بهترین محله‌ های قم برای زندگی کدام‌ اند؟

بهترین محله‌های قم برای زندگی

بهترین محله‌های قم برای زندگی از دسترسی مناسب به دیگر نقاط شهر و امکانات شهری برخوردارند. شهر قم دومین شهر مذهبی و زیارتی ایران است که روزانه زائران بسیاری به آن سفر می‌کنند. محله‌های مختلفی در شهر قم با امکانات مختلف برای سکونت وجود دارد. بنابراین برای تعیین بهترین محله یکی از عواملی که انتخاب شما را محدود می‌کند میزان قیمت خرید یا اجاره خانه در این شهر است. شهر قم نیز مانند بسیاری از شهرها از محله‌های بورژوایی و گران‌قیمت برای سکونت برخوردار است. محله‌های بورژوایی شهر قم در ناحیه جنوبی آن قرارگرفته و ناحیه شمال شهر نیز به خانه‌هایی باقیمت مناسب و ارزان اختصاص دارد. عموما در این محله‌ها به دلیل سکونت قشر مرفه آن بسیاری از امکانات شهری را در خود دارد. دسترسی به امکاناتی مانند مراکز آموزشی، فرهنگی، تفریحی، تجاری و درمانی در کنار آرامش محلی یک منطقه را به بهترین محله تبدیل می‌کند. همچنین وجود سازه‌های زیبا و شیک در یک محله نیز بر میزان محبوبیت آن تأثیر بسزایی دارد.

خرید و فروش ملک و آپارتمان را در سایت هومینگ جستجو کنید

در سرفصل‌های زیر اطلاعات لازم درباره شناخت بهترین محله‌های قم برای زندگی در اختیارتان قرار داده‌شده است.

  • محله سالاریه یکی از گران‌ترین محله‌های قم
  • دیگر محله‌های بورژوایی و شیک قم
  • خیابان کلهری از محله‌های خوب قم
بهترین محله‌های قم

بهترین محله‌های قم

محله سالاریه یکی از گران‌ترین محله‌های قم

محله سالاریه از گران‌ترین محله‌های این شهر به شمار می‌رود، در این محله بسیاری از سازه‌ها بسیار شیک و لوکس هستند. از همین رو قیمت‌های اجاره و خرید خانه در سالاریه از میزان متوسط قیمت‌های قم فاصله زیادی دارد. محله سالاریه یکی از بهترین محله‌های قم برای زندگی است که از امکانات بی‌نظیری نیز برخوردار است. اغلب بافت این محله را خانه‌های ویلایی شیک و لوکس تشکیل می‌دهند. پارک سالاریه از المان‌های اصلی این محله است که قسمت اعظم بافت سرسبز محله را تأمین می‌کند.

محله سالاریه در غرب شهر قم قرارگرفته و در منطقه ۴ شهرداری قم واقع‌شده است. همچنین رودخانه قم نیز در مجاورت این محله قرارگرفته است. محله سالاریه از خیابان‌ها و کوچه‌های عریض و آرامی برای سکونت برخوردار است. آپارتمان‌های نوساز بسیاری نیز در این محله با آخرین امکانات معماری و سازه‌هایی لوکس وجود دارد. از همین رو اکثر آپارتمان‌های نوساز  این محله بیش از ۱۰۰ مترمربع مساحت دارند. که این امر نیز به میزان افزایش قیمت‌ها تأثیر بسزایی دارد.

دیگر محله‌های بورژوایی و شیک قم

بهترین محله‌های قم برای زندگی را می‌توان محله‌هایی شیک و با امکانات و رفاه شهری دانست. آرامش محلی و ساکنانی که عموماً از یک سطح مالی و اجتماعی برخوردارند نیز بر محبوبیت این محله‌ها افزوده است. ازجمله این محله‌ها می‌توان به شهرک قدس، زنبیل آباد، البرز و ارم اشاره کرد. هرکدام از این محله‌ها توان تبدیل‌شدن به بهترین محله‌های قم برای زندگی را دارند. علاوه بر سازه‌های لوکس در این مناطق دسترسی به امکانات شهری از قبیل مراکز آموزشی، درمانی و تفریحی نیز وجود دارد. کوچه‌های عریض و خانه‌هایی با مساحت زیاد به حفظ آرامش مسکونی مناطق فوق بسیار کمک کرده است. هزینه‌های خرید با اجاره خانه در این مناطق از میزان متوسط قیمت‌ها در شهر قم بالاتر است. بنابراین برای سکونت در این مناطق باید بودجه‌ای درخور توجهی در اختیار داشته باشید.

متوسط قیمت خانه در قم

متوسط قیمت خانه در قم

بهترین محله‌های قم برای سکونت بیشتر در میان مناطق بورژوایی و مرفه نشین شهر است که از امکانات و مزایای شهری بسیاری برخوردارند.

خیابان کلهری از محله‌های شناخته شده قم

خیابان کلهری نیز از محله‌های معروف قم است. این محله علاوه بر کاربری مسکونی، مرکزیت کارگاه‌ها و فروشگاه‌های مبلمان است. این محله در قسمت شرقی شهر واقع‌شده است. این محله نیز از قیمت متوسطی برای اجاره یا خرید خانه برخوردار است. مراکز تجاری مهمی در این منطقه مانند بازار مبل کلهری وجود دارد که بر معروفیت این منطقه افزوده است.

بافت این محله به‌صورت ترکیبی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های نوساز است. این محله از امکانات مهمی مانند دسترسی به مراکز آموزشی ، تجاری و … برخوردار است که به‌منظور رفاه حال ساکنان آن احداث‌شده‌اند. کوچه‌های عریض و آرامش مسکونی این محله نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این محله است. بوستان ولیعصر در این منطقه و مرکز فرهنگی کلهری از دیگر مراکز تفریحی و فرهنگی این محله است.

قیمت خانه در قم

قیمت خانه در قم

بهترین محله‌های قم برای زندگی اغلب در میان مناطق مرفه نشین و جنوبی شهر قرار دارند. اغلب این مناطق دارای امکانات شهری مناسبی مانند مراکز آموزشی، درمانی، تجاری و تفریحی بسیاری هستند. دسترسی به سایر مناطق شهری نیز از دیگر عوامل تبدیل‌شدن به یکی از بهترین محله‌های قم برای زندگی است. علاوه بر آن بهترین محله‌های قم برای زندگی باید دارای سازه‌های خوب و استانداری برای سکونت باشد. بهترین محله‌های قم برای زندگی اکثراً در مناطق جنوبی و جنوب غربی شهر واقع‌شده‌اند. سازه‌های لوکس این مناطق نیاز به بودجه‌ای چشمگیر برای سکونت دارند و اغلب ساکنان آن را قشر مرفه جامعه تشکیل می‌دهند.

اگر اهل قم هستید و در آن شهر زندگی می‌کنید، اطلاعاتی از شهر خود را برای کسانی که می‌خواهند در این شهر زندگی کنند بنویسید.

به این مقاله چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

در مورد سالاریه کاملا موافقم اما کلهری نه چون کلهری مناطق روبه پایین سطح شهره و بیشتر اتباع اونجا هستن شهرک قدس جزو محله های پرته و زنبیل ابادم فقط و فقط بخاطر چسبیدنش به سالاریه انقدر معروف شده محله های بالاشهر قم سالاریه ، باجک ۱ ،۲ و سه ، بوعلی ، صفاییه که میشه گفت چون چسبیده به حرم محل پر رفت و امدیه 🙂

ممنون از اطلاعات مفید و کاملی که در اختیار ما قرار دادید

جالبه دید من به قم اصلا خوب نیست
چند بار توفیق ورود به شهر را داشتم ، بجز شلوغی و کثیفی چیز خاصی ندیدم
رفتار فروشنده‌ها هم اصلا مناسب نیست
این همه جای خوب با آب و هوای خوب برای زندگی هست ، حالا چرا قم

سلام
تا در شهری سکونت نداشته باشیم نمی توانیم تحلیل درستی از فرهنگ و اجتماع آن شهر داشته باشیم.
افراد زیادی به قصد تحصیل یا کار مجبور به سکونت در این شهر هستند پس نیاز به آشنایی با محلات شهر خواهند داشت

سلام از محله های خوب خ هنرستان است که از کلهری خیلی بهتر چون کلهری هم شلوغ هم اتباع زندگی میکنند

ممنون از اطلاعات مفیدتون

منوچهر جان بنده از طرف اونهایی(فروشنده) که با شما رفتار نامناسبی در شهر قم داشتند به عنوان قمی عذر خواهی میکنم اما حدود ۴۰ ساله توی قم زندگی مکنم ۸ ماه برگشتم زادگاه پدری نتونستم زندگی کنم و هر کسی قم زندگی کنه کمی هم مذهبی باشه دیگه نمیتونه جای دیگه زندگی کنه قم شهر کریمه اهل بیته که زیارتش برابر با زیارت حضرت زهرا سلام الله است
به نظر من یکی‌از بهترین محله ها ۱۸متری قدس ابتدای خیابان توحید است که همان نیروگاه است نزدیک به حرم مردمی خوب مسجدی شلوغ و… بازهم محله هایی مثل بنیاد و سالاری و شهرک قدس و دانیال و جمهوری هم هستند که خانه هایی جدیدتر و تمیز تر دارند
ضمنا نیروگاه تا میدان توحید عالی از میدان توحید تا امینی بیات متوسط و تا نبوت بد نیست سید معصوم و شیخ آباد که انتهای نیروگاه واقع شده محله های بدی نیست اما بیشتر قومیت هایی که خانوادگی از شهرای اطراف مثل ساوه اراک همدان آمده اند و بیشتر ترک زبان هستند باز هم پیشنهاد میکنم اگه کسی میخواد بیاد قم اول بیاد یه مدت بگرده توی چند تا محله ببینه تا انشالله اونجایی که به دلش نشست زندگی کنه

ممنون از پاسخ شما

قسمت اول متن بالا مبنی بر معرفی سالاریه و زنبیل آباد و شهرک قدس به عنوان محله های برتر و لوکس قم درست است. ولی معرفی کلهری پس از این محله به هیچ پجه درست نیست. کلهری جز محله های پایین شهر است حتی متوسط هم نیست. و بیشتر محل تولید و فروش مبل معروف است نه جای مناسب زندگی. محله های خوب و متوسط مثل هنرستان. جمهوری. باجک . قدوسی. فردوسی . سمیه و غیره می باشد

بسیار ممنون از اینکه با اطلاعات دقیقتون به بهتر شدن ما کمک می کنید

تقریبا ۹۰ درصد مطالبی که نوشته شده غلط هست

ممنون که توجه دارید
ایرادات رو بگید تا اصلاحشون کنیم

شهر قم برای زندگی مناسب نیست

چرا این نظر رو دارید؟

به نظر من اول از همه این عکس هتل خورشید را پاک کنید
هتلی بی نهایت کثیف و رفتار بزار بد پرسنل
من دوشب اقامت داشتم ، که خود موجب این شد که از شهر قم خاطره خوبی نداشته باشم

این مقاله در مورد محله های قم هستش و قصد تبلیغ این هتل رو نداشته

پیام بگذارید