بهترین شهرهای مازندران برای خرید زمین کدام شهرها هستند؟

شهرهای مازندران

خرید زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری یکی از بهترین شیوه‌های درآمدزایی و افزایش سرمایه است. پیدا کردن زمین مناسب که سبب شود سرمایه‌گذاری با موفقیت و درآمد بالا همراه باشد مهم‌ترین عامل در این زمینه است. به جرئت می‌توان گفت که استان مازندران به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و طبیعت بی‌نظیر و همچنین دلایل متعدد دیگر، ازجمله نزدیک بودن به پایتخت و داشتن آب فراوان، یکی از استان‌های شلوغ و پررونق در خرید و فروش ویلا، خرید و فروش زمین، رهن و اجاره ویلا و سایر مستغلات می‌باشد. البته علاوه بر دلایل ذکر شده، افزایش قیمت زمین در شمال سبب شده تا افراد بیشتری برای خرید زمین به استان مازندران ورود کنند. معمولاً زمین در شهرهای مختلف استان مازندران دارای قیمت‌های متفاوت و مشتریان متفاوت است و به همین دلیل ممکن است که ازلحاظ قیمتی و آینده سرمایه‌گذاری با یکدیگر تفاوت‌های فراوانی داشته باشند. شهرهای مازندران را در موضوع خرید زمین می‌توان به چند صورت تقسیم‌بندی کرد.

اطلاع از قیمت زمین در سایت هومینگ

اولین و معمول‌ترین نوع تقسیم‌بندی، تقسیم کردن استان به دو منطقه غربی و شرقی است. معمولاً منطقه غربی توریستی‌تر بوده و به نسبت منطقه شرقی افراد و ساکنین غیربومی بیشتری را در خود دارد. قطعاً به‌طور دقیق نمی‌توان بهترین شهر استان مازندران را برای خرید زمین مشخص کرد اما می‌توان خصوصیات و ماهیت شهرها را بررسی کرده و با توجه به شرایط سرمایه‌گذاری و خصوصیات شهر مورد نظر، اقدام به خرید زمین مناسب کرد. طبیعتاً اگر بخواهیم پارامترهای بهترین شهر برای خرید زمین را بیان کنیم باید شهری را انتخاب کنیم که هم رونق خرید و فروش در آن فراوان باشد و هم پیشرفت قیمتی محسوسی در آن وجود داشته باشد تا سرمایه‌گذاری مناسب صورت گیرد. اما اگر خرید زمین برای استفاده شخصی و ساخت ویلا باشد باید به موارد دیگری همچون طبیعت شهری و نزدیکی به دریا و جنگل توجه داشت. در ادامه مقاله به بررسی شهرهای مازندران و خصوصیات هرکدام در موضوع خرید زمین می‌پردازیم.
سرفصل‌هایی که در این مقاله موردبررسی قرارگرفته در زیر بیان شده است:

  •  زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری در بهترین شهرهای مازندران
  •  چه شهرهایی در استان مازندران بیشترین افزایش قیمت زمین در شمال را دارند
  •  بررسی خرید زمین تجاری ، مسکونی و کشاورزی در شهرهای مازندران
  •  کدام شهر بهترین شهر شمال برای خرید زمین است

زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری در بهترین شهرهای مازندران

سرمایه گذاری در شهرهای مازندران

سرمایه گذاری در شهرهای مازندران

شاید بتوان گفت که خرید و سرمایه‌گذاری در همه‌ی شهرهای مازندران مناسب است و تفاوت آن در میزان سود و درآمد از سرمایه‌گذاری است. یعنی باید شهرهایی برای سرمایه‌گذاری و خرید زمین انتخاب شوند که سود بیشتری را به همراه داشته باشند. البته باید یادآور شد که در هر شهری زمین‌های مناسب و نامناسب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و منظور از بهترین شهرها ازنظر میانگین تعداد زمین مناسب به تعداد زمین نامناسب است. چه بسا ممکن است در منطقه‌ای از یک شهر که از شهر دیگر به لحاظ میانگین از آینده سرمایه‌گذاری پایین‌تری برخوردار است، دارای زمین‌هایی با قیمت و آینده سرمایه‌گذاری بهتر باشد. درنتیجه عنوان این موضوع که یک شهر آینده سرمایه‌گذاری بهتری در خرید زمین دارد بر اساس عرف و میانگین کلی منطقه بوده و دلیل بر عدم توجه به شهرهای دیگر نمی‌شود. با تمام این توضیحات شهری که دارای تعداد بیشتری زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری بوده، معمولاً دارای قیمت بیشتر و نیازمند سرمایه بالاتری است.
زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری را در شهرهای مازندران می‌توان به دودسته تقسیم کرد، دسته اول شهرهای توریستی و ساحلی و خرید زمین در این شهرها و دسته دوم شهرهای تجاری و بزرگ‌تر استان ازلحاظ جمعیتی و دسترسی به امکانات شهری. یکی از بهترین شهرهای توریستی و ساحلی استان مازندران برای خرید زمین، شهر نوشهر است که هم دارای طبیعت زیبا و نزدیک به دریا و جنگل بوده و هم ازلحاظ ترافیکی به نسبت شهرهای دیگر کم ترافیک تر است. طبیعتاً این شهر با این مزایا به نسبت دارای زمین‌های گران‌تری نسبت به شهرهای دیگر است. از دیگر شهرهای مناسب برای سرمایه‌گذاری شهر رامسر است که ازنظر طبیعت به جرئت می‌توان گفت که شهر بسیار خاصی است و نزدیکی کوه و جنگل و دریا این شهر را خاص‌تر از بقیه شهرها کرده است. باید دقت شود که این شهرها به دلیل موقعیت‌های خوبی که دارند دارای زمین‌های گران‌تری نسبت به بقیه شهرها هستند و در هنگام خرید باید زمین را با قیمت مناسبی خریداری کرد تا در هنگام فروش بتوان به سود خوبی دست‌یافت. لازم به ذکر است که شهرهایی مانند سرخ‌رود و ایزدشهر که جز شهرهای تازه تأسیس هستند موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از بهترین شهرهای توریستی و ساحلی استان مازندران برای خرید زمین، شهر نوشهر است که هم دارای طبیعت زیبا و نزدیک به دریا و جنگل بوده و هم ازلحاظ ترافیکی به نسبت شهرهای دیگر کم ترافیک تر است. شهری که دارای تعداد بیشتری زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری بوده، معمولاً دارای قیمت بیشتر و نیازمند سرمایه بالاتری است.

چه شهرهایی در استان مازندران بیشترین افزایش قیمت زمین در شمال را دارند؟

قیمت زمین در مازندران

قیمت زمین در مازندران

معمولاً شهرهای نوپا که در مناطق توریستی و ساحلی قرار دارند برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بسیار مناسب هستند و می‌توانند آینده خوبی را داشته باشند. با نگاهی به روند قیمتی چندساله این شهرها می‌توان دریافت که این شهرها بیشترین افزایش قیمت زمین در شمال را داشته و با سرمایه‌گذاری روی آن‌ها می‌توان درآمد مناسبی را کسب کرد. علاوه بر این خرید زمین در این شهرها می‌تواند گزینه مناسبی برای ساخت ویلا و یا ایجاد تجارت باشد. شهرهایی مانند سرخ‌رود و ایزدشهر نمونه بارز افزایش قیمت زمین در شمال هستند. شهر سرخ‌رود که در محدوده شهری جزو شهرستان محمودآباد محسوب می‌شود به دلیل نزدیکی به دریا و داشتن زمین‌های فراوان به‌یک‌باره با هجوم خریداران در چندساله اخیر مواجه شد و قیمت زمین‌ها در این منطقه افزایش چشمگیری داشته است. سرخ‌رود ازلحاظ مسکونی و ساخت‌وساز پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته و همین امر دلیل دیگری بر افزایش قیمت زمین در این منطقه بوده است.
شهر ایزدشهر نیز به دلیل موقعیت خاص خود و داشتن شهرک‌های ساحلی فراوان که از گذشته تا به امروز رونق داشته اند بسیار مورد توجه قرار گرفته و جزو مکان‌هایی است که افزایش قیمت زمین را به دنبال خواهد داشت. شهر ایزدشهر به خاطر نزدیکی به دریا و جنگل ازلحاظ توریستی جای مناسبی برای گردشگران بوده و همین امر موجب پیشرفت قیمتی می‌شود. درواقع شهر ایزدشهر در خط ساحلی قرار دارد و چسبیده به جنگل نور است. علاوه بر این ورود برندهای تجاری معتبر و فروشگاه‌های مختلف با تأسیس شعبه در این منطقه، سبب شده که رشد قیمتی قابل توجهی داشته باشد. باید یادآور شد که این منطقه علاوه بر دید سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌تواند در کوتاه‌مدت نیز سودهای خوبی را در زمینه خرید زمین برای سرمایه‌گذار به دنبال داشته باشد. اگر توجه داشتید متوجه خواهید شد غرب استان مازندران دارای بازار خرید و فروش پرسودتری نسبت به شرق مازندران است و آن‌هم به دلیل حضور گردشگران بیشتر در این منطقه می‌باشد و علاوه بر مشتریان بومی مشتریان غیربومی نیز دارد.

معمولاً شهرهای نوپا که در مناطق توریستی و ساحلی قرار دارند برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بسیار مناسب هستند و می‌توانند آینده خوبی را داشته باشند. شهرهایی مانند سرخ‌رود و ایزدشهر نمونه بارز افزایش قیمت زمین در شمال هستند.

بررسی خرید زمین تجاری، مسکونی و کشاورزی در شهرهای مازندران

خرید ملک در شهرهای مازندران

خرید ملک در شهرهای مازندران

شهری که برای خرید زمین مناسب و بهتر در نظر گرفته می‌شود باید با توجه به نوع کاربری آن زمین انتخاب شود. به‌طور مثال اگر بخواهید زمینی را برای ساخت ویلا بخرید و یا زمینی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید که درنهایت بخواهید آن را برای ساخت ویلا به فروش برسانید بهتر است در شهرهای ساحلی و یا مناطق کوهستانی و جنگلی باشد. باید در نظر داشته باشید که اگر زمین خریداری شده را برای فروش می‌خواهید باید در حوزه غرب استان باشد زیرا مشتریان بیشتری در آن مناطق حضور دارند و همان‌طور که گفته شد شهرهایی مانند رامسر و نوشهر و ایزدشهر مناسب برای این کار می‌باشند. اگر می‌خواهید با هزینه کمتری، زمین مناسب برای ویلا سازی شخصی بخرید، جنگل‌های اطراف شهرهایی غیر توریستی مانند بابل، قائم‌شهر و آمل و ساری مناسب می‌باشند. قابل یادآوری است که هر شهری از استان مازندران با توجه به نوع زمین و کاربرد آن می‌تواند جزء بهترین شهرها برای خرید زمین باشد. اگر به دنبال زمینی با دید سرمایه‌گذاری تجاری هستید بهتر است در شهرهای بزرگ و تجاری همچون بابل، ساری و آمل اقدام به خرید زمین کنید، البته می‌توانید در شهرهای ساحلی که بازار تجاری خوبی دارند زمین‌های تجاری بخرید ولی باید در نظر داشته باشید که معمولاً بازار خرید و فروش زمین‌های تجاری در چنین شهرهایی نسبت به شهرهای بزرگ از رونق کمتری برخوردار است. بسیاری از افراد به دنبال زمین‌هایی با متراژ بیشتر و کاربری کشاورزی و باغداری می‌باشند. معمولاً چنین زمین‌هایی در مناطق توریستی و غرب استان به نسبت شرق استان کمتر بوده و دارای قیمتی بیشتری هستند اما رونق بازار چنین زمین‌هایی در اطراف شهرهای قائم‌شهر و ساری و بابل می‌باشد و خرید این نوع زمین‌ها در اطراف این شهرها و یا روستاهای آن می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد.

اگر می‌خواهید با هزینه کمتری، زمین مناسب برای ویلا سازی شخصی بخرید، جنگل‌های اطراف شهرهایی غیر توریستی مانند بابل، قائم‌شهر و آمل و ساری مناسب می‌باشند. قابل یادآوری است که هر شهری از استان مازندران با توجه به نوع زمین و کاربرد آن می­تواند جز بهترین شهرها برای خرید زمین باشد.

کدام شهر بهترین شهر شمال برای خرید زمین است؟

بهترین شهر برای خرید زمین

بهترین شهر برای خرید زمین

شاید بتوان این‌گونه گفت که همه شهرها بهترین شهر شمال برای خرید زمین هستند زیرا هرکدام از آن‌ها دارای خصوصیات و مزایای خاص خود هستند. اگر کسی به دنبال سرمایه‌گذاری روی زمین‌هایی با دید بلندمدت است شهرهایی مانند سرخ‌رود و ایزدشهر جزو این دسته هستند و حتی در بعضی از موارد در کوتاه‌مدت نیز سود خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران کرده‌اند و دارای مقدار بیشتری افزایش قیمت زمین به نسبت بقیه شهرها هستند. زمین‌های سرخ‌رود برای ساخت ویلا بسیار مناسب بوده و زمین‌های ایزدشهر هم برای ساخت ویلا و هم برای فروش تجاری مناسب هستند. شهرهای نوشهر و سلمان شهر و رامسر و به‌نوعی غربی ترین شهرهای مازندران نیز برای سرمایه‌گذاری زمین مناسب هستند و علاوه بر بازار بومی بازار افراد گردشگر و غیربومی خوبی را در خود دارد. شهرهای مرکزی و شرقی استان دارای بازار زمین تجاری خوبی هستند و علاوه بر این به دلیل رونق باغداری در اطراف این شهرها خرید باغ یا خانه باغ‌هایی با متراژ بالا می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید زمین باشد. طبیعتاً اگر فردی بخواهد با خرید زمین هم در کوتاه‌مدت از آن استفاده کند و هم دید سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشد می‌تواند در شهرهای نوشهر، ایزدشهر، رامسر اقدام به خرید زمین نماید. باید توجه داشت که در این شهرها نیز باید با دقت کافی و جستجوی دقیق اقدام به خرید زمین کرد تا بعدازآن دچار ضرر نشد.

همه شهرها بهترین شهر شمال برای خرید زمین هستند زیرا هرکدام از آن‌ها دارای خصوصیات و مزایای خاص خود می‌باشند. اگر فردی بخواهد با خرید زمین هم در کوتاه‌مدت از آن استفاده کند و هم دید سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشد می‌تواند در شهرهای نوشهر، ایزدشهر، رامسر اقدام به خرید زمین نماید.

همواره باید توجه داشت که انتخاب زمین مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌تواند یکی از گزینه‌های خوب کسب درآمد و سرمایه‌گذاری باشد. به دلیل رونق خرید و فروش در مازندران و افزایش قیمت زمین در شمال، شهرهای مازندران گزینه مناسبی برای خرید زمین هستند. به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که بهترین شهر شمال برای خرید زمین کدام است اما اگر ازلحاظ طبیعت و نزدیکی به مراکز جنگلی و ساحلی بخواهیم چند شهر را معرفی کنیم شهرهای رامسر، نوشهر و نور می‌توانند گزینه‌های خوبی محسوب شوند. همچنین اگر بخواهیم ازلحاظ پیشرفت قیمتی و سرمایه‌گذاری خوب به خرید زمین در چند شهر اشاره کنیم شهرهای ایزدشهر و سرخ‌رود می‌توانند موارد خوبی باشند.

همواره باید توجه داشت که منطقه مناسب در هر شهر باید مورد خرید قرار گیرد و اگر هدف از خرید کسب درآمد و سرمایه‌گذاری باشد باید در نظر داشت که زمین مدنظر به قیمت مناسبی خریداری شود و به قول معروف خریدار سود خود را از خرید خوب به دست آورد. شما برای خرید زمین چه مناطقی را پیشنهاد می‌کنید؟

به این مقاله امتیاز دهید.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

اقا شما عکس بابلسر رو گذاشتید بعد صحبت از سرخرود میکنید از ایزدشهر میگید در ضمن فراموش کردید بابلسر رامسر و نوشهر ۳ شهر با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر ساحلی هستند . فکر میکنم وجوود دریا کنار خزر شهر و شهرکهای متعدد دیگر اطراف بابلسر کافی باشه برای اینکه تو لیست شما باشه .

سلام
ممنون که توجه و دقت کاقی دارید
بله حتما از مشاوره شما استفاده میکنیم

پیام بگذارید