بهترین مناطق کاشان برای زندگی را بشناسید

بهترین مناطق کاشان

کاشان یکی از شهرهای استان اصفهان است. این شهر قدمت زیادی دارد و خانه‌های قدیمی فراوانی را می‌توانید در این شهر پیدا کنید. خوب است بدانید که کاشان در جاده کاشان-قم و در حاشیه غربی کویر قرار دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره خرید خانه در کاشان بیشتر بدانید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره قیمت مسکن به سایت هومینگ مراجعه کنید

بهترین مناطق کاشان برای زندگی

قیمت خانه در خیابان‌ها و مناطق مختلف کاشان با یکدیگر فرق دارد. اگر به لحاظ مالی در مضیقه نیستید و می‌خواهید در بهترین مناطق کاشان ساکن شوید باید سری به خیابان امیرکبیر بزنید و در این خیابان شیک به دنبال خانه بگردید. اما اگر می‌خواهید خانه‌ای با قیمت مناسب پیدا کنید، باید به خیابان‌های امام و کارگر بروید و سری به مشاوران املاک این خیابان‌ها بزنید.
به نظر برخی، اگرچه خیابان امیرکبیر لوکس نشین است اما به امکانات شهری دور است. به همین دلیل، این افراد ترجیح می‌دهند که در این خیابان شیک ساکن نشوند. به نظر آنان خیابان‌های آیت ا…کاشانی و بهشتی اگرچه به اندازه امیرکبیر لوکس نیستند، اما مناطق خوبی برای زندگی به شمار می‌روند. این خیابان‌ها از مزیت مهم نزدیک بودن به امکانات شهری برخوردارند. بنابراین، اگر به دنبال خانه در کاشان هستید، خوب است سری هم به این خیابان‌ها بزنید.
خیابان ۲۲ بهمن و بلوار باهنر نیز در مرکز شهر کاشان قرار دارند و برای زندگی مناسب هستند. میدان امام حسین و بلوار دانش نیز جزو گزینه‌های خوب برای زندگی در شهر زیبای کاشان به شمار می‌روند.

خرید خانه در کاشان

۱- آپارتمان سه طبقه ۳۱۲ متری، خیابان آیت‌الله کاشانی، ۷۰۰ میلیون تومان.
۲- آپارتمان پنتهاوس ۱۷۰ متری، خیابان امیرکبیر، ۸۵۰ میلیون تومان.
۳- خانه ویلایی ۲۲۰ متری، خیابان نطنز، ۲۶۵ میلیون تومان.

رهن و اجاره خانه در کاشان

۱- خانه ۸۰ متری، فاز ۲، اجاره ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان.
۲- خانه ویلایی ۱۰۰ متری، چهارراه تربیت، رهن ۲۰ میلیون تومان، اجاره ۶۵۰ هزار تومان.
۳- سوییت ۷۰ متری، چهارده معصوم، رهن ۲ میلیون تومان، اجاره ۸۰۰ هزار تومان.

عوامل موثر بر قیمت خانه در کاشان

قیمت خانه در کاشان

قیمت خانه در کاشان

موقعیت

اینکه خانه موردنظرتان کجای شهر واقع شده است، بر قیمت آن تاثیر دارد. خانه‌هایی که در خیابان‌های لوکس و گران کاشان قرار دارند، نسبت به خانه‌هایی که در مناطق پایین‌تر هستند، قیمت بالاتری دارند. بدیهی است هر چه قیمت آپارتمان و خانه بیشتر باشد، پول بیشتری برای رهن و اجاره آن باید بپردازید. به طور مثال، خانه‌هایی که در خیابان امیرکبیر کاشان قرار دارند، نسبت به خانه‌های دیگر خیابان‌ها گران‌تر هستند. به عنوان نمونه شما باید برای خرید یک آپارتمان ۱۷۰ متری در خیابان امیرکبیر ۸۵۰ میلیون تومان بپردازید.

مصالح

نوع مصالح به کار رفته در یک خانه نیز موضوع مهمی است و تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. همان‌طور که می‌دانید امروزه مصالح با قیمت‌های مختلف در بازار موجود هستند و هر چه مصالح کیفیت بالاتری داشته باشند، قیمت بالاتری نیز دارند. به طور مثال، شما می‌توانید سنگ نمای خانه را با قیمت‌های متفاوت تهیه کنید و در نتیجه قیمت خانه‌ای با مصالح متفاوت بسازید. هر چه مصالح گران‌تر و با کیفیت‌تری در خانه موردنظرتان استفاده شود، قیمت بالاتری خواهد داشت.

سن بنا

اینکه خانه موردنظرتان در چه سالی ساخته شده است نیز تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. در همین ارتباط باید گفت که خانه‌های نوساز و کلید نخورده قیمت بالاتری نسبت به خانه‌های قدیمی دارند. به طور کلی، هر چه سن بنا کمتر باشد، خانه قیمت بالاتری دارد و در نتیجه باید پول بیشتری برای در اختیار داشتن آن بپردازید.

امکانات

همان‌طور که می‌دانید خانه‌ها امکانات متنوعی دارند. سیستم سرمایشی و گرمایشی، آسانسور، هود و اسپیلت از جمله امکاناتی هستند که یک خانه می‌تواند داشته باشد. هر چه خانه موردنظرتان امکانات بهتر و بیشتری داشته باشد، باید پول بیشتری در ازای آن بپردازید. البته در خانه‌های با امکانات بیشتر قطعا آسایش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

خرید خانه ویلایی در کاشان

خرید خانه ویلایی در کاشان

نکات مهم برای انتخاب خانه

اگر می‌خواهید خانه خوبی انتخاب کنید و با آرامش و آسایش در آن زندگی کنید به مواردی که در ادامه می‌آید، توجه کنید:
۱- در مرحله اول مشخص کنید که چه نوع خانه‌ای می‌خواهید بخرید. اینکه آپارتمان پسند هستید یا می‌خواهید در خانه ویلایی زندگی کنید، موضوع مهمی است که در همان ابتدا باید درباره آن تصمیم‌گیری کنید.
۲- بودجه خودتان را مشخص کنید. تکلیفتان را به لحاظ مالی با خودتان روشن کنید تا بدانید که با چه مقدار نقدینگی می‌خواهید به دنبال خانه بگردید. با این کار در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید و از خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که در محدوده نقدینگی شما نیستند، صرف‌نظر خواهید کرد.
۳- وقتی مشخص کردید که چقدر پول دارید و به دنبال چه نوع خانه‌ای می‌گردید باید وقت کافی بگذارید و به دنبال خانه‌ای خوب بگردید.

نکات حقوقی مهم برای خرید خانه

خوب است بدانید که خرید خانه یکی از مهم‌ترین مسایلی است که هر کسی در طول زندگی‌اش، درباره آن تصمیم‌گیری می‌کند. از آنجایی که در معاملات مسکن پول زیادی جابجا می‌شود، شرایط برای سودجویی برخی از افراد فراهم شده است. بنابراین، باید هوشیار باشید و با آگاهی نسبت به مسایل حقوقی در این زمینه عمل کنید. لازم نیست که حقوقدان باشید تا درباره مسایل حقوقی خرید خانه اطلاعات داشته باشید. با در نظر گرفتن مواردی که در ادامه می‌آید می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید و به خوبی روند خرید خانه را طی کنید. مسایل حقوقی مهم برای خرید خانه عبارتند از:

انعقاد قرارداد در بنگاه

از امضای قرارداد خرید یا رهن و اجاره خانه به صورت دستی و خارج از بنگاه پرهیز کنید. زیرا این کار موجب می‌شود که در آینده مشکلات جبران‌ناپذیری برایتان پیش بیاید.
دریافت کد رهگیری
بعد از اینکه قرارداد را در بنگاه منعقد کردید حتما نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام کنید. این کد نشان می‌دهد که قرارداد شما در سامانه ثبت شده است.
فراموش نکردن اصل همزمانی
به یاد داشته باشید که در قراردادها به صورت گام به گام پیش بروید. به صور مثال، هرگز در ابتدا هزینه را به صورت کامل به فروشنده نپردازید، بلکه گام به گام مبلغ را به وی پرداخت کنید تا اطمینان حاصل کنید که سند به نام شما زده می‌شود. توجه داشته باشید که فقط یک سوم ارزش خانه هنگام عقد قرارداد در بنگاه به فروشنده تقدیم می‌شود، مابقی مبلغ زمان ثبت سند در دفتر اسناد رسمی به فروشنده پرداخت می‌شود.
اطمینان حاصل کردن درباره هویت فروشنده
قبل از اینکه نسبت به خرید خانه اقدام کنید، درباره هویت فروشنده اطمینان حاصل کنید. به ویژه اگر فروشنده از صاحب ملک وکالت دارد، درباره صحت این موضوع تحقیق کنید. از سوی دیگر، درباره این موضوع که خانه به چند نفر فروخته نشده است، اطلاعات کسب کنید.
سنددار بودن ملک
حتما درباره نوع سند خانه موردنظرتان پرس‌وجو کنید. خوب است بدانید که املاک سندهای مختلفی دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از: سند مادر، سند تک‌برگ، سند قطعی و…
پرداخت عوارض نوسازی شهرداری و مالیات
به یاد داشته باشید که فروشنده وظیفه دارد قبل از فروش خانه به شهرداری منطقه مربوطه مراجعه کند و عوارض شهرداری را بپردازد. پرداخت مالیات خانه موردنظر نیز بر عهده فروشنده است. به طور کلی، فروشنده باید تمام بدهی‌های خانه موردنظر را تا زمان فروش آن پرداخت نماید.
مراجعه به دفترخانه
به این نکته مهم دقت داشته باشید که عقد قرارداد در بنگاه به منزله تمام شدن کار نیست. بلکه باید کار خریدوفروش املاک را در دفترخانه تمام کنید. با مراجعه به این مراکز در واقع معامله را در سیستم اسناد رسمی کشور ثبت می‌کنید و از سلامت معامله اطمینان حاصل می‌کنید.

روش‌های پیدا کردن خانه در کاشان

قیمت خرید خانه در کاشان

قیمت خرید خانه در کاشان

به طرق مختلف می‌توانید خانه موردنظرتان را پیدا کنید که برخی از آن‌ها عبارتند از:
• پرس‌وجو از اقوام و دوستان و آشنایان درباره مناطق مختلف و وضعیت املاک در آن‌ها
• مراجعه حضوری به مشاوران املاک و پرس‌وجو از آن‌ها
• جستجوی اینترنتی برای یافتن آپارتمان‌ها و خانه‌های موردنظر

اگر شما قصد خرید خانه داشته باشید، چه راهی را برای خرید خانه موردنظر خود انتخاب می‌کنید؟ پرس و جو، مراجعه یا جستجوی اینترنتی؟ و یا ترجیح می‌دهید تمامی مراحل را انجام دهید تا به یک نتیجه مطمئن برسید؟ آن را برای ما بنویسید.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها: