بهترین‌ خانه های کلنگی در جنوب تهران

خانه های کلنگی در جنوب تهران

خرید ملک به ویژه یک ملک مسکونی، یکی از بهترین‌های راه‌های سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش سرمایه در بازار بی ثبات و پر فراز و نشیب جامعه کنونی ایران است. بنابر هر دلیلی امکان دارد خرید خانه کلنگی را جایگزین خرید یک خانه نوساز کنید. خانه‌های کلنگی با برخورداری از مزایای خاص، برای دستیابی سود بیشتر و افزایش مبلغ سرمایه، پتانسیل بالایی دارند. خرید و سرمایه گذاری در چنین املاکی باید با صبر و حوصله و بررسی همه جانبه خانه انجام شود. حتی اگر قصد شما از خرید یک خانه کلنگی، ساخت و ساز نباشد؛ به شما اطمینان می‌دهیم که متضرر نشده‌اید.
بازار ملک و مستغلات با گردش مالی مثبت و کنترل صد در صد سرمایه، می‌تواند سکوی پرتاب شما برای به دست آوردن سود بیشتر و آغاز یک کسب و کار جدید باشد. شرط اصلی ورود و فعالیت موفقیت آمیز در این بازار آگاهی از قیمت روز ملک در هر منطقه، شناخت ویژگی‌های هر ملک و بهترین بهره‌ برداری از خصوصیات شناخته شده است. این موضوع که شما بدانید در بازدید از یک ملک مسکونی، چه نکاتی را بررسی کنید در هرچه بهتر طی کردن مراحل بعدی بسیار مهم است. گاهی با تشخیص معایب یک خانه به ویژه یک خانه کلنگی، می‌توانید قیمت ملک را پایین آورده و معامله را به سود خود تمام کنید. در شرایط مشابه، با تشخیص ندادن عیوب خانه احتمال دارد در آینده متحمل ضررهای جبران ناپذیری شوید.
خانه‌های کلنگی در همه مناطق تهران با شرایط مختلف، موقعیت مکانی مناسب، متراژ و قیمت‌های متفاوت وجود دارند. بیشترین تعداد خانه‌های کلنگی در جنوب تهران و در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ واقع شده‌اند. این مناطق دارای بافتی قدیمی و فرسوده هستند. البته مناطق ذکر شده در سال‌های اخیر با ساخت و سازهای انجام شده کمی تغییر شکل داده و به عنوان منطقه‌های رو به رشد شناخته می‌شوند. اگر قصد خرید یک خانه کلنگی در جنوب تهران را دارید، با بررسی خانه‌های قدیمی در این مطلب با ما همراه باشید.

آیا خرید یک خانه کلنگی در جنوب تهران سودمند است؟

همان‌طور که گفتیم خرید خانه‌های کلنگی به دلیل ساخت‌و‌ساز در آینده و افزایش سود سرمایه، در کل سودمند است؛ اما شرایطی وجود دارد که با خرید یک خانه کلنگی نه تنها سودی برای خود رقم نزده‌اید، بلکه متضرر شده و اصل سرمایه را نیز از دست خواهید داد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که عقد قرارداد خرید یک ملک کلنگی تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود، مشکل حقوقی در سند و ایرادات قانونی آن است. موقوفی یا وکالتی بودن سند از عمده ایرادات حقوقی خانه‌های کلنگی در جنوب تهران محسوب می‌شود. اگر خانه منتخب شما ورثه‌ای بوده و قرار به معامله ملک با وکالت‌نامه را دارید، باید با حساسیت و توجه بیشتری برای عقد قرارداد اقدام کنید. همچنین خانه‌های قدیمی اگر عمری بیشتر از یک صد سال داشته باشند، باید از نظر میراث فرهنگی بررسی شوند. بازسازی و ساخت و ساز چنین خانه‌هایی، به دلیل آن‌که تحت نظر میراث فرهنگی هستند، با مشکلاتی از جمله دوندگی‌های طولانی و پشت سر نهادن مراحل قانونی و بازدید کارشناس و… همراه خواهند بود. بنابراین اگر خانه مورد نظر شما با این دسته از مشکلات مواجه است، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.
از دیگر شرایطی که خرید یک خانه کلنگی به ضرر شما خواهد بود، قرار داشتن خانه منتخب شما کنار یک کارگاه یا کارخانه با آلودگی بالا است. مناطق جنوب تهران به طور کلی دارای آب و هوایی آلوده‌تر از سایر نقاط این شهر هستند، حالا تصور کنید یک خانه کلنگی با یک کارگاه یا کارخانه همسایه بوده و آلودگی هوا و آلودگی صوتی برای ساکنین آن خانه دو چندان شده باشد. خرید چنین ملکی به دلیل کم بودن متقاضی در آینده، توصیه نمی‌شود. در چنین مواردی به اصطلاح مشتری اول و آخر این ملک فقط شما خواهید بود.

خانه های کلنگی در جنوب تهران

قبل از خرید یک خانه کلنگی در جنوب تهران، به چه مواردی باید توجه کنید؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از خرید خانه کلنگی در جنوب تهران باید به آن توجه کنید، هدف شما از انجام این کار است. معمولا خریداران خانه کلنگی با اهداف زیر، برای خرید چنین خانه‌هایی اقدام می‌کنند:

خرید خانه کلنگی برای سکونت

گاهی به دلیل کم بودن بودجه، خرید یک خانه کلنگی جایگزین خرید خانه نوساز می‌شود. بسیاری از افرادی که به تهران مهاجرت می‌کنند، تمایل بیشتری به خرید خانه‌های کلنگی برای سکونت دارند.
اگر قصد شما از خرید چنین خانه‌هایی سکونت در این منازل است؛ توصیه می‌کنیم خانه‌هایی با سن کمتر از ۴۰ سال را خریداری کنید. خانه‌های کلنگی به دلیل فرسوده بودن هزینه‌های نگهداری بالایی دارند. اگر یک خانه کلنگی در طی سال‌های اقامت در آن بازسازی نشده باشد، این هزینه‌ها افزایش خواهد یافت.

خرید خانه برای بازسازی و فروش

یکی از اولین مراحلی که اکثر علاقمندان به بازار ملک و مستغلات پس از ورود به این عرصه، انجام می‌دهند، بازسازی خانه‌های کلنگی و فروش با قیمت بالاتر است. اگر با چنین قصدی به دنبال خرید خانه کلنگی در جنوب تهران هستید، باید علاوه‌بر سن خانه به امکنات خانه و مقدار فرسودگی آن توجه کنید. اگر با حسابی سرانگشتی هزینه بازسازی را بیش از مقدار تصور خود یافتید، از خرید آن خانه صرف نظر کنید.

خرید ملک کلنگی با هدف نوسازی

خرید یک خانه قدیمی برای ساخت و تبدیل آن به واحدهای نوساز، از دیگر اهداف خریداران منازل کلنگی است. در این خانه‌ها، متراژ، ابعاد و شمالی یا جنوبی بودن ملک از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
فارغ از هدف شما برای خریداری یک ملک مسکونی کلنگی، باید خواسته‌ها و نیازهای خود را در نظر داشته باشید. اکثر خانه‌های کلنگی دارای حیاط هستند، فراموش نکنید که حیاط خانه را به طور جداگانه و با دقت بالایی بررسی کنید.

خانه های کلنگی در جنوب تهران

در بازدید از یک خانه کلنگی بررسی چه مواردی حیاتی است؟

سن خانه

 توجه به سن ملک در خرید خانه کلنگی با قصد سکونت یا بازسازی و فروش، بسیار مهم است. هرچه سن یک خانه بیشتر باشد، فرسایش آن نیز بیشتر بوده و هزینه‌های بازسازی و نگهداری در چنین منازلی افزایش می‌یابد. در خانه‌های کلنگی با قدمت بیش از ۷۰ سال باید مشکلات سند و دیگر مراحل قانونی را نیز بررسی کنید. همچنین لازم به ذکر است، سن خانه برای اهدافی از قبیل ساخت و ساز و نگهداری و فروش در زمان افزایش قیمت، اهمیت چندانی ندارد.

متراژ

خانه‌های قدیمی اکثرا متراژی بالاتر از یک‌صد متر دارند، متراژ بالا در این خانه‌ها هزینه‌ی بازسازی و نگهداری را بالا می‌برد اما برای ساخت و ساز گزینه‌های مناسبی خواهند بود. هر مقدار متراژ یک خانه کلنگی در جنوب تهران بالاتر باشد، قیمت خرید آن نیز بالاتر خواهد بود. علاوه بر متراژ باید به ابعاد یک خانه نیز توجه کنید. هرچه ابعاد ملک مورد نظر شما به مربع نزدیک‌تر باشد برای ساخت و ساز مناسب‌تر است، به عنوان مثال: یک خانه با ابعاد ۲۰×۱۵ مناسب‌تر از یک خانه با ابعاد ۲۵×۱۰ شناخته می‌شود.

موقعیت مکانی

جنوب تهران دارای کوچه‌هایی باریک و تودرتو است. منازل قدیمی بسیاری در این کوچه‌ها و بن‌بست‌ها واقع شده‌اند؛ اما با وجود قیمت مناسب یک ملک کلنگی، خرید چنین خانه‌هایی توصیه نمی‌شود. در خانه‌های قدیمی که در کوچه‌های بسیار باریک واقع شده‌اند، عبور مرور وسایل نقلیه بسیار سخت است. اگر خرید این خانه‌ها با قصد نوسازی انجام شود، هنگام ساخت و ساز و انتقال مصالح با مشکلات جدی روبه‌رو خواهید شد.

امکانات منطقه

انتخاب یک ملک مسکونی قدیمی در جنوب تهران، فقط به بررسی خود خانه ختم نمی‌شود، ارزیابی منطقه از نظر امکانات و عبور مرور از دیگر نکاتی است که باید به آن دقت کنید. نزدیکی به بوستان‌ها، مراکز خرید، مراکز خدماتی و درمانی، دسترسی به امکانات تفریحی منطقه و… از جمله مواردی هستند که در آینده‌ سرمایه گذاری شما در یک ملک مؤثر خواهند بود. چنین خانه‌هایی متقاضیان خرید یا اجاره بیشتری داشته و سود بالاتری برای شما رقم می‌زنند.

دسترسی به مرکز شهر

دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی از مزایای یک ملک محسوب می‌شود. خانه‌هایی که در نزدیکی ایستگاه‌های مترو قرار دارند؛ حتی با وجود قدیمی بودن قیمت بالاتری داشته و تعداد متقاضیان بالاتری هم برای خرید یا اجاره خواهند داشت.

قیمت و بودجه

قبل از انتخاب یک خانه باید بودجه خود را تعیین و از قیمت املاک قدیمی در هر منطقه از مناطق جنوبی تهران، آگاهی یابید. اگر بودجه‌ شما برای خرید یک خانه کلنگی ناکافی است، باید از برخی مشخصه‌ها و مزایای ذکر شده چشم‌پوشی کنید.

شمالی یا جنوبی بودن ملک

در انتخاب خانه کلنگی، خانه‌های جنوبی را در اولویت خرید قرار دهید. خانه‌های شمالی به دلیل نورگیری کمتر، هنگام ساخت و ساز ناچار هستند ۶٪ از مساحت زمین را به نورگیر مرکزی اختصاص دهند. این کار از مساحت مفید ملک کاسته و سود کمتری برای شما خواهد داشت.

برای خرید یک خانه کلنگی در جنوب تهران چه زمانی مناسب است؟

بهترین زمان برای خرید یک ملک، اعم از کلنگی یا نوساز زمانی است که بازار املاک و مستغلات در آرامش نسبی به سر می‌برد. در زمانی که بازار بیشترین تلاطم را دارد اقدام به خرید، فروش یا ساخت و ساز اشتباه خواهد بود. توصیه ما به شما این است، در هر مرحله از خرید یک ملک مسکونی، از قیمت‌های روز اطلاع داشته باشید، صبور و با حوصله بوده و با شتاب‌زدگی اقدام به خرید یا فروش نکنید.
خرید خانه کلنگی در جنوب تهران با شناخت منطقه و آگاهی کامل از شرایط ملک و سند آن، سرمایه‌گذاری مطمئن و سودمندی است. در خرید یک ملک مسکونی، در بازدیدهای انجام گرفته باید با توجه بسیار بالایی نکات و موارد ذکر شده را بررسی کنید. همچنین بهتر است در زمان عقد قرارداد، با یک کارشناس حقوقی مشورت کرده و از به وجود آمدن مشکلات احتمالی در آینده، پیشگیری کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید