تزئین و چیدمان آپارتمان‌ اجاره‌ ای با بودجه کم

چیدمان آپارتمان‌ اجاره‌ای

چیدمان آپارتمان‌ اجاره‌ای به دلیل موقت بودن زمان سکونت در آن‌ها کاری چالش‌برانگیز است. بنابراین برای تزئین و چیدمان آپارتمان‌های اجاره‌ای باید به دنبال راهی بود تا بتوان از هزینه‌ها به مدت بیشتری استفاده کرد. اجاره‌کنندگان معمولاً با دیوار، کف، کابینت و سایر وسایل موجود، که در فضاهای اجاره‌ای اغلب می‌توانند عمومی و کسل‌کننده باشند، گیرکرده‌اند. برای تغییر داخلی دکوراسیون خانه اجاره‌ای خود می‌توانید با صاحب‌خانه هماهنگ کرده و در صورت رضایت ایشان اقدام به اجرای نقشه‌های خود کنید. ضمناً قبل از هر اقدامی بهتر است از لحاظ اقتصادی بررسی کنید که آیا خانه در اختیارتان ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر. همچنین با ترفندهای خاصی می‌توانید تغییرات و سلیقه خود را در مکانی که در آن سکونت دارید با هزینه کم اجرا کنید. به ‌هر حال حتی اگر برای مدت کوتاهی درجایی سکونت دارید باید از آن رضایت کامل داشته و فضایی لذت‌بخش و آرام برایتان باشد.

در ادامه مطالب زیر به شما برای ایجاد تغییرات در چیدمان آپارتمان‌ اجاره‌ای کمک می‌کنند.

  • دیوارهای زیبا و دوست‌داشتنی
  •  نقش پرده‌ها در دکوراسیون خانه
  •  ایده‌هایی برای کف‌پوش خانه اجاره‌ای
  •  تأثیر نورپردازی مناسب در فضای خانه
  •  تغییر مبلمان و چیدمان آپارتمان اجاره‌ای
  •  نقش استفاده از وسایل تزئینی مختلف در دکوراسیون

دیوارهای زیبا و دوست‌داشتنی

اگر از طرح دیوارها و دکوراسیون خانه اجاره‌ای خود رضایت ندارید می‌توانید با هزینه کمی آن‌ها را تغییر دهید. بهتر است ابتدا از صاحب‌خانه بخواهید که قبل از ورود شما اقدام به نقاشی کند. اگر این کار امکان‌پذیر نیست ناراحت نباشید با هزینه معقولی خودتان می‌توانید دیوارها را به رنگ دلخواه رنگ‌آمیزی کنید. رول‌های رنگ‌آمیزی دیوار کارها را برایتان راحت کرده‌اند و خودتان می‌توانید به ‌راحتی اقدام به رنگ‌آمیزی خانه‌، کنید. اگر مجاز به نقاشی هستید، بهتر است رنگ‌های خنثی و روشن را انتخاب کنید.
درزمانی که حتی رنگ کردن هم به هر دلیلی ممکن نیست می‌توانید به روش‌های دیگری رو آورید. تابلوهای بزرگ نقش اساسی روی دیوارها می‌توانند ایفا کنند. تابلوهای بزرگ علاوه بر زیبایی که با خود همراه دارند را می‌توان در هر خانه‌ای از آن استفاده کرد. از تابلوهای دست ‌دوم و زیبا نیز می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها و پوشاندن دیوارها استفاده کرد. همچنین پوسترهای فیلم موردعلاقه یا طرحی را که دوست دارید می‌توان با هزینه کمی قاب کرده و از آن استفاده کرد. نکته مهم در چنین طرح چیدمان آپارتمان اجاره‌ای هماهنگ کردن قاب و طرح تابلوها با وسایلی است که قرار است جزوی از دکوراسیون باشند.
با استفاده از کاغذدیواری‌های طرح دار و ارزان نیز می‌توانید روی حداقل یک دیوار دکوراسیون خانه را تغییر دهید. برچسب‌های دیواری ارزان‌قیمتی نیز در بازار موجود است که برای تزئین دیوارها می‌توان از آن استفاده کرد.
در اتاق‌ها یا راهرو می‌توانید با استفاده از بک دراپهای طرح دار تغییرات شگرفی ایجاد کنید. همچنین پارچه‌های طرح دار نیز می‌توانند به‌عنوان دیوار پوش استفاده شوند.

برای تغییر دکوراسیون و چیدمان آپارتمان اجاره‌ای می‌توانید از کاغذ دیواری‌های ارزان ‌قیمت یا برچسب‌ها استفاده کنید.

چیدمان آپارتمان‌

نقش پرده‌ها در دکوراسیون خانه

برای تغییر چیدمان آپارتمان اجاره‌ای و دکوراسیون آن می‌توانید از پرده‌ها نیز استفاده کنید. طرح‌های مختلف پرده تأثیر بسزایی در دکوراسیون خانه‌دارند. بهتر است برای تأثیر بیشتر می‌توانید از پرده‌های کامل و بلند که از سقف تا کف زمین قرار می‌گیرند می‌توان استفاده کرد. به‌منظور بزرگ‌تر نشان دادن فضای خانه‌های کوچک و دریافت نور بیشتر، بهتر است از پرده‌های رنگ روشن و خنثی استفاده کرد. لایه‌های کناری، تزئینات و والان پرده را می‌توانید متناسب بارنگ غالب دکوراسیون خود انتخاب کنید.
برای جداسازی بین فضاها در دکوراسیون خانه اجاره نیز می‌توانید از پرده یا پاراوان استفاده کنید. برای بزرگ‌تر دیده شدن فضای داخلی خانه یکی از ترفندها بزرگ‌تر در نظر گرفتن پرده‌ها به‌اندازه ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر از هر طرف است. اخیراً پانل‌های پارچه‌ای با طرح‌های مختلفی نیز به‌عنوان پوشش مناسب برای پنجره‌ها به بازار آمده است.

ایده‌هایی برای کف‌پوش خانه اجاره‌ای

بسیاری از واحدهای اجاره‌ای از کف ‌پوش مناسب برخوردار نیستند. برای پوشاندن سطح در چیدمان آپارتمان اجاره‌ای می‌توانید از موکت‌ها و فرش‌ها کمک بگیرید. همچنین برای تقسیم‌بندی فضاهای هر قسمت نیز می‌توان از قالیچه‌ها و فرش‌های کوچک استفاده کرد. ازآنجاکه در دکوراسیون خانه اجاره‌ای معمولاً امکان تغییر کف‌پوش به پارکت یا حتی سرامیک هزینه زیادی به همراه دارد و مالکین تمایلی به انجام آن ندارند، می‌توان از موکت‌ها کمک گرفت. انواع مختلف موکت یا فرش راه عالی برای اضافه کردن گرما، رنگ و الگوی موردنظر به فضای دلخواه است. خرید فرش یا موکت خصوصاً در مورد فرش‌های دستبافت سرمایه‌گذاری است که می‌تواند سال‌ها مورداستفاده قرار بگیرد.

در چیدمان آپارتمان اجاره‌ای می‌توان از پرده‌ها و فرش‌های طرح دار استفاده و فضا را با سلیقه شخصی خود تزئین کنید.

تأثیر نورپردازی مناسب در فضای خانه

تغییر وسایل روشنایی موجود در املاک اجاره‌ای معمولاً مجاز نیست، یا حتی کمبود سیم‌کشی مناسب برای نصب لوستر و چراغ می‌تواند آزاردهنده باشد. نورپردازی مناسب در هر خانه‌ای تأثیر بسزایی در دکوراسیون آن دارد. معمولاً در تمام خانه‌های اجاره‌ای روی سقف جایی برای تعبیه لوستر پیش‌بینی‌شده است. از همین امکان کوچک با لوسترهای چند شاخه می‌توان برای تأمین روشنایی و چیدمان آپارتمان اجاره‌ای استفاده کرد.
استفاده از آباژورهای ایستاده در پذیرایی و آباژورهای رومیزی در اتاق‌خواب می‌تواند به تأمین نور موردنیاز در دکوراسیون خانه اجاره‌ای کمک کند. ریسه‌های پرتابل نور نیز از دیگر امکاناتی است که می‌تواند در خانه اجاره‌ای از آن استفاده کرد. در آشپزخانه برای شیک و زیبا دیده شدن دکوراسیون آن می‌توانید از ریسه‌های مخفی در کناره کابینت‌ها استفاده کنید. این ریسه‌ها علاوه بر قیمت مناسبی که دارند پرتابل نیز هستند که می‌توانید در خانه اجاره‌ای بعدی نیز از آن‌ها استفاده کنید.
دیوارکوب و چراغ دیواری از دیگر روش‌های پنهان کردن سیم‌های اضافه و زشتی‌های روی دیوار به همراه تأمین نور واحد مسکونی است. می‌توانید از دیوارکوب‌های متناسب با لوسترهای خود یا طرح‌های خنثی که مناسب هر مکانی است، استفاده کنید.

چیدمان آپارتمان‌

تغییر مبلمان و چیدمان آپارتمان اجاره‌ای

اگر واحد اجاره‌ای شما کوچک است، مبلمان استفاده از مبلمان های بزرگی که در اختیاردارید کمی سخت به نظر می‌رسد. خرید مبلمان یکی از اساسی‌ترین خریدها برای هر خانواده‌ای است که به‌سادگی نمی‌توان آن را هرسال تغییر داد. بنابراین خرید مبلمان متوسطی که در خانه‌های بزرگ و کوچک بتوان از آن استفاده کرد برای مستاجرین انتخاب مناسبی خواهد بود.
خرید مبلمان دست ‌دوم هم یکی از راه‌هایی است که می‌توانید با توجه به فضای در اختیار خود مبلمان مناسب را تهیه کنید.
استفاده از میزهای غذاخوری تاشو نیز به بهبود فضای خانه‌های کوچک کمک می‌کند. از صندلی‌های غذاخوری نیز می‌توانید به ‌عنوان مبلمان پذیرایی و بالعکس استفاده کنید.
مبل‌های طرح ال یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانه‌های کوچکی است که فضای کمی را نیز اشغال می‌کنند. از این مدل مبلمان می‌توانید برای نشیمن یا پذیرایی استفاده کنید. تقریباً تمام انواع مبلمان دارای طرح‌های ال نیز هستند بنابراین پس از انتخاب مدل متناسب باسلیقه خود طرح ال آن را انتخاب کنید. همچنین مبلمان طرح ال گرد نیز در بازار موجود است که به فضای کمی نیاز دارند. مبلمان های نیم ست راحتی نیز می‌توانند در دکوراسیون خانه اجاره‌ای کوچک استفاده شوند.
سعی کنید در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون خانه اجاره‌ای کوچک از خرید کاناپه‌های بزرگ خودداری کنید. کاناپه‌های دو نفره می‌تواند جایگزین خوبی برای خانه‌های کوچک باشد. همچنین صندلی‌های تک‌نفره مبلی نیز علاوه بر جابه‌جایی راحت فضای کمتری را نیز به خود اختصاص می‌دهند.

نقش استفاده از وسایل تزئینی مختلف در دکوراسیون

یکی از بهترین روش‌های اضافه کردن رنگ و شخصیت به فضا و چیدمان آپارتمان اجاره‌ای، از طریق لوازم جانبی است. لوازم جانبی به ‌راحتی قابل‌ حمل هستند و از آن‌ها می‌توان در هر خانه‌ای استفاده کرد. به ‌منظور اعمال سلیقه شخصی خود در دکوراسیون خانه‌ای اجاره باید امضای سلیقه خود را به فضا اضافه کنید. یکی از انتخاب‌های مؤثر و زیبا در این رابطه استفاده از لوازمی دست‌ساز و خاص است که وجه تمایز ایجاد کند.
قرار دادن کتابخانه‌ای کوچک با کتاب‌های موردعلاقه خود می‌تواند برای فضای راهروهای منتهی به اتاق‌خواب انتخاب مناسبی باشد.
کوسن‌ها از دیگر لوازم جانبی هستند که سلیقه شخصی شما را بازتاب می‌کنند. طرح‌های مختلف کوسن‌ها بر روی مبلمان به زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون خانه اجاره‌ای کمک می‌کند.
قاب‌های عکس زیبا، شمع‌ها و سفال ازجمله موارد ارزان‌قیمتی هستند که می‌توان در چیدمان آپارتمان اجاره‌ای از آن استفاده کرد.
یکی از اساسی‌ترین لوازم جانبی در خانه آینه‌های دیواری است. آینه‌ها یک راه ساده برای صرفه‌جویی در بزرگ‌تر نشان دادن فضا هستند. آینه‌ها فضاهای کوچک را بزرگ‌تر نشان داده و فضای تاریک را روشن‌تر می‌کنند. انواع آینه‌های مختلف با قاب‌های زیبا را می‌توانید از فروشگاه‌های فروش دکوراسیون منزل خریداری کنید. از قرار دادن تعداد زیادی آینه با شکل‌ها و طرح‌های مختلف در دکوراسیون خانه اجاره‌ای خود نترسید.

چیدمان آپارتمان‌

آینه‌ها همچنینی نقش اساسی را در تزئین سرویس‌های بهداشتی خانه‌ها دارند. چنانچه امکان تعویض آینه سرویس بهداشتی را از طرف صاحب‌خانه ندارید می‌توانید با هزینه کمی آینه دلخواه را به دست آورید. آینه قبلی سرویس بهداشتی را با احتیاط جدا کرده و آن را درون کارتن یا روزنامه بپیچید و در انباری قرار دهید. آینه‌های مستطیلی بزرگ با قاب ضد آب ارزان‌قیمتی را از فروشگاه‌های فروش قاب تهیه و در جای آن قرار دهید. بدین ترتیب به هر خانه‌ای منتقل شوید می‌توانید از آینه مخصوص خودتان استفاده کنید.
گیاهان تأثیر بسزایی در چیدمان آپارتمان اجاره‌ای و فضایی که در آن سکونت می‌کنید، دارند. انواع مختلف گیاهان آپارتمانی با گلدان‌های زیبا را تهیه و از آن‌ها برای دکوراسیون خانه اجاره‌ای خود استفاده کنید. درختچه‌های آپارتمانی در کنار پنجره‌ها که نور مناسب را دریافت کنند نیز از دیگر ترفندهای زیبا کردن دکوراسیون خانه اجاره‌ای است.
از پاف ها و صندوق‌های بزرگ و کوچک می‌توانید برای تزئین دکوراسیون خانه اجاره‌ای خود استفاده کنید. نکته مهم در خرید این وسایل میزان کاربردی بودن آن‌هاست.
کمدهای چوبی و جالباسی پرتابل جلوی درب ورودی برای جلوگیری از آشفتگی خانه لازم و ضروری هستند. از این کمدها به دلیل پرتابل بودن آن‌ها می‌توانید در هر خانه‌ای استفاده کنید.
چنانچه از کابینت‌های منزل اجاره‌ای خود خوشتان نمی‌آید می‌توانید با استفاده برچسب‌های مخصوص کابینت تغییراتی در ظاهر آن‌ها ایجاد کنید. معمولاً این برچسب‌ها از قیمت مناسبی برخوردارند و باکمی دقت خودتان می‌توانید آن‌ها را نصب کنید. این مسئله شامل کاشی‌های آشپزخانه نیز می‌شود بدنی ترتیب که از برچسب‌های کاشی نیز برای تغییر آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

لوازم جانبی و تزئینی بسیاری وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تغییرات عمده‌ای در چیدمان آپارتمان اجاره‌ای ایجاد کرد.

در زمان انتخاب خانه اجاره‌ای هرچقدر هم وسواس داشته باشید معمولاً مواردی وجود دارند که باب سلیقه شما نباشد. برای تغییر دکوراسیون و چیدمان خانه اجاره‌ای روش‌های مختلف و ساده‌ای وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. دیوارهای هر خانه بخش عظیمی از آن را تشکیل می‌دهند که در صورت مناسب نبودن ظاهرشان، تأثیر بدی در خانه می‌گذارند. با استفاده از رول‌های نقاشی ، کاغذدیواری و یا حتی برچسب‌های دیواری می‌توانید تغییرات چشمگیری را در دیوارها ایجاد کنید. برای کف واحد نیز می‌توانید از موکت‌ها و فرش‌های بزرگ استفاده کنید.
مبلمان مناسب با فضایی که در اختیاردارید نیز از دیگر موارد مهم در دکوراسیون خانه اجاره‌ای است. همچنین با استفاده از پرده‌ها و نور می‌توانید به زیباتر شدن واجد اجاره‌ای خود کمک کنید. لوازم جانبی و تزئینی بسیاری برای تزئین چیدمان آپارتمان اجاره‌ای جود دارند که با کمک آن‌ها می‌توان فضا را به شکل دلخواه تغییر داد. توجه به جزئیات در خانه‌های کوچک می‌تواند انقلابی در چیدمان و دکوراسیون آن ایجاد کند. همچنین با الهام از مجله‌های دکوراسیون داخلی و بررسی آثار طراحان معروف دنیا می‌توانید خانه اجاره‌ای خود را به فضایی گرم و مطبوع تبدیل کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید