هر آنچه در مورد خرید و فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان باید بدانید

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان

خرید خانه در سال‌های اخیر به سمت شهرهای تازه تاسیس در اطراف شهرهای بزرگ رفته است. در اصفهان بسیاری به‌ منظور خرید و فروش آپارتمان رو به شهر جدید بهارستان، یکی از شهرهای تازه تأسیس در جنوب شرقی اصفهان می‌آورند. شهر بهارستان در سال ۱۳۷۲ به‌منظور اسکان جمعیت بالای شهر اصفهان در حومه این شهر ایجاد شد که به‌سرعت نیز گسترش یافت. این شهر برای اقشار کم ‌درآمد امکان خانه‌دار شدن را با قیمت مناسب و شرایط ویژه ایجاد کرده است.

اطلاعات بیشتر درباره نرخ خرید و فروش مسکن در سایت هومینگ

برای آشنایی با فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان سرفصل‌های زیر را دنبال کنید:

 • آشنایی با بهارستان
 • فروش آپارتمان در بهارستان
 • خریدوفروش خانه وام‌دار
 • نکات مهم در خرید آپارتمان

آشنایی با بهارستان

شهر جدید بهارستان ذوزنقه قائم‌الزاویه‌ای است که در جنوب شرقی اصفهان بیش از ۲۰ سال پیش تأسیس شد. بهارستان در فاصله ۱۵کیلومتری جنوب اصفهان و در محور شرقی جاده اصفهان شیراز قرارگرفته است. در ناحیه شمالی آن دشت‌های کشاورزی شرقی اصفهان قرار دارد و رودخانه زاینده‌رود از نزدیکی این شهر عبور کرده و بهارستان را با حضور خود مفتخر می‌کند.

جمعیت این شهر در حال حاضر حدود ۳۲۰ هزار نفر است که در فازهای مختلف این شهر سکونت دارند. شهر بهارستان دارای ۳ فاز مسکونی است که فازهای ۱و ۲ به‌طور کامل به بهره‌برداری رسیده‌اند. فاز ۳ این شهر اما همچنان در حال ساخت‌ و ساز و گسترش است.
آب ‌و هوای شهر بهارستان همانند همسایه بزرگ خود اصفهان گرم و خشک است. کمینه دمای هوای این شهر در زمستان به ۱۳- درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین روزهای تابستان به ۴۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. زمین‌های این شهر گرچه برای ساخت‌وساز مطلوب است، اما برای کشاورزی متأسفانه از ارزش بالایی برخوردار نیستند.
خیابان‌های اصلی این شهر را می‌توان خیابان‌های الفت، آزادی و ولی‌عصر، فروردین، اردیبهشت و ایثار نامید. خرید و فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان به دلیل قیمت مناسب و تازه‌ ساخت بودن سازه‌های این شهر بازار داغی را به خود اختصاص داده است. بهارستان اصفهان برای سکونت افرادی که محل کارشان در اصفهان است به دلیل نزدیکی آن نیز مطلوب است.

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان

فروش آپارتمان در بهارستان

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان به دلیل قیمت‌های مناسب این منطقه و آرامش نسبی آن به نسبت کلان‌شهری چون اصفهان همیشه سرزنده و فعال است. بسیاری برای رهایی از اجاره‌نشینی و دستیابی به رؤیای خانه‌دار شدن به حومه شهرهای بزرگ پناه می‌برند. بنابراین علاوه برسازه‌های جدیدی که در این شهر وجود دارد موارد بسیاری نیز برای فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان وجود دارد.

فاز یک

در شهر بهارستان نیز همچون دیگر مناطق کشور خانه نوساز و کلید نخورده از قیمت بالاتری نسبت به دیگر آپارتمان‌ها برخوردار است. متوسط قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان و فاز یک آن برای خانه‌های نوساز کلید نخورده در حدود ۳ میلیون تومان است. به‌عنوان‌مثال آپارتمان ۷۵ متری نوساز در ساختمان ۵ واحدی با پارکینگ، انباری و فول امکانات در فاز یک ۲۴۱ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. بدین ترتیب قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان برای این خانه از قرار متری حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است. البته در همین ساختمان بسته به موقعیت قرارگیری ملک و متراژ آن این قیمت تا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.
چنانچه بودجه شما برای خرید خانه نوساز در بهارستان با کمبود مواجه است می‌توانید سراغ خانه‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت که همچنان زیبایی و طراحی خود را حفظ کرده‌اند، بروید. بدین ترتیب باقیمت زیر ۲ میلیون تومان می‌توانید آپارتمان موردنظر خود را خریداری کنید. به ‌عنوان ‌مثال در خیابان الفت فاز ۱ آپارتمان ۵۵ متری در طبقه سوم با پارکینگ و انباری برای فروش ۱۰۴ میلیون تومان آگهی شده است. یعنی قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان برای خانه‌های ۵ تا ۱۰ سال در فاز یک حدود ۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. البته بسته به نوع خانه، متراژ و امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهد این مبلغ می‌تواند بیشتر یا کمتر در همین محله باشد.

فروش ملک در بهارستان اصفهان

فروش ملک در بهارستان اصفهان

برای خرید آپارتمان ارزان‌قیمت در فاز یک شهر بهارستان می‌توانید سراغ خانه‌های با قدمت بنای بین ۱۵ تا ۲۰ سال بروید. قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان با ۱۵ تا ۲۰ سال قدمت در فاز یک در حدود متری ۱٫۵ تا ۱٫۸ میلیون تومان است. به ‌عنوان ‌مثال آپارتمان ۸۵ متری در فاز یک با پارکینگ و انباری برای فروش ۱۳۵ میلیون تومان آگهی شده است. بر همین اساس این آپارتمان برای فروش تنها حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بابت هر مترمربع است. در همین محله مورد دیگری برای فروش در بلوار فرهنگ با ۹۷ متر برای فروش ۱۷۶ میلیون تومان آگهی شده است. که به عبارتی هر متر آن ۱٫۸ میلیون تومان برایتان هزینه خواهد داشت.

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان و در فاز یک آن بسته به سن بنا قیمت‌های مختلفی خواهد داشت.

فاز دو

قیمت‌های فروش آپارتمان در فاز دو بهارستان کمی با فاز یک آن متفاوت است. متوسط قیمت خرید آپارتمان نوساز در این منطقه در حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. به‌ عنوان ‌مثال آپارتمان نوساز ۶۷ متری در خیابان فروردین فاز دو برای فروش ۱۷۰ میلیون تومان آگهی شده است. بدین ترتیب هر مترمربع این آپارتمان برای خرید حدود ۲٫۵ میلیون تومان برایتان هزینه خواهد داشت. مورد نوساز دیگری در همین منطقه با متراژ ۸۴ مترمربع برای فروش متری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان آگهی شده است.
آپارتمان‌های ۲ تا ۵ سال ساخت در بهارستان نیز باقیمت متوسط ۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند. البته قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان برای خانه‌های زیر ۵ سال در فاز دو، دارای نمودار ثابتی نیست و با توجه به ساختمان و مزایای آن دچار تغییرات ناگهانی نیز می‌شود. به‌عنوان‌مثال آپارتمانی ۹۷ متری زیر ۵ سال در فاز دو با تمام امکانات برای فروش ۲۵۵ میلیون تومان آگهی شده است. بنابراین این واحد از قیمت متوسط فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان بالاتر و متری ۲٫۶ میلیون تومان است.
تعداد متقاضیان آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال در فاز دو به نسبت آپارتمان‌های قدیمی بیشتر هستند. قیمت متوسط فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان با این شرایط در حدود ۱٫۵ میلیون تومان است. مثلاً آپارتمانی با ۷۰ مترمربع در خیابان ولیعصر برای فروش تنها ۹۷ میلیون تومان آگهی شده است که در مقایسه باقیمت متوسط منطقه نیز کاهش داشته است.

فروش خانه در بهارستان اصفهان

فروش خانه در بهارستان اصفهان

و اما برای خرید خانه‌های ارزان و قدیمی در بهارستان اصفهان در فاز ۲ می‌توانید سراغ آپارتمان‌های بالای ۱۵ سال بروید. البته به دلیل تعداد بالای عرضه این واحدها بازار داغ‌تری نسبت گروه قبلی دارند. بنابراین طبیعی است اگر هم قیمت با آپارتمان‌های دیگر باشند. متوسط قیمت فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان با این شرایط در حدود ۱٫۵ میلیون تومان است. به‌عنوان‌مثال آپارتمان ۵۵ متری در خیابان اردیبهشت فاز دو برای فروش ۹۵ میلیون تومان آگهی شده است. این واحد از متوسط قیمت منطقه نیز باقیمت متری ۱٫۷ میلیون تومان بیشتر است که احتمال زیاد به متراژ کم این واحد و موقعیت آن برمی‌گردد. آپارتمان ۵۶ متری در همین منطقه نیز باقیمت متری ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای فروش آگهی شده است. در خیابان فروردین نیز آپارتمان دیگری با ۷۵ مترمربع در طبقه سوم با ۱٫۵ میلیون تومان بابت هر مترمربع نیز برای فروش قرار داده‌شده است.

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان و فاز دو از قیمت‌های مناسب‌تری به نسبت فاز یک آن برخوردار است.

خریدوفروش خانه وام‌دار

فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان با وام بانکی با مبالغ مختلف نیز در این شهر انجام می‌شود. بسیاری از خانه‌های این منطقه خصوصاً آپارتمان‌های چند سال ساخت دارای وام بانکی است. به ‌عنوان‌ مثال آپارتمانی ۹۸ متری در خیابان فرشته بهارستان برای فروش ۳۴۶ میلیون تومان آگهی شده است. این واحد با وام ۱۰۰ میلیونی برای فروش گذاشته‌شده که بخش اعظمی از مبلغ آن را دربرمی گیرد. آپارتمان ۸۴ متری در فاز ۲ بهارستان با وام ۳۰ میلیون تومانی برای فروش ۲۲۰ میلیون تومان آگهی شده است.

نکات مهم در خرید آپارتمان با وام بانکی

یکی از راه‌های به حداقل رساندن مشکلات معامله‌های خانه‌های وام‌دار فک رهن خانه توسط فروشنده و سپس انتقال آن به نام خریدار است. برای انتقال سند به این روش، فروشنده یا باید وام خود را کامل تسویه کند یا با استفاده از طرح رها آن را به نام دیگری انتقال دهد. چنانچه وام بانکی از بانک مسکن دریافت شده باشد این بانک این امتیاز را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که بدون تسویه‌حساب کامل و با سپرده‌گذاری، سندشان را از رهن بانک خارج کنند. برای بدین منظور وام‌گیرنده باید سپرده‌ای به ارزش ۱۱۰ درصد ارزش اصل بدهی باقیمانده خود افتتاح کند.

خرید و فروش خانه وام‌دار

خرید و فروش خانه وام‌دار

وام انبوه‌سازی

ممکن است تعدادی از موارد فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان که در سال‌های اخیر ساخته‌شده‌اند دارای وام انبوه‌سازی باشند. بدین ترتیب ملک را قولنامه کرده و با قولنامه و سایر مدارک موردنیاز برای گرفتن وام به بانک مسکن می‌توانید مراجعه کنید. در این نوع از خرید خانه بانک مسکن بدهی مالک قبلی را تسویه کرده و وام شمارا به ایشان پرداخت می‌کند.

انتقال وام بانکی

با انتقال وام بانکی از فروشنده به خریدار نیز می‌توانید اقدام به فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان کنید. بدین ترتیب پس از تسویه کامل اقساط معوقه وام توسط مالک قبلی و واریز درصدی از مبلغ مانده وام توسط خریدار، و تکمیل برگه‌های مربوطه توسط طرفین، معرفی‌نامه‌ای برای مراجعه به محضر صادر می‌گردد.
نکته مهم درفروش آپارتمان در بهارستان اصفهان به‌صورت وامدار تنظیم سند به نام خریدار است.

نکات مهم در خرید آپارتمان

در هنگام خرید آپارتمان و مواردی که برای فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان بهتر است نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

 • برای تأمین هزینه‌های خرید خانه به هزینه‌های جانبی خرید آن ازجمله حق کمیسیون مشاور املاک، تعمیرات و انتقال سند نیز توجه کنید.
 • ایمنی ، پایداری و مقاومت ساختمان در برابر آتش‌سوزی و بلایای طبیعی ازجمله زلزله بسیار حائز اهمیت است.
 • تعداد واحدهای کل ساختمان برای آرامش آتی شما و خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است. تعداد مطلوب واحدها در هر ساختمان بین ۱۵ تا ۳۰ واحد است.
 • در هر طبقه بهتر است که درهای واحدها تا حد امکان روبروی یکدیگر باز نشوند.
 • اطمینان از عملکرد صحیح سیستم‌های گرمایش و سرمایش نیز از موارد مهمی است که در بازدید از خانه باید به آن توجه کرد.
 • در ساختمان‌های مسکونی و مجتمع‌ها عرض ورودی‌ها و راهروها نیز باید در حد استاندارد باشد تا در عبور و مرور افراد مشکلی ایجاد نشود.
 • ابعاد پله‌ها برای رفت‌وآمد بالأخص در ساختمان‌هایی که آسانسور ندارند برای استفاده خصوصاً کودکان و سالمندان حائز اهمیت است.
 • شیب ورودی پارکینگ نیز در عبور و مرور ماشین به‌راحتی و کاهش خطرات احتمالی مهم و حیاتی است.
 • فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان و دیگر مناطق کشور با بیش از ۴ طبقه بدون آسانسور سخت و زمان‌بر است.
 • طراحی داخلی و نورگیر بودن واحد علاوه بر استفاده از تمام فضای ممکن، از ویژگی‌های مثبت هر خانه‌ای است.
 • حتماً قبل از خرید ملک در چند نوبت روز و شب برای بازدید ملک و درک مشکلات احتمالی مراجعه کنید.
 • در هر شرایطی با وام و بدون آن در قبال پولی که می‌پردازید سند رسمی ملک را به نام خود انتقال دهید.
 • توجه به فشار آب و سالم بودن اتصالات ولوله‌های ساختمان نیز شمارا در درازمدت از خرج هزینه‌های اضافی بی‌نیاز می‌کند.
 • قبل از خرید خانه خصوصاً خانه‌های قدیمی و بالای ۱۵ سال با کارشناس امور ساختمان برای تخمین هزینه‌های احتمالی مشورت کنید.
خرید آپارتمان در بهارستان اصفهان

خرید آپارتمان در بهارستان اصفهان

شهر بهارستان در جنوب شرقی اصفهان ازجمله این شهرهاست. فروش آپارتمان در بهارستان اصفهان در دو فاز آماده و فعال این شهر صورت می‌گیرد. شهر بهارستان در طی بیش از بیست سال حیات خود رشد چشمگیری داشته و به دلیل نزدیکی به شهر اصفهان بسیاری این شهر را برای سکونت انتخاب می‌کنند. آپارتمان‌های این شهر اکثراً زیر بیست سال سن دارند و از امکانات خوبی نیز برخوردار هستند.

خرید خانه و صاحب‌خانه شدن رؤیایی است که بسیاری در سر می‌پرورانند. خوشبختانه با دورنگری و آینده‌اندیشی مسئولان در حومه شهرهای بزرگ شهرک‌هایی برای خانه‌دار شدن باقیمت‌های مناسب ایجادشده است. نظر شما درباره این موضوع چیست؟ پیشنهادهایتان را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

برچسب ها:
پیام بگذارید