املاک هومینگ

بهترین محله های اردبیل برای زندگی کدام اند؟زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

بهترین محله های اردبیل

اردبیل یکی از شهرهای سردسیر ایران محسوب می‌شود که افراد سودای زندگی در آن را در سر می‌پرورانند. اگر می‌خواهید در این شهر خانه بخرید یا رهن و اجاره کنید با ما همراه شوید تا اطلاعات مفیدی درباره بهترین محله‌های مسکونی اردبیل به دست آورید. گفتنی است، ساکنان این شهر خوش آب‌وهوا به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی بومیان این شهر هستند و از گذشته‌های دور در آن زندگی می‌کرده‌اند و برخی نیز به دلایل مختلف قصد خرید خانه و زندگی در این شهر را دارند.

درباره محله‌های اردبیل

شاید شما هم با خودتان فکر کنید که محله‌های لوکس و گران اردبیل در قسمت شمالی این شهر قرار دارند و محله‌های ارزان در جنوب آن قرار گرفته‌اند. اگر این طور فکر می‌کنید سخت در اشتباهید. اردبیل در این زمینه جزو استثناها است و در شمال آن افراد کم درآمد زندگی می‌کنند و در جنوبش اقشار پردرآمد ساکن هستند. به این ترتیب، پایین شهر اردبیل، بالا شهر است و بالا شهر آن، پایین شهر!

محله‌های لوکس اردبیل

محله‌های لوکس و گران اردبیل در قسمت جنوبی این شهر واقع شده‌اند. از جمله این محله‌ها می‌توان به شهرک آزادی، مخابرات، رضوان، حافظ، شهریار، معلم، قدس و کارشناسان اشاره کرد. گفتنی است، خانه‌های این منطقه معمولا متراژی بیشتر از ۹۰ متر دارند و به سختی می‌توان خانه‌های نقلی در آن پیدا کرد.

محله‌های مرکزی اردبیل

محله‌های این منطقه در قسمت مرکزی اردبیل واقع شده‌اند و دارای قدمت و اصالت زیادی هستند. از جمله این محلات می‌توان به خیابان غریبان، باغمیشه، کوثر، سینا، سعدی، جام جم، کشاورزی، دادگستری و فاز ۲ سبلان اشاره کرد.

محله‌های ارزان اردبیل

این محله‌ها در شمال شهر اردبیل واقع شده‌اند. از جمله این محلات می‌توان به رازی، شهید رجائی، وحدت، سلمان آباد، بسیج و علی‌آباد اشاره کرد. گفتنی است، به گفته مشاوران املاک اردبیل محله سلمان آباد ارزان‌ترین محله در این شهر است. به این ترتیب، بسیاری از افرادی که قصد دارند خانه‌ای در این شهر بخرند و گه گاهی در آن ساکن شوند، در این محله اقدام به خرید می‌کنند.

بهترین محله های اردبیل

بهترین محله‌های اردبیل برای زندگی کدامند؟

شهرک آزادی

این محله یکی از محلات گران اردبیل محسوب می‌شود. اگر به لحاظ مالی مشکلی ندارید می‌توانید به خرید خانه در این منطقه فکر کنید.

مخابرات

برای خرید خانه در این محله باید سری به جنوب اردبیل بزنید و برای هر متر مربع هزینه‌ای در حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را در نظر داشته باشید.

رضوان

شهرک رضوان اردبیل نیز جزو محلات گران این شهر محسوب می‌شود و اگر مشکلی به لحاظ مالی نداشته باشید محله خوبی برای زندگی محسوب می‌شود.

حافظ

این شهرک در منطقه ۳ شهرداری اردبیل واقع شده است و جزو محلات گران این شهر محسوب می‌شود.

شهریار

این محله از دیگر محلات اردبیل است که در جنوب این شهر واقع شده ولی در واقع جزو محلات بالا شهر به شمار می‌رود. برای خرید خانه در این منطقه نیز باید مبلغ زیادی پول از حساب بانکی‌تان خارج کنید.

معلم

معلم از دیگر محلات بالا شهر اردبیل است که برای خرید هر متر مربع خانه در آن باید مبلغی در حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر بگیرید. به این ترتیب برای خرید یک خانه ۱۲۰ متری در این محله باید مبلغی در حدود ۷۸۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

بهترین محله های اردبیل

قدس

از دیگر محله‌های گران اردبیل می‌توان به محله قدس اشاره کرد.

کارشناسان

از دیگر شهرک‌های گران اردبیل می‌توان به شهرک کارشناسان اردبیل اشاره کرد. اگر به لحاظ مالی در مضیقه نیستید می‌توانید به ساکن شدن در این محله فکر کنید.

محلات مناطق مرکزی اردبیل

نباید این طور تصور کنید که فقط محلات بالا شهر اردبیل برای زندگی مناسب هستند. بلکه محلاتی که در مناطق مرکزی اردبیل واقع شده‌اند نیز می‌توانند برای زندگی مناسب باشند. اگر به دنبال خرید خانه با قیمتی مناسب هستید و نمی‌خواهید برای خانه‌های لوکس و گران اردبیل در بالا شهر مبالغ زیادی بپردازید، می‌توانید در محلات مرکزی این شهر ساکن شوید. از جمله این محلات می‌توان به غریبان، باغمیشه، کوثر، سینا، سعدی، جام جم، کشاورزی، دادگستری و فاز ۲ سبلان اشاره کرد.

قیمت خانه در اردبیل

اگر قصد خرید خانه در اردبیل را دارید باید بدانید که گزینه‌های متنوعی پیش رویتان است. چنانچه قصد دارید در محلات لوکس مانند حافظ، کارشناسان، آزادی و… ساکن شوید، باید پول بیشتری بپردازید. اما برای تهیه منزل مسکونی در مناطقی متوسط به پول کمتری نیاز دارید. اما اگر به دنبال محلات ارزان‌قیمت هستید باید به مناطق پایین شهر فکر کنید. به‌هرحال در ادامه برخی از پیشنهادها آورده می‌شود. با ما همراه باشید.

خرید آپارتمان

۱- آپارتمان ۱۴۶ متری، خیابان دانش، قیمت: ۷۸۰ میلیون تومان.

۲- آپارتمان ۸۴ متری، سبلان فاز ۲، ۲۴۰ میلیون تومان.

۳- آپارتمان ۷۵ متری، سبلان فاز ۲، ۲۱۸ میلیون تومان.

بهترین محله های اردبیل

رهن کامل آپارتمان

۱- آپارتمان ۱۳۵ متری، والی، ۹۰ میلیون تومان.

۲- آپارتمان ۱۰۰ متری، عطایی، ۳۵ میلیون تومان.

۳- آپارتمان ۹۵ متری، شهرک کوثر، ۳۰ میلیون تومان.

رهن و اجاره آپارتمان

۱- آپارتمان ۱۴۰ متری، سعادت‌آباد، ۲۰ میلیون تومان رهن، ۵۰۰ هزار تومان اجاره.

۲- آپارتمان ۱۲۰ متری، حافظ، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره.

۳- آپارتمان ۱۰۰ متری، فلسطین، ۱۰ میلیون تومان رهن، ۶۵۰ هزار تومان اجاره.

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید خرید خانه یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که افراد در زندگی‌شان می‌گیرند؛ بنابراین باید به اندازه کافی دقت داشته باشید تا خانه خوبی بخرید که در آن آرامش داشته باشید و به لحاظ سرمایه‌گذاری نیز برایتان مقرون به صرفه باشد. خوشبختانه یا متاسفانه مسکن در ایران به عنوان یک سرمایه مهم مطرح است. به این ترتیب، خوب است که در ابتدا پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید. از سوی دیگر، اگر قصد اجاره یا رهن و اجاره یک منزل را دارید نیز باید با هوشیاری عمل کنید، زیرا حداقل قرار است که یک سال در آن خانه زندگی کنید. به‌هرحال، برای اینکه خانه خوبی برای خودتان تدارک ببینید کمی باید به زحمت بیفتید و به طرق مختلف درباره قیمت خانه‌ها و شرایط دیگر آن اطلاعات کسب کنید.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

من خودم اردبیل ساکن هستم مطالب این برنامه درست نوشته نشده و اشتباه هست

با سلام
من خودم بچه ی اردبیلم و این مطالب کاملا اشتباه هستند.برای مثال شهرک شهریار(آرازعلی) از محله های پایین نشین و علی آباد و سبلان بالانشین اند.

پیام بگذارید