با متراژ مناسب برای زوج‌ های جوان آشنا شوید

خانه متراژ پایین

زوج‌های جوان معمولاً بزرگ‌ترین دغدغه‌شان بعد از برگزاری مراسم عروسی، خرید یا اجاره‌ خانه است. آن دسته از زوج‌هایی که پول کافی برای این کار دارند، بدون مشکل یا چالش خاصی خانه‌ی موردنظرشان را خریداری یا اجاره می‌کنند. اما مسئله‌ی اصلی و دردسر اصلی برای زوج‌هایی است که پول کافی چه برای خرید و چه برای اجاره ندارند. این‌گونه افراد معمولاً باید کمی اقتصادی‌تر فکر کرده و هم‌چنین کمی حساب‌شده‌تر خرج کنند تا بتوانند از این مرحله هم به‌راحتی عبور کنند. اما راه‌حل مناسب برای چنین زوج‌هایی چیست؟

خانه‌ی مناسب برای زوج‌های جوان چه ویژگی‌هایی دارد؟

در وهله‌ی اول این دسته از زوج‌های جوان باید بدانند که کجا به دنبال خانه‌ی موردنظر خود باشند. محله‌های گران‌قیمت و مرفه نشین قطعاً گزینه‌ی مناسبی برای آن‌ها نخواهد بود. چه‌بسا که اگر برای زندگی در چنین محله‌هایی ریسک کنند، مطمئناً در کمتر از دو سال در چاه بزرگی به نام بدهکاری می‌افتند که آن مبلغی که تاکنون داشته‌اند را هم از دست می‌دهند. به همین دلیل باید محله‌هایی را انتخاب کنند که حتماً مطابق با بودجه‌شان باشد. بهترین کار برای زوج‌های جوان این است که تا جایی که می‌توانند با کمی پس‌انداز و وام و این‌گونه موارد، برای خود خانه بخرند، اگر نشد هم که باید به سراغ گزینه‌ی اجاره بروند. اما با توجه به شرایط اقتصادی در همه‌ی زمینه‌ها مخصوصاً مسکن، و همچنین مشکلاتی مانند نبود کار دائم و پائین بودن حقوق و از این دسته گرفتاری‌ها، چه خانه‌ای با چه متراژ و چه ویژگی‌هایی برای زوج‌های جوان مناسب است؟

چرا خانه‌هایی با متراژ کم بهترین گزینه برای جوانان هستند؟

خانه‌هایی با متراژهای پایین مانند چهل یا پنجاه متری، بهترین گزینه برای جوانان هستند. این ادعا چندین دلیل اساسی دارد که در ادامه آن‌ها را ارائه خواهیم کرد.

قیمت پائین

اولین دلیل و مهم‌ترین آن، قیمت پایین خانه‌های چهل یا پنجاه متری است که مسلماً به دلیل متراژ پائینی که دارند، قیمت پائین تری نسبت به خانه‌های دیگر دارند. به همین دلیل کاملاً مناسب جوانانی است که بودجه‌ی کمی برای خرید یا اجاره‌ی خانه‌دارند.

قیمت پایین در متراژ کم

قیمت پایین در متراژ کم

البته متراژ کم این خانه‌ها اصلاً به این معنا نیست که به‌جز زوج‌های جوان، طرفداران دیگری ندارند. بلکه بد نیست بدانید که این خانه‌ها به‌سختی و کم پیدا می‌شوند. زیرا به دلیل قیمت پائینی که دارند، بسیار طرفدار دارند، حتی اگر کوچک و کم جا باشند. برای همین اگر تمایل به خرید یا اجاره چنین خانه‌هایی دارید، بدانید که باید زمان بیشتری برای جست‌وجو بگذارید.

کم‌جمعیت بودن

دومین دلیل مناسب بودن خانه‌های با متراژ پایین برای زوج‌های جوان این است که معمولاً آن‌ها مهمان زیادی ندارند. مرد خانه هم که صبح تا شب را بیرون از خانه می‌گذراند و حتی ممکن هست که خانم خانه هم شاغل باشد و هر دو فقط شب‌ها و برای خواب به خانه بیایند. به همین دلیل بهترین کار این است که در اوایل زندگی خود در چنین خانه‌هایی مستقر شوند تا زمانی که کمی خودشان را جمع‌وجور کرده و بتوانند خانه‌های بزرگ‌تری را خریده و یا اجاره کنند.

نیاز به وسایل کمتر

سومین دلیل مستقیم مربوط به خانم‌ها می‌شوند. دخترخانم‌هایی که به‌زودی قرار است عروس شوند و به خانه‌ی بخت بروند، معمولاً از هزینه‌ای که خانواده‌شان باید برای خرید جهاز متحمل شوند ناراحت هستند و دلشان می‌خواهد به آن‌ها فشار کمتری وارد شود. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید و نگران فشارهای مالی وارد به خانواده‌تان در این شرایط اقتصادی هستید، باید بدانید که خانه‌هایی با متراژ پایین، بزرگ‌ترین کمک به خانواده‌تان است. اما شاید بپرسید که چگونه ممکن است و این دو مسئله چه ربطی به یکدیگر دارد؟ در جواب این سؤال باید گفت که زمانی که شما یک خانه بزرگ تهیه می‌کنید، مطمئناً به اسباب و لوازم بیشتری برای پر کردن آن نیاز دارید، درصورتی‌که هر چه خانه کوچک‌تر باشد، مسلماً لوازم کمتری نیاز دارد. چه‌بسا اینکه همان لوازم کم و مختصر هم در جای کوچک خودشان را به‌خوبی نشان می‌دهند و جلوه‌ی بیشتری دارند نسبت به زمانی که در یک‌خانه‌ی بزرگ با فضای بازتری قرار داده شوند. دقیقاً به همین دلیل است که دیگر نیازی نیست که شما خرج اضافی برای خرید جهاز بیشتر را متحمل شوید و از فشاری که بر روی خانواده‌تان است تا حدودی کاسته می‌شود.

متراژ پایین برای زوج جوان

متراژ پایین برای زوج جوان

نظافت آسان

چهارمین دلیل هم با ارفاق باز هم به خانم‌ها مربوط می‌شود. معمولاً نوعروس‌ها به‌تازگی از حیطه‌ی حمایت مادرشان خارج‌شده‌اند و مسئولیت یک زندگی به دوششان افتاده است. از طرفی اوایل زندگی تا زمانی که بچه‌ها نیامده‌اند و مسئولیت‌ها و خرج‌ها چند برابر نشده، بهترین زمان برای گشت‌وگذار و تفریح زوج‌های جوان است. البته مراسم‌های پاگشایی و مهمانی‌های هر هفته را نباید از قلم انداخت. به همین دلیل عروس خانم‌ها معمولاً یا خواب هستند و یا در تفریح و مهمانی و کمتر وقت می‌کنند که به نظافت کردن منزل بپردازند. حال تصور کنید که یک‌ خانه‌ی بزرگ و دراندشت دارید، تمیز کردن چنین خانه‌ای برای یک نوعروس می‌تواند بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشد و زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. درصورتی‌که یک‌ خانه‌ی کوچک چهل یا پنجاه متری چنین مشکلاتی را ندارد و با یک ساعت تمیزکاری به‌کلی برق می‌افتد. تازه همه‌ی این مسائل مربوط به زمانی است که نوعروس خانه‌دار باشد، درصورتی‌که شاغل باشد که می‌توان گفت مشکلاتش برای تمیز کردن خانه دو برابر شده و خانه‌ی کوچک یک نعمت برای او محسوب می‌شود.

هزینه‌های پائین

فکر می‌کنم که دیگر نوبت آقایان است و بهتر است کمی هم به آن‌ها آوانس داده شود. خانه‌های کوچک علاوه بر اینکه هزینه‌ی کمتری برای رهن یا اجاره به خود اختصاص می‌دهند، از دیگر جنبه‌های اقتصادی نیز به‌صرفه هستند. به‌عنوان‌مثال می‌توانید هزینه‌ی برقی که برای یک‌ خانه‌ی صد متری مصرف می‌شود را با هزینه‌ی برقی که برای روشنایی یک‌ خانه‌ی چهل متری مصرف می‌شود مقایسه کنید. یا به‌عنوان یک مثال دیگر  به نظرتان گرم کردن یک‌ خانه‌ی چهل متری بیشتر هزینه دارد یا یک ‌خانه‌ی صد متری؟ و همین‌طور برعکس به نظر شما خنک کردن یک ‌خانه‌ی چهل متری آسان‌تر است یا یک‌ خانه‌ی صد متری؟

با توجه به گران شدن هزینه‌های آب و برق و گاز در این روزها، حتماً باید این‌گونه نکات را هم به هنگام انتخاب خانه در نظر بگیرید.

این مقاله از هومگ مورد پسند شما واقع شد؟

برچسب ها:
پیام بگذارید