برای انتخاب خانه کارمندی به چه نکاتی بایستی توجه کرد؟

خانه برای کارمند

زندگی کارمندی و سبک زندگی آن ایجاب می کند تا این افراد نکاتی را در هنگام انتخاب خانه مدنظر قرار دهند. از مهم ترین موارد آن می توان به اجاره بها و دسترسی اشاره کرد. با اینکه قیمت از مهم ترین موارد برای اجاره یا خرید خانه است، اما موارد دیگری هم از اهمیت برخوردارند و بایستی به آن ها توجه کرد. در این مقاله مواردی را بررسی می کنیم تا در صورتی که کارمند هستید و به دنبال خانه می گردید، بتواننید بهترین تصمیم را بگیرید. این موارد به شما در برقراری آسایش کمک بسیاری خواهد کرد. با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اخبار مسکن به سایت هومینگ مراجعه کنید

زمان بزرگترین هزینه شما

در دنیایی که تمامی انسان ها در حال جنب و جوش هستند، زمان نقش کلیدی را ایفا می کند. برای کارمندان که بیشترین زمان در طول روز را در محل کار سپری می کنند،‌ پس از تایم کاری زمان زیادی باقی نمی ماند تا به جستجوی ملک بپردازند، به همین دلیل استفاده از اپلیکیشن ها و سایت هایی که در حوزه ملک فعالیت می کنند می تواند کمک بسیاری در صرفه جویی وقت برای شما داشته باشد. با این کار می توانید در هر ساعتی از روز و در هنگام استراحت به دنبال خانه مورد نظر خود بگردید و زمان مناسبی را برای بازدید از خانه هماهنگ کنید.

خانه مناسب برای کارمند

خانه مناسب برای کارمند

اجاره بهای پایین

تمامی افرادی که به دنبال خانه اجاره ای هستند، دوست دارند خانه ای با اجاره بهای پایین پیدا کنند. در این میان از آنجایی که کارمندان بر اساس سبک زندگی کارمندی، میزان ثابتی درآمد در طول سال دارند، پرداخت اجاره بهای بالا زندگی آن ها را با چالش روبرو می کند.

در صورتی که توانایی پرداخت رهن بیشتری دارد،‌ سعی کنید به دنبال مواردی باشید که در ازای گرفتن پول پیش بیشتر، کرایه کمتری می گیرند. با پرداخت اجاره کمتر در طول ماه فشار کمتری به شما وارد خواهد شد. همچنین در صورتی که قصد دارید بیش تر از یک سال خانه ای را اجاره کنید، به افزایش سالیانه اجاره بها توجه داشته باشید. از آنجایی که افزایش سالیانه اجاره بها بیشتر از درصد فزایش حقوق کارمندان است. اگر در سال اول خانه ای با اجاره بها بالا را انتخاب کنید،‌ممکن است برای پرداخت اجاره آن  در سال دوم با مشکل مواجه شوید.

دسترسی آسان

دسترسی آسان و رفت و آمد راحت که سبب می شود به موقع به محل کار رسید یکی از اصلی ترین دغدغه هایی است که هر کارمندی برای امتخاب محل زندگی خود دارد. اگر خانه ای را پسندیدید، قبل از بستن قرارداد راحتی و مسیرهای دسترسی به محل کارتان را بررسی کنید تا به مشکل برنخورید. نزدیکی به مترو، اتوبوس و تاکسی یک مزیت برای خانه محسوب مس شود. همچنین اگر از وسیله نقله شخصی استفاده می کنید، حواستان به محدوده ترافیکی محله باشد.

ساعت کاری مغازه های اطراف

برای کارمندی که صبح زود از خانه خارج می شوند و عصر به خانه برمی گردند؛ مهم است که بتوانند شب هنگام نیز خریدهای خود را انجام دهند. در زمان انتخاب خانه مورد نظر، نگاهی به مغازه های اطراف محل بیندازید و ببینید تا چه ساعتی باز هستند و فاصله آن ها تا محل سکونت شما چقدر است. در صورتی که نانوایی و میوه فروش تا ساعات ۹ یا ۱۰ در دسترستان باشند و سوپرمارکتی باشد که تا پاسی از شب باز است، یک مزیت برای خانه شما است.

نزدیک بودن به بازار میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای که به کم کردن هزینه های شما کمک می کند، یکی از موارد انتخاب خانه می تواند باشد. همچنین نزدیکی به چند رستوران و فست فود نسبتا ارزان در اطراف خانه برای زمان هایی که حوصله آشپزی ندارید، سودمند است.

ساختمان کم جمعیت

ساعات کاری کارمندان به گونه ای است که شبها بایستی زود بخوابند تا صبح زود آماده رفتن به محل کار شوند. انتخاب ساختمانی که جمعیت کمتری دارد و بسیاری از ساکنان آن شاغل هستند، سبب می شود که شب ها آرامش داشته باشید و سروصدای کمتری بشنوید. علاوه بر این هزینه شارژ ساختمان هایی که جمعیت کمتری دارند، به نسبت ساختمان های پرجمعیت کمتر است.

خانه مناسب برای سبک زندگی کارمندی

خانه مناسب برای سبک زندگی کارمندی

امنیت

انتخاب خانه ای که امنیت کافی و کامل برای زندگی دارد مورد مهمی است که هر شخصی باید به آن توجه داشته باشد. با توجه به این موضوع که کارمندان زمان زیادی را در خانه نیستند این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای این کار می توانید از همسایه ها و ساکنین ساختمان در مورد اهمیت محله و خیابان پرس و جو کنید. امنیت در و پنجره های خانه را چک کنید و سعی کنید واحدی را برای سکونت انتخاب کنید که در طبقات بالاتری قرار دارند.

چنانچه شما یک کارمند هستید، به چه نکات دیگری جز موارد بالا دقت می کنید؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.

این مقاله از هومگ مورد پسند شما واقع شده است؟

برچسب ها:
پیام بگذارید