هزینه‌ ی لازم برای خرید آپارتمان در خرمشهر

خرید آپارتمان در خرمشهر

خرمشهر یکی از شهرهای جنوب غربی ایران است که از نظر هزینه‌های سکونت و زندگی در گروه شهرهایی با قیمت میانه‌ قرار دارد. به همین دلیل زندگی در خرمشهر هم برای ساکنان آن و هم برای اهالی سایر شهرها که مجاور خرمشهر هستند، شرایط مناسب و مطلوبی خواهد داشت. این موضوع کنار فرصت‌های کاری مختلف موجود در خرمشهر مانند ماهیگیری، برداشت خرما و صنایع دستی آن باعث شده است افراد زیادی برای کار و زندگی به خرمشهر مهاجرت کنند. طبیعی است که یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران و حتی بومیان خرمشهر بودجه‌ی لازم برای خرید خانه و تامین مسکن در این شهر باشد. گرچه خانه‌های مختلفی به شکل سوییت، خانه‌ی ویلایی، آپارتمان و… در خرمشهر وجود دارد، اما اغلب اهالی خرمشهر آپارتمان‌نشین هستند. با توجه به نوع خانه‌ی مسکونی اغلب ساکنان این شهر، در قالب یک مطلب ضمن ارائه توضیحاتی مختصر درباره‌ی عوامل موثر بر قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌ها در خرمشهر، به بررسی قیمت‌های کنونی برای خرید آپارتمان در این شهر پرداخته‌ایم. در صورتی که شما هم قصد سکونت در خرمشهر را دارید، تا پایان این گزارش با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در خرمشهر

عوامل مختلفی بر قیمت آپارتمان در خرمشهر تاثیرگذار هستند. اولین عامل موقعیت آپارتمان است. محل قرارگیری ساختمان، شمالی یا جنوبی، نورگیری، میزان دسترسی به امکانات مختلف، امنیت محله و… همه و همه با محل جغرافیایی ساختمان ارتباط مستقیم دارند. به عنوان مثال محله‌های احمدآباد، امیری، امیرآباد، کوی کارگر، هزاری‌ها، کوی ولیعصر و بسیاری محله‌های دیگر از مناطق خوشنام خرمشهر محسوب می‌شوند. علاوه براین محله‌های شمالی رودخانه نسبت به محله‌های جنوبی آن قیمت بالاتری دارند. همچنین از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت هر آپارتمان قدمت آن است. هرچه آپارتمان موردنظر شما جوان‌تر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت. همچنین با افزایش امکانات رفاهی در آپارتمان به قیمت آپارتمان اضافه می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که آپارتمان منتخب شما دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، کمدهای دیواری متعدد، اتاق‌های بیشتر، کفپوش مرغوب، آیفون تصویری، فضای سبز اختصاصی، انباری، آسانسور، وان و… را داشته باشد به ازای هر امکانات اضافه‌تری به قیمت آپارتمان افزوده خواهد شد. به همین دلیل اگر بودجه‌ی کمی دارید، بهتر است سراغ آپارتمان‌هایی بروید که در مناطق ارزان شهر واقع شده و امکانات کمتری دارند. با کمی توجه به همین جزییات، بسیاری از محله‌ها و آپارتمان‌های خرمشهر از فهرست انتخاب‌های شما حذف شده و جستجوی هدفدارتری خواهید داشت.

قیمت خرید آپارتمان در خرمشهر

خرید آپارتمان در خرمشهر

با توجه به همه‌ی عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در خرمشهر می‌توان گفت قیمت خرید آپارتمان در هر منطقه از این شهر با سایر محله‌ها تفاوت دارد. به همین دلیل برای رسیدن به یک درک کلی از قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌های مختلف خرمشهر باید به وضعیت آپارتمان‌ها و بودجه‌ی موردنیاز برای خرید در هر منطقه نگاهی داشت.

خرید خانه زیر ۱۰۰ میلیون تومان در خرمشهر

در خرمشهر پیدا کردن خانه‌های زیر ۱۰۰ میلیون کار سختی نیست. چراکه خانه‌هایی با متراژهای پایین به وفور در سطح شهر پیدا می‌شوند. یک خانه‎ی ۴۳ متری با یک اتاق خواب در یکی از محله‌های میان قیمت خرمشهر حدود ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد. چنین خانه‌ای برای یک یا دو فرد کافی خواهد بود. در متراژهای بالاتر می‌توان به خانه‌ای ۹۵ متری در حومه‌ی خرمشهر اشاره کرد. این خانه‌ی ۱۰ سال ساخت یک طبقه با سه اتاق خواب و همه‌ی امکانات معمول حدود ۷۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین یک خانه‌ی ۱۰۰ متری یک طبقه در محله‌ی عباره‌ی خرمشهر با حیاط کوچک، دو اتاق خواب و امکانات معمول قیمتی برابر با ۹۵ میلیون تومان دارد. البته امکان پارک خودرو در حیاط وجود ندارد. بنابراین با کمی جستجو در مناطق مرکزی یا پیرامون خرمشهر، برای پیدا کردن خانه‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان مشکلی نخواهید داشت.

خرید خانه زیر ۲۰۰ میلیون تومان در خرمشهر

اگر دنبال خانه‌ای در حدود قیمت ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در خرمشهر هستید، گزینه‌های بیشتری پیش روی شما خواهد بود. به عنوان مثال یک خانه‌ی ۱۴۱ متری در منطقه‌ی جدیده‌ با سه اتاق خواب، کمد دیواری‌های بزرگ، حیاط با ظرفیت دو ماشین و آشپزخانه‌ی بزرگ نورگیر قیمتی در حدود ۱۱۰ میلیون تومان دارد. این خانه در منطقه‌ی ارزانی واقع شده است. چراکه خانه‌ای ۱۰۰ متری در محله‌ی کوتشیخ خرمشهر ۱۰ سال ساخت با دو اتاق خواب به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ این در حالی است که خانه‌ی ۱۰۰ متری دیگری در کوی فرهنگیان به قدمت ۲ سال با دو اتاق خواب ۱۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. از دیگر ۱۰۰ متری‌های خرمشهر می‌توان به خانه‌ای ۲۰ ساله در مولوی اشاره کرد. بلوار ۴۰ متری هم از مناطق گران‌قیمت خرمشهر محسوب می‌شود. یک خانه‌ی ۷۱ متری ۱۷ سال ساخت در این خیابان با سه اتاق خواب حدود ۱۸۰ میلیون تومان قیمتش است. در آخر هم خانه‌ای به متراژ ۱۳۰ متر در کوی معین با دو اتاق خواب ۱۱۰ میلیون تومان است. در نتیجه با این قیمت‌ها پیدا کردن خانه‌ای زیر ۲۰۰ میلیون تومان در این شهر آسان خواهد بود.

خرید خانه زیر ۳۰۰ میلیون تومان در خرمشهر

با قیمت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون می‌توان خانه‌های حدود ۱۰۰ متری در نقاط گران‌تر خرمشهر پیدا کرد. یکی از این خانه‌ها، آپارتمانی ۱۰۰ متری و دو خواب در منطقه‌ی منتظری است. این خانه‌ی دوبلکس به یک پارکینگ و سیستم سرمایشی مطلوب مجهز است. برای خرید آن باید ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت کنید. اگر دنبال خانه‌ای در محله‌ی کوی معین هستید، متراژ بزرگ‌تری با این مبلغ پیدا خواهید کرد. خانه‌ای ویلایی در این منطقه به متراژ ۲۴۰ متر با سه اتاق خواب، دو سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و طراحی داخلی چشم‌نواز حدود ۲۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. این در حالی است که خانه‌ی ۱۰۰ متری دو خواب در بلوار یادمان‌ها ۳ سال ساخت با دو اتاق خواب ۲۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. از دیگر خانه‌‌های گران‌ قیمت خرمشهر می‌توان به خانه‌ای ۱۲۰ متری با سه اتاق خواب مستر، درب ضد سرقت، پنجره‎های دو جداره، پارکینگ، بالکن و همه‌ی امکانات معمول اشاره کرد. برای خریداری این خانه باید ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت کنید.

خرید خانه زیر ۴۰۰ میلیون تومان در خرمشهر

خرید آپارتمان در خرمشهر

در چنین بازه‌ی قیمتی می‌توانید خانه‌هایی با متراژ بزرگ و با معماری ویلایی پیدا کنید. در صورتی که خانواده‌ پر جمعیتی دارید، چنین خانه‌هایی برای شما مناسب‌تر خواهد بود. یک خانه‌ی ۳۰۰ متری ۱۲ ساله در خیابان محرزی با سه اتاق خواب، دو حیاط و جای پارک یک خودرو حدود ۳۳۰ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین یک خانه‌ی ۱۰۸ متری دوبلکس در مرکز خرمشهر نزدیک بازار امام رضا دارای دو خواب در طبقه دوم و یک اتاق در طبقه‌ی اول، دو پارکینگ، حیاط خلوت، درب ضد سرقت و دوربین امنیتی ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. در چنین بازه‌ی قیمتی خانه‌های قدیمی و کلنگی ارزان‌تر هستند. به طوری که خانه‌ای ۲۸۰ متری در همین محله حدود ۲۵ سال ساخت قیمتی برابر با ۳۶۰ میلیون تومان دارد. همچنین خانه‌ای ۱۴۰ طبقه دوبلکس با چهار اتاق خواب، دو نشیمن، دو سرویس بهداشتی و پارکینگ به قیمت ۳۸۰ میلیون تومان برای فروش در نظر گرفته شده است. در آخر خانه‌ای ۲۲۲ متری دوبلکس ویلایی ۲۴ سال ساخت، با چهار اتاق خواب، نزدیک بندر با مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان آماده‌ی واگذاری برای فروش است. در نتیجه می‌توان گفت خانه‌های حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان خرمشهر اغلب معماری ویلایی داشته و برای خانواده‌های بزرگ مناسب است.

خرید خانه بالای ۴۰۰ میلیون تومان در خرمشهر

در یک نگاه کلی باید گفت اغلب خانه‌های گران قیمت خرمشهر قیمتی در حدود ۶۰۰ میلیون تومان دارد. به عبارت دیگر بیشتر از چنین مبالغی در این شهر خانه وجود ندارد. خانه‌های این بازه‌ی قیمتی یا در محله‌های گران واقع شده‌اند، یا نوساز هستند که متراژ و امکانات بیشتری در اختیار افراد قرار می‌دهند. یک خانه‌ی ۱۷۲ متری در خابان اردیبهشت خرمشهر با دو اتاق خواب، کمد دیواری‌های بزرگ، دو نبش، حیاط وسیع و ظرفیت پارک دو خودرو به قیمت ۴۵۰ میلیون تومان برای فروش در نظر گرفته شده است. خانه‌ی دیگری در همین محله دو سال ساخت، با متراژ ۱۸۶ متر دارای حیاط، آیفون تصویری، کمد دیواری‌های بزرگ، سه سرویس بهداشتی، دو اتاق خواب مستر و سایر امکانات معمول به همین قیمت یعنی ۴۵۰ میلیون تومان آماده‌ی واگذاری برای فروش است. از دیگر خانه‌های متراژ بالای خرمشهر می‌توان به خانه‌ای ۱۵۰ متری در بلوار مقاومت اشاره کرد. این خانه با قدمت ۲۵ سال، چهار اتاق خواب داشته و همه‌ی امکانات یک خانه‌ را به طور کامل دارد. برای خرید این خانه باید ۴۸۰ میلیون تومان پرداخت کنید. در آخر یکی از گران‌ترین خانه‌های خرمشهر را بررسی خواهیم کرد. این خانه‌ی دوبلکس ۲۲۰ متری قدمتی حدود ۵ سال داشته و با سه اتاق خواب، دو پارکینگ مسقف، دو سرویس بهداشتی، حیاط بزرگ و سایر امکانات ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. خانه‌ی مورد نظر در کوی فرشید واقع شده است.
در یک جمع‌بندی کلی باید گفت خرمشهر از نظر تنوع خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی شرایط مطلوبی دارد. بنابراین شما با هر توان و بودجه‌ی مالی می‌توانید خانه‌ای با شرایط قابل قبول در محله‌ای خوب پیدا کنید. در صورتی که قصد خرید آپارتمان در خرمشهر را دارید، ضمن در نظر گرفتن مبلغ خود، مهم‌ترین اولویت‌های خود برای خرید خانه را در نظر داشته باشید تا با یک دید کلی به طور هدفمندتر به جستجوی خانه‌ی موردنظرتان بپردازید.

برچسب ها:
پیام بگذارید