راهنمای خدمات درخواست و سپردن ملک در هومینگ

درخواست و سپردن ملک در هومینگ

ورود به بخش املاک هومینگ

در پلتفرم جدید هومینگ، با توجه به نیازهای کاربران، خدمات ارائه شده توسط هومینگ شخصی سازی شده و تلاش بر این است که تجربه‌ای منحصر بفرد و آسان برای کاربران فراهم شود.
پس از ورود به بخش املاک، پلتفرم هومینگ به دو قسمت تقسیم می‌شود.

خرید و اجاره ملک: این بخش برای کاربرانی است که خریدار ملک، مستاجر و یا صاحبخانه هستند. از طریق این بخش چنانچه کاربران خریدار و یا مستاجر باشند، می‌توانند درخواست ملک موردنظر خود را ثبت کنند. همچنین اگر کاربران در دسته صاحبخانه باشند، امکان ثبت ملک خود را دارند.

سامانه مشاورین املاک: این بخش مخصوص مشاوران املاک است که در آن قابلیت‌های زیادی برای این افراد وجود دارد. اطلاعات بیشتر به تفضیل گفته خواهد شد.

ورود به بخش املاک هومینگ

ورود به بخش املاک هومینگ

خرید و اجاره ملک

در ابتدای ورود به این بخش، خدمات ارائه شده با توجه به نوع کاربران متفاوت خواهد بود.
با کلیک بر بخش خریدار یا مستاجر، اپلیکیشن وارد فرآیند ثبت درخواست کاربر می‌‌شود در غیر این صورت صاحبخانه (فروشنده، موجر) باید ملک خود را در هومینگ ثبت کند. لازم به ذکر است که در هومینگ، فایل‌های ثبت صاحبخانه‌ها توسط همه کاربران قابل مشاهده نیست و این فایل‌ها تنها در اختیار مشاوران قرار خواهد گرفت.

ثبت درخواست توسط مستاجر یا خریدار

برای ثبت درخواست، کاربر باید اطلاعات ملک را شامل نوع معامله، نوع کاربری ملک و نوع ملک را وارد کند. در ادامه کاربر محله‌های مورد درخواست خود، بودجه و تعداد خواب را ثبت کند. در نهایت کاربر می‌تواند اطلاعات مهمی که در درخواستش اهمیت دارد را در بخش توضیحات با مشاوران هومینگ به اشتراک بگذارد.

ثبت درخواست توسط مستاجر یا خریدار

ثبت درخواست توسط مستاجر یا خریدار

پس از ثبت درخواست چه اتفاقی می‌افتد؟

با ثبت نهایی درخواست، حال متقاضی در انتظار ارسال فایل‌های مشاوران است. این درخواست برای تمامی مشاوران واجد شرایط فرستاده شده‌ است. منظور از مشاوران واجد شرایط، کسانی هستند که در آن محدوده و نوع معامله فعالیت می‌کنند. مشاوران می‌توانند با دریافت درخواست، فایل‌های متناسب با درخواست متقاضی را ارسال کنند. این فایل‌ها برای کاربر به نمایش گذاشته می‌شود. چنانچه درخواست متقاضی با فایل‌های موجود در بازار تطبیق نداشته باشد، فایلی توسط مشاوران ارسال نخواهد شد و متقاضی باید معیارهای خود را تغییر داده و درخواست جدیدی ثبت کند.

پس از ثبت درخواست چه اتفاقی می‌افتد؟

ثبت درخواست

پس از ثبت فایل‌ها چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از دریافت فایل‌ها، متقاضی می‌تواند جزییات آن‌ها را با دقت مشاهده کند. در صورتی که علاقه‌مند است، درخواست بازدید ملک را انتخاب کند و در غیر این صورت آن فایل را حذف کند. در این حالت، فشردن دکمه درخواست بازدید ملک در حقیقت معادل پسندیدن فایل و قدمی به سمت برقراری ارتباط بیشتر با مشاور ملک است. سپس شماره تلفن مشاور در اختیار متقاضی و بالعکس قرار خواهد گرفت.

ثبت فایل‌ها

ثبت فایل‌ها

نحوه خدمات رسانی اپلیکیشن هومینگ به صاحبخانه‌ها

برای شروع ابتدا فروشنده یا موجر بایستی ملک خود را در سامانه هومینگ ثبت کند. برای ثبت فایل اطلاعات ملک را وارد کرده و هرچه اطلاعات دقیق‌تر باشند، مشاورین تمایل بیشتری به خرید و فعالیت بر روی فایل خواهند داشت.
این فایل‌ها برای همگان قابل مشاهده نیست و تنها با مشاوران واجد شرایط اشتراک گذاری می‌شود.

ثبت موفق ملک

پس از ثبت نهایی، ابتدا این فایل باید توسط دفتر مرکزی هومینگ تایید شود. منظور از تایید ملک چک کردن توضیحات و عکس‌ها برای جلوگیری از ثبت تصاویر و اطلاعات نامناسب است. پس از تایید دفتر مرکزی، فایل برای مشاوران فعال در محدوده فایل فرستاده خواهد شد. چنانچه این مشاوران فایل را بپذیرند، اطلاعات صاحبخانه برای آنها ارسال شده و فعالیت خود برای آن فایل را می‌توانند آغاز کنند.

ثبت موفق ملک

ثبت موفق ملک

برچسب ها:
پیام بگذارید