برای خرید یک آپارتمان در گرگان چه هزینه‌ ای باید پرداخت کنیم؟

هزینه خرید یک آپارتمان در گرگان

گرگان مرکز استان گلستان است که به دلیل زیبایی‌هایی که این شهر دارد افراد زیادی تمایل به خرید خانه در آن را دارند. اگر شما هم قصد خرید آپارتمان در شهر گرگان را دارید لازم است در ابتدا بررسی‌هایی انجام دهید. اگر هیچ آشنایی با این شهر ندارید و نمی‌دانید که باید چه کاری انجام دهید، نگران نباشید ما در این مقاله خرید و فروش خانه در گرگان را بررسی می‌کنیم. اگر قصد خرید ملک در گرگان را دارید با خواندن این مقاله می‌توانید به اطلاعات کاملی دست یابید. ما همچنین محله‌های مختلف گرگان و اینکه محدوده قیمت در هر منطقه چه میزان است را بررسی کرده‌ایم. در کل موضوعات مورد بحث در این مقاله به شرح زیر هستند:

  • آشنایی با شهر گرگان
  • بررسی بهترین محله‌ها برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان
  • هزینه لازم برای خرید خانه در مناطق مختلف گرگان
  • بررسی نحوه خرید و فروش خانه در گرگان

آشنایی با شهر گرگان

آشنایی با گرگان برای خرید خانه

آشنایی با گرگان برای خرید خانه

اگر اهل گرگان نیستید ولی قصد خرید خانه در گرگان را دارید بهتر است در ابتدا اندکی با این شهر آشنا شوید و اطلاعاتی در مورد آن به دست آورید. شهر گُرگان مرکز استان گلستان است که در شمال کشور ایران قرار دارد. این شهر و همچنین منطقه‌ی پیرامون آن از نیمه سال ۱۳۷۶ خورشیدی به صورت رسمی به استان گلستان تبدیل شد.

نام قدیم شهر گرگان کنونی، استرآباد بوده که در ادامه نام آن تغییر یافته است. این شهر در قدیم سه محله‌ی نعلبندان، میدان و سبزه مشهد داشته که محله‌های اصلی این شهر بوده‌اند.

استرآباد نام قدیم شهر گرگان کنونی است. این شهر زیبا که پیشینه‌ای چند هزار ساله دارد، در دوره‌هایی گوناگون دچار تغییراتی شده است. پیش از این سه محله‌ی نعلبندان، میدان و سبزه مشهد محله‌های اصلی این شهر بودند که البته محلات و گذرگاه‌های فرعی نیز داشته که هر کدام اسم خاص خود را دارا بوده‌اند. در ادامه، این محلات قدیمی و تاریخ بافت اصلی خود را از دست دادند و مردم نیز دیگر تمایلی به زندگی در این محله‌ها نداشتند. رفته رفته فرهنگ آپارتمان نشینی جایگزین شد و خانه‌های جدید جایگزین خانه‌های قدیمی شدند.
شهر گرگان سه منطقه شهرداری دارد. شهرداری منطقه یک که در خیابان مصطفی خمینی (کوی علی‌محمدی) قرار دارد. شهرداری منطقه دو که در بلوار قدس خیابان چاله باغ است و شهرداری منطقه سه که در خیابان رجایی واقع شده‌ است.
این شهر دارای آب و هوایی معتدل و خوشایند است که البته تابستان‌های آن گرم و شرجی است. اقلیم این منطقه نیز بسیار گوناگون و متنوع است و کوه، جنگل و چمنزار، جلگه و دشت، بیابان و شوره‌زار، دریا و خلیج، رودخانه و تالاب و زمین کشاورزی دارد.
براساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت شهر گرگان چیزی حدود ۲۶۹۲۲۶ نفر اعلام شده است. گرگانی‌ها، سیستانی‌ها ،سبزواری‌ها، کاشمری‌ها، شاهرودی‌ها، مازندرانی‌ها، بسطامی‌ها و بیارجمندی‌ها قزاق‌ها، سادات، بلوچ‌ها، ترکمن‌ها، همگی از مردمانی هستند که در این شهر زندگی می‌کنند.

بررسی بهترین محله‌ها برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان

بهترین محله‌ها برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان

بهترین محله‌ها برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان

در این قسمت می‌خواهیم با بهترین و مناسب‌ترین محله‌ها و مناطق شهر گرگان برای خرید خانه آشنا شویم. اگر شناختی کامل از محله‌ها و مناطق این شهر به دست آورید می‌توانید به راحتی خانه یا آپارتمان مورد نظر خود را خریداری کنید، آن هم با قیمتی مناسب. البته در بعضی از مناطق که مربوط به بالای شهر گرگان هستند قیمت‌ها بالاست و خانه ارزان قیمت را می‌توان در مناطق پایین شهر پیدا کرد.

خرید خانه در هر کدام از محله‌ها و مناطق مختلف شهر گرگان به بودجه شما بستگی دارد؛ اگر توانایی خرید خانه در بالای شهر را دارید بهتر است از آن مناطق خانه بخرید در غیر این صورت می‌توانید با حداقل هزینه در پایین شهر برای خود خانه تهیه کنید.

از جمله محله‌های بالاشهر و میان‌شهر گرگان، که برای خرید آپارتمان و خانه مناسبند، می‌توان به خیابان حافظیه و گرگان پارس اشاره کرد. خانه‌های فروشی در گرگان در این مناطق زیادند و شاید شما بتوانید خانه‌ای با قیمت مناسب در این محله‌ها پیدا کنید. همچنین افراد زیادی برای خرید آپارتمان در گرگان به این مناطق مراجعه می‌کنند. از محله‌ها و مناطق مناسب دیگر می‌توان فلکه شهرداری و طالقانی را نام برد. در این دو منطقه نیز می‌توانید به دنبال خرید ملک در گرگان باشید. همچنین می‌توانید از مشاورین املاک گرگان کمک بگیرید تا شما را برای خرید خانه در این مناطق راهنمایی کنند.
افراد زیادی قصد فروش آپارتمان در گرگان آن هم در این مناطق را دارند که آن را به اطلاع املاکی رسانده‌اند و شما می‌توانید با مراجعه به املاکی‌ها نسبت به خرید آپارتمان در گرگان یا خرید خانه اقدام کنید. قیمت آپارتمان در گرگان و همچنین قیمت خانه در گرگان در این مناطق ممکن است اندکی بالا باشد.
گلشهر، علی محمدی و عدالت از دیگر مناطق بالاشهر و میان شهر گرگان هستند که در صورت تمایل و داشتن بودجه می‌توانید در این مناطق خانه بخرید. اینها محله‌هایی با قدمت بالا و اصالت بسیار هستند و خانه فروشی در گرگان در این مناطق تقریبا زیاد است. البته قیمت خانه‌های نوساز در این مناطق زیاد است و ممکن است خانه با قیمت پایین نتوانید پیدا کنید.

خرید آپارتمان در گرگان

خرید آپارتمان در گرگان

اما در صورتی که بودجه شما کم است و به دنبال خرید آپارتمان در شهر گرگان با حداقل هزینه هستید، می‌توانید به مناطق پایین شهر مراجعه کنید. زیرا قیمت خانه و آپارتمان در این مناطق کم‌تر است و می‌توانید راحت‌تر خانه یا آپارتمان بخرید. همچنین آپارتمان فروشی در گرگان و در منطقه‌های پایین شهر، بهتر پیدا می‌شود. محله‌های شهدا و ترمینال از این دسته مناطق هستند. میانگین قیمت خرید در این محله‌ها پایین است. زیرخط کمربندی و شهرک مولوی هم برای خرید خانه و آپارتمان مناسبند. خرید و فروش آپارتمان در گرگان در این محله‌ها زیاد اتفاق می‌افتد و ملک برای فروش زیاد است. شما می‌توانید در بین این همه خانه فروشی در گرگان، خانه یا آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کرده و بخرید.
از محله‌های فردوسی، حافظ، سعدی و جهاد مرکزی هم که از مناطق پایین شهر هستند، برای خرید ملک در گرگان بازدید کنید. آپارتمان فروشی در گرگان و همچنین خانه فروشی در گرگان در این مناطق زیادند که می‌توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به مشاورین املاک این منطقه‌ها نیز مراجعه کنید. این مناطق برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان بسیار مناسبند و باید دقت داشت که قیمت خانه‌های نوساز و قدیمی با هم فرق دارند. می‌دانیم که اگر یک خانه تازه ساخت باشد قیمت آن نسبت به یک خانه قدیمی بیشتر است.

اگر برای خرید خانه در گرگان اقدام کردید مشاورین املاک را فراموش نکنید. آنها می‌توانند در امر خرید خانه به شما کمک کنند و خانه‌ای مناسب براساس بودجه شما پیشنهاد دهند.

به بلوار انتظام، ویلاشهر، شهرک امام، مدرس، کاشانی، شهرک شهریار و … هم حتماً سر بزنید؛ با وجود اینکه این مناطق پایین شهر هستند اما ممکن است خانه‌هایی مناسب پیدا کنید و برای شما مناسب باشند. لازم به ذکر است که علاوه بر مناطق بالای شهر، خرید و فروش خانه در گرگان در مناطق پایین شهر هم زیاد انجام می‌شود و البته قیمت خانه‌های نوساز با قدیمی فرق دارد و لازم است به این نکته توجه داشته باشید.

هزینه لازم برای خرید خانه در مناطق مختلف گرگان

بودجه لازم برای خرید ملک در گرگان با توجه به این که شما قصد خرید خانه در گرگان دارید یا آپارتمان متفاوت است. البته علاوه بر این موضوع منطقه و محله‌ای که شما قصد خرید ملک مورد نظر خود در آنجا را دارید نیز تعیین کننده قیمت ملک است که باید به این موضوع هم دقت داشته باشید.
پیشنهاد ما به شما برای خرید خانه این است که پس از مشخص کردن منطقه و بودجه خود، به مشاورین املاک آن منطقه مراجعه کنید تا بتوانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. البته شما می‌توانید از سایت‌هایی که در زمینه خرید و فروش خانه در گرگان فعالیت می‌کنند نیز کمک بگیرید. فروشندگان خانه و آپارتمان، ملک خود برای فروش را در این سایت‌ها قرار داده و قیمت آن را مشخص می‌کنند که شما می‌توانید با این افراد ارتباط برقرار کنید و از خانه بازدید و در صورت تمایل آن را خریداری کنید.

بررسی نحوه خرید و فروش خانه در گرگان

بررسی نحوه خرید و فروش خانه در گرگان

بررسی نحوه خرید و فروش خانه در گرگان

علاوه بر بحث خرید خانه در گرگان، برای خرید خانه در هر شهر دیگری نیز باید شهر را در سه بخش در نظر گرفت؛ بالای شهر، پایین شهر، وسط شهر. علت این تقسیم‌بندی این است که قیمت خانه و آپارتمان در هر کدام از این بخش‌ها با هم فرق دارد. قیمت خانه در مناطق و محله‌های بالای‌شهر خیلی بیشتر از سایر مناطق و محله‌ها است. بنابراین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که هر کسی توانایی خرید خانه در بالای‌شهر را ندارد.

این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت خانه در مناطق و محله‌های مختلف شهر گرگان با هم فرق دارد. قیمت خانه در گرگان در مناطق بالای شهر همیشه گران‌تر از مناطق پایین‌شهر است.

اما در مورد سایر مناطق به این صورت نیست. قیمت خانه و آپارتمان در سایر مناطق یعنی وسط شهر و پایین شهر به نسبت بالای شهر کمتر است؛ هرچند هستند کسانی که توانایی خرید خانه حتی در پایین شهر را هم ندارند و مجبورند خانه اجاره کنند.
این موضوع برای خرید خانه در گرگان هم صدق می‌کند. جنوب شهر گرگان منطقه‌ی بالای شهر آن است. یعنی در این محدوده قیمت خانه‌ها بسیار بالاست، خانه‌ها بسیار زیبا و شیک هستند و در ساخت آنها از سازه‌هایی بسیار بادوام و رویایی استفاده شده است. اگر قصد خرید خانه شیک و همچنین خرید آپارتمان در گرگان را دارید و همچنین می‌توانید هزینه خرید در بالای شهر را بپردازید، خرید خانه در این محدوده بسیار پیشنهاد می‌شود.
منطقه پایین‌شهر گرگان، شمال آن است. قیمت آپارتمان در گرگان آن هم در این منطقه پایین است. افرادی که توانایی مالی به نسبت خوبی داشته باشند، می‌توانند یک آپارتمان مناسب برای خود در این بخش دست و پا کنند. همچنین خانه‌های فروشی نیز در این منطقه زیاد است پس اگر قصد خرید خانه با قیمت مناسب را هم دارید می‌توانید به این بخش سر بزنید. قیمت خانه در گرگان در منطقه پایین‌شهر بسیار کمتر از مناطق بالای شهر است.
اکنون باید به جیب خود نگاه کنید و ببنید که براساس میزان بودجه‌ای که دارید می‌توانید در بالای‌شهر خانه بخرید یا در پایین‌شهر و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. البته مشاورین املاک را نیز فراموش نکنید. شما می‌توانید به راحتی از مشاورین املاک گرگان برای خرید خانه در هر منطقه‌ای کمک بگیرید. می‌توان به مشاورین املاک اعتماد کرد و از آنها خواست که یک خانه یا آپارتمان مناسب را برای شما پیدا کنند.

برای این کار ابتدا محدوده و محله را مشخص کنید و سپس به دنبال مشاور املاک باشید. یک فرد املاکی خانه‌های آن منطقه را می‌شناسد و می‌تواند در مورد قیمت‌ها اطلاعات بسیار زیادی در اختیار شما قرار دهد. همچنین می‌تواند به راحتی نوساز بودن یا نبودن یک خانه را تشیخص دهد و شما را مطلع سازد. پس در صورتی که قصد خرید و فروش خانه در گرگان را دارید حتماً به مشاورین املاک هم سر بزنید.
فقط برای خرید خانه نیست که می‌توان به مشاورین مراجعه کرد، بلکه در صورتی که شما قصد فروش آپارتمان در گرگان را هم داشته باشید می‌توانید به یک املاکی مراجعه کرده و برای این موضوع از آنها کمک بگیرد تا تجربه‌ای خوب در خرید و فروش ملک خود داشته باشید.
در مقاله پیش رو موضوع بودجه لازم برای خرید و فروش آپارتمان در گرگان مورد بررسی قرار گرفت. شما براساس میزان بودجه و توانایی خود می‌توانید هر کدام از مناطق بالای شهر یا پایین شهر گرگان را برای خرید خانه و زندگی انتخاب کنید. اما دقت کنید که قیمت خانه در گرگان و همچنین آپارتمان در مناطق بالای شهر بسیار بیشتر از مناطق و محله‌های پایین‌شهر است و اگر بودجه شما کافی برای خرید خانه در بالای شهر نیست باید سایر مناطق را انتخاب کنید. از مشاورین املاک گرگان هم کمک بگیرید زیرا می‌توانند به شما کمک کنند. در اینجا همچنین بهترین محله‌های گرگان نیز برای خرید خانه بررسی شدند و انتخاب محله برای خرید خانه برعهده شماست. خانه‌های فروشی در گرگان مخصوصاً در پایین‌شهر زیادند و ممکن است گزینه‌هایی خوب برای شما باشند. در صورتی که به دنبال یک آپارتمان در گرگان هستید و می‌خواهید از بودجه لازم برای خرید مطلع شوید، خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود.

شما برای خرید خانه در گرگان چه محله‌هایی را برای زندگی انتخاب می‌کنید و چه معیارهایی برای این انتخاب دارید؟ نظرات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

به این مقاله از هومگ امتیاز دهید

برچسب ها:
پیام بگذارید