ایده‌ های جذاب برای پله‌ های منزل

دکوراسیون پله های منزل

با روش‌های مختلفی می‌توان تغییرات زیبایی در دکوراسیون پله‌های منزل ایجاد کرد که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. پله‌های داخلی خانه‌های دوبلکس نقشی اساسی را در دکوراسیون خانه ‌ایفا می‌کنند. پله‌های منزل را از متریال های مختلفی مانند فولاد، چوب، سنگ و شیشه می سازند که با استفاده از ترفندهای مختلفی می‌توان هرکدام را زیباتر کرد. یکی از مهم‌ترین نکات در تغییر دیزاین پله‌های منزل توجه به نرده‌ها و دسته‌های کنار راه‌پله است. همچنین پله‌های آماده بسیار زیبایی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به‌سادگی خریداری کنید. راه‌پله معمولاً اولین چیزی است که در هنگام ورود به خانه دیده می‌شود، بنابراین وقت آن است که تغییرات عمده‌ای را در آن ایجاد کنید. دیوارهای کنار پله‌های منزل را نیز می‌توان با انواع رنگ‌ها و کاغذدیواری‌ها به شکلی امروزی و مدرن طراحی کرد. جنس راه‌پله شما هرچه که می‌خواهد باشد با ترفندهای ساده و کم‌هزینه‌ای می‌توانید تغییرات شگفت‌آوری را روی آن‌ها اجرا کنید.
سرفصل‌های زیر راهنمای خوبی برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل هستند:

  •  ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون پله‌های منزل
  •  طرح‌هایی برای پله‌های شیک در منزل

هومینگ، جامع ترین وب‌سایت املاک کشور

ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون پله‌های منزل

با استفاده از ترفندهای مختلفی می‌توانید تغییرات اساسی در ظاهر دکوراسیون پله‌های منزل ایجاد کنید. در ادامه روش‌های مختلفی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون پله‌های منزل آورده شده است.

روش اول

پله‌های قدیمی داخل منزل معمولاً از جنس موزاییک یا سنگ‌هایی مانند مرمر هستند. برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل شاید ساده‌ترین راه برای ایجاد یک منظره زیبا این است که خلاقیت به خرج داده و با کاغذ دیواری، رنگ و برچسب‌ها دیوار کنار راه‌پله را متفاوت کنید. کاغذ دیواری‌های طرح دار با شکل‌های هندسی که رنگ زمینه خنثی و طرح‌های رنگی دارند می‌تواند ایده خوبی باشد. به ‌منظور کاهش هزینه‌ها چنانچه سنگ‌های سطح پله‌های خانه سالم و تمیز هستند می‌توانید رنگ خاصی متناسب با دکوراسیون خانه انتخاب و از آن برای رنگ‌آمیزی پایه‌های هر پله استفاده کنید. همچنین از نرده‌ها و دسته‌های دست ‌دوم و چوبی که متناسب با راه‌پله شماست نیز می‌توان استفاده کرد.
از دیگر ایده‌های خوب برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل رنگ کردن کل پلکان به رنگ سفید است. در این روش نرده‌ها را می‌توانید به‌صورت رنگین‌کمان و یا با استفاده از رنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی کنید. چنانچه نرده‌ها را نیز سفید انتخاب کردید برای زیبایی بیشتر می‌تواند از پیچک‌های مصنوعی در لابه لایه نرده‌ها نیز استفاده کنید.

روش دوم

رنگ‌های شاد نیز می‌تواند در دکوراسیون پله‌های منزل تغییرات عمده‌ای ایجاد کنند. جسارت داشته باشید و هرکدام از پله‌ها را به یکرنگ خاص رنگ‌آمیزی کنید. نکته مهم در این روش ترکیب رنگی است که برای آن استفاده می‌کنید. رنگ‌های تیره فضای خانه را دلگیر می‌کنند بنابراین بهترین انتخاب می‌تواند پالت رنگ‌های پاستل باشند. ایده جالب برای این کار می‌تواند استفاده از برچسب‌های تزئینی و گل‌دار یا طرح‌های اسلیمی برای پایه پله‌ها باشد.

روش سوم

روش ساده‌تر برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل استفاده از فرش‌های زیبای مخصوص راه‌پله است. راه‌پله‌های داخلی منزل را می‌توانید با هزینه معقولی فرش کنید. دقت کنید که اگر سنگ‌های پله‌ها زیبا نیستند بهتر است از فرش‌هایی متناسب با عرض آن‌ها استفاده کنید. یکی از کلاسیک‌ترین انتخاب‌ها استفاده از موکت‌های قرمزرنگ و پرز بلند روی پله‌های داخلی خانه است. همچنین رنگ کردن نرده‌ها بارنگ‌های سفید یا مشکی و قهوه‌ای نیز می‌تواند زیبایی خاصی به همراه داشته باشد.
نکته مهم در طراحی دکوراسیون پله‌های منزل برای فرش کردن آن، ثابت کردن فرش یا موکت با استفاده از میخ‌های مخصوص و چسب است. چنانچه فرش یا موکت ثابت نباشد احتمال بروز حادثه و سرخوردن روی آن بالا می‌رود.

دکوراسیون پله‌های منزل

دکوراسیون پله‌های منزل

روش چهارم

برچسب‌های طرح دار یا کف‌پوش‌های طرح چوب را نیز می‌توان برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل بکار برد. کف‌پوش‌های طرح‌دار را با استفاده از چسب مخصوص می‌توانید روی راه‌پله‌های قدیمی استفاده کنید. نکته مهم در این روش جلوگیری از لیز بودن سطح پله‌هاست که با انتخاب کف‌پوش مناسب این مسئله نیز حل‌شدنی است.

به ‌منظور کاهش هزینه‌های ناشی از تغییر دکوراسیون پله‌های منزل می‌توانید از برچسب‌های طرح دار بر روی سطح پله‌ها استفاده کنید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون پله های منزل

ایده‌هایی برای دکوراسیون پله های منزل

روش پنجم

استفاده از ریسه‌های ریز و طرح دار نور روی نرده‌ها نیز می‌تواند ایده خوبی برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل است. نورپردازی مناسب یکی از اساسی‌ترین نکات در طراحی منزل است. همچنین از چراغ‌ها و لامپ‌های توکار نیز می‌توان در کناره‌های راه‌پله برای جذابیت بیشتر آن‌ها استفاده کرد. بهتر است از چراغ‌های مخصوص کف که مقاومت بیشتری نسبت به ضربه دارند استفاده کنید.

روش ششم

چنانچه از ظاهر پله‌های داخلی خانه خود خسته شده‌اید و خود پله‌ها کاملاً سالم هستند و نیاز به تعویض ندارند، می‌توانید با عوض کردن نرده‌ها ، دکوراسیون پله‌های منزل را تغییر دهید. نرده‌های فلزی یا چوبی با طرح‌های مختلفی مانند گل، نقوش هندسی و … به‌صورت آماده در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. طرح‌های فرفورژه که باظرافت خاصی روی فلز پیاده شده‌اند خصوصاً رنگ‌های تیره آن جذابیت بسیاری را برای خانه به ارمغان می‌آورند.

پله های منزل

پله های منزل

روش هفتم

از دیگر روش‌های شیک برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل پس از رنگ کردن دیواره‌ها و کناره‌های آن ، استفاده از چوب برای سطح است. با مشورت از متخصصان چوب می‌توانید سطح‌رویی پله‌ها را از ام دی اف های مختلف قابل شستشو سفارش دهید. در این روش استفاده از قرنیزهای مناسب با طرح چوب‌ها به‌دقت و ظرافت نتیجه نهایی را شگفت‌انگیز می‌کند. حتی می‌توانید کل راه‌پله را با استفاده از چوب‌های مختلف روکش کنید. قابل شستشو بودن سطح‌رویی چوب‌ها یکی از نکات مهمی است که نباید آن را فراموش کرد. رنگ‌های روش و طبیعی چوب به بزرگ‌تر نشان دادن فضای خانه بسیار کمک می‌کنند. بهترین انتخاب رنگ چوب ، رنگی است که متناسب با دکوراسیون خانه انتخاب شود.

روش هشتم

در هنگام نوسازی و بازسازی پله‌ها می‌توانید از فضای مرده زیر پله‌ها برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل استفاده کنید. فضای خالی زیر راه‌پله‌ها را می‌توانید به‌سادگی به محلی برای قرار دادن اشیای قدیمی و یا حتی قرار دادن میز کار یا فضایی برای قرار دادن مبلمان و میز تلفن تغییر دهید.
همچنین قرار دادن تابلوهای مختلف عکس خانوادگی یا حتی تابلوهای دیگر روی دیوار کنار پله‌ها می‌تواند به زیباتر شدن آن کمک کند.
قرار دادن اندازه‌های مختلف آینه‌ها نیز روی دیوار کنار راه‌پله‌ها نیز به بزرگ‌تر نشان دادن فضا و افزایش جذابیت آن کمک می‌کند. آینه‌های طرح خورشیدی در سال‌های اخیر ترند شده‌اند از همین طرح می‌توانید برای تزئین دیوارها استفاده کنید.

در تغییر دکوراسیون پله‌های منزل نکته بسیار مهم ایجاد هماهنگی بین پله‌ها و فضای داخلی خانه است، این هماهنگی را می‌توان از طریق انتخاب رنگ متناسب با فضای خانه به دست آورد.

طرح‌هایی برای پله‌های شیک در منزل

انتخاب پلکان مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه یکی از سخت‌ترین و اساسی‌ترین انتخاب‌ها است. زیرا پلکان جزو بزرگ‌ترین و اولین چیزی است که در خانه به چشم می‌آید. برای تعبیه و طراحی دکوراسیون پله‌های منزل می‌توانید از پلکان‌های شیک و آماده نیز به‌راحتی استفاده کرد.
پلکان‌های آماده طرح‌ها و جنس‌های متفاوتی دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به پلکان فلزی، چوبی و شیشه‌ای اشاره کرد. همچنین برخی از طرح‌های ترکیبی مانند فلز و شیشه یا چوب و فلز نیز در بازار موجود است.

پله‌های شیک در منزل

پله‌های شیک در منزل

طرح‌های اشرافی پلکان

دکوراسیون پله‌های منزل که شکلی اشرافی دارند عموماً از طرح‌های چوب روی سطح پله‌ها و نرده‌هایی با نقوش برجسته تشکیل ‌شده‌اند . همچنین روی دیوارها نیز از گچ‌بری‌های با طرح‌های برجسته نیز می‌توان در این طراحی مشاهده کرد. این طرح عموماً در خانه‌های بزرگ و قدیمی دیده می‌شود.
طرح‌های مدرن اشرافی دکوراسیون پله‌های منزل امروزه به‌صورت پله‌های سنگی با نرده‌های فلزی طرح دار است. نقش نرده‌های طرح دار که عموماً از طرح‌های گل‌دار ریز بافاصله کم ، از اهمیت ویژه‌ای در این طراحی است.

طرح‌های مدرن پلکان

طرح‌های گوناگونی برای دکوراسیون پله‌های منزل وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خانه‌ای شیک و مدرن داشته باشید. یکی از نکات اساسی در طراحی دکوراسیون پله‌های منزل به‌صورت مدرن طراحی خاص چرخش پله‌هاست که باید به‌طور سفارشی انجام شود. این طراحی‌های خاص عموماً هزینه‌های بالایی را برایتان خواهند داشت. با استفاده از ایده‌های موجود در مجله‌های دکوراسیون می‌توانید نسبت به ساخت آن اقدام کنید.

عکس

درصورتی‌که با هزینه کمی تمایل به تغییر دکوراسیون پله‌های منزل خود به شکل مدرن دارید، از طرح‌های مدرن آماده می‌توانید استفاده کنید. پله‌های شیشه‌ای می‌توانند ایده خوبی برای طراحی مدرن راه‌پله‌های خانه باشند. چنانچه در حال حاضر پله‌های چوبی دارید می‌توانید با استفاده از نرده‌های استیل و حفاظ‌های شیشه‌ای آن را تبدیل به پلکانی مدرن کنید.

طرح‌های فانتزی پلکان

در طراحی فانتزی دکوراسیون پله‌های منزل مهم نیست که پله‌های شما چه شکلی دارند، تنها سالم بودن آن‌ها کافی است. در این روش طراحی می‌توانید از نرده‌های فانتزی با شکل‌های هندسی تغییرات اساسی در دکوراسیون خانه ایجاد کنید. همچنین رنگ دیوارها به‌صورت خنثی یا استفاده از کاغذدیواری‌های طرح دار با نقوش هندسی نیز می‌تواند به تغییر دکوراسیون پله‌های منزل کمک کند.

طرح‌های فانتزی پلکان

طرح‌های فانتزی پلکان

استفاده از کاشی‌هایی با نقوش اسلیمی نیز در این طراحی برای سطح و دیوارهای پلکان بسیار شیک و فانتزی است. به ‌منظور کاهش هزینه‌ها می‌توانید از برچسب‌های طرح دار نیز برای نمایی فانتزی روی پلکان خود استفاده کنید. در این روش طراحی بهتر است دیوارها را بارنگ‌های روشن و خنثی رنگ‌آمیزی کنید تا از شلوغی نمای کلی کم کنید.
یکی دیگر از طرح‌های فانتزی برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل استفاده از سرسره به‌جای پلکان است. برای کسانی که هنوز فضای شاد کودکی را فراموش نکرده‌اند این ایده می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. همچنین تعبیه میله‌های مخصوص آتش‌نشانان نیز از دیگر ایده‌های خلاقانه و فانتزی برای دکوراسیون خانه است.

دکوراسیون پله‌های منزل را می‌توانید با تغییر نرده‌ها و تعویض کلی آن‌ها به زیباترین وجه ممکن بازسازی کنید.

پله‌های داخلی منزل یکی از اولین چیزهایی است که در نگاه اول به خانه به چشم می‌آیند. بنابراین زیباسازی و بازسازی پلکان تأثیرات زیادی در فضای خانه می‌گذراند. خانه‌های قدیمی معمولاً پله‌هایی با سنگ‌های موزاییک یا مرمر قدیمی دارند برای زیبا کردن آن‌ها می‌توانید از فرش‌های مخصوص راه‌پله‌ها استفاده کرد. روش‌های بسیاری برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل با هزینه کم وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها تغییرات شگرفی را به وجود آورید. رنگ کردن پله‌ها نیز ایده مقرون ‌به‌ صرفه دیگری است که تأثیرات زیادی با خود به همراه می‌آورد.

دکوراسیون پله‌های داخلی منزل

دکوراسیون پله‌های داخلی منزل

تغییر دیوارهای کنار پلکان منزل نیز تأثیر به سزایی در نمای خانه دارند. برای تغییر دکوراسیون پله‌های منزل همچنین می‌توانید از پلکان‌های آماده و شیکی که در بازار موجود است استفاده کنید. پله‌های چوبی یا با طرح چوب در سال‌های اخیر به یکی از اصلی‌ترین ایده‌های طراحی دکوراسیون پله‌های منزل تبدیل‌شده‌اند. نکات مهمی که طراحی دکوراسیون پله‌های منزل باید مدنظر داشت عبارت‌اند از اطمینان از ایمنی برای استفاده از پله‌ها، هماهنگ بودن نمای نهایی پلکان و دکوراسیون خانه. پله‌های داخلی خانه را با توجه به دکوراسیونی که در حال حاضر در خانه شما وجود دارد باید تغییر دهید. رنگ کردن کلیه پله‌ها و نرده‌ها با رنگ سفید و روشن نیز در خانه‌های کوچک به بزرگ‌تر نشان دادن آن‌ها بسیار کمک می‌کند.

دکوراسیون پلکان منزل تأثیر به سزایی در نمای خانه دارند. ما در این مقاله چند ایده جذاب برای پله‌های منزل برای شما معرفی کرده‌ایم. چنانچه شما ایده‌هایی را برای پلکان منزل خود اجرایی کرده‌اید، آن را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.

به این مقاله از هومگ امتیاز دهید

برچسب ها:
پیام بگذارید