املاک هومینگ

هزینه مورد نیاز برای خرید خانه در قزوینزمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

خرید خانه در قزوین

هریک از شهرهای ایران شرایط آب‌وهوایی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی مختلفی دارند و با ارایه این امکانات باعث آرامش خاطر و آسایش بیشتر شهروندان می‌شوند. طبیعی است که وجود این امکانات رفاهی در پایتخت بیش از سایر شهرها باشد؛ اما این موضوع باعث شده قیمت خانه و آپارتمان در تهران سر به فلک بگذارد. در نتیجه تعداد افرادی که توان مالی برای خرید خانه در تهران را دارند، روزبه‌روز کاهش پیدا خواهد کرد؛ بنابراین بیشتر خانواده‌ها سعی می‌کنند در شهرهای مجاور تهران مانند کرج، پرند، ورامین یا اسلامشهر سکونت داشته باشند. چراکه قیمت خرید خانه در شهرهای همسایه‌ی تهران معقول‌تر است. یکی از شهرهای کناری پایتخت که قیمت‌های مناسبی برای خرید خانه دارد، شهر قزوین است. این شهر که در فاصله‌ی چند ساعتی از تهران واقع شده، شهر مناسبی برای پایتخت‌نشینان به منظور خرید خانه به نظر می‌رسد. به همین دلیل امروز مطلبی جامع درباره‌ی شهر قزوین، امکانات رفاهی، موقعیت جغرافیایی و سایر ویژگی‌های آن ارایه و قیمت خانه‌های قزوین را با متراژهای متنوع با هم مقایسه کرده‌ایم. درصورتی‌ که شما هم قصد خرید خانه در شهر قزوین را دارید، مطالعه‌ی این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

قزوین در یک نگاه

قزوین شهری آرام با آب‌وهوای مطبوع محسوب می‌شود که به دور از هیاهوی پایتخت زندگی آرامی برای شهروندان فراهم کرده است. در این بخش به معرفی قزوین خواهیم پرداخت تا ببینیم آیا این شهر محل مناسبی برای سکونت است یا خیر؟

پیشینه قزوین

این شهر را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین استان‌های ایران دانست. تپه‌های باستانی موجود در این شهر خبر از قدمت بیش از ۹۰۰۰ ساله‌ی قزوین دارند. به همین دلیل می‌توان گفت قزوین دوره‌های تاریخی مختلفی را به خود دیده است و به لطف شرایط جغرافیایی خود برای همه دولت‌ها منطقه‌ی مهمی به شمار می‌آمد. از جمله‌ دوره‌هایی که در قزوین تاثیرات زیادی داشته‌اند، می‌توان به ساسانیان، سلجوقیان و صفویان اشاره کرد. قدمت قابل توجه این شهر باعث وجود اماکن تاریخی مختلفی در آن شده است.

خرید خانه در قزوین

آب‌وهوا

این شهر در گروه استان‌های سرد ایران قرار دارد. قزوین در تابستان‌ها هوایی خنک و در زمستان‌ها بسیارسرد با بارش‌های فراوان است؛ رطوبت کافی هوا باعث شده ساکنان با خشکی یا شرجی بودن مواجه نشوند و از هوای پاک و مطبوعی برخوردار باشند. این شهر از اواخر آبان تا اوایل اسفند یخبندان‌های زیادی را تجربه می‌کند.

خدمات پزشکی و درمانی

قزوین داروخانه‌، درمانگاه، مراکز درمانی و بیمارستان‌های تخصصی مختلفی دارد که نیاز شهروندان به خدمات پزشکی را تامین می‌کنند. برجسته‌ترین بیمارستان‌های قزوین بوعلی سینا، رجایی، ذکریای رازی، بیمارستان قدس، پاستور، دهخدا و… هستند. بنابراین ساکنان قزوین برای دریافت خدمات پزشکی نیازی به سفرهای بین شهری نخواهند داشت.

امکانات آموزشی

این شهر از نظر آموزشی جایگاه علمی بسیار بالایی بین شهرهای ایران دارد. اولین مدرسه‌ی سبک نوین ایران با نام مدرسه‌ی امید در سال ۱۲۸۳ در این شهر ساخته شده است. این شهر بیش از ۱۲۰۰ مدرسه در مقاطع مختلف و دانشگاه‌های دولتی، خصوصی، موسسات آموزش عالی و… زیادی دارد. از جمله دانشگاه‌های آن می‌توان به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی قزوین، پیام نور مرکز قزوین، آزاد قزوین، فنی شهید بابایی، تربیت معلم شهید رجایی، مؤسسه آموزش عالی رجاء، مؤسسه آموزش عالی دهخدا و غزالی اشاره کرد.

خرید خانه در قزوین

امکانات تفریحی

بوستان‌ها و فضاهای سبز مختلف، باشگاه‌های ورزشی، سینماها و اماکن تاریخی مختلف مانند کلیسا، گرمابه، آب انبار و… متعدد موجود در قزوین جاذبه‌های مختلفی برای شهروندان قزوینی و گردشگران فراهم کرده است.

با وجود آنچه گفته شد قزوین شهری کوچک اما آباد است که امکانات مختلفی در اختیار شهروندان قرار داده است. به همین دلیل ساکنان قزوین با محدودیت یا کمبود مواجه نیستند. شرایط مطلوب سکونت کنار قیمت‎های معقول برای خرید خانه باعث شده قزوین شهر محبوبی برای بسیاری از افراد باشد. در ادامه قیمت خرید خانه در قزوین با متراژهای مختلف را بررسی می‌کنیم.

قیمت خرید خانه و آپارتمان در قزوین

به دلیل سکونت خانواده‌های کوچک و بزرگ مختلف در قزوین، خانه‌هایی با متراژهای مختلف در شهر قزوین وجود دارد. در نتیجه می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید با هر توان مالی امکان خرید خانه در قزوین را خواهید داشت.

قیمت خرید خانه زیر ۱۰۰ متر در قزوین

در حال حاضر یک خانه‌ی ۴۵ متری در البرز قزوین با یک اتاق خواب و امکانات معمول در طبقه‌ی دوم ساختمانی سه طبقه با قیمت ۵۲ میلیون تومان برای فروش آماده است. این خانه بدون پارکینگ، انباری و آسانسور است. همچنین یک خانه‌ی ۵۰ متری ۲ سال ساخت با یک اتاق خواب واقع در خیابان منتظری، قیمتی در حدود ۷۵ میلیون تومان دارد. این خانه از کیفیت کافی برخوردار است؛ اما امکاناتی مانند پارکینگ، انباری و آسانسور را ندارد.

خرید خانه در قزوین

از دیگر خانه‌های زیر ۱۰۰ متر در قزوین می‌توان به واحدی ۶۴ متری با یک اتاق خواب اشاره کرد. این خانه که در مجتمع مسکونی هنزا واقع شده است، دارای درب ضد سرقت، دو پارکینگ، شوتینگ، آسانسور مسافر و آسانسور باربری، انباری و دوربین مدار بسته است. برای خرید این خانه که در طبقه‌ی نهم واقع شده باید ۱۰۸ میلیون تومان پرداخت کنید. علاوه براین یک واحد مسکونی ۷۵ متری در فاز ۱ آزادگان قیمتی در حدود ۷۰ میلیون تومان دارد. این خانه که روبه‌روی پارک گلستان واقع شده است، آسانسور و پارکینگ دارد. در آخر یک خانه‌ی نوساز ۹۰ متری با دو اتاق خواب واقع در خیابان دانشگاه قزوین به قیمتی برابر با ۴۹۵ میلیون تومان آماده واگذاری برای فروش است. این خیابان یکی از گران‌قیمت‌ترین محله‌های قزوین محسوب می‌شود.

قیمت خرید خانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر در قزوین

خانه‌های ۱۰۰ تا۲۰۰متری در قزوین اغلب در مناطق گران این شهر واقع شده‌اند. در حال حاضر یک خانه‌ی نوساز ۱۴۲ متری در طبقه‌ی دوم ساختمانی چهار طبقه واقع در محله‌ی خیام قزوین دارای یک اتاق خواب مستر و دو خواب معمولی، دو بالکن، آسانسور، انباری، پارکینگ و کمد دیواری‌های متعدد قیمتی در حدود ۹۱۰ میلیون تومان دارد. یک خانه‌ی ۱۵۸ متری در خیابان دانشگاه قزوین با سه اتاق خواب، انباری، آسانسور و پارکینگ در طبقه‌ی سوم ساختمانی هشت طبقه و تک واحدی قیمتی در حدود ۷۹۰ میلیون تومان دارد. در محله‌ی امیرکبیر قزوین هم یک واحد مسکونی ۱۶۵ متری ۴ سال ساخت در طبقه‌ی پنجم مجهز به آسانسور، انباری و پارکینگ با سه اتاق خواب قرار دارد. برای خرید این خانه باید مبلغی برابر با ۹۷۵ میلیون تومان پرداخت کنید. اگر به دنبال خانه‌ای با امکانات ویژه در قزوین هستید، در خیابان دانشگاه این شهر بیشتر جستجو کنید. برای مثال یک خانه‌ی ۱۷۵ متری در طبقه‌ی آخر ساختمانی چهار طبقه دارای دو اتاق خواب معمولی، یک خواب مستر، دو سرویس بهداشتی، استخر و جکوزی، وان حمام، دوربین مدار بسته و… قیمتی در حدود ۱ میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان دارد. از واحدهایی با متراژ بزرگ‌تر در این شهر می‌توان به خانه‌ای ۱۸۵ متری نوساز با سه اتاق خواب در بلوار پرستار با قیمت ۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان اشاره کرد. این خانه به پارکینگ، انباری، آسانسور مجهز بوده و کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد. در آخر هم خانه‌ای ۱۹۰ متری با سه اتاق خواب مستر، دو سرویس بهداشتی، سونا، وان و جکوزی، انباری، پارکینگ، درب ریموت‌دار و دو بالکن قابل چیدمان قیمتی برابر با ۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان دارد.

خرید خانه در قزوین

قیمت خرید خانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر در قزوین

گرچه تعداد خانه‌های متراژ بالای قزوین نسبت به خانه‌های کوچک آن کمتر است؛ اما پیدا کردن خانه‌ی بزرگ در این شهر کار دشواری نیست. یک خانه‌ی ۲۳۰ متری واقع در ولیعصر با چهار اتاق خواب مستر، آسانسور، پارکینگ، انباری، چهار سرویس بهداشتی ودو آشپزخانه‌ی مجزا قیمتی برابر با ۱ میلیارد تومان دارد. همچنین یک خانه‌ی ۲۴۰ متری با سه اتاق خواب، سونا، استخر، پارکینگ، انباری، سالن اجتماعات با همه‌ی امکانات در خیابان دانشگاه قیمتی برابر با ۱ میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان دارد. علاوه براین یک خانه‌ی ۲۵۰ متری در شهرک امیدیه‌ی قزوین زیربنایی برابر با ۱۲۰ متر دارد. این خانه با یک اتاق خواب، دو انباری و پارکینگ با قیمتی در حدود ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. از دیگر خانه‌های متراژ بالای قزوین می‌توان به خانه‌ای ۲۸۲ متری با چهار اتاق خواب اشاره کرد. این واحد مسکونی که در طبقه‌ی اول ساختمانی چهار طبقه واقع شده است یک اتاق خواب مستر و سه اتاق خواب معمولی دارد. دو آشپزخانه‌ی مجزا، یک اتاق ورزش، سه پارکینگ مسقف، انباری ۱۰ متری و آسانسور ایتالیایی از دیگر امکانات موجود در این خانه هستند. برای خرید این خانه‌ی نوساز باید مبلغی در حدود ۱ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان پرداخت کنید. آخرین خانه‌ای که در این متراژ بررسی می‌کنیم یک واحد مسکونی ۳۰۰ متری است که به سه اتاق خواب مستر مجهز شده است. این خانه با آسانسور ایتالیایی، دو درب اتوماتیک، دو پارکینگ مسقف برای هر واحد، دو آشپزخانه‌ی مجزا در هر واحد، سونای خشک و بخار، جکوزی، دوربین مدار بسته و سیستم کنترل هوشمند قیمتی برابر با ۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان دارد.

در یک جمع‌بندی درباره‌ی سکونت در قزوین می‌توان گفت این شهر امکانات شهری و رفاهی بسیار مناسبی در اختیار ساکنان قرار داده است و شهروندان برای زندگی در این شهر محدودیتی ندارند. همچنین قیمت خانه‌های قزوین بین ۵۰ میلیون تا حدود ۲ میلیارد تومان متغیر است. به همین دلیل همه‌ی افراد با توان مالی کم یا زیاد می‌توانند به راحتی خانه‌ای دلخواه در قزوین برای خود تهیه کنند؛ پس در صورتی که قصد سکونت در قزوین را دارید، نگران یافتن خانه‌ی مناسب برای خود را نداشته باشید.

برچسب ها:
پیام بگذارید