنید.

بدین ترتیب محله‌های خوش‌نام و خوب برای زندگی در بوشهر را با سرفصل‌های زیر معرفی می‌کنیم.

  •  محله قدیمی و اصیل کوتی
  • محله با اصالت دهدشتی
  • محله شکری
  • خیابان سنگی
  • خیابان‌های بیسیم و مدرس
  • محله خوش‌نام باغ زهرا
  • محله‌های جفره

محله قدیمی و اصیل کوتی

محله کوتی یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی در بوشهر است که عمدتاً خانواده‌های بومی و اصیل شهر در آن سکونت دارند. این منطقه قلب مذهبی شهر برای برگزاری آیین‌های مذهبی نیز هست. برای زندگی در بوشهر و آشنایی با مردم خونگرم آن حتماً سری به محله کوتی و مسجد شیخ سعدون بزنید.
این محله در تقریباً، غربی‌ترین نقطه شهر و نزدیک به ساحل دریا قرارگرفته است. همچنین برای آن دسته از کسانی که به تاریخ و بناهای قدیمی علاقه دارند این محله، خانه‌های انگلیسی و پرتقالی بسیاری را در سال‌های نه ‌چندان دور در خود حفظ کرده است. همچنین به دلیل نزدیکی بازار قدمی و مراکز اداری شهر به این منطقه آن را به محله‌ای محبوب برای زندگی در بوشهر تبدیل کرده است.

زندگی در بافت قدیمی بوشهر

زندگی در بافت قدیمی بوشهر

محله با اصالت دهدشتی

محله دهدشتی نیز با فاصله کمی همسایه شمالی کوتی محسوب می‌شود که در قدیمی‌ترین بافت شهر قرارگرفته است. بسیاری از خانواده عرب ‌زبان این منطقه را برای سکونت و زندگی در بوشهر انتخاب کرده‌اند. درصورتی‌که تمایل به راه‌اندازی اقامتگاه بومگردی دارید این محله یکی از مناطق مناسب برای این منظور است. دهدشتی علاوه بر خانه‌های سنتی با پنجره‌های رنگی منظره زیبایی از دریا و کشتی‌ها را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

محله کوتی و دهدشتی از محله‌های با اصلت و سنتی شهر هستند که برای زندگی در بوشهر و تجربه نزدیکی به آداب‌ و رسوم آن می‌تواند انتخاب مناسبی باشند.

محله شکری

محله شکری از محله‌های مرکزی در سمت شمالی شهر قرار دارد که برای زندگی در بوشهر و خرید خانه ارزان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این محله توسط بلوار طالقانی دسترسی مستقیمی را به دیگر نقاط شهر می‌دهد. محله شکری ازجمله محله‌هایی است که از داشتن ساحل دریا محروم است. اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای شهر در این محله به همراه دیگر امکانات اداری قرارگرفته است.

خرید ملک در بوشهر

خرید ملک در بوشهر

خیابان سنگی

خیابان سنگی یکی از خیابان‌های اصلی بوشهر است که از میانه و میدان قدس به شمت شرق امتداد دارد. دو طرف این خیابان را مناطق مسکونی مختلفی ازجمله شهرک فضیلت(خانه‌های سازمانی) و محله‌های شرقی و غربی آن می‌توان اشاره کرد. خیابان سنگی در مرکز شهر قرارگرفته و برای زندگی در بوشهر گزینه مناسبی خواهد بود. دسترسی مستقیم به مدارس و مراکز خرید و تجاری شهر ازجمله مزایای آن محسوب می‌شود. همچنین محله سنگی غربی بافاصله ۲۰ دقیقه از بلوار و ساحل دریا نیز واقع‌ شده است. خانه‌های سازمانی ارتش که در محله سنگی شرقی قرار دارند نیز به محبوبیت مسکونی این منطقه افزوده‌اند.

خیابان‌های بیسیم و مدرس

خیابان‌های بیسیم و مدرس کلونی خانه‌های شیک و گران‌قیمت شهر را تشکیل می‌دهند. این منطقه برای کسانی که تمایل به زندگی در بوشهر با شرایط ویژه هستند انتخاب مناسبی خواهد بود. بسیاری از خانه‌های این منطقه از آخرین طراحی‌های مدرن روز صنعت ساختمان برخوردارند. درواقع بیسیم و مدرس از خیابان‌های باکلاس و بورژوایی بوشهر است. البته این مسئله شامل فرعی‌های جنوبی منطقه که در مجاورت فرودگاه قرار دارند نمی‌شود.

زندگی در محله های بوشهر

زندگی در محله های بوشهر

محله خوش‌نام باغ زهرا

باغ زهرا یکی از محله‌های خوش‌نام برای سکونت و زندگی در بوشهر است. اکثر ساختمان‌های این منطقه با معماری جدید و مدرنی ساخته ‌شده‌اند و از بافت قدیمی شهر در آن خبری نیست. میدان امام خمینی در این منطقه آن را به دیگر نقاط شهر متصل می‌کند. باغ زهرا نیز از منظره‌های ساحلی دریا بهره‌ای نبرده است، اما دیگر امکانات معیشتی در این منطقه به‌خوبی پیدا می‌شود.

محله‌های جفره

جفره به دو قسمت جفره ماهینی و جفره علی باش تقسیم می‌شود. که بهترین نقطه آن برای سکونت و زندگی در بوشهر جفره ماهینی است. خانه‌های جنوبی جفره ماهینی با مناظر زیبایی از دریا مزین شده‌اند. منطقه جفره درگذشته به ناخداها و لنج سازان و ماهیگیرانی تعلق داشته که در آن به ساخت‌وساز کشتی و ادوات آن برای ماهیگیری می‌پرداخته‌اند. ماهینی یکی از خانواده‌های اصیل و محترم شهر هستند که در این منطقه سکونت دارند و از زمان اجداد خود به ماهیگیری مشغول هستند. نزدیکی به پلاژ و ساحل دریا یکی از مزیت‌های بارز و غیرقابل‌انکار این منطقه است.

چنانچه علاقه فراوانی برای سکونت در کنار دریا را دارید می‌توانید برای زندگی در بوشهر یکی از محله‌های جفره یا کوتی را برای سکونت انتخاب کنید.

خرید و فروش خانه در بوشهر

خرید و فروش خانه در بوشهر

برای زندگی در بوشهر و انتخاب محله مناسب ابتدا باید نیازهای خود از یک محله خوب را تعریف کنید. محله‌های مرکزی شهر دسترسی خوبی به مناطق تجاری واداری دارند اما از دریا فاصله‌ دارند. محله‌های حاشیه دریا و ساحل جنوبی در مقابل از منظره زیبای دریا و مراکز تفریحی آن برخوردارند. همچنین در حاشیه غربی و در کنار ساحل دریا بوستان‌های اصلی شهر قرارگرفته‌اند. محله‌های شرقی برای سکونت و زندگی در بوشهر با شرایط خاص و خانه‌های بورژوایی مناسب هستند. محله‌های غربی و بافت قدیمی بوشهر نیز بیشتر به بومیان اصیل این شهر تعلق دارد. از بهترین مناطق مسکونی که شرایط خوبی برای معیشت دارد را می‌توان محله‌های غربی سنگی نام برد. برای زندگی در بوشهر پس از تعیین بودجه برای تأمین مسکن خود توصیه می‌شود ابتدا به موارد خرید یا اجاره نزدیک دریا مراجعه کنید.

شمایی که در بوشهر زندگی می‌کنید، برای ما بنویسید که برای زندگی در بوشهر چه محله‌هایی را ترجیح می‌دهید؟

آیا این مقاله موردپسند شما بود؟

برچسب ها:
پیام بگذارید