محله هفت تیر، شوق زندگی در هیاهوی مرکز شهر

محله هفت تیر

شناخت محله‌های هر شهر بهترین راه  تصمیم‌گیری در مورد خرید خانه و یا رهن و اجاره خانه است. محله هفت تیر یکی از شلوغ‌ترین مناطق مرکز شهر تهران است. این محله در منطقه ۷ تهران قرار دارد. پیش از انقلاب نام میدان هفت تیر، میدان بیست و پنج شهریور بود. این میدان و به صورت کلی محله هفت تیر، به چندین خیابان پرکاربرد تهران راه دارد. دسترسی یکی از اصلی‌ترین بخش امکانات این محله  است. از این محله می‌توان به خیابان کریمخان، مفتح، بهار شیراز و بزرگراه مدرس دسترسی داشت. مترو هفت تیر هم امکان جا‌به‌جایی به نقاط مختلف شهر را ارائه می‌دهد. فروشگاه‌ها و دفاتر تجاری مختلفی در این محله فعال هستند که شلوغی و جمعیت فراوانی را به همراه دارد. بافت کلی محله هم بافت قدیمی است. محله هفت تیر از آن دسته محله‌هایی است که توسعه آن از دوران قبل انقلاب آغاز شد. به همین خاطر با خانه‌های قدیمی و زیبا بسیار زیادی مواجه خواهید شد. این خانه‌ها همگی مناسب زندگی هستند. اگر اولویت شما دسترسی خوب باشد، پس این محله می‌تواند یکی از انتخاب‌ها شما باشد. از نظر قیمتی هم گزینه‌های مختلفی وجود دارد. در این مقاله قیمت خانه در محله ۷ تیر برای اجاره و خرید را برای شما مشخص خواهیم کرد.

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:

  • معرفی محله هفت تیر
  • امکانات محله هفت تیر
  • قیمت خرید خانه در محله هفت تیر
  • قیمت اجاره خانه در محله هفت تیر

معرفی محله هفت تیر

این محله بخشی از منطقه ۷ تهران است. پیش از انقلاب، این محله با نام بیست و پنج شهریور شناخته می‌شد. پس از انقلاب، در دفتر حزب جمهوری اسلامی بمب‌گذاری صورت گرفت. این بمب‌گذاری مصاف با ۷ تیر ماه ۱۳۶۰ بود. از آن پس این محله با نام شهدای هفتم تیر یا همان هفت تیر شناخته می‌شود.

با گذر سال‌ها این منطقه توسعه بیشتری پیدا کرده. اما همچنان می‌توانید بافت قدیمی شهری را شاهد باشید. خانه‌های جدید و آپارتمانی فراوانی در این محله یافت می‌شود ولی با کمی جستجو، خانه‌های قدیمی را هم می‌بینید. خانه‌هایی زیبا و آجری که بسیاری از پیش از انقلاب همچنان پابرجا هستند.

این محله به عنوان یکی از شلوغ‌ترین محلات تهران شناخته می‌شود. دلیل آن هم بسیار واضح است. از میدان هفت تیر به نقاط مختلف شهر می‌توانید سفر کنید. اما دلیل دیگر شکل کلی میدان ۷ تیر است. فضای خیابانی و اندازه خیابان‌ها به هیچ‌وجه یکسان نیست. اما اگر به کوچه پس‌کوچه‌های محله سر بزنیم، فضا خلوت‌تر و مناسب زندگی خواهد شد. به همین خاطر ترکیب شلوغی خیابان اصلی و خلوتی کوچه‌ها ممکن است برای برخی جذاب باشد.

مسیر توسعه این محله متوقف نشده و قرار است که در دوران شهرداری جدید تغییر گسترده‌ای شکل بگیرد. گسترش فضای زیرگذر و همچنین برچیده شدن کارگاه‌های صنعتی وسط میدان در دست کار است. همه این مسائل این محله را به نقطه‌ای مناسب برای خرید و اجاره خانه تبدیل خواهد کرد.

هفت تیر

هفت تیر

امکانات محله

اصلی‌ترین قسمت از امکانات این محله که به آن اشاره کردیم، دسترسی آن است. ایستگاه اصلی این محله بخشی از خط تجریش کهریزک است. از شرق میدان امکان دسترسی به کریمخان و میدان ولیعصر وجود دارد. شمال و جنوب هم به مفتح و مدرس دسترسی خواهید داشت. همین باعث شده که محله ۷ تیر یک نقطه مهم در مرکز شهر باشد.

در این محله دسترسی تجاری خوبی هم خواهید داشت. کمی مانده به ابتدای مفتح شمالی، هایپرمارکت یاس قرار دارد. این فروشگاه انواع و اقسام محصولات را به فروش می‌رساند. موسسات آموزشی مختلفی از آموزش زبان گرفته تا آموزش‌های تخصصی‌تر در محله ۷ تیر مشغول به فعالیت هستند. اگر از میدان به سمت کریمخان بروید، با کافه‌ها، کتابفروشی‌ها و رستوران‌های متنوعی روبرو می‌شوید. نشر چشمه، هنوز و ثالث همگی در این خیابان مستقر هستند. دسترسی خوبی به خیابان ایرانشهر و خانه هنرمندان ایران خواهید داشت. سینما پایتخت در ابتدای خیابان مفتح هم مکان خوبی برای تماشای فیلم‌های تازه است. اگر به هنر علاقه تخصصی دارید، گالری شیرین در امتداد خیابان فراهانی است.

در کل می‌توان گفت که محله ۷ تیر امکانات دسترسی، فرهنگی، تجاری و آموزشی خوبی در اختیار دارد. مطمئنا این محله با چنین مشخصاتی ‌می‌تواند برای تمام اعضای خانواده مناسب باشد.

قیمت خرید خانه در ملحه هفت تیر

قیمت خانه به متغیرهای فراوانی بستگی دارد. امکانات منزل مطمئنا در قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. سن بنا و شکل بنا هم اهمیت بالایی دارند. اما در پایان دو فاکتور متراژ و منطقه قرارگیری خانه بالاترین اهمیت را دارد.

محله هفت تیر گزینه‌های فراوانی را در اختیار شما قرار خواهد داد. در این محله شما با خانه‌های قدیمی و خانه‌های نوساز مواجه خواهید شد. از نظر متراژ هم گستردگی فراوانی وجود دارد. پس بهتر است که با درک خواسته‌های خود به دنبال منزلی مناسب بگردید و بودجه خود را فراموش نکنید.

خانه‌های محله  ۷ تیر قیمت‌های مختلفی دارند. می‌توانید خانه‌هایی با حداقل قیمت یعنی حدودا متری ۱۰ میلیون تومان پیدا کنید. این رقم نسبت به تازه‌ساز بودن و موقعیت تا ۳۵ میلیون هم بالا خواهد رفت.

 

قیمت اجاره خانه در این محله

اجاره‌بها مناطق مختلف تهران هر سال تفاوت پیدا می‌کند و بالاتر می‌رود. محله ۷ تیر هم در چند ماه اخیر شاهد یک افزایش در نرخ اجاره‌بها بوده. در حال حاضر، برای اجازه یک واحد باید بین ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان ودیعه ارائه دهید. این رقم ممکن نیست نسبت به اجاره ماهیانه کمتر یا بیشتر هم شود.

حداقل میزان اجاره ماهیانه هم حدود ۱.۵ میلیون تومان است. واحد‌ها تازه ساخت‌تر و بزرگ‌تر تا ۴ میلیون تومان هم از شما اجاره می‌گیرند. برای رهن هم باید پول ودیعه را افزایش دهید. ممکن است در مناطقی همچون سهروردی موفق شوید که یک واحد مناسب را با بیشتر از ۳۵۰ میلیون تومان رهن کنید.

اگر قصد داشته باشید که در محله هفت تیر زندگی کنید، احتمالا می‌توانید یک گزینه مناسب با بودجه خود پیدا کنید. این محله امکانات گسترده‌ای دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین نقاط برای زندگی کرده است. اگر نیازمند دسترسی مداوم به مرکز شهر هستید، بهترین گزینه می‌تواند این محله باشد.

نظر شما در مورد محله هفت تیر چیست؟ با توجه به امکانات و موقعیت این محله را برای زندگی انتخاب می‌کنید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید