املاک هومینگ

شرایط خرید ویلای اقساطی در شمال کشور چگونه است؟زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

خرید ویلای قسطی در شمال

ویلای اقساطی، یکی از راه‌های رسیدن به آرزوی خرید ویلا در شمال کشور است. مناطق شمالی کشور با داشتن آب‌وهوای بسیار مطبوع و مطلوب و مناظر بکر و زیبا، طرفداران بسیاری دارد. شاید آرزوی بسیاری از ما شهر نشین‌ها، سکونت در آرامش و زیبایی شمال ایران باشد. پیدا کردن ویلای اقساطی در شمال کشور کار سختی نیست. از کنار بنگاه‌ها و آژانس‌های املاک مختلف که عبور می‌کنید انواع تبلیغات فروش ویلای قسطی در شمال را می‌بینید.

هومینگ، جامع ترین وب‌سایت املاک کشور

برای خرید ویلای اقساطی در شمال کشور اطلاعات مهمی را باید داشته باشید که آن‌ها را به شرح زیر دسته‌بندی می‌کنیم.

 • مشخص کردن منطقه مورد نظر
 •  سنددار بودن ویلا
 •  تعهدات شرکت سازنده
 •  شرایط اقساط
 •  بهره
 • تعداد اقساط
 •  زمان تحویل ویلا
 •  ضرر و زیان

مشخص کردن منطقه مورد نظر

قبل از اقدام برای خرید ویلای قسطی در شمال، بهتر است منطقه مورد نظر خود را مشخص کنید. نوع ویلا نیز در جستجو به شما کمک بزرگی می‌کند. ویلای خود را در منطقه جنگلی دوست دارید یا ساحلی؟ تمایل به خرید ویلای اقساطی در شهرک دارید یا ساختمان مجزا می‌خواهید؟ تعداد طبقات، امکاناتی از قبیل استخر، باغ گل یا میوه و… نیز در تعیین قیمت ویلا مؤثر است. برای خرید ویلا همانند خرید هر نوع ملک دیگری باید نیاز خود را از خرید آن تعیین کنید. خرید ویلا ازآنجایی‌که نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود باید با دقت انتخاب شود.

خرید ویلا اقساطی در شمال

خرید ویلا اقساطی در شمال

مناطق خوش آب‌ و هوا و مناسب ویلا در شمال کشور بیشتر در استان‌های گیلان و مازندران واقع ‌شده‌اند. در استان مازندران شهرهای بسیاری ازجمله: چالوس، کلاردشت، نور، رویان، نوشهر، فریدون‌کنار، متل قو و… مناسب خرید ویلا هستند. در استان گیلان نیز شهرهای: لاهیجان، بندرانزلی، آستارا، تالش، ماسال، اسالم و… مناطق مختلف خرید ویلا هستند.

نکات مهم قبل از اقدام به خرید

خرید ویلای اقساطی به‌ صورت پیش‌ فروش نیز گزینه دیگری برای تحقق رؤیای خرید ویلا است. گرچه در چنین موقعیت‌هایی اطمینان از اتمام پروژه مسئله دیگری است.

 •  راه‌های دسترسی به ویلا از قبیل جاده ماشین‌رو یا آسفالت نیز در طول زمان اهمیت خود را نشان می‌دهد.
 •  قبل از خرید ویلا میزان مشاعات و متراژهای واقعی زمین را با سند مطابقت دهید.
 •  موارد مهم دیگری که قبل از خرید باید بررسی شود کاربری زمین است.
 •  ویلا ممکن است چند سال ساخت باشد و امکانات ضروری همچون آب، برق یا گاز تکمیل نباشد.
 •  مهم‌ترین مسئله اطمینان از استحکام این ویلاها است.

مناطق مختلفی در شمال کشور باقیمت‌های مختلف و شرایط متنوعی برای خرید ویلای اقساطی وجود دارند. گرچه ممکن است در تمام این مناطق شرایط خرید ویلای اقساطی وجود نداشته باشد.

خرید اقساطی ویلا

خرید اقساطی ویلا

سنددار بودن ویلا

برای خرید ویلای اقساطی در شمال کشور سند دار بودن ویلا مسئله حائز اهمیتی است که قبل از اقدام به خرید باید چک شود. بسیاری از معاملات املاک در شمال کشور به‌صورت قول‌نامه‌ای انجام می‌شوند. با توجه به تعداد بسیار بالای پرونده‌های شکایت ملکی ناشی از معاملات قول‌نامه‌ای، بهتر است قبل اقدام به خرید از سنددار بودن ملک اطمینان حاصل کنید.
در سال‌های اخیر متأسفانه تعداد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در مناطق حفاظت ‌شده و جنگلی افزایش ‌یافته است. با توجه به عدم صدور جواز قانونی برای این نوع املاک سند آن‌ها نیز با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین قبل از پرداخت هرگونه پیش پرداختی تمام مشکلات مربوط به سند را بررسی کنید.

صحت مشخصات واقعی صاحب سند را نیز با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی می‌توانید بررسی کنید.

 

ممکن است در زمان معامله یک ویلای بدون سند، صاحب ویلا یا معامله‌گر به شما بگویند که موضوع سند نداشتن از کوچک‌ترین درجه اهمیتی برخوردار نیست. اما بدون شک این موضوع صحت نداشته و بهتر است بدانید که هرگز صاحب واقعی ملکی که سند رسمی ندارد، نخواهید بود.

خرید ویلای اقساطی در شمال کشور

خرید ویلای اقساطی در شمال کشور

تعهدات شرکت سازنده

در زمان عقد قرارداد خرید ویلای قسطی به‌صورت پیش‌فروش شرکت‌های سازنده قول‌های بسیاری را برای جذب مشتری می‌دهند. علاوه بر درج تمامی این موارد در قرارداد به‌طور رسمی اجرای کامل آن‌ها را نیز از شرکت‌ها درخواست کنید.
برخی از این موارد برای آشنایی بیشتر شما در زیر لیست شده‌اند:

 •  پیگیری اخذ جواز ساختمانی
 •  طراحی نما و دکوراسیون داخلی
 •  مقاوم‌سازی سازه‌های ساختمانی
 •  بهینه‌سازی طراحی سازه‌ها به‌منظور سبک‌سازی و مدیریت هزینه‌های پروژه
 •  طراحی و اجرای گود برداری
 •  انجام آزمایش‌های ژئوتکنیک جوش و بتن
 •  تأمین متر یال و مصالح به‌صورت عمده
 •  تأمین متر یال لاکچری و خاص و نوین ساختمانی
 •  اجرای هوشمند سازی و تجهیزات ساختمان و پوشش اکثر پروتکل‌های هوشمند سازی و انرژی‌های پاک و سولار
خرید ویلای اقساطی در شمال کشور

خرید ویلای اقساطی در شمال کشور

 

شرایط اقساط

شرایط اقساط و بازپرداخت وجه خرید ویلای قسطی با توجه به بودجه شما قابل تنظیم است. به‌طورمعمول برای فروش ویلا به‌صورت قسطی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کل ثمن معامله را به‌صورت یکجا و به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند. نوع دیگر فروش ویلای اقساطی در شمال کشور به‌صورت ازدم‌قسط است. در این روش خرید ویلا، فروشنده مبلغی را در فاصله‌های زمانی مختلف وجه ملک را دریافت می‌کند. مبلغ پیش‌پرداخت دیگر در این روش کاربردی ندارد.
روش اول:
مابقی مبلغ مورد معامله را می‌توانید هم به‌صورت چند قسط در دوره‌های زمانی مشخص پرداخت کنید. مثلاً اگر مانده مبلغ خرید ویلای اقساطی ۴۰۰ میلیون تومان باشد طبق توافق طرفین می‌توانید در ۵ قسط بافاصله ۳ ماه و مبلغ ۸۰ میلیون تومان پرداخت شود.
روش دوم :
پرداخت مابقی اقساط به‌صورت ماهانه با مبلغی مشخص. در این نوع پرداخت اقساط معمولاً با هماهنگی با بانک‌های معتبر شیوه پرداخت، ضمانت پرداخت، سند و … مشخص می‌شود. گرچه می‌توانید برای خرید ویلا اقساطی در شمال کشور نیز از بانک‌ها وام خرید ملک را دریافت کنید.

شرایط اقساط برای خرید ویلا

شرایط اقساط برای خرید ویلا

سود و بهره

خرید ویلای قسطی بدون پرداخت بهره یکی دیگر از تبلیغاتی است که بسیاری برای فروش ویلای خود انجام می‌دهند. گرچه تعداد واقعی چنین ملک‌هایی بسیار کم است، اما وجود دارند. شرایط اقساط این ویلاها را قبل از خرید به‌خوبی بررسی کنید. هیچ شرایط خوبی بی‌علت نیست. قیمت ارزان و اقساط بدون بهره می‌تواند فقط برای رهایی ازملک کم‌ارزش یا غیرقابل فروش عرضه شوند. البته که همیشه این‌طور نیست و ملک‌های خوب با شرایط استثنایی نیز یافت می‌شوند.

 

اگر در شرایط فروش اقساطی یک ویلا بیش از اندازه به ویژگی‌های مثبت یک ملک اشاره شده بود، به طوری‌که شما به صحت این شرایط شک کرده و آن را عقلانی نیافتید، بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای معامله چنین ویلایی آن را به دقت بررسی کرده و به سند، پایان کار، قرار نگرفتن آن در بافت ممنوعه و سایر موارد دقت کنید.

 

احتمال دیگری که در این نوع فروش بدون بهره می‌رود جبران این بهره به‌نوعی در قرارداد است. مبلغ کلی که از بهره اقساط در این نوع معاملات نصیب فروشنده می‌کند، کم نیست. چشم‌پوشی از این مبلغ می‌تواند دلیل منطقی ساده‌ای داشته باشد. تعدادی از فروشنده‌ها این مبلغ را به قیمت ویلا اضافه کرده و آن را درنهایت از شما می‌گیرند.

خرید ویلای قسطی

خرید ویلای قسطی

 

در موارد دیگر به اقساط پرداختی و میزان زمانی که الباقی مبلغ خرید ویلای قسطی پرداخت می‌شود بهره تعلق می‌گیرد. مقدار این بهره هم ‌بسته به شرایط اقساط بانک یا مالک ملک مشخص می‌شود. معمولاً قبل از عقد قرارداد خرید درصد بهره و نحوه بازپرداخت آن مشخص می‌شود. بهتر است که تمام شرایط پرداخت ازجمله بهره را جزو شروط قرارداد ذکر کنید.
با محاسبه میزان بهره در طول پرداخت اقساط و وجه کلی ملک ارزش ملک را پس‌ازآن محاسبه کنید. این کار به شما برای تصمیم درست خرید ویلای اقساطی در شمال کشور کمک بزرگی می‌کند. ملکی که خریداری می‌کنید مبلغ قابل‌توجهی از سرمایه شما را در خود دارد. بنابراین از سودآوری و ارزش واقعی آن قبل از خرید آگاه شوید.

خرید ویلای اقساطی در شمال کشور بدون بهره نیز امکان‌پذیر است. گرچه قبل از خرید باید به مفاد قرارداد توجه خاصی داشته باشید.

تعداد اقساط

در خرید ویلای اقساطی در شمال کشور با توجه به مبلغ آن مابقی وجه ملک به‌صورت اقساط کوتاه‌ مدت یا بلند مدت قسط‌ بندی می‌شود.
اقساط کوتاه‌مدت: معمولاً به‌صورت ۲ تا ۶ قسط کل مبلغ را در بازه‌های زمانی معین مثلاً ۳ یا ۶ ماهه پرداخت می‌شود.
اقساط بلند مدت: در این روش پرداخت به‌صورت اقساط ماهانه و در بازه زمانی معینی انجام می‌شود. نکته مهمی که در این روش بازپرداخت مهم است میزان بهره‌ای که به اقساط تعلق می‌گیرد. درست است که با طولانی شدن اقساط مبلغ کمتری را به‌عنوان اقساط پرداخت می‌کنید. اما در صورت تخصیص بهره در انتها وجه بیشتری را برای خرید ویلای قسطی خواهید پرداخت.

 

زمان تحویل ویلای اقساطی

زمان تحویل ویلای اقساطی

 زمان تحویل ویلا

درصورتی‌که قصد ویلای قسطی به‌ صورت پیش ساخت یا در حال ساخت رادارید، باید زمان تقریبی تحویل آن را در قرارداد ذکر کنید. این مسئله در مورد زمان ثبت سند رسمی نیز حائز اهمیت است. درصورتی‌که قرارداد خرید ویلای اقساطی در شمال کشور برای پس از تسویه کامل مبلغ معامله تنظیم ‌شده باشد باید نکات قانونی آن در قرارداد مشخص شود. چنانچه خدای ‌نکرده پس از پرداخت اقساط ملک صاحب فعلی، قبل از ثبت سند فوت کند شما دچار دردسر می‌شوید. توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید با مشاورین و وکلای آگاه در این زمینه مشورت‌های لازم را به عمل‌آورید.

پروژه‌های در حال ساخت معمولاً سند را پس از دریافت پایان کار و طی کردن مراحل قانونی ارائه می‌دهند. در طول این روند هرگاه مشکل قانونی یا ثبتی اگر به وجود آید زمان تحویل سند و ملک با تأخیر روبرو می‌شود.

 

زمان تحویل سند و پرداخت اقساط ویلای قسطی در قرارداد مورد معامله باید ذکر شوند. این موضوع بسیار مهمی است که ذکر نکردن آن می‌تواند منجر به بروز مشکلات بعدی خریدار با فروشنده شود.

ضرر و زیان

در خرید ویلای قسطی چنانچه طرف حساب شما بانک باشد در صورت تأخیر در پرداخت اقساط مبالغ مشخصی به‌عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود . جریمه‌های بانکی مبلغ معین و تاریخ پرداخت مشخصی دارند که تقریباً در تمام بانک‌ها یکسان است.
درصورتی‌که ویلای قسطی در شمال خود را از افراد یا شرکت‌های سازنده خریده‌اید، در قرارداد خرید حتماً شرایط دیرکرد قسط را بررسی کنید. اتفاق و تغییرات اقتصادی برای هرکسی ممکن است پیش آید. با پیش‌بینی این تغییرات و جلوگیری از ضررهای آتی را می‌توانید تا حدود زیادی کاهش دهید.
مالک نیز در قبال شما مسئول است که پس از پرداخت یا طبق توافق در زمان معین سند را به نام شما منتقل کند. در تاریخ مشخص از قبل حضور هر دو طرف معامله در دفتر اسناد رسمی ضروری است. چنانچه هرکدام قصور کنند، طرف مقابل می‌تواند گواهی عدم حضور از دفتر اسناد رسمی را دریافت کند. بنابراین گواهی شکایت‌ نامه رسمی خود را تنظیم و درخواست غرامت کند.

خرید اقساطی ملک در شمال کشور

خرید اقساطی ملک در شمال کشور

همیشه خرید ملک به‌صورت نقد و یکجا امکان‌پذیر نیست. اگر ملک موردنظر ویلایی در شمال کشور برای سرمایه‌گذاری و استفاده شخصی باشد امکان خرید اقساط نیز وجود دارد. شما می‌توانید ویلای قسطی خود را پس از تعیین منطقه دلخواه خریداری کنید. شرایط و موارد بسیاری در خرید ویلای اقساطی در شمال کشور وجود دارد که با رعایت آن‌ها از دردسرهای احتمالی پیشگیری کنید. خرید ویلای قسطی در شمال امروزه بسیار متداول شده است و آگهی‌های آن‌همه جا قبل رؤیت هستند. قرارداد خرید ویلای قسطی را به ‌دقت بررسی کنید . بهتر است از قبل با وکلا و مشاورین باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که ویلای خود را به صورت اقساطی خریداری کرده‌اید. تجربیات و پیشنهادات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید