تمام آنچه باید از وام جعاله مسکن بدانید

وام جعاله مسکن

آیا از طراحی منزل خود خسته شده‌اید؟ آیا احساس می‌کنید منزلتان خیلی قدیمی شده است و نیاز به تعمیر دارد؟ آیا در حال ساخت خانه هستید و برای تکمیل کردن آن پول کم دارید؟ نگران نشوید. برای حل تمام این مشکل‌ها راهی وجود دارد که می‌توانید با دریافت آن کار خود را انجام دهید و آن راه گرفتن وام جعاله مسکن از بانک است. وام جعاله مسکن به وامی گفته می‌شود که شخصی که وام را دریافت کرده است این تعهد را به بانک می‌دهد که از آن فقط در جهت تعمیر و کامل شدن خانه خود استفاده کند. اگر از سایر وام‌های مسکن بهره‌مند شده‌اید نگران نشوید چون می‌توانید از این وام در کنار سایر وام‌هایی که تاکنون دریافت کرده‌اید نیز استفاده کنید. اگر علاقه‌مند هستید از انواع وام جعاله مسکن و شرایط دریافت آن مطلع شوید لطفا ما را در ادامه مطلب همراهی کنید.

انواع وام جعاله مسکن

همانطور که در بالا گفته شد شخصی که وام جعاله مسکن را از بانک دریافت می‌کند به بانک تعهد می‌دهد که از آن فقط در دو جهت تعمیر و تکمیل مسکن استفاده کند، مواردی که به تعمیر خانه اطلاق می‌شود شامل تعمیر آشپزخانه، سرویس بهداشتی،  لوله کشی های ساختمان، درست کردن پشت بام، درست کردن کاشی‌های درون خانه، درست کردن درها و پنجره‌ها، ایجاد تغییرات در ساختمان، رنگ کردن اتاق‌ها، درست کردن سیم کشی های ساختمان و… است و همچنین موارد تکمیل مسکن شامل درست کردن حیاط، نصب کاشی، نصب وسایل سرمایشی و گرمایشی، نصب کابینت، درست کردن پارکینگ و زیر زمین، نصب پارکت و… می‌شود پس اگر شما خواستار انجام چنین تغییراتی در منزلتان هستید، می‌توانید از وام جعاله مسکن استفاده کنید.

وام جعاله مسکن

وام جعاله مسکن

نحوه گرفتن وام جعاله مسکن با سپرده گذاری

اگر خواستار دریافت وام جعاله از طریق سپرده گذاری هستید باید قبل از اینکه اقدام به تعمیر و تکمیل منزل خود کنید، به فکر این وام باشید چون گرفتن وام جعاله مسکن به این شکل کمی طول می کشد و این وام برای افرادی که خواستار دریافت پول به صورت فوری هستند مناسب نیست. برای دریافت وام جعاله از طریق سپرده گذاری، شما باید در بانک مربوطه سپرده گذاری کنید و به مدت ۶ ماه نیز به سپرده خود دست نزدید. حداکثر مقداری که از این روش می‌توانید وام بگیرید ۵ میلیون تومان است که اگر خواستار دریافت وام به این مقدار هستید باید به اندازه ۵ میلیون تومان نیز درون بانک سپرده گذاری کرده و بعد از ۶ ماه برای دریافت وام مسکن اقدام کنید. برای بازپرداخت این وام شما می‌توانید حداکثر تا ۵ سال این مقدار را قسط بندی کرده و هر ماه مبلغ مشخص شده را پرداخت کنید. لازم به ذکر است بدانید سود بانک در این نوع وام ۱۱ درصد است و هر چقدر که پول شما به مدت بیشتری درون بانک باشد میزان سود کاهش نیز می‌یابد. برای مثال افرادی که به مدت ۱۲ ماه و بیشتر اقدام به سپرده گذاری کرده‌اند به میزان ۱۰ درصد بانک از آن‌ها سود دریافت می‌کند.

نحوه گرفتن وام جعاله با اوراق ممتاز

اگر به دنبال وام جعاله مسکن هستید در درجه اول باید بانکی را انتخاب کنید که تسهیلات وام جعاله در آن ارائه می‌شود. اگر در بانک مربوطه سپرده ندارید نگران نشوید چون علاوه بر سپرده گذاری، از طریق اوراق ممتاز نیز می‌توانید برای دریافت وام مسکن اقدام کنید. گرفتن وام به این شکل برای افرادی که نمی‌توانند برای دریافت وام مدت زیادی را صبر کنند و سریعا به پول نیازمند هستند نیز مناسب است. روش گرفتن وام جعاله با اوراق ممتاز به این صورت است که شما با توجه به میزان وام باید از بانک مسکن و شعبه‌های دیگر این اوراق را تهیه کرده و به وسیله آن ها برای دریافت وام اقدام کنید. در هنگام خرید اوراق به این مسئله توجه کنید که از زمانی که شما اوراق را تهیه می‌کنید تا زمانی که توسط بانک استفاده می‌شود مدت زمانی طول می کشد؛ به همین دلیل به تاریخ انقضای اوراق توجه کنید و با بانک مربوطه نیز در مورد این مسئله مشورت کنید تا قبل از استفاده توسط بانک باطل نشود. حداکثر میزانی که در این روش می‌توانید وام دریافت کنید ۱۰ میلیون تومان و مقدار سود بانک ۱۷٫۵ درصد است.

وام جعاله مسکن ترکیبی چیست؟

وام جعاله مسکن برای افرادی مناسب است که دارای سپرده در بانک مربوطه هستند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، میزان سود بانک از طریق اوراق نسبت به سپرده گذاری بالاتر می باشد اما مبلغ دریافتی آن بیشتر از روش سپرده گذاری است. شما می‌توانید از دو روش سپرده گذاری و اوراق برای گرفتن وام جعاله به صورت همزمان اقدام کنید که به آن وام جعاله مسکن ترکیبی می گویند. برای مثال می‌توانید ۵ میلیون تومان را از طریق سپرده گذاری و ۱۰ میلیون تومان دیگر را از طریق اوراق ممتاز دریافت کنید.

وام جعاله مسکن

وام جعاله مسکن

شرایط دریافت وام جعاله مسکن

  • نداشتن چک برگشتی
  • نداشتن وام جعاله مسکن دیگری که هنوز در حال پرداخت آن باشید.
  • پرداخت هزینه‌ای کارشناسی مسکن

لازم به ذکر است بدانید اگر قبلا از وام جعاله استفاده کرده‌اید تنها در صورتی  می‌توانید مجددا از این وام استفاده کنید که وام قبلی را به صورت کامل تسویه کرده باشید در غیر این صورت نمی‌توانید برای گرفتن وام مجدد اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وام جعاله

برای گرفتن این وام شما باید اصل سند و کپی از تمام صفحات آن، اصل اتمام کار ساختمان و کپی آن، فیش گاز یا برق برای تایید کردن کد پستی، اصل کارت ملی خود وام گیرنده و ضامن آن و کپی از تمام صفحات آن، رسیدی که بابت کارشناسی ملک پرداخت کرده، مدارک شغلی و تمام فرم‌هایی که پر کرده­اید را به بانک تحویل دهید؛ بانک بعد از تحویل این مدارک در اسرع وقت آن را ارزیابی می‌کند و در صورتی که صحت این مدارک توسط بانک تایید شد مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز می‌شود.

برچسب ها:
پیام بگذارید