در کدام محله های قزوین می توان خانه ارزان خرید؟

خرید خانه در قزوین

خرید خانه با قیمت ارزان نیاز به آشنایی با محله‌های مختلف و با متراژهای متنوع دارد. قزوین بزرگ‌ترین مرکز استان و از شهرهای توسعه ‌یافته و تاریخی ایران است که در باختر و مرکز استان و شهرستان قزوین قرار رفته است. قزوین از سمت شمال به لاهیجان، از شمال شرق به رازمیان، از شرق به بیدستان و محمدیه، از جنوب شرق به الوند، از جنوب به شهر صنعتی لیا، از جنوب غرب به اقبالیه، از غرب به محمودآباد نمونه و از شمال غرب به منجیل راه پیدا می‌کند. قزوین متعلق به دوران ساسانیان است و در زمان حکومت صفوی ۵۷ سال پایتخت ایران بوده‌ است.
قزوین به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه ارتباطی استان‌های شمالی و غربی کشور، نزدیکی به تهران، دارا بودن چندین شهر صنعتی و نیز برخورداری از چندین دانشگاه از جمله دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی و آزاد اسلامی و شماری دانشگاه غیر دولتی از موقعیت خوبی برخوردار است. به همین دلیل است که قیمت مسکن نیز در این شهر به نسبت بعضی دیگر از شهرهای مجاور کمی گران تر است.
در این مقاله قصد داریم تا کمی با محله‌های قزوین و قیمت خرید خانه در محله‌های مختلف آشنا شویم تا بدانیم که با قیمت ارزان چه خانه‌ای با چه متراژی و در چه محله‌ای می‌توان خرید.

اطلاع از خرید و فروش خانه در سایت هومینگ

خرید آپارتمان در قزوین

خرید آپارتمان در قزوین

شهر قزوین از قطب‌های صنعتی بزرگ کشور محسوب می‌شود و هم‌چنین دارای معادن بزرگ مس، سرب، روی و گچ است و به دلیل اینکه یکی از بزرگ‌ترین مراکز استان در ایران به‌حساب می‌آید، همیشه ازنظر بازار املاک با استان‌ها و شهرهای بزرگ همچون شیراز، البرز، مشهد، تبریز و اصفهان قابل‌مقایسه بوده است.

اگر ما هر شهر را به سه قسمت بالای شهر، وسط شهر و پایین‌شهر تقسیم کنیم چه ازلحاظ جغرافیای و چه ازلحاظ وضع اقتصادی در مورد بازار املاک قزوین می‌توان بدین گونه صحبت کرد:
ازلحاظ جغرافیایی قزوین مانند تهران است و شمال شهر قزوین بالای شهر قزوین حساب‌ شده و دارای محله‌های بسیار باکلاس و سازه‌های مدرن است و بالعکس جنوب شهر قزوین پایین‌شهر آن به‌حساب می‌آید و به‌تبع از لحاظ قیمت خرید و فروش خانه و حتی اجاره آپارتمان نیز جزو مناطق ضعیف محسوب می‌شود.
بالا شهر قزوین را محله‌هایی نظیر ملاصدرا، خیام، بلوار شمالی، بلوار شهید لشکری و یا بلوار شهید بابایی تشکیل می‌دهند. این محله‌ها سطح بالایی از امکانات رفاهی دارند و اکثر خانه‌ها و آپارتمان‌های این محلات، متراژ بالایی دارند و از مصالح باکیفیتی در ساخت آن‌ها استفاده ‌شده است. متوسط قیمت خرید خانه در این نقاط از متری ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۲ میلیون تومان هم می‌رسد. بنابراین تقریبا غیرممکن است که با این قیمت‌ها بتوان خانه‌ی ۸۰ میلیون تومانی در این محله‌های قزوین خرید. بنابراین در بالا شهر قزوین و در محله‌های نام ‌برده شده نباید به دنبال خرید خانه‌ای باقیمت زیر ۳۰۰ میلیون تومان بود.
خیابان نادری، بوعلی، پادگان، نوروزیان، دانشگاه و … خیابان‌های مرکز شهر قزوین هستند که تراکم جمعیت بیشتری نسبت به بالا شهر قزوین دارند و اکثریت قشر این مناطق را افرادی با سطح درآمد متوسط و رو به خوب تشکیل می‌دهند و سطح زندگی این افراد اکثراً معمولی است. خانه‌های این مناطق عموماً چند سال ساخت هستند و با امکانات کاملاً معمولی ساخته ‌شده‌اند و کمتر خانه‌ها و آپارتمان‌های نوساز لوکس در این محلات به چشم می‌خورد، اما این به این معنا نیست که در این مناطق خانه‌های مدرن و گران‌ قیمت اصلاً وجود ندارد. متوسط قیمت خرید خانه در این محله‌ها بین ۲ تا ۶ میلیون تومان است که باکمی قرض و وام می‌توان با قیمت مناسل در این محلات یک‌خانه‌ی پنجاه متری خریداری کرد.

خرید ملک در محله های پایین شهر قزوین

خرید ملک در محله های پایین شهر قزوین

اما آن دسته از افرادی که به دنبال خرید خانه یا اجاره آپارتمان با حداقل هزینه ممکن در قزوین هستند می‌بایست به سراغ محله‌هایی مانند سپه، مولوی، شهرک مینو، پیغمبریه، راه‌آهن، باغ دبیر، دروازه رشت و … بروند. که قیمت خانه در این محلات بسیار ارزان بوده و میانگین قیمت خرید خانه نوساز در محله‌های مذکور از متری ۱ میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان است. در آخر به این نتیجه می‌رسیم که با اینکه قزوین یکی از شهرستان‌های ایران است، اما قیمت خرید ملک در این شهر به دلیل موقعیت مناسب اقتصادی، کمی گران است و زیر ۱۰۰ میلیون تومان پول کمی برای خرید خانه در قزوین محسوب می‌شود و فقط می‌توان در محله‌های ضعیف و پائین‌شهر خانه‌ای با این قیمت پیدا کرد. اگر به دنبال خرید یک‌خانه خوب دریکی از محله‌های مناسب قزوین هستید باید مبلغی در حدود چهارصد میلیون تومان به‌عنوان بودجه در نظر بگیرید.

اگر قصد مهاجرت به شهر قزوین را برای شروع یک کسب‌وکار تازه دارید و کمی نگران هستید که آیا یک شروع تازه در این شهر می‌تواند موفق باشد یا خیر، باید خیالتان راحت باشد که این شهر از لحاظ موقعیت اقتصادی در وضعیت خوبی قرار دارد و در کارتان با تلاش موفق خواهید شد. اگر شما در این زمینه اطلاعاتی دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

ممنون از مقاله خوبتون. لطفا در مورد اجاره خانه در قزوین هم مطلب بذارید

ممنون از توجه شما مطلبی با این موضوع روی سایت قرار گرفته

پیام بگذارید