با محله تهرانپارس از شرقی‌ ترین محله های تهران آشنا شوید

  • صفحه اصلی
  • شرق
  • با محله تهرانپارس از شرقی‌ ترین محله های تهران آشنا شوید
آشنایی با محله تهرانپارس

محله تهرانپارس را همه می‌شناسیم. این محله از شرقی‌ترین محله‌های شهر تهران است. علاوه بر شرقی بودن، این محله مساحت بسیار بزرگی دارد و محدوده آن بسیار گسترده است. به دلیل بزرگ بودن مساحت، این محله به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. بخش غربی محله در منطقه ۸ و بخش شرقی هم در منطقه ۴ قرار گرفته است. همچنین این محله چهار فلکه اصلی دارد. هر کدام از فلکه‌ها به محلی برای جمع شدن ساکنین تبدیل شده. در کل رفت و آمد فراوانی در این فلکه‌ها در جریان است. واحدهای مسکونی تهرانپارس شکل‌های مختلفی دارند. شما با آپارتمان‌های کوچک و بزرگی روبرو هستید. همچنین مجتمع‌های مسکونی و خانه‌های ویلایی هم در این محله یافت می‌شود. محله تهرانپارس شرقی کمی سنتی‌تر است و در کنار کوه‌پایه‌ها قرار دارد. با این حال محله تهرانپارس غربی مدلی مدرن‌تر گرفته و بیشتر شاهد شهرک‌های مسکونی مانند شهرک امید هستیم. قیمت خرید خانه در محله تهرانپارس هم بسیار گسترده است. می‌توانید به دنبال خانه‌ای بودجه محور یا خانه‌ای لوکس و با متراژی بالا باشید. تهرانپارس همانند دیگر محله‌های تهران نیست. تهرانپارس بخشی از تهران است، اما برای خود شهری است. در این محله همه جور امکاناتی وجود دارد. از امکانات تفریحی گرفته تا امور اداری در این محله قرار دارد. در ادامه این مقاله با امکانات و همچنین قیمت خرید و اجاره خانه در محله تهرانپارس بیشتر آشنا می‌شویم.

برای اطلاع از قیمت‌های به روز ملک به سایت هومینگ مراجعه کنید

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:

  • معرفی محله تهرانپارس
  • امکانات محله تهرانپارس
  • قیمت خرید خانه در محله تهرانپارس
  • قیمت اجاره خانه در محله تهرانپارس

معرفی محله تهرانپارس

سال‌ها پیش تهرانپارسی وجود نداشت و به جای آن شرق تهران پر از باغ‌ها و زمین‌های بزرگ و مختلف بود. در این زمین‌ها کشاورزی و دامداری فراوانی برپا بود. در نتیجه شاهد روستاهای کوچک و بزرگی همچون مجیدآباد بودیم. با این حال، مسیر توسعه تهران باعث شد که این روستاها شکل پیشین خود را از دست بدهند. سرمایه‌دارانی مختلف این زمین‌ها را خریداری کردند و طی مرور زمان محله فعلی را ساختند. این محله در منطقه ۴ و ۸ تهران قرار دارد. در حقیقت تهرانپارس جزو معدود محله‌هایی است که در دو منطقه تقسیم شده است. بخش غربی تهرانپارس در امتداد خیابان دماوند است. بخش شرقی آن هم در همسایگی بزرگراه رسالت قرار دارد. پارک ملی سرخه حصار هم در کنار این محله قرار گرفته است. همین باعث شده که بافت طبیعی محله جنگلی و کوهستانی باشد. با اینکه خودروها و آلاینده‌های هوای تهران را مدام آلوده می‌کنند، اما تهرانپارس هوای نسبتا مناسبی دارد.

امکانات محله تهرانپارس

محله تهرانپارس بسیار بزرگ است. همین باعث می‌شود که همه جور امکاناتی در این محله موجود باشد. اما در ابتدا باید به دسترسی این محله اشاره کرد. خیابان دماوند تهران از اصلی‌ترین شریان‌های شهری است. این خیابان از مناطق مختلفی می‌گذرد و در ادامه به خیابان انقلاب و آزادی می‌رسد. خیابان دماوند از جنوب محله تهرانپارس می‌گذرد. در شمال و شمال شرقی هم، با بزرگراه زین‌الدین روبرو هستید. در مرکز تهرانپارس و محل جدایی بخش شرقی و غربی هم بزرگراه رسالت قرار دارد. دوباره در سمت غرب هم بزرگراه باقری قرار گرفته که با رسالت تقاطع دارد. از باقری به یاسینی و از رسالت به امام علی دسترسی خواهید داشت. خیابان‌هایی مانند خیابان تیرانداز و بلوار شاهد هم رفت و آمد فراوانی دارند.

دسترسی به حمل و نقل عمومی هم بسیار مناسب است. در تمامی خیابان‌ها دسترسی به اتوبوس‌های شرکت واحد دارید. یکی از بزرگ‌ترین خطوط اتوبوس‌رانی هم در خیابان دماوند است. ایستگاه ابتدایی هم در محله تهرانپارس قرار دارد. مترو تهرانپارس، فرهنگسرا، باقری و علم و صنعت هم همگی در نزدیکی این محله قرار گرفته است.

در زمینه تفریحی، محله تهرانپارس گزینه‌های فراوانی برای عرضه دارد. مهم‌ترین جاذبه تفریحی تهرانپارس، پارک ملی سرخه حصار است. تنها با کمی رانندگی می‌توانید به این پارک بسیار وسیع و بزرگ برسید. پارک پلیس هم یکی از معروف‌ترین پارک‌های تهران است که فضای استراحت و گردش خوبی را در اختیار دارد. انواع فروشگاه‌های مختلف و مجتمع‌های تجاری را در سرتاسر محله تهرانپارس می‌توانید پیدا کنید. اماکنی همچون فرهنگسرا اشراق هم باری فرهنگی به محله اضافه می‌کنند. به علاوه اینکه هر چند وقت یک بار جشنواره‌ای متفاوت در این مکان برگزار می‌شود.

محله تهرانپارس

محله تهرانپارس

قیمت خانه برای خرید در محله تهرانپارس

تهرانپارس محله‌ای است که همه جور خانه‌ای در آن پیدا می‌شود. قیمت خانه برای خرید در محله تهرانپارس متوسط است و شبیه به قیمت‌های شمال شهر نیست. متراژ و امکانات هر خانه هم با دیگری متفاوت است و به همین خاطر محدوده گسترده‌تر می‌شود. در پایین‌ترین حد ممکن می‌توانید با ۷ یا ۸ میلیون تومان یک واحد مسکونی مناسب پیدا کنید. چنین واحدهایی عموما دسترسی‌ها یا امکانات کمتری دارند. در برخی موارد هم به خاطر سن بنا قیمت آن‌ها پایین است. قیمت خانه‌ها در بالاترین حد به ۳۰ یا ۳۵ میلیون تومان به ازای هر متر می‌رسد. چنین واحدهایی تمام امکانات مدرن را مطمئنا در خود دارند.

اما قیمت میانگین خرید خانه در تهرانپارس ارقام بالا نیست. حدودا با ۱۲ تا ۱۸ یا ۲۰ میلیون تومان می‌توانید یک واحد استاندارد خریداری کنید. متراژ خانه‌ها هم عموما بین ۸۰ تا ۱۲۰ متر است. به همین خاطر منازل استاندارد کمی بالاتر از یک میلیارد تومان به فروش می‌رسند.

قیمت خانه برای اجاره در محله تهرانپارس

همانطور که پیش از این مشاهده کردید قیمت خرید خانه در این محله مناسب است. بدین ترتیب باید انتظار داشت که قیمت خانه برای اجاره در محله تهرانپارس هم مناسب باشد. باز هم فاکتورهای اصلی مانند متراژ، امکانات و سن بنا دخیل می‌شوند. پایین‌ترین میزان اجاره حدود ۱ تا ۱ و نیم میلیون تومان است. برای این اجاره باید بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان ودیعه بدهید. حتی می‌توانید با ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون هم یک واحد ساده رهن کامل کنید.

اما میزان اجاره بالاتر هم می‌رود. ممکن است صاحب ملک، از شما بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون هم ودیعه بخواهد. در چنین مواردی اجاره‌بها نباید خیلی بالا باشد، اما مواردی استثنایی هم وجود دارد. اما بهتر است به میانگین نگاهی بیندازیم. به صورت میانگین از ۱۰۰ تا ۲۵۰ می‌توانید برای ودیعه هزینه کنید و بین ۱ تا ۲ میلیون تومان هم اجاره پرداخت کنید که رقم مناسبی است.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید