برای خرید آپارتمان در بندرعباس چه نکاتی را باید بدانیم؟

خرید آپارتمان در بندر عباس

بندرعباس مرکز استان هرمزگان و یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران از نظر اقتصادی است. این بندر که پیش‌تر بندر گمبرون نام داشت به دلیل نزدیکی به دریا یکی از شاهراه‌های اصلی اقتصادی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورها است.
به همین سبب است که جریان زندگی در این شهر همواره سرعت بالایی داشته است. به این معنی که به دلیل امکان دادوستدهای زیادی که مجاورت با دریا برای ساکنین این بندر فراهم می‌کند، جمعیت این شهر به نسبت سایر شهرهای استان هرمزگان بیشتر است. ضمن آن که به دلیل وجود پالایشگاه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، به جز اهالی بندرعباس، این شهر میزبان قشر عظیمی از کارگران، کارمندان و مهندسان و خانواده‌های آن‌ها است که از اقصی نقاط ایران برای کار و زندگی به بندرعباس مهاجرت کرده‌اند.
همین امر موجب رونق بندرعباس در سال‌های اخیر شده است. یعنی شهری که تا چند دهه پیش به دلیل گرمای هوا و رطوبت بسیار آن تنها می‌توانست مامن مردم محلی باشد، اکنون با وجود سرازیر شدن امکانات و فراهم آمدن شرایط و رونق اقتصادی، به شهر محبوبی برای زندگی مهاجران کارمند و کارگر شده است.
حال اگر شما نیز به هر دلیل تصمیم به مهاجرت کردن به بندرعباس و زندگی کردن در این شهر را دارید و می‌خواهید در مورد شرایط زندگی در این شهر یا خرید آپارتمان و شرایط آن اطلاع حاصل کنید این مطلب را بخوانید تا در طی آن شما را با محلات بندرعباس آشنا کرده و کمی هم در خصوص قیمت آپارتمان در این شهر به شما اطلاعات بدهیم.

 • موقعیت جغرافیایی بندرعباس
 • آب و هوای بندرعباس
 • محله‌های بندرعباس
 • زندگی آپارتمان‌نشینی در بندرعباس
 • متوسط قیمت آپارتمان در بندرعباس

موقعیت جغرافیایی بندرعباس

موقعیت جغرافیایی بندرعباس

موقعیت جغرافیایی بندرعباس

بندرعباس شهری است که در جنوب استان هرمزگان واقع شده است. این شهر از شمال به ارتفاعات و کوه و از جنوب به دریای خلیج فارس منتهی می‌شود. شیب شهر از سمت شمال به جنوب است. نزدیک‌ترین شهر به بندرعباس، جزیره زیبای قشم است و این شهر با تهران در حدود ۱۲۸۷ کیلومتر فاصله دارد.
بهترین راه برای رسیدن به بندرعباس از هر شهر دیگری، استفاده از هواپیما و قطار است. دلیل این پیشنهاد آن است که به محض ورود به استان هرمزگان هوای گرم و بسیار شرجی این شهر رانندگی طولانی مدت را خسته کننده و دشوار می‌کند.

آب و هوای بندرعباس

بندرعباس هوایی به شدت گرم و مرطوب دارد. برای کسانی که قصد سفر کردن به بندرعباس را دارند بهترین زمان سفر از نیمه آبان آغاز و تا نیمه فروردین ادامه پیدا می‌کند. اما هوا در بندرعباس در اردیبهشت و خرداد بسیار خشک بوده و از تیر تا مهر گرم و مرطوب است.

دانستن نوع آب و هوای یک شهر برای کسانی که احتمال دارد بخواهند در آن برای مدتی اقامت کنند موضوع بسیار مهمی بوده و در تصمیم گیری آن‌ها مبنی بر انتخاب یک شهر به شدت تاثیرگذار است.

محله‌های بندرعباس

هر شهر محله‌های کوچک و بزرگ بسیاری دارد که ممکن است نام این محلات در فرهنگ یا گویش مردم ساکن در آن شهر متفاوت باشد. اما آنچه به عنوان نام محلات شهر بندرعباس در وب سایت شهرداری این شهر به ثبت رسیده است به قرار زیر است:
معروف‌ترین محله‌های بندرعباس، محله‌های، دوهزار، شهید جعفری، سورو، سیدکامل، نایبند، برکه گرد، پشت شهر، سه راه برق، کمربندی، درخت سبز، شاه حسینی، گلشهر، بهشت‌بندر، داماهی، آزادگان، زیباشهر، نخل ناخدا، خواجه عطاء، کوی۲۲بهمن، شمیلی‌ها، سرریگ، سیم بالا، شغو (شهرک توحید)، اوزی‌ها، سورو و ششصد دستگاه و امیرآباد. چهارصددستگاه هستند. محله برق از قدیمی‌ترین محلات این شهر است.

زندگی آپارتمان نشینی در بندرعباس

خرید آپارتمان در بندرعباس

خرید آپارتمان در بندرعباس

همان‌طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره شد بندرعباس به دلیل قرارگیری در نزدیکی یکی از اصلی‌ترین شاهراه‌های اقتصادی ایران و البته وجود پالایشگاه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، در سال‌های اخیر پذیرای کارمندان، مهندسین و کارگران بسیاری بوده است. به همین سبب سبک زندگی بومی دستخوش تغییرات جدی واقع شده و این شهر به تدریج زندگی آپارتمان نشینی را پذیرفته است.
به همین دلیل آپارتمان سازی در سال‌های اخیر در این شهر رونق گرفته است. ضمن آن که قیمت مناسب ملک در این شهر باعث شده است که بیشتر افرادی که می‌خواهند در بندرعباس ساکن شوند یا سبک زندگی خود را تغییر دهند تمایل بیشتری برای خرید آپارتمان داشته باشند تا اجاره یا رهن آن.

متوسط قیمت آپارتمان در بندرعباس

متوسط قیمت آپارتمان در بندرعباس

متوسط قیمت آپارتمان در بندرعباس

نکته اول در خصوص قیمت آپارتمان در بندرعباس این است که شما با هر متراژ دلخواهی می‌توانید در این شهر صاحب آپارتمان شوید. گرچه تمایل مردم بومی که به ساخت آپارتمان در این شهر مشغول هستند این است که خانه‌ها را با متراژ بالاتر بسازند، اما این موضوع به معنی آن نیست که برای خرید آپارتمان‌های کوچک در این شهر با مشکل مواجه خواهید شد.
به هر حال برای آن که به صورت کلی محدوده قیمت آپارتمان‌های این شهر را داشته باشید به مثال‌های زیر توجه کنید:

 • آپارتمان فروشی بندرعباس، محله گلشهر
  ۱۳۷ متری، ۳ خوابه، تک واحدی . قیمت ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان
 • آپارتمان فروشی بندرعباس، در قطب تجاری بندرعباس
  ۱۰۰ متری، ۲ خوابه، فول امکانات، قیمت ۴۹۵۰۰۰۰۰۰ تومان
 • آپارتمان فروشی بندرعباس، محله پیامبر اعظم
  ۷۷ متری، ۲ خوابه، فول امکانات، قیمت ۱۳۰۰۰۰۰۰۰ تومان
 • آپارتمان فروشی، بندرعباس، محله رسالت جنوبی
  ۱۶۳ متر، ۳ خوابه، تک واحدی، قیمت ۴۸۰۰۰۰۰ تومان

موارد فوق نشان می‌دهد که در بسیاری از محلات بندرعباس می‌توان اقدام به خرید آپارتمان کرده و درست مثل دیگر شهرهای ایران، اغلب آپارتمان‌هایی که در بندرعباس ساخته و به مشتریان ارائه می‌شود، آپارتمان‌ها به صورت فول امکانات و با تمامی ویژگی‌هایی که از یک آپارتمان انتظار می‌رود ساخته می‌شوند.
نکته بعدی آن است که مانند هر شهر دیگری در ایران قیمت آپارتمان پیش از امکانات آن به موضوع محله‌ای مربوط می‌شود که آپارتمان در آن ساخته شده است.

بهتر است پیش از هر اقدامی ابتدا شهری را که برای سکونت در نظر گرفته‌اید به خوبی بشناسید، سپس اقدام به خرید خانه در آن بکنید. ضمن آن که بهتر است در این راستا از اطلاعات مشاورین املاک هر شهر نیز استفاده کنید، برای اطلاع از قیمت‌های به‌روز در سایت هومینگ جستجو کنید.

به این مقاله چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید