با ۲۰۰ میلیون تومان، کجای محمودآباد ویلا بخریم؟

خرید ویلا در محمودآباد

این اواخر خرید زمین در شمال کشور به طرز چشمگیری رایج شده است. افراد گوناگون با انگیزه‌های مختلف، اقدام به خرید زمین یا ویلا در شهرهای شمالی کشور می‌کنند. در این میان برخی قصد سرمایه‌گذاری دارند و برخی نیز با انگیزه‌های تفریحی در شمال کشور ویلا می‌خرند. به هر حال، معمولا افرادی که در شمال کشور ویلا می‌خرند، بومی این منطقه نیستند؛ بنابراین باید مسایلی را مدنظر داشته باشند و اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند تا پس از خرید ویلا در شمال کشور، پشیمان نشوند. در فرصت حاضر قصد داریم به شما بگوییم که اگر ۲۰۰ میلیون تومان پول دارید و قصد خرید ویلا در شهر محمودآباد استان مازندران را دارید، چه ویلایی را می‌توانید بخرید. پس با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت زمین به سایت هومینگ مراجعه کنید

محمودآباد کجاست؟

محمودآباد یک شهر ساحلی زیبا، کنار دریای خزر است. این شهر یکی از مقاصد توریستی در شمال ایران محسوب می‌شود. اقتصاد این شهر بر گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی استوار است. خوب است بدانید که شهر فعلی محمودآباد قدمت تاریخی زیادی ندارد. اگرچه برخی تاریخ محمودآباد را با روستای تاریخی اهلم که در مجاورت آن قرار دارد، یکی می‌دانند، ولی تا دوره ناصرالدین‌شاه تنها اثر معماری مهم در این شهر، راه ساحلی شاه‌عباسی و یک امامزاده بوده ‌است.

گفتنی است، این شهر در دوره ناصرالدین‌شاه پایه‌گذاری شده و در دوره رضا شاه نیز تا حد زیادی توسعه یافته ‌و در قدیم بندرگاه بوده ‌است. محمودآباد و سرخرود دو شهر مهم شهرستان محمودآباد به حساب می‌آیند. از طرف دیگر، این شهر دارای دو مرکز تفریحی آموزشی مهم در شرق و غرب خود به نام‌های فرودگاه بیشه کلا وابسته به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مجتمع تفریحی نفت وابسته به وزارت نفت است. به هر حال، شهر محمودآباد یکی از مقاصد گردشگری مهم در شمال کشور محسوب می‌شود و سالانه افراد زیادی از تمام نقاط ایران به آن سفر می‌کنند. خرید ویلا در این شهر زیبای شمالی نیز آرزوی افراد زیادی است. اگر شما هم سودای خرید ویلا در شمال را دارید با ما همراه شوید.

با ۲۰۰ میلیون تومان کجای محمودآباد می‌توانیم صاحب ویلا شویم؟

با توجه به آنچه در بالا گفتیم، حتما حدس می‌زنید که شهر محمودآباد یک مقصد مهم برای توریست‌ها محسوب می‌شود و گزینه‌ای جدی برای خرید ویلا است. افراد زیادی به دلایل مختلف از جمله آب‌وهوای خوب این شهر، رونق اقتصادی خوب آن، نزدیکی به پایتخت و… تلاش می‌کنند که در این شهر ویلایی برای خودشان دست و پا کنند. اما اگر با ۲۰۰ میلیون تومان قصد خرید ویلا در محمودآباد را دارید، شاید کار سختی پیش رو داشته باشید. زیرا این شهر مملو از ویلاهای گران‌قیمت است.

خرید ویلا در محمودآباد

خرید ویلا در محمودآباد

باید بگوییم که شما می‌توانید با نقدینگی ۲۰۰ میلیون تومانی در نقاط مختلفی از محمودآباد صاحب ویلا شوید. از جمله گزینه‌های پیش روی شما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جاده دریا، شهرک آرامش

در حال حاضر هر متر مربع از یک ویلای مسکونی با زیربنای ۹۰ متر مربع، مساحت ۲۲۰ متر، دارای ۲ اتاق خواب و دو پارکینگ اختصاصی،  در حدود ۹۰۹ هزار تومان و قیمت کل آن ۲۰۰ میلیون تومان است. این ویلای ساده ولی زیبا توجه بسیاری از خریداران ویلا را به خود جلب کرده است.

همچنین قیمت یک ویلای مسکونی نوساز با زیربنای ۱۴۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۲۳۰ متر مربع، ۱۸۸ میلیون تومان است. این ویلا دارای ۲ اتاق خواب و یک پارکینگ اختصاصی است و  قیمت هر متر مربع از زمین آن ۸۱۷ هزار تومان است.

شهرک بهشت

در حال حاضر قیمت هر متر مربع از یک ویلای مسکونی نوساز با زیربنا ۱۷۰ متر مربع، ۷۰۰ هزار تومان است. این ویلا در یک زمین ۳۰۰ متری واقع شده است و دارای ۳ اتاق خواب و ۴ پارکینگ اختصاصی است. قیمت کل این ویلا در حدود ۲۱۰ میلیون تومان است. همچنین یک ویلای ۱۵۰ متری با همین مشخصات در این شهرک، قیمتی در حدود ۱۹۵ میلیون تومان دارد.

شهرک بهار

در این شهرک هم یک ویلای مسکونی با زیربنا ۱۶۰ متر مربع دارای قیمتی در حدود ۱۹۰ میلیون تومان است. این ویلا در یک زمین ۳۰۰ متری واقع شده است و دارای۳ اتاق و ۳ پارکینگ است. قیمت هز متر مربع از زمین این ویلای نوساز در حدود ۶۵۰ هزار تومان است.

خرید ویلای مسکونی در محمودآباد

خرید ویلای مسکونی در محمودآباد

میرعلمده

در حال حاضر یک ویلای مسکونی با زیربنای ۱۵۰ متر مربع در زمینی با مساحت ۲۹۵ متر مربع، دارای ۳ اتاق خواب و ۲ پارکینگ اختصاصی با قیمت ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت هر متر مربع از زمین این ویلا در حدود ۶۶۰ هزار تومان است.

قصاب کتی

در این منطقه هم یک ویلای مسکونی با زیربنای ۱۴۰ متر مربع در زمینی با مساحت ۴۰۰ متر مربع، دارای ۲ اتاق و ۳ پارکینگ، ساخت سال ۱۳۹۷ با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت هر متر مربع از این ویلا هم ۵۰۰ هزار تومان است.

شهرک بلوط

در شهرک بلوط هم یک ویلای زیبا با زیربنای ۱۰۰ متر مربع در زمینی با مساحت ۲۳۰ متر مربع، دارای ۴ اتاق و ۲ پارکینگ، ساخت شده در سال ۱۳۹۵ با قیمت ۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت هر متر مربع از این زمین ۴۱۳ هزار تومان است.

بونده

یک ویلای مسکونی با زیربنای ۲۷۰ متر، دارای ۲ اتاق، انباری و پارکینگ، نوساز نیز با قیمت ۱۶۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.  قیمت هر متر مربع از این ویلا، ۶۲۰ هزار تومان است.

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال

نکاتی که قبل از خرید ویلا باید به آن‌ها توجه کنید

ابتدا شهر موردنظرتان را برای خرید ویلا مشخص کنید

همان‌طور که می‌دانید شمال ایران شهرهای زیبای زیادی دارد. اما در نهایت باید با توجه به شرایط خودتان تصمیم بگیرید که در کدام شهر این منطقه زیبا می‌خواهید ویلا بخرید. بندر ترکمن، بندر گز و روستای حضرت از جمله مناطقی هستند که سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند و گزینه‌ای برای خرید ویلا به شمار می‌روند. بابلسر، محمودآباد، چمستان، چالوس، نمک آبرود، متل قو و رامسر نیز در مازندران معروف و محبوب هستند. اما استان گیلان و منطقه زیباکنار و دهکده ساحلی را نیز نباید از یاد برد.

دسترسی به امکانات و خدمات رفاهی شهر را مدنظر داشته باشید

توصیه می‌کنیم که قبل از خرید ویلای موردنظرتان در مورد دسترسی به مراکز خدماتی، مسافرتی، پزشکی، تفریحی، مراکز خرید و نزدیکی به شاهراه‌های ارتباطی استان حتما تحقیق کنید. سعی کنید ویلایی بخرید که دسترسی خوبی به این امکانات داشته باشد.

مسائل مالی خرید ویلا را مدیریت کنید

قبل از خرید ویلا در شمال کشور به برخی مسایل مهم توجه کافی را داشته باشید. مثلا ببینید که قرار است چند بار در سال از ویلایی که می‌خرید، استفاده کنید. بر این اساس تخمین بزنید که آیا با توجه به شرایط اقتصادی شما، مقرون به صرفه است که اقدام به خرید کنید یا خیر؟

مجوز ساخت ویلا را حتما بررسی کنید

برای ساخت ویلا، اولین مساله مورد نیاز، مجوز پروانه ساخت است. اگر کسی بخواهد در شمال کشور ویلا بساز، حتما باید مجوز پروانه ساخت داشته باشد.  بنابراین، اولین موضوعی که خریداران باید به آن توجه کنند، بررسی کردن پروانه ساخت ویلای موردنظر است.

خرید زمین و ویلا در محمودآباد

خرید زمین و ویلا در محمودآباد

نوع ویلای موردنظرتان را مشخص کنید

ابتدا نوع ویلای موردنظرتان را مشخص کنید تا گیج نشوید. به یاد داشته باشید که در شمال سه نوع مرسوم ویلا وجود دارد که عبارت ‌اند از ویلاهای ساحلی، جنگلی و کوهستانی. هر کدام از این ویلاها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و طرفداران خاصی نیز دارند. اما، ویلای ساحلی از همه معروف‌تر است، زیرا تعداد زیادی از ایرانیان به عشق دریا راهی شمال کشور می‌شوند. امّا زیبایی‌های ویلای جنگلی نیز قابل تامل است. کوهستان نیز قصه خودش را دارد.

هزینه‌های جانبی را فراموش نکنید

به یاد داشته باشید که ویلا نیاز به نگهداری دارد و باید برایش هزینه کنید. این هزینه‌ها را نیز محاسبه کنید و با توجه به تمام جوانب برای خرید ویلا در شمال کشور تصمیم بگیرید. برای ویلا نیز باید مانند منزل یا آپارتمانی که در آن زندگی می‌کنید به صورت ماهانه یا سالانه مبالغی را به عنوان شارژ که شامل هزینه نگهداری و سایر مشاعات می‌شود، پرداخت کنید. این را هم بدانید که معمولا شارژ ویلاها حتی در بسیاری موارد از مبلغی که بابت شارژ ساختمان مسکونی می‌پردازید، بیشتر است.

به موقعیت جغرافیایی ویلای موردنظرتان توجه کنید

برای خرید ویلا در شمال کشور حتما به موقعیت جغرافیایی و مکانی آن دقت کنید. این موضوع را مدنظر داشته باشید که بر اثر ساخت‌وسازهای آتی، چشم‌اندازتان کور نشود. توصیه ما این است که در شهرک‌های وسیع ویلا بخرید تا هم از ارزش سرمایه‌گذاری و هم از چشم‌انداز و امنیت آن اطمینان داشته باشید .

در مورد کیفیت ویلایی که می‌خرید، تحقیق کنید

باید این حقیقت تلخ را پذیرفت که ویلاها در شمال کشور معمولا به صورت انبوه و با قصد فروش ساخته می‌شوند و اصطلاحا بساز و بفروشی هستند. این ویلاها معمولا سازه چندان استاندارد و مقاومی ندارند و بنابراین ممکن است بعد از یک تا دو سال به تعمیرات سالانه نیاز پیدا کنند.

جمع‌بندی

با توجه به تمام آنچه که گفته شد، می‌توان به این نتیجه رسید که در حال حاضر ویلاها با قیمت‌های متنوع در مناطق مختلف شمال به فروش می رسند و تب و تاب خاصی برای خرید ویلا در شمال کشور ایجاد شده است. اما موضوع مهم این است که ابتدا درباره مقرون به صرفه بودن خرید ویلا در شمال کشور برای خودتان مطمئن شوید. همچنین باید دقت لازم را داشته باشید و قبل از خرید ویلای موردنظرتان به نکاتی که به آنها اشاره شد، توجه کنید. توجه نکردن به مواردی که اشاره کردیم، ممکن است مشکلاتی را برای شما به دنبال داشته باشد که جبرانشان سخت خواهد بود.

شما برای خرید ویلا به چه معیارهایی توجه می‌کنید و چگونه یک منطقه را برای آن انتخاب می‌کنید؟ معیارها و نظرات خود را با در قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.

به این مقاله از هومگ امتیاز دهید

برچسب ها:
پیام بگذارید