زندگی در محله پاسداران، محله شناخته شده و دوست داشتنی شمال شهر تهران

  • صفحه اصلی
  • تهران
  • زندگی در محله پاسداران، محله شناخته شده و دوست داشتنی شمال شهر تهران
زندگی در محله پاسداران

محله پاسداران یکی از محله‌های شمال شهر است که مرزبندی آن توسط خیابان پاسداران تعریف می‌شود. این خیابان پیش از انقلاب با نام سلطنت‌آباد شناخته می‌شد. اما تاریخچه این خیابان به پیش از دوران انقلاب اسلامی و پهلوی می‌رسد. در تاریخ تهران آمده که این محله هم جزو دارایی‌های خانواده ناصرالدین شاه قاجار بوده است. این محله دسترسی مناسبی به خیابان‌ها و بزرگراه‌های اصلی تهران دارد. همچنین چندین ایستگاه مترو هم از جنوب تا شمال این محله قرار گرفته است. به دلیل طویل بودن، این محله در منطقه ۳ و ۴ تهران قرار گرفته است. همچنین در شمالی‌ترین نقطه، با منطقه ۱ هم برخورد دارد. نسبت به دیگر محلات شمالی، قیمت خرید خانه در این محله مناسب خواهد بود. اگر قصد دارید که ساکن این محله شوید، بهتر است با تاریخ و امکانات آن به خوبی آشنا شوید. همچنین در این مقاله علاوه بر این نکات، به قیمت خرید و اجاره در این محله را هم اشاره خواهیم کرد.

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:

  • معرفی محله 
  • امکانات 
  • قیمت خرید خانه در 
  • قیمت اجاره خانه در 

معرفی محله پاسداران

همانند بسیاری از نقاط شمال تهران، محله پاسداران هم میزبان قنات‌ها و باغ‌های فراوانی بوده. در دوران قاجار، تمامی زمین‌های این محله در اختیار خاندان سلطنتی بوده است. با کم شدن قدرت و گذر زمان، این زمین‌ها هم کم کم واگذار و فروخته شدند. در دوره پهلوی نام این محله به سلطنت‌آباد تغییر کرد. روند گسترش و ساختمان‌سازی از همان زمان به مرور آغاز شد. با وقوع انقلاب باز هم این محله تغییر نام دارد. به دلیل ماهیت سازمانی بودن و واگذاری به نیروهای نظامی این محله پاسداران نام گرفت. در حال حاضر هم آپارتمان‌های دولتی مختلفی در این منطقه وجود دارد. اما منازل شخصی و مسکونی به شدت افزایش داشته‌اند. همچنین برخی از شرکت‌های نام‌دار یا استارتاپ‌ هم پاسداران را به عنوان مقر خود انتخاب می‌کنند. به همین خاطر این محله، یک فاز تجاری هم خواهد داشت. این محله گزینه خوبی برای زندگی خواهد بود. آپارتمان‌های مختلف، با امکانات فراوانی برای خرید و اجاره موجود خواهد بود. به قیمت خرید و اجاره هم در ادامه می‌پردازیم. اما از ابتدا باید بدانید که نسبت به نقاطی همچون کامرانیه، پاسداران قیمت بسیار مناسبی دارد.

محله پاسداران

محله پاسداران

امکانات محله پاسداران

در یک نگاه، دسترسی، گستره واحدهای مسکونی مختلف و آب و هوای خوش از برترین امکانات محله پاسداران است. از نظر دسترسی چندین ایستگاه مترو در این محله ساخته شده است. در جنوبی‌ترین نقطه محله ایستگاه شهید زین‌الدین قرار دارد. ایستگاه هروی و حسین‌آباد هم در مرکز محله پاسداران هستند. در شمالی‌ترین قسمت و در کنار اتوبان صدر، می‌توانید به مترو نوبنیاد دسترسی داشته باشید. تمامی این متروها هم در خط آبی کم‌رنگ هستند و شما را به نقاط مختلف شهر می‌رسانند. اگر قصد دارید سوار اتوبوس شوید، می‌توانید به خیابان پاسداران مراجعه کنید. در این خیابان چندین ایستگاه اتوبوس وجود دارد. اما یکی از مهم‌ترین دسترسی‌های محله پاسداران، دسترسی به اتوبان‌های مختلف است. در شمال محله اتوبان صدر قرار دارد. می‌توانید از شرق محله پاسداران یا اتوبان صدر وارد اتوبان صیاد و امام علی شوید. در جنوب این محله هم اتوبان زین‌الدین قرار دارد که در ادامه به همت می‌رسد. بدین ترتیب اگر خودرو شخصی دارید، محله پاسداران مناسب شما خواهد بود. نسبتا به تمامی نقاط تهران دسترسی خواهید داشت.

همچنین باید گفت که آب و هوای این محله فوق‌العاده مناسب است. به خاطر شمالی بودن این محله در اکثر ایام سال خنک خواهد بود. فضای سبز گسترده‌ای هم وجود دارد. حتی اگر سوار خودرو شوید و کمی به شرق بروید، به پارک جنگلی لویزان می‌رسید.

از نظر دسترسی به نیازمندی‌های روزمره و ضروری هم نیاز به نگرانی نیست. برای خدمات درمانی می‌توانید به بیمارستان لبافی‌نژاد در جنوب محله مراجعه کنید. بیمارستان حیوانات هروی هم کمی بالاتر واقع شده است. چندین فضای سبز مختلف هم برای گذراندن عصرها و صبح‌ها طراحی شده است. رستوران‌ها و فست‌فودهای این محله هم همگی کیفیتی مناسب دارند و پذیرای شما خواهند بود.

دسترسی محله پاسداران

دسترسی محله پاسداران

دسترسی محله

محله پاسداران از نظر دسترسی نیز شرایط خوبی داردا. یکی از اصلی‌ترین راه‌های دسترسی به این محله استفاده مترو است. ایستگا های مترو شهید زین‌الدین، هروی، نوبنیاد و حسین‌آباد همگی شما را به این محله می‌رسانند.

علاوه براین پایانه تاکسیرانی میدان نوبنیاد و چهاراره پاسداران با تنوع مسیری که دارند نیازهای زفت و آمد شما را برطرف خواهند کرد.

بزرگراه همت، شهید صیادشیرازی و امام علی نیز دیگر دسترسی‌های این محله به شمار می‌آیند.

قیمت خرید خانه در پاسداران

محله پاسداران به عنوان یک محله گران‌قیمت در تهران شناخته می‌شود. قیمت خانه برای خرید در محله پاسداران بسیار گسترده است. متراژ خانه‌ها هم گسترده است. در ابتدا به متراژ خانه‌ها بپردازیم. کمترین متراژ یک واحد آپارتمانی در محله پاسداران حدود ۶۰ یا ۷۰ متر خواهد بود. در بالاترین حد هم این متراژ به ۳۰۰ متر خواهد رسید. اما به صورت میانگین، اکثر واحدهای حدود ۱۰۰ تا ۱۸۰ متر، مساحت دارند.

در زمینه قیمت‌ها هم شاهد تغییر فراوانی خواهید بود. برخی واحدها نوساز هستند و برخی هم یک یا دو دهه عمر دارند. هر چقدر که عمر بنا بالاتر می‌رود طبیعتا قیمت هم کاهش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر ممکن است واحدهایی با قیمت ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان به ازای هر متر پیدا کنید. این پایین‌ترین میزان قیمت منزل در محله پاسداران است. این رقم برای واحدهای نوساز به ۴۰ میلیون برای هر متر هم خواهد رسید. اما همه واحدها چنین قیمتی ندارد. عموما منازل مسکونی پاسداران قیمتی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون به ازای هر متر دارند.

قیمت اجاره خانه در پاسداران

فرصت‌های اجاره فوق‌العاده‌ای در محله پاسداران وجود دارد. همه جور واحدی برای رهن یا اجاره موجود خواهد بود. اگر به دنبال رهن هستید، می‌توانید با هزینه‌ای بین ۴۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد، یک واحد رهن کنید. چنین واحدهایی امکانات کامل و متراژی بالا دارند. برای متراژهای پایین‌تر، رقم رهن بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون خواهد بود. این میزان برای محله پاسداران فوق‌العاده است.

قیمت خانه برای اجاره در محله پاسداران هم محدوده وسیعی دارد. در بالاترین حد، ممکن است نیازمند هزینه ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان برای ودیعه باشید. در چنین شرایطی اجاره‌بها شما حدودا ۲ یا ۳ میلیون تومان خواهد بود. اما نگران نباشید. میزان ودیعه به صورت میانگین بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است. این رقم حتی تا ۵۰ میلیون تومان هم کاهش پیدا می‌کند. میانگین اجاره‌بها هم بین ۲ تا ۴ میلیون خواهد بود. اما محدودیتی در زمینه اجاره‌بها ندارید و می‌توانید حتی میزان اجاره را تا ۱۰ یا ۱۲ میلیون تومان بالا ببرید.

 

 

این نوشته چقدر برای شما مفید بود؟

برچسب ها:
پیام بگذارید