خرید خانه در فریدون کنار چقدر خرج روی دستمان می‌ گذارد؟

خرید خانه در فریدون کنار

اگر شما هم قصد خرید خانه در فریدون‌کنار را دارید، حتما باید مزایا و معایب سکونت در این شهر را در نظر بگیرید. شهر فریدون‌کنار به دلیل مجاورت با دریا از پتانسیل مناسبی برای امور تجاری و اقتصادی برخوردار است. بنابراین سکونت در این شهر فرصت مناسبی برای بومیان خواهد بود. از طرفی اگر شما به‌عنوان توریست قصد خرید خانه در این شهر را دارید، مزایای دیگری نیز شامل حالتان می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توانید یک سبک زندگی متفاوت را تجربه کنید. همچنین دیگر دغدغه یافتن اقامت‌گاه برای سفرهای شمالی را نخواهید داشت. از طرفی دیگر با خرید خانه در فریدون‌کنار سرمایه شما حفظ شده و با توجه به افزایش روزافزون ارزش ملک سرمایه‌تان افزایش می‌یابد. آخرین مورد شاید شیرین‌ترین مزیت خرید خانه در فریدون کنار به‌شمار آید. با خرید خانه و اجاره‌ی آن در مدت زمانی که استفاده‌ای از خانه ندارید راهی برای کسب درآمد خواهید داشت.
اما کنار همه‌ی این مزایا خرید خانه در فریدون‌کنار معایبی نیز دارد. با خرید خانه در این شهر به‌احتمالی شما هم درگیر مشکل سفرهای تکراری و اجباری خواهید شد. بسیاری از افراد با خرید خانه در شهر خارج از محل سکونت دایمی خود به‌اجبار و برای بازدید از وضعیت خانه باید به آن شهر سفر کنند. این مساله علاوه‌بر وقت‌گیر بودن، هزینه مالی زیادی می‌طلبد. از طرفی متاسفانه شهر فریدون‌کنار در سال‌های اخیر با معضل دفع نامناسب زباله‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند و بعضی از بخش‌های این شهر دچار آلودگی‌های زیست محیطی شده است. آخرین نکته‌ی منفی در رابطه با خرید خانه در فریدون‌کنار مشکلات حقوقی در ارتباط با برخی خریدوفروش‌های نامعتبر با قیمت پایین‌تر است. بنابراین پیش از خرید خانه در شهر فریدون‌کنار و پس از بررسی همه جوانب از صحت قانونی معاملات اطمینان حاصل کنید.

خرید خانه در فریدون کنار

خانه‌هایی با متراژ زیر ۱۰۰ متر

با توجه به افزایش قیمت املاک در ماه‌های اخیر برای حفظ و توسعه‌ی سرمایه‌ی خود می‌توانید خانه‌هایی با متراژ زیر ۱۰۰ متر بخرید. همچنین خانه‌هایی با این متراژ نسبت به متراژهای دیگر بیشتر در شهر فریدون‌کنار یافت می‌شود. این خانه‌ها برای یک خانواده‌ی دو الی سه نفره مناسب هستند. قیمت خرید یک واحد آپارتمان سه خوابه با متراژ ۸۵ متر و چشم‌انداز دریا با مشخصاتی مانند بهره‌مندی از آسانسور، پارکینگ و انباری متری ۴۲۸۶۰۰۰ تومان محاسبه می‌شود. یک خانه‌ی ۹۳ متری و ساخته شده در سال ۹۷ با قیمت متری سه میلیون و سیصد هزار تومان به‌فروش می‌رسد. این خانه‌ی دو خوابه در فاصله‌ی کمی نسبت به دریا واقع شده است. در بعضی موارد خانه‌های ساحلی با قیمت متری سه میلیون و پانصد هزار تومان به متقاضیان فروخته می‌شود. این خانه‌ها با متراژ ۱۰۰ متر و دو اتاق چشم‌اندازی رو به دریا دارند. علاوه‌براین قیمت خانه‌ای با متراژ ۸۵ متر واقع در خیابان پاسداران فریدون کنار متری سه میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است. این خانه‌ی ۸۵ متری با دو اتاق و در خیابانی منتهی به دریا قرار دارد. اگر قصد خرید خانه‌ای با متراژ کم‌تر را دارید خانه‌های ۷۰ تا ۸۰ متری یکی از گزینه‌های پیش روی شما است. این خانه‌ها با قیمتی بین متری دو تا سه میلیون فروخته می‌شود. سایر شرایط و ویژگی‌های خانه قیمت قطعی آن را تعیین می‌کند.

خانه‌هایی با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر

بسیاری از افراد خانه‌هایی با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر را برای خرید و سکونت برمی‌گزینند. این خانه‌ها پاسخگوی نیاز یک خانواده‌ی پنج تا هفت نفره به مسکن است. در فریدون‌کنار خانه‌ای با متراژ ۱۱۵ متر و دو خوابه با قدمت ۱۰ سال با قیمت متری سه میلیون و دویست و شصت هزار تومان برای فروش معرفی شده است. هرچه خانه موردنظر برای خرید نوسازتر باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت. به‌عنوان مثال یک واحد آپارتمان نوساز لوکس با متراژ ۱۱۰ متر به قیمت متری سه میلیون و چهارصد هزار تومان به‌فروش می‌رسد. این آپارتمان امکاناتی مانند پارکینگ، آسانسور، انباری و دو اتاق خواب مستر دارد. چشم‌انداز زیبای این خانه رو به دریا از ویژگی‌های جذاب آن محسوب می‌شود. اگر امنیت فوق‌العاده بالای خانه برایتان اهمیت داشته باشد انتخاب واحدهای آپارتمانی واقع در برج‌ها گزینه‌ی خوبی است. واحدی در برج نگین شهر فریدون‌کنار وجود دارد که با متراژ ۱۰۵ متر و دو اتاق خواب متری پنج میلیون و پانصد هزار تومان به‌فروش می‌رسد. وجود سالن‌های کنفرانس و بخش‌های تفریحی در این برج باعث قیمت بالای خانه در آن شده است. ‌یکی دیگر از گزینه‌های مطلوب، خانه‌های دوبلکس و تریبلکس در شهر فریدون‌کنار هستند. یک واحد تریبلکس با متراژ ۱۸۳ متر و همه امکانات و شش اتاق خواب بزرگ با قیمت متری پنج میلیون به‌فروش می‌رسد.

خانه‌هایی با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر

بسیاری از افراد خانه‌هایی بزرگ با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر را انتخابی مناسب برای سکونت می‌دانند. هرچند برای زندگی در خانه‌های بزرگ‌تر باید هزینه‌های بیشتری برای حفاظت از آن یا رفع مایحتاج زندگی پرداخت اما سکونت در این خانه‌ها هم مزایای خاص خود را دارند. بزرگ بودن فضای خانه دست شما را برای چیدمان آن و کاربری خانه باز می‌گذارد. برای خرید یک خانه‌ی ۲۳۰ متری و سه خوابه با دسترسی به پارکینگ و انباری باید بودجه‌ای معادل دو میلیون و هشتصد هزار تومان فراهم کنید. اگر تمایل به خرید خانه‌های ویلایی در این متراژ دارید، خانه‌های ساحلی شهر فریدون‌کنار را انتخاب کنید. یک خانه‌ی ویلایی با متراژ ۳۰۰ متر و سه خوابه قیمتی در حدود هر متر یک میلیون و پانصد هزار تومان دارد. حیاط بزرگ و پارکینگ مجزای این خانه امتیازی مثبت برای آن محسوب می‌شود. برای کاهش هزینه‌های خرید، می‌توانید خانه‌های با قدمت بالا را در نظر بگیرید. خانه‌های قدیمی ۲۰ سال ساخت با متراژ ۲۰۵ متر و دو اتاق خواب بزرگ به قیمت متری یک میلیون و هفتصد هزار تومان به‌فروش می‌رسد. همچنین خانه‌ای قدیمی با قدمت ۳۰ سال ساخت و متراژ ۲۱۰ متر با قیمت متری یک میلیون و دویست هزار تومان فروخته می‌شود. این خانه‌ی سه خوابه در اطراف شهر فریدون‌کنار واقع شده است.

خانه‌هایی با متراژ بالای ۳۰۰ متر

 

خرید خانه در فریدون کنار
خانه‌های بزرگ و با متراژ بالا همیشه مخاطب‌های خاص خود را داشته‌اند. این خانه‌ها در متراژهای گوناگون در بیشتر نقاط فریدون‌کنار در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. برای مثال خانه‌ای سه خوابه با متراژ ۴۷۵ متر واقع در شهرک فرزادشهر با قیمت متری دو میلیون و پانصد هزار تومان فروخته می‌شود. این خانه با دسترسی آسان به امکانات تفریحی و ورزشی گزینه‌ی مناسبی برای گردشگران به‌شمار می‌آید. همچنین برای خرید یک خانه‌ی تریبلکس با متراژ ۳۵۰ متر و حیاط ۲۵۰ متری باید بودجه‌ای به اندازه‌ی متری هفت میلیون و پانصد هزار تومان داشته باشید. این خانه امکانات قابل توجه و مناسبی مانند استخر، میز بیلیارد، تنیس، آسانسور، پارکینگ و… دارد. با صرف‌نظر از مزایای شگفت‌انگیز این خانه‌ها، هزینه‌‌ی بالای خریدشان گاهی متقاضیان را از خرید باز می‌دارد. در این صورت اگر به جای خرید خانه در مرکز شهر فریدون‌کنار به سراغ روستاهای اطراف آن بروید، علاوه‌بر بهره‌مندی از آب‌وهوای کم‌نظیر شهر در خانه‌های بزرگ هزینه‌ی کم‌تری را پرداخت خواهید کرد. به‌عنوان مثال یک خانه‌ی ۳۶۰ متری در روستای طول‌سرا اطراف شهر فریدون‌کنار با قیمت متری یک میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. برای خرید خانه‌های ویلایی در مرکز شهر فریدون‌کنار باید بودجه‌ای در حدود متری سه میلیون تومان تهیه کنید. برای مثال خانه‌ای دوبلکس و نوساز در فاصله‌ی ۱۰۰ متری دریا با متراژ ۴۵۰ متر و سه اتاق خواب متری دو میلیون و هفتصد هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد خرید خانه در شهر فریدون‌کنار باعث حفظ و توسعه‌ی سرمایه‌ی شما و خانواده‌تان می‌شود. برای خرید خانه‌های اقتصادی با متراژ زیر ۱۰۰ متر باید هزینه‌ای میان متری دو تا پنج میلیون میلیون تومان پرداخت کنید. در خرید خانه‌های با متراژ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر قیمت بین متری سه تا شش میلیون تغییر می‌کند. خانه‌هایی با متراژ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر با هزینه بین متری دو تا شش میلیون به‌فروش می‌رسد. اگر قصد خرید خانه‌هایی با متراژ بالای ۳۰۰ متر دارید باید هزینه‌ای حدود متری یک تا هفت میلیون بپردازید. به‌طور کلی متوسط قیمت خرید خانه در فریدون‌شهر بین ۲۴۳ میلیون تا هفت میلیارد متغیر است. این قیمت با توجه به شرایط خانه تغییر می‌کند. پیش از خرید خانه و پرداخت هزینه‌ی آن با بررسی همه‌ی شرایط خانه و مجوزهای قانونی آن خریدی لذت‌بخش و ایمن را تجربه کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید