املاک هومینگ

هر آنچه در مورد خرید خانه در قم باید بدانیمزمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

خرید خانه در قم

خرید خانه از دغدغه‌های مهمی است که هر کسی در زندگی با آن مواجه شده و برای بهبود این مسیر نیاز به داشتن اطلاعات کافی برای انتخاب صحیح به‌وجود می‌آید. خرید مسکن در قم نیز چالش‌های مخصوص به خود را دارا است که امیدواریم در این مسیر راهنمایتان باشیم.

در ادامه با سرفصل‌های زیر به بررسی قیمت مسکن در قم و فراز و نشیب‌های خرید و فروش خانه در قم می‌پردازیم:

  • آشنایی با شهر قم
  • محله‌های شهر
  • خرید خانه در قم با قیمت مناسب
  • قیمت آپارتمان در قم
  • فروش خانه در قم
  • نکات لازم برای خرید خانه مناسب
  • رعایت نکات مهم در معاملات ملکی
قیمت خرید خانه در شهر قم

قیمت خرید خانه در شهر قم

 آشنایی با شهر قم

حتی اگر نتوانیم شهر مقدس قم را با دیگر شهرهای مذهبی جهان مقایسه کنیم، باز هم از اهمیت این شهر کاسته نمی‌شود. شاید بتوان بعد از مشهد، قم را دومین شهر مذهبی ایران نامید. این شهر بزرگ و مقدس سالانه پذیرای تعداد بی‌شماری از زائران و مسافران است که برای زیارت رهسپار این شهر می‌شوند. این پایتخت شیعه با قدمتی که به قبل از اسلام بازمی‌گردد به‌طور رسمی در سال ۹۳-۸۳ ه.ق تأسیس شد. آب‌وهوای قم در زمره آب ‌و هوای نیمه بیابانی و جزو اقلیم کویری و خشک محسوب می‌شود. آن‌هم به دلیل نزدیکی به منطقه بیابانی مرکز ایران است.
شهر قم جزو کم‎هزینه‌‏ترین شهرهای ایران است و متوسط هزینه زندگی ماهانه یک خانوار در این شهر از بسیاری شهرهای بزرگ ایران کمتر است. فروش خانه در قم نیز بازار داغ خود را دارد که میزان عرضه و تقاضای خوبی نیز دارد. خرید منزل در قم اگرچه در مقایسه با بسیاری شهرهای دیگر خصوصا تهران هزینه کمتری دارد اما چالش‌های مخصوص به خود را نیز داراست. خانه ‌فروشی در رقم با مشخصات مختلف و امکانات و متراژهای گوناگونی در بازار ملک وجود دارد.

قیمت محله‌های شهر قم

قیمت محله‌های شهر قم

 محله‌های شهر

این شهر نیز همانند هر شهر دیگری دارای محله‌ها و مناطق مختلفی است که به محله‌های گران‌قیمت و ارزان‌قیمت برای خرید منزل در قم تقسیم می‌شوند. محله سالاریه از گران‌ترین محله‌های این شهر به شمار می‌رود، همچنین ارزان‌ترین آپارتمان موجود در این محله مربوط به آپارتمان‌های بالای ۱۰ سال ساخت است.
تقریباً می‌توان گفت در این محله آپارتمان‌های نوساز زیر ۱۰۰ متر وجود ندارد و آپارتمان‌های کوچک‌تر مربوط به آپارتمان‌های قدیمی‌تر این منطقه است. محله پردیسان از ارزان‌ترین محله‌های موجود در جنوب غربی شهر قم است و در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت راه و شهرسازی تأسیس شد و در سال ۱۳۹۰ جزو منطقه هشتم شهرداری قم به شمار آمد. وجود مسکن مهر قم در این محله نیز در ارزان‌تر شدن و افزایش جمعیت آن اثرگذار بوده است. همچنین در این محله متراژ فروش آپارتمان در قم از ۵۶ متر شروع می‌شود و تا حدود ۲۰۰ متر ادامه دارد.

خرید خانه در قم با قیمت مناسب

خرید خانه در قم با قیمت مناسب

خرید خانه در قم با قیمت مناسب

برای خرید خانه در قم باقیمت مناسب می‌توانید سری به محله‌های جنوبی شهر بزنید و جستجوی خود را از این مناطق آغاز کنید. به‌عنوان‌مثال خیابان ۱۵ پانزده خرداد و امام‌زاده ابراهیم یا حتی هفت‌تیر می‌تواند محل‌های مناسبی برای شروع باشد. همچنین شهرک‌ها نیز گزینه خوبی برای جستجو خانه‌فروشی در قم هستند. شهرک‌هایی مانند فاطمیه.
در پردیسان قم نیز خانه ویلایی باقیمت متری ۳۱۰۰ تومان نوساز و کلید نخورده با امکانات کامل وسوسه‌ برانگیز است. حتی برای خرید خانه باقیمت مناسب پا راکمی فراتر گذاشته و به اطراف این شهر نیز مراجعه کرد. قیمت آپارتمان در قم نیز در محله‌های جنوبی و با طرفداران کمتری نیز می‌توان باقیمت مناسب یافت. به‌عنوان‌مثال می‌توانید در پردیسان، ۱۵ خرداد و… جستجوی خود را آغاز کنید.

جستجوی خرید خانه و املاک قم با تعیین بودجه نهایی خود، کاری بسیار راحت‌تر خواهد بود.

قیمت آپارتمان در قم

برای حصول به نتیجه بهتر به بررسی قیمت آپارتمان در قم و در مناطق مختلف آن می‌پردازیم:
در بلوار ۱۵ خرداد که قیمت‌ها کمی ارزان‌تر هستند، آپارتمان ۱۳ ساله ۶۰ متری با امکانات مناسب فقط ۸۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته‌ شده است. فروش آپارتمان در قم و در پردیسان نیز با توجه به آنچه گفته شد از قیمت مناسبی برخوردار است. واحدی ۷۴ متری نوساز با تمام امکانات ۱۳۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. واحدی ۷۸ متری در مرکز شهر و در محله امامزاده ابراهیم که یک سال بیشتر از سن بنا نمی‌گذرد ۱۶۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته‌شده است. طبیعتاً هر چه به سمت شمال شهر پیش می‌رویم قیمت آپارتمان در قم افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.
به‌عنوان‌مثال در محله سالاریه، که قبلاً به آن اشاره شد، آپارتمان ۱۷۵ متری لوکس نوساز را باقیمت ۱٫۵ میلیارد تومان می‌توان تهیه کرد. در خود محله سالاریه نیز مناطق مختلفی هستند که در قیمت آپارتمان در قم تأثیرگذارند مانند میثم، یاسمن، بهشت و..
در مجتمع‌های بلوار کاشانی نیز آپارتمان با حدود قیمت مترمربعی ۳ میلیون تومان برای خرید می‌توان پیدا کرد. در محله بنیاد نیز برای خرید ملک در قم باید بابت هر مترمربع آپارتمان بین ۴ تا ۴٫۵ میلیون تومان هزینه بپردازید.
شهرک قدس نیز از دیگر مناطق فروش آپارتمان در قم است که قیمتی بالاتر را برای خانه‌دار شدن می‌طلبد. هر مترمربع آپارتمان در این منطقه از ۵ تا ۵٫۵ میلیون تومان هزینه دارد. بازهم برای خرید خانه در قم باقیمت مناسب می‌توانید به هفت‌تیر نیز سری بزنید. برای خرید آپارتمان در این منطقه با توجه به نوساز بودن و امکانات مختلف باید برای هر مترمربع حدود ۳ تا ۴میلیون تومان بپردازید.

فروش آپارتمان در قم با توجه به منطقه و محله موردنظر شما قیمت‌ها و بودجه‌های متفاوتی را می‌طلبد.

قیمت آپارتمان در قم

قیمت آپارتمان در قم

فروش خانه در قم

برای خرید منزل در قم نیز می‌توان با توجه به بودجه خود، سری به محله‌های مختلف شهر زده و قیمت‌ها را بررسی کنید. خانه‌فروشی در قم گرچه کم نیستند اما برای تصاحبشان باید سرمایه یک‌عمر را یکجا پرداخت کرد. در بلوار پانزده خرداد که در جنوب غربی شهر قرار دارد با مراجعه به املاک شهر قم برای خرید خانه به شما می‌گویند که باید بابت هر مترمربع بین ۲تا ۳ میلیون تومان هزینه کنید.
در پردیسان نیز خرید و فروش خانه در قم چون همیشه جریان دارد. برای خرید خانه در قم و محله پردیسان در حدود مترمربعی ۳ میلیون تومان باید بپردازید. در منطقه امام‌زاده ابراهیم که به مرکز شهر نزدیک‌تر می‌شویم برای خرید ملک در قم باید کمی بودجه را بالاتر ببریم. در این منطقه قیمت هر مترمربع خانه ویلایی بین ۳٫۵ تا ۴ میلیون تومان است. بلوار کاشانی قم نیز باقیمت متوسط ۳٫۵ تا ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت هر مترمربع فروش خانه در قم را دنبال می‌کند.
قیمت مسکن در قم و محله بنیاد نیز در همین دسته طبقه‌بندی می‌شود و رنج قیمت بابت هر مترمربع بین ۳ تا ۳٫۵ میلیون تومان است. در منطقه هفت‌تیر نیز قیمت‌ها به همین ترتیب تا هر مترمربع ۳میلیون و ۸۰۰ بابت خانه‌های ویلایی چندساله باید هزینه کرد. گرچه در این منطقه خانه‌های باقیمت‌های بسیار بیشتر نیز می‌توان یافت.
خرید و فروش خانه در قم و در محله سالاریه تمام معادلات بالا را نقض می‌کند. خب طبیعی است تمام شهرها از محله‌های بورژوایی و لوکس برخوردار است. محله سالاریه نیز از این قاعده مستثنا نیست. بابت خرید خانه در قم در این محله بابت هر مترمربع بین ۱۱ تا ۱۳ میلیون تومان بپردازید که اصلاً مبلغ کمی نخواهد بود. در شهرک قدس اما قیمت‌ها با شیب کمتری به ۴٫۵ تا ۵ میلیون تومان می‌رسد. خانه‌ فروشی در قم را می‌توان تقریباً با هر قیمتی جستجو کرد، چنانچه در پی یافتن خانه مناسبی هستید سایت‌های آنلاین خریدوفروش املاک در قم نیز می‌توانند راهنمایی خوبی باشد.

قیمت خانه در قم نیز با توجه به متراژ و تعداد طبقات هر ساختمان متفاوت و در صورت تمایل با هر میزان بودجه‌ای می‌توانید جستجو برای خرید منزل در قم را شروع کنید.

 نکات لازم برای خرید خانه مناسب

در زیر برخی نکات ضروری برای خرید ملک در قم و یا هر جای دیگری ذکرشده است که قبل از خرید خانه بهتر است از آن اطلاع حاصل کنید. قبل از خرید منزل در قم حتما به محله و امکانات قابل‌دسترس آن توجه کنید . خانه‌هایی که در مجاورت خیابان اصلی قرار دارند، معمولاً آرامش و سکوت کمتری دارند. با مشاهده قسمت‌های مشاع ساختمان در زمان فروش آپارتمان در قم می‌توانید از میزان اهمیت ساکنین در مواجهه با امور ساختمان مطلع شوید.
قیمت آپارتمان در قم کم نیستند برای آسایش و آرامش خود و خانواده هزینه قابل‌ توجهی می‌پردازید بنابراین از تعداد واحدها و همسایگان آرام خود مطمئن شوید. چنانچه از وسیله نقلیه برخوردار هستید بهتر در هنگام خرید منزل در قم، پارکینگ آن را نیز در نظر بگیرید. تعداد واحدهای یک ساختمان تعیین ‌کننده میزان قدرالسهم هر واحد از زمین است. راهروها و راه‌پله‌های باریک همیشه دردسر زا هستند. بهتر است برای خرید خانه در قم در دو زمان متفاوت روز و شب برای تعیین میزان نورگیری ساختمان مراجعه کنید.
آپارتمان‌ها معمولا با کمبود حیاط مواجه هستند بنابراین ضرورت وجود تراس بیش ‌از پیش پررنگ می‌شود. خرید خانه در قم باقیمت مناسب کار خیلی سختی نیست اما هر خانه‌ای با هر شرایطی صرف ارزان بودن ارزش خرید ندارد. حتما با مشاوران حرفه‌ای املاک قم قبل از خرید و معامله مشورت کنید.
قیمت آپارتمان در قم علاوه بر محله به امکانات ساختمان نیز وابسته است. بنابراین از سلامت تمام آن‌ها اطمینان حاصل کنید. وجود انباری در خانه‌ای نعمت بزرگی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. با توجه به مشکلات دائمی آب ‌شرب در قم حتماً از کیفیت و فشار آب اطمینان حاصل کنید. املاک شهر قم باقیمت‌های متنوع در دسترس شماست بنابراین برای خرید خانه عجله نکنید و تمام جوانب را بسنجید.

نکات مهمی قبل از خرید ملک در قم باید موردبررسی قرار گیرد بهتر از مشورت با متخصصین و مشاورین آگاه بهره‌مند شوید.

قیمت آپارتمان در قم

قیمت آپارتمان در قم

رعایت نکات مهم در معاملات ملکی

انجام معاملات ملکی خود را در آژانس‌های عضو اتحادیه مشاورین مسکن معتبر انجام دهید. هزینه کمیسیون املاک را مطابق تعرفه اتحادیه پرداخت و رسید آن را نگه‌ دارید. تمام مفاد قرارداد خصوصا قسمت ضرر و زیان و توضیحات آن را به‌دقت انجام دهید تا بعدا مشکلی پیش نیاید. مراحل پرداخت قیمت مسکن در قم را با جزئیات کامل در قرارداد قید کنید. از اصل بودن سند و معتبر بودن شخص فروشنده قبل از هرگونه معامله مطمئن شوید. در صورت وراثتی بودن خانه ‌فروشی در قم، معامله باید با حضور تمام وراث، مطابق با گواهی انحصار وراثت صورت گیرد.

تمام آنچه برای خرید خانه در قم می‌توانست راهنمایتان باشد در بالا آورده شده است. خرید و فروش خانه در قم مانند تمام شهرهای ایران از قوانین مشابهی تبعیت می‌کند. قیمت مسکن در قم در محله‌های مختلف متفاوت است. قیمت آپارتمان در قم از خرید خانه در قم هزینه کمتری را به شما تحمیل می‌کند. خرید ملک در قم را می‌توانید با برنامه‌ریزی و کمی جستجو به یکی از لذت‌بخش‌ترین تجارب زندگی خود تبدیل کنید.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

شما بیا آپارتمان مسکن مهر تو پردیسان به من نشون بده زیر۱۴۰
نداریم
اصلا قیمت ها این نیست که زدین

الان که اصلا خونه نیست،اگرم پیدا بشه فوق العاده گرونه یا سند نداره
درمورد سند چیزی ننوشته بودید

پیام بگذارید