املاک هومینگ

با چه بودجه‌ ای می‌ توان در کرج آپارتمان اجاره کرد؟زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

اجاره آپارتمان در کرج

با وجود رکود چندساله در بازار مسکن که از ابتدای سال جاری شاهد آن بودیم و رشد قیمت مسکن دلیل اصلی آن بوده است در برخی از مناطق اطراف تهران همچنان می‌توان املاکی با قیمت مناسب رهن و اجاره کرد.
بررسی‌ها مشخص کرده است که در یک سال اخیر، نرخ مسکن در کلان‌شهرها در حدود ۶۰ درصد و در شهرهای متوسط حدود ۴۰ درصد رشد داشته است. این افزایش قیمت‌های هیجانی باعث شده است که مردم برای کاهش هزینه‌های زندگی خود به شهرهای اقماری یا شهرهای اطراف کلان‌شهرها کوچ کنند.
یکی از مناطق پرطرفدار اطراف تهران، کرج است. این شهرستان با داشتن جمعیت یک‌ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری، مامن بسیاری از شاغلان کلان‌ شهر تهران محسوب می‌شود.
همچنین این شهرستان به ‌دلیل چند گزینه از جمله نزدیکی به تهران، داشتن زیرساخت‌های مطلوب، فضاهای آموزشی متعدد، آب‌وهوای پاک و بهره‌مندی از سیستم حمل‌ و نقل توسعه ‌یافته، یکی از گزینه‌های زندگی اقشار متوسط به بالا محسوب می‌شود.
هم‌اکنون بخش‌هایی از این شهرستان ازجمله گوهردشت، درختی، عظیمیه، بلوار شهرداری و جهانشهر مورد پسند اقشار مرفه بوده و تعداد زیادی از املاک این مناطق به شکل ویلایی ساخته و معامله می‌شوند.

بودجه اجاره آپارتمان در کرج

کرج مهاجرپذیرترین شهر ایران

شهرستان کرج طی دهه‌های اخیر، یکی از مهاجرپذیرترین مناطق محسوب می‌شود که دلیل این موضوع بهره‌مندی از سیستم حمل نقل مطلوب، قیمت اجاره ارزان‌تر از تهران و هزینه کمتر زندگی است.
البته قیمت مسکن در این شهرستان، رابطه مستقیمی با موقعیت جغرافیایی املاک دارد. به ‌طورکلی بیشتر خانه‌های ویلایی یا آپارتمان‌های خوش‌ساخت در دو منطقه مهران و اسبی در عظمیه از قیمت بالاتری نسبت به املاک مسکونی دیگر مناطق برخوردار هستند.

رکود سنگین باعث افزایش قیمت اجاره و فروش

به گفته مشاوران املاک فعال در کرج با توجه به رکود سنگین چند ساله در بازار مسکن، برخی از مالکان تخفیف‌های زیادی برای فروش املاک خود در نظر گرفته‌اند تا شاید بتوانند املاک خود را به فروش برسانند. در این بین انبوه‌سازان تلاش بیشتری می‌کنند.
هم‌اکنون قیمت هر متر مربع از یک آپارتمان ۱۰۰ متری در بلوار انقلاب گوهردشت در حدود ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که مالک اعلام کرده است که این ملک دارای تخفیف است.
البته نرخ تمام املاک این شهرستان بالای ۵ میلیون تومان نیست. به‌ عنوان مثال هر مترمربع آپارتمان در برخی از مناطق (اشتراکی) مصطفی خمینی بیش از ۳ میلیون تومان است.
همچنین قیمت یک ملک ۲۸۰ متری نوساز در فاز یک مهرشهر ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.
به گفته کارشناسان حوزه مسکن با توجه به سیل مهاجران به علت افزایش قیمت مسکن در تهران، نرخ مسکن و حتی اجاره در بیشتر مناطق کرج دستخوش تغییر شده است و هم‌اکنون برخی از مالکان متأثر از جو روانی، املاک خود را بیشتر از عرف منطقه برای اجاره و فروش گذاشته‌اند و با توجه به هجوم بخش تقاضا به مناطق مختلف کرج، فایل آن‌ها با قیمت‌های دلخواه مالکان عرضه می‌شود.

نرخ اجاره در کرج

با توجه به مهاجرت‌پذیری این شهرستان، تعداد مستأجران همواره رو به رشد بوده است و حال با توجه به نوسانات قیمت اجاره در کلان‌شهر تهران، تعداد مستأجران در کرج بیشتر از سابق شده است. این موضوع باعث شده است که توازن بین عرضه و تقاضا از بین رفته و مالکان تعیین‌کننده قیمت باشند.
در حال حاضر مبلغ رهن بیشتر املاک در کرج از ۲۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان و نرخ اجاره این املاک از ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان در ماه اعلام شده است. البته املاک ارزان‌تر از مبالغ ذکرشده نیز در کرج وجود دارد؛ اما این املاک فاقد زیرساخت‌های مناسب برای زندگی است.
در حال حاضر مناطقی مانند رجایی شهر، مهرشهر، شهرک بنفشه و شهرک وحدت جزو مناطق ارزان‌قیمت شهرستان کرج هستند.
همچنین نرخ ودیعه در گوهردشت به‌طور متوسط از ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان است. نرخ ودیعه در شهرک آسمان گوهر دشت نیز بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان و در بلوار شهرداری از ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان است. البته این نرخ‌ها متوسط هستند و ممکن است ملکی در همین مناطق با قیمت بالاتر یا پایین‌تر عرضه شود.
در شرایط فعلی یک آپارتمان ۱۴۰ متری در منطقه گوهر دشت کرج با ودیعه ۸۵ میلیون تومانی و اجاره ماهیانه یک میلیون تومانی، یک آپارتمان ۸۰ متری در شهرک آسمان با ودیعه ۲۵ میلیون تومانی و اجاره ماهیانه ۷۰۰ هزار تومانی و یک آپارتمان ۱۸۵ متری در فاز ۳ گوهر دشت با ودیعه ۶۵ میلیون تومانی و اجاره ماهیانه ۲ میلیون تومانی فایل شده‌اند.
همچنین برای رهم یک آپارتمان ۱۵۰ متری در منطقه گوهر دشت باید ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان بپردازید.

بودجه اجاره آپارتمان در کرج

ختم کلام
اگر به هر دلیل قصد اقامت در کرج را دارید و بودجه‌تان برای خرید آپارتمان در این منطقه کافی نیست، ناچار هستید به سراغ املاک اجاره‌ای بروید؛ شما می‌توانید با در بین مناطق مختلف این شهرستان، آپارتمان متناسب با سلیقه و بودجه خود بیابید و برای زندگی در نظر بگیرید. توصیه ما به شما این است که اگر خودروی شخصی ندارید و از قضا محل کارتان در تهران است به دوری و نزدیکی مترو یا ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس به محل زندگی‌تان توجه کنید. همچنین سعی کنید ملکی را اجاره کنید که با اتوبان فاصله متناسبی داشته باشد تا دچار دردسرهایی چون آلودگی هوا و سر و صدا نشوید. زیرا در سال‌های اخیر و در پی افزایش جمعیت کرج، شاهد افزایش آلودگی در این منطقه نیز هستیم.

برچسب ها:
پیام بگذارید