املاک هومینگ

هر آنچه درباره گرفتن وام تعمیرات مسکن باید بدانیدزمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

گرفتن وام تعمیرات مسکن

اگر به فکر دریافت وام تعمیرات مسکن هستید و می‌خواهید خانه خود را تعمیر کنید، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. اینکه وام شما تا چه سقفی باشد، اقساط وام خود را چگونه پرداخت می‌کنید، از چه بانکی می‌خواهید آن را دریافت کنید، آیا شرایط دریافت وام تعمیر مسکن را دارید و … همگی مواردی هستند که باید به آنها توجه داشت. باید شرایط دریافت وام در هر سال را نیز دنبال کنید چون ممکن است این شرایط در هر سال تغییر کند و قوانین جدیدی وجود داشته باشد. البته نگران نباشید در صورتی که شما شرایط لازم را داشته باشید و بتوانید مدارک لازم را تهیه کنید می‌توانید وام تعمیر مسکن هم دریافت کنید و از آن برای تعمیر و زیباسازی خانه خود استفاده کنید. ما در این مقاله در مورد نحوه دریافت وام تعمیرات مسکن بحث خواهیم کرد. از جمله موارد مهمی که در اینجا مورد بررسی قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند:

 • منظور از وام تعمیرات مسکن چیست؟
 • دریافت وام تعمیر مسکن چه شرایطی دارد؟
 • مدارک لازم برای دریافت وام تعمیر مسکن چیست؟

منظور از وام تعمیرات مسکن چیست؟

وام تعمیرات مسکن

ممکن است خانه شما نیاز به تعمیر داشته باشد اما شما پول کافی برای تعمیر آن را نداشته باشید در این شرایط یکی از راه‌ها برای تعمیرات خانه دریافت وام تعمیرات مسکن است که البته دریافت آن هم شرایط خاص خود را دارد. همچنین بسیاری از افراد ممکن است قصد فروش ملک خود را داشته باشند که در این حالت ابتدا خانه را تعمیر می‌کنند تا قیمت ملک افزیش یابد و سپس اقدام به فروش می‌کنند؛ در این حالت نیز می‌توان وام تعمیر مسکن دریافت و از آن برای تعمیر و تمیز کردن خانه استفاده نمود. اگر تصمیم به دریافت وام تعمیر مسکن دارید حتما به اقساط وام هم توجه کنید که آیا توانایی پرداخت آن را دارید یا نه.

اگر قصد تعمیر خانه خود را دارید می‌توانید از وام تعمیرات مسکن که برای این منظور در نظر گرفته شده است استفاده کنید. برای دریافت این وام، وام‌گیرنده به بانک تعهد می‌دهد که از آن فقط برای تعمیر و تکمیل مسکن خود استفاده کند.

برای دریافت وام تعمیرات مسکن که با نام وام جعاله مسکن نیز شناخته می‌شود، وام‌گیرنده به بانک تعهد می‌دهد که از وام دریافتی برای تعمیر یا تکمیل مسکن خود استفاده کند. البته می‌توان برای افزایش قدرت خرید خانه، آن را در کنار انواع وام‌های خرید مسکن دیگر نیز دریافت و استفاده نمود. به طور کلی دو نوع وام تعمیر مسکن وجود دارد که در ادامه بررسی می‌شوند.

 • وام تعمیر مسکن
  از وام تعمیر مسکن می‌توان برای موارد، حفر یا ترمیم چاه، سرویس حمام، آشپزخانه و دستشویی، ترمیم یا آسفالت پشت‌بام، کاشی‌کاری، جابه‌جایی در‌ها و پنجره‌ها، لوله‌کشی و سیستم گرمایش و سرمایش، تعمیرات جزئی داخل ساختمان، رنگ و نقاشی، خرید انشعاب آب و برق، لوله‌کشی آب و گاز و ترمیم سیم‌کشی معیوب ساختمان استفاده کرد.
 • وام تکمیل مسکن
  از وام تکمیل مسکن می‌توان برای موارد، حیاط‌سازی، نرده‌کشی، کاشی‌کاری، موزاییک‌کاری، لوله‌کشی گاز و آب، نصب تاسیسات سرمایش و گرمایش، کابینت‌گذاری، تکمیل زیرزمین، حفر چاه، نصب موکت، پارکت، سرامیک و تغییرات داخلی ساختمان استفاده کرد.

دریافت وام تعمیر مسکن چه شرایطی دارد؟

دریافت وام تعمیر مسکن

شرایط دریافت وام تعمیر مسکن بسته به اینکه شما کدام بانک را در نظر گرفته‌اید متفاوت است. بانک‌های مختلف ممکن است شرایط متفاوتی نیز داشته باشند که ما در اینجا شرایط کلی لازم برای دریافت وام را بررسی می‌کنیم.

 • در ابتدا برای دریافت وام جعاله مسکن شما یا ضامن شما نباید هیچ سابقه‌ چک برگشتی یا بدهی سررسید شده در سیستم بانکی داشته باشد.
 • خانه‌ای که قصد تعمیر آن را دارید نباید وام تعمیر مسکن پرداخت نشده داشته باشد. یعنی اگر قبلا برای آن چنین تسهیلاتی دریافت کرده‌اید باید تسویه کرده باشید.
 • پرداخت هزینه کارشناسی ملک لازم است.
 • متقاضی باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد.

ارائه مدارک لازم به بانک به معنای دریافت حتمی وام نیست؛ بلکه لازم است که بانک ابتدا مدارک را بررسی کند و در صورت تایید مدارک، به شما وام بدهد.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشت این است که فقط تحویل مدارک به بانک به معنای دریافت وام نیست بلکه ابتدا لازم است مدارک بررسی شوند و در صورتی که تایید شدند بانک وام را پرداخت می‌کند. اولین قسط بازپرداخت وام هم باید یک ماه پس از عقد قرارداد پرداخت شود.

مدارک لازم برای دریافت وام تعمیر مسکن چیست؟

مدارک لازم برای دریافت وام تعمیر مسکن

برای اینکه بتوان وام تعمیرات مسکن دریافت کرد باید شرایط آن را دارا بود و مدارک لازم را نیز برای دریافت وام ارائه نمود. از جمله مدارک لازم برای دریافت وام تعمیر مسکن به شرح زیر است:

 • در ابتدا متقاضی باید درخواست وام تعمیر مسکن خود را در سایت (بانک مورد نظر) وارد نماید.
 • در ادامه شرایط فرد و مدارکی که ارائه کرده بررسی می‌شوند. در این مرحله تائیدیه کمسیون وام لازم است.
 • برای دریافت وام تعمیرات مسکن فرم‌هایی وجود دارد که متقاضی باید آنها را تکمیل کرده و امضاهای مربوطه را دریافت کند.
 • فرم‌های ارزیابی ملک باید پرینت شوند و همچنین تاییدیه کارشناس عمرانی نیز در این مرحله لازم است.
 • اصل و تصویر پایان‌ کار ساختمان
 • رسید پرداخت مبلغ ارزیابی ملک
 • تکمیل و امضای فرم درخواست وام
 • وجود اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی دریافت وام تعمیرات مسکن و همچنین ضامن وی
 • اصل و کپی تمام صفحات سند مالکیت ملک که لازم است سند حتما به نام دریافت‌کننده تسهیلات باشد.
 • وجود یک چک به عنوان ضمانت به مبلغ اصل و سود وام دریافتی
 • فیش آب، برق و یا گاز هم ممکن است مورد نیاز باشد
  موضوع اصلی مورد بحث در این مقاله دریافت وام تعمیرات مسکن است. درصورتی که پول کافی برای تعمیر خانه خود را ندارید می‌توانید اقدام به دریافت وام تعمیر مسکن نمایید. در این حالت شما می‌توانید به راحتی خانه خود را تعمیر کنید و اقساط وام خود را در ادامه بپردازید. البته دریافت وام تعمیر مسکن شرایط و مدارکی نیز لازم دارد که در اینجا مورد بررسی قرار گرفتند. فرد متقاضی دریافت وام باید ین شرایط را داشته باشد و مدارک لازم را نیز تحویل نماید. خواندن این مقاله اطلاعات کاملی در مورد نحوه دریافت وام تعمیرات مسکن در اختیار شما قرار می‌دهد.
برچسب ها:
نظرات وبلاگ

سلام. برای اخذ وام‌ تعمیرات مسکن.حتماً باید ملک داری سند باشه؟!یا به قولنامه هم وام میدن؟!!!

سلام. وقتتون بخیر
اگه از یک بانک وام مسکن بگیریم آیا امکان داره که وام تعمیرات مسکن هم بگیریم؟

پیام بگذارید