با بهترین مناطق فریدون‌ کنار برای زندگی آشنا شوید

بهترین مناطق فریدون‌ کنار

فریدون‌کنار یکی از شهرستان‌های ساحلی و شمالی‌ایران است و در استان مازندران قرار دارد. این شهرستان میان بابلسر و محمودآباد قرار گرفته است. اگر قصد خرید خانه در فریدون کنار، این منطقه‌ی خوش آب و هوا را دارید در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه شوید.

خرید خانه و آپارتمان در فریدون‌کنار

برای خانه‌دار شدن در مناطق مختلف فریدون‌کنار گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید و بسته به اینکه کدام یک از مناطق مختلف فریدون کنار برای زندگی را انتخاب کرده‌اید، هزینه‌های متفاوتی را متحمل می‌شوید. در ادامه برخی از املاک فریدون کنار را همراه با قیمت مشاهده می‌کنید.
۱- آپارتمان ساحلی ۹۰ متری، فریدون‌کنار، ۴۲۰ میلیون تومان.
۲- آپارتمان ساحلی ۸۲ متری، فریدون‌کنار ایثارگران، ۱۷۰ میلیون تومان.
۳- باغ ویلای ۱۷۵ متری، فریدون‌کنار جاده دریا، ۳۹۵ میلیون تومان.

رهن و اجاره خانه در فریدون‌کنار

اگر قصد دارید در فریدون‌کنار ساکن شوید اما به دلایل مختلف نمی‌خواهید در این شهر خانه بخرید، می‌توانید برای رهن و اجاره یک واحد مسکونی در این شهر اقدام کنید. از جمله پیشنهادهایی که پیش رویتان قرار دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- آپارتمان ۱۴۰ متری، فریدون‌کنار، ۳۰ میلیون تومان رهن، ۷۰۰ هزار تومان اجاره.
۲- آپارتمان ۱۳۰ متری، فریدون‌کنار شهرک قلعه، ۳۰ میلیون تومان رهن، ۲۰۰ هزار تومان اجاره.
۳- آپارتمان ۱۲۵ متری، فریدون‌کنار ویوی دریا، ۸۰ میلیون تومان رهن کامل.

بهترین محلات فریدون‌کنار برای زندگی

مناطق مختلف فریدون‌کنار به لحاظ قیمت مسکن با یکدیگر فرق دارند. نتیجه پرس و جوی ما از مشاوران املاک این شهر و جستجوهای اینترنتی نشان می‌دهد که گران‌ترین منطقه این شهر برای خرید آپارتمان بخش‌هایی است که به دریا نزدیک‌تر هستند. بنابراین برای در اختیار داشتن آپارتمان‌هایی که در کنار خط ساحلی قرار دارند باید مبلغ زیادی بپردازید. به طور مثال برای یک آپارتمان ۸۰ متری در خیابان ساحلی فریدون‌کنار باید ۱۵ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون تومان اجاره بپردازید.
گفتنی است، در این شهر شهرک‌های مسکونی متعددی وجود دارند که برای زندگی مناسب هستند. از جمله این شهرک‌ها می‌توان به خزر شهر شمالی و جنوبی، دریاسر، خزر کنار و فرزاد شهر اشاره کرد. خوب است بدانید که این شهرستان به دو بخش مرکزی و دهفری تقسیم شده‌ است.
به‌طورکلی اگر می‌خواهید در فریدون‌کنار خانه بگیرید، بهتر است در مناطقی مانند راسته ۲۴ متری ساحلی و راسته ۲۴ متری غربی تا ۲۴ متری شرقی خانه بگیرید. البته در این مناطق که محدوده ساحلی محسوب می‌شود، باید مبلغ بالاتری برای خرید خانه و رهن و اجاره در نظر بگیرید. محدوده پارک لاله در فریدون‌کنار نیز مکان مناسبی برای زندگی است.
راسته مسجد فاطمه الزهرا نیز محله خوبی برای زندگی است. این منطقه گرگانی نشین و تهرانی نشین است. امکانات مختلف از جمله سوپر مارکت، الکتریکی و…. نیز در این منطقه وجود دارد. بنابراین، این منطقه نیز جزو مناطق خوب فریدون‌کنار برای زندگی محسوب می‌شوند.

بهترین مناطق فریدون‌ کنار

عوامل مهم در قیمت ویلا

موقعیت

خوب است بدانید که به‌طورکلی قیمت مسکن در شهرهای شمالی‌ای که در نزدیکی تهران قرار دارند نسبت به شهرهایی که از پایتخت دورتر هستند، قیمت بالاتری دارند. اما تاثیر موقعیت بر قیمت واحدهای مسکونی فقط محدود به دوری و نزدیکی شهرهای شمالی از پایتخت نیست، بلکه موقعیت آپارتمان در شهر نیز مهم است. به طور مثال، قیمت واحدهایی که در نزدیکی دریا قرار دارند نسبت به آپارتمان و ویلاهایی که در مناطق مرکزی هستند، بیشتر است. مناطق آرام و خوش آب‌وهوای شهر نیز تاثیر زیادی بر قیمت مسکن دارند.

سند

موضوع مهم دیگری که بر قیمت مسکن در فریدون‌کنار تاثیر دارد، نوع سند واحد موردنظرتان است. این موضوع برای مسکن در کل ایران مهم است اما نوع سند در شهرهای شمالی اهمیت بیشتری دارد. خوب است بدانید که املاک در شهرهای شمالی به دو دسته سنددار و نسخ دار تقسیم می‌شوند. موضوع مهم این است که ملک موردنظرتان جزو اراضی جلگه جنگلی نباشد و ممنوعیت فروش یا ساخت‌وساز نداشته باشد. گفتنی است، برخی از واحدهای مسکونی فریدون‌کنار در محدوده شهری قرار دارند و بعضی دیگر در شهرک‌های مخصوص ساخته شده‌اند. این موضوعات بر قیمت املاک در این شهر تاثیر دارند.

نوع ملک

به‌طورکلی خانه‌ها در فریدون‌کنار به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از: ساحلی، جنگلی و کوهستانی. ویلاها و آپارتمان‌های ساحلی در کنار دریا واقع شده‌اند، املاک جنگلی نیز در میان درختان انبوه واقع شده‌اند و ویلاهای کوهستانی نیز در منطقه کوهستانی قرار دارند. به‌طورکلی، واحدهای مسکونی‌ای که در کنار دریا قرار دارند، قیمت بالاتری نسبت به دو نوع دیگر خانه‌ها دارند.

امکانات

بدیهی است که امکانات واحدهای مسکونی تاثیر زیادی بر قیمت آن دارند. به طور مثال، واحدهایی که مجهز به سونا و جکوزی، استخر، سیستم سرمایش و گرمایش خوب و… هستند، قیمت بالاتری نسبت به واحدهایی که از این امکانات بی‌بهره‌اند، دارند.

مصالح

همان‌طور که می‌دانید امروزه مصالح با کیفیت مختلف برای ساخت‌وساز در بازار موجود است. به طور مثال شما می‌توانید کاشی و سرامیک را با قیمت‌های مختلف در بازار پیدا کنید. این موضوع درباره تمامی مصالح به کار رفته در واحدهای مسکونی صدق می‌کند. بدیهی است هر چه از مصالح با کیفیت‌تر و گران‌تری در واحد مسکونی موردنظرتان استفاده شده باشد، پول بیشتری باید بپردازید.

نکات مهم برای خرید خانه و ویلا در فریدون‌کنار

بهترین مناطق فریدون‌ کنار

برای اینکه خانه خوب بخرید، به نکات طلایی‌ که در ادامه می‌آید دقت کنید:
۱- وقتی می‌خواهید خانه بخرید دقت داشته باشید که حتما قرارداد مربوطه را در مراکز معتبر منعقد کنید. از انعقاد قرارداد به صورت دستی و خارج از مراکز معتبر پرهیز کنید، زیرا ممکن است در آینده مشکلات جبران‌ناپذیری برایتان به وجود بیاید.
۲- اگر ملکی که می‌خواهید بخرید بین چند نفر مشاع است و یا اگر فردی به وکالت از دیگری با شما معامله می‌کند، به اندازه کافی دقت داشته باشید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید. این موضوع را با دقت بررسی کنید که آیا فرد از طرف صاحب ملک وکالت رسمی دارد یا خیر. اگر طرف مقابلتان دارای وکالتنامه‌ غیررسمی است، از معامله با وی اجتناب کنید. از سوی دیگر، دقت داشته باشید که حتما صاحب بنگاه امضای طرف معامله را تایید کند.
۳- در مورد حق کمیسیون بنگاه‌دار نیز دقت داشته باشید که بر اساس تعرفه اتحادیه مشاوران املاک منطقه یا شهر موردنظر مبلغ را بپردازید. همچنین دقت داشته باشید که حتما برای انتقال سند به دفترخانه مراجعه کنید. گفتنی است، نوشتن قرارداد در اوراق چاپی و آرم‌دار بنگاه دلیل بر این نیست که معامله شما رسمی است.
۴- اگر در سند قلم‌خوردگی، پشت‌نویسی یا حاشیه‌نویسی وجود دارد، حتما این موضوع را در سند قید کنید.
۵- اگر به بنگاه چک، سفته و سایر اوراق بهادار به صورت امانت می‌دهید، حتما این موضوع را در قرارداد قید کنید. در قرارداد قید کنید که این اسناد به چه کسی و با چه شرایطی و برای چه استفاده‌ای داده می‌شود.
۶- به‌طورکلی باید به موارد قانونی خرید خانه دقت زیادی داشته باشید. به طور مثال، حتما باید در قرارداد قید شود که قرارداد در چند نسخه تنظیم شده است. از امضای قرارداد در غیاب طرف دیگر اجتناب کنید. حتما این موضوع را بررسی کنید که آپارتمان موردنظرتان در رهن بانک یا موسسات مالی دیگر نباشد.

ما شرایط خرید و اجاره خانه در فریدون کنار را در این مطلب بیان کردیم. این شما هستید که باید با توجه به بودجه خود برای خرید یا رهن و اجاره ملک در این شهر خوش آب و هوا تصمیم بگیرید.

برچسب ها:
پیام بگذارید