ایده‌های جالب دکوراسیون؛ برگرفته از هتل‌های مشهور پاریس

ایده‌های جالب دکوراسیون

فرانسوی‌ها ذهن خلاقی داشته و در زمینه طراحی و دکوراسیون حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. همچون مدل مو، سبک پوشش و البته زبان اصیل، دکوراسیون آنها نیز در میان کشورهای اروپایی می‌درخشد. در این مطلب به چند نمونه از ایده‌های جالب دکوراسیون در هتل‌های پاریس اشاره می کنیم.

ایده‌های جالب دکوراسیون در هتل‌های پاریس

ایده‌های جالب دکوراسیون در خانه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌های پاریس، فوق‌العاده جذاب است. از طرفی، این ایده‌های جذاب دکوراسیون، معمولاً با سادگی و زحمت کم انجام می‌شود. از این رو الهام گرفتن از آنها کار دشواری نخواهد بود. الهام گرفتن به معنای کپی برداری نیست. کافی است بخشی از دکوراسیون را که به نظرتان جالب می‌آید و ابزار لازم برای پیاده کردن آن را دارید، در منزل یا هتل خود انجام دهید.

ایده انسداد رنگ و خطای دید

افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند از اهمیت بیش از حد خطای دید در دکوراسیون خبر دارند. اگر از الفبای طراحی و رنگ‌آمیزی مُد خبر داشته باشید، باید چرخه رنگ‌ها را بشناسید. رنگ‌هایی که در چرخه رنگ‌ها مقابل هم قرار می‌گیرند و به اصطلاح در تضاد رنگ با یکدیگر هستند در دنیای مد جهت انسداد رنگ (Color-Blocking) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنگامی که دو رنگ روبروی هم در چرخه رنگ‌ها کنار هم قرار می‌گیرند، یکدیگر را به خوبی جلوه می‌دهند و ترکیب جذابی ایجاد می‌کنند. از طرفی استفاده از این رنگ‌ها روی دیوار باعث خطای دید شده و احساس فضای بیشتر را به شما القا می‌کند. رنگ غلیظ‌تر را در گوشه‌های اتاق خود استفاده کنید تا جدای از جذابیت بصری، فضای بیشتری نیز به خانه شما هدیه دهد.

ایده‌های جالب دکوراسیون در هتل‌های پاریس 

انسداد رنگ لزوماً نباید با رنگ کردن دیوار انجام شود. کاغذ دیواری نیز گزینه مناسبی جهت استفاده از این ترفند است. البته قبل از رنگ کردن یا استفاده از کاغذ دیواری مطمئن شوید که کمد یا لوازم بزرگ را در این گوشه‌ها قرار نمی‌دهید؛ چون رنگ مورد، نظر زیر لوازم مخفی شده و طراحی شما بی اثر خواهد شد.

اهمیت لامپ‌های دیواری در طراحی دکوراسیون

اگر می‌خواهید سیستم روشنایی شما جدای از کارآیی، جذابیت نیز داشته باشد، این مورد را فراموش نکنید. لامپ‌های دیواری چرخان جدای از زیبایی، بیشتر بخش‌های اتاق را روشن می‌کنند. این لامپ‌ها مخصوصاً برای اتاق خواب و اتاق مطالعه بسیار کاربردی هستند.

اهمیت لامپ‌های دیواری در طراحی دکوراسیون

لامپ‌های دیواری چرخان دکوراسیون اتاق شما را به کلی متحول می‌کنند. البته این در صورتی است که در انتخاب رنگ و نوع لامپ‌ها دقت لازم را داشته باشید. در صورتی که از این لامپ برای روشنایی اتاق خواب استفاده می‌کنید، می‌توانید لامپ‌های هوشمند تهیه کنید. لامپ‌های هوشمند در مواقع لازم میزان نور را تغییر می‌دهند و البته رنگ‌های متنوعی را نیز در اختیارتان قرار می‌دهند.

طراحی اتاقک کاری

برخی منازل یک اتاق مطالعه (یا اتاق کار) مجزا دارند. با این وجود در خانه‌های آپارتمانی و فضاهای کوچک امروزی نمی‌توان به همه اتاق‌های ممکن دسترسی داشت. از این رو بهتر است خلاقیت به خرج داده و خودتان دست به کار شوید و با استفاده از ایده‌های جالب دکوراسیون هتل های پاریس اتاقک کاری برای خود در نظر بگرید.

در این تصویر، داخل اتاق خواب، یک طاقچه چوبی کوچک نصب شده است. لوازم مطالعه و کار روی آن قرار داده شده و یک آینه بزرگ نیز جهت ایجاد عمق و البته فضای بیشتر (خطای دید) نصب شده است. روی این طاقچه می‌توانید لپ‌تاپ خود را نیز قرار دهید. گوشی خود را شب‌ها به شارژ متصل کنید و کلیدهایتان را روی آن قرار دهید.

از آنجایی که هدف، استفاده بهینه از فضای موجود است، می‌توان طاقچه را یک کمد دیواری کوچک انتخاب نمود. داخل کمد نیز لوازم آرایشی و بهداشتی قرار داد. بدین ترتیب یک اتاق کوچک در اتاق خواب خود دارید که جدای از محل کار، می‌تواند در مواقع لازم به اتاق آرایش و پیرایش نیز تبدیل شود.

آینه‌های گوشه اتاق

در بخش‌های قبلی در خصوص خطای دید و اهمیت استفاده از آینه در اتاق‌های کوچک صحبت کردیم. جدای از این، کارگذاری آینه در گوشه اتاق و قرار دادن ۲ آینه به صورت عمودی کنار هم فضا و عمق زیادی به اتاق شما (به لحاظ بصری) اضافه می‌کند.

ایده‌های جالب دکوراسیون برگرفته از هتل‌های مشهور پاریس

استفاده از آینه‌های عمود بر هم در گوشه اتاق جدای از افزودن عمق و فضای بیشتر، هنگام آماده شدن جلوی آینه دید مناسبی نسبت به پشت سرتان فراهم می‌کند. در این تصویر که از هتل پاناژ (Panache) گرفته شده، آینه‌های گوشه اتاق، جدای از موارد ذکر شده به عنوان مکمل اشکال و فرم‌های مدور دیگر اجزای اتاق استفاده شده است.

تخت‌خواب حجله‌دار در فضای کوچک

تخت‌خواب‌های حجله‌دار ظاهر بسیار مجللی به اتاق خواب می‌دهند. از طرفی اگر اتاق شما کوچک باشد مقداری عجیب و مضحک خواهد بود. اما اگر از تخت‌خواب‌های نیم‌حجله استفاده کنید، داستان متقاوت می‌شود. نیم‌حجله برعکس حجله کامل، فضای زیادی از اتاق اشغال نمی‌کند. از طرفی نیم‌حجله‌ها ظاهری مدرن و بسیار زیبا به اتاق خواب می‌دهند.

تخت‌خواب حجله‌دار در فضای کوچک

اگر تخت‌خواب شما معمولی است، می‌توانید خودتان دست به کار شوید. کافی است قوس نیم‌حجله را با سیم مفتول درست کنید و پرده یا توری مناسبی به آن متصل کنید. کمی سلیقه و کار بیشتر نیاز دارد اما نتیجه نهایی باب میل خودتان خواهد بود. از طرفی هزینه بسیار اندکی برایتان خواهد داشت.

حتی اگر اتاق شما بزرگ است و می‌توانید حجله کامل درست کنید، می‌توانید از سیم مفتول برای تهیه چارچوب آن در اطراف تخت استفاده کنید. حجله دست‌ساز شما جدای از زیبایی، با نصب توری در تابستان به عنوان پشه‌بند نیز می‌تواند استفاده شود.

معجزه کاشی‌ها

کاشی در دکوراسیون حمام و آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. سعی کنید کاشی‌های مناسبی جهت نصب تهیه کنید. از طرفی می‌توان قواعد و اصول مرسوم را زیر پا گذاشت و با سلیقه خود طرحی متفاوت ایجاد کرد.

در این تصویر که از هتل بشومون (Bachaumont) گرفته شده، کاشی‌های سکه‌ای بر خلاف کف سرویس بهداشتی (جایی که معمولاً استفاده می‌شود،) روی دیوار کار شده است. کاشی سکه‌ای (یا پولکی) به دلیل ریز بودن، ظرافت خاصی به دیوارها می‌دهند.

در همین تصویر کاشی‌های مستطیلی با ترکیب سبز و سفید روی دیوار مشاهده می‌شود. دادن زاویه به کاشی‌ها باعث ایجاد سبک خلاقانه‌ای شده است که در کمتر جایی دیده می‌شود.

کاشی در دکوراسیون حمام و آشپزخانه اهمیت زیادی دارد.

ایده‌های جالب دکوراسیون خود را دریابید

همان‌طور که در ابتدا عنوان شد، موارد ذکر شده تنها نمونه‌هایی از ایده‌های جالب دکوراسیون در هتل‌های پاریس است که در این مطلب برای شما گردآوری شده است. خلاقیت و ذوق هنری در امر دکوراسیون چیزی نسبی است که هرکس می‌تواند آن را به راحتی ایجاد کند.

ایده‌های جالب دکوراسیون خود را دریابید

از موارد این مطلب الهام گرفته و سلیقه متفاوت خود را در منزل پیاده کنید. اگر ایده جالب و متفاوتی نیز دارید، آن را در بخش نظرات با ما و دوستان خود در هومگ در میان بگذارید. شاید برخی از موارد ذکر شده در این مطلب، هم‌اکنون در دکوراسیون خانه شما پیاده شده است. در به اشتراک‌گذاری دیدگاه‌های خود با ما درنگ نکنید.

 

نظرات وبلاگ

چه ایده‌های جالبی بود

مطلب مفیدی بود .ممنون .در مورد فضاهای اداری و دکوراسیون اداری مطلب بذارین مممنون

سلام ممنون از توجه شما، بله ممنون

به شخصه طراحی داخلی کاملا مدرن رو میپسندم که اینجا خیلی بهش توجه نشده . با این حال مطلب جالبی بود . سپاس

ممنون از توجه شما

در حین سادگی بسیار شیک …

ممنون از توجه شما

پیام بگذارید