املاک هومینگ

نرخ قطعی خرید، رهن و اجاره مسکن منطقه ۱۰ تهرانزمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

منطقه ۱۰تهران

اگر به دنبال رهن و اجاره یا خرید مسکن در منطقه‌ی ۱۰ تهران هستید، سری به خیابان‌های این منطقه جیحون، خوش، قصر الدشت، کارون و رودکی سلسبیل و بریانک بزنید. هزینه اجاره در منطقه ۱۰ تهران از ۵۰۰ هزار تا چند میلیون و نرخ رهن کامل آن از ۳۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و قیمت کل واحدهای مسکونی در محله‌های این منطقه از ۱۸۰ میلیون‌ تا بالای یک میلیارد تومان است. البته فراموش نکنید که تراکم جمعیتی در این منطقه بالا بوده و تمام خیابان‌ها و کوچه‌های آن شلوغ است. همچنین در این قسمت از شهر تهران، سرانه مراکز ورزشی برای هر نفر بر اساس استانداردهای کلان‌شهرها بسیار پایین بوده و به طور کلی این منطقه برای شهروندانی که مسن بوده و تاب و توان تحمل آلودگی و شلوغی را ندارند مناسب نیست.

در مورد منطقه ۱۰تهران بیشتر بدانید

منطقه ۱۰ شهرداری تهران با جمعیتی در حدود ۱۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر، یکی از مناطق شلوغ تهران و در مرکز شهر تهران قرار دارد. از مهم‌ترین خیابان‌های این منطقه، خیابان جیحون، خوش، قصرالدشت، کارون، رودکی، سلسبیل و بریانک است. بخش جنوبی تونل توحید نیز در این منطقه واقع شده است. این منطقه دارای چهار بیمارستان اقبال (خصوصی)، شهریار (خصوصی)، بابک (خصوصی)، لولاگر (دولتی) با تراکم  جمعیتی بالایی است. این منطقه همچنین با داشتن ۴ ایستگاه مترو، ایستگاه متروی شهید نواب صفوی (در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان آذربایجان)، ایستگاه متروی کمیل (در حاشیه بزرگراه نواب)، ایستگاه متروی بریانک (در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان بریانک غربی)، ایستگاه متروی رودکی (در تقاطع بزرگراه نواب و خیابان امام خمینی غربی) یکی از مناطق دارای حمل‌ونقل سریع و ارزان‌قیمت است.

خیابان جیحون

این خیابان جزو قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران محسوب می‌شود. ابتدای این خیابان شرکت نوشابه‌سازی زمزم و در انتهای خیابان، ورزشگاه جیحون قرار دارد. خیابان جیحون با خیابان‌های قدیمی و پرتردد بهبودی، طوس، دامپزشکی، هاشمی، امام خمینی (سپه سابق)، مالک ‌اشتر (چهارراه گلی)، مرتضوی و کمیل (بابائیان سابق) تقاطع دارد و وجود این خیابان‌های باریک باعث شده است که این خیابان همواره پرترافیک و شلوغ باشد؛ بنابراین توصیه ما به شما خریداران و مستاجران، این است که اگر حوصله و اعصاب زندگی دریکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تهران را ندارید به این محله مراجعه نکنید.

در حال حاضر قیمت کل واحدهای فایل شده برای فروش در این خیابان از ۲۱۰ میلیون‌ تا ۶۰۰ میلیون تومان و متوسط متراژ این بناها از ۴۰ تا ۸۰ متر است؛ البته اگر خواهان خرید ملک بزرگ‌تر در این محله هستید باید مبلغی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان بپردازید.

منطقه ۱۰تهران

خرید سوییت در جیحون

جیحون یکی از محله‌های معروف و مهم برای خرید و اجاره سوییت است. این خیابان مملو از واحدهایی ۳۰ تا ۴۰ متری مناسب برای زندگی دونفره و مجردی است. متوسط قیمت این سوییت‌ها از ۱۸۵ تا ۲۵۰ میلیون تومان است؛ اما اگر به دنبال اجاره واحد مسکونی در این خیابان هستید، باید توانایی پرداخت اجاره‌بهای ۵۰۰ هزار تا دو میلیون تومان را داشته باشید. هم‌اکنون نرخ رهن کامل یک واحد ۵۰ متری در این خیابان ۷۰ میلیون تومان و نرخ اجاره‌ی ماهانه یک واحد ۶۵ متری یک‌میلیون ۴۰۰ هزار تومان و هزینه‌ی رهن آن ۵۰ میلیون تومان است.

خیابان خوش

اگر به دنبال زندگی در محله‌ای مملو از مترو و بزرگراه هستید، پیشنهاد می‌کنیم که سری به خیابان خوش بزنید. این خیابان به متروی نواب، آزادی و بزرگراه نواب نزدیک بوده و مناسب کارمندان، دانشجویان و شاغلان است. از مشکلات این منطقه، می‌توان به وجود کوچه‌ و خیابان‌های باریک با بافت فرسوده و همچنین شلوغی همیشگی آن‌ اشاره کرد. در حال حاضر قیمت یک واحد مسکونی در خیابان خوش گران‌تر از جیحون بوده و از ۳۰۰ میلیون تومان تا بالای یک میلیارد تومان است. متراژ این واحدها نیز از ۴۰ تا ۱۰۰ متر است. هم‌اکنون نرخ رهن کامل یک واحد ۷۰ متری در این خیابان در حدود ۱۱۵ میلیون تومان و نرخ اجاره‌ی ماهانه یک واحد ۷۰ متری در حدود یک ‌میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هزینه‌ی رهن آن ۱۵ میلیون تومان است.

محله قصر الدشت

«نصرالله حدادی» تهران شناس، درباره تاریخچه خیابان قصرالدشت می‌گوید: «اراضی که خیابان قصرالدشت در آن وجود دارد از املاک مظفرالدین شاه و تمام این محدوده بیابان و باغ بود. این خیابان در دهه ۳۰ شکل گرفت و چون اراضی مظفرالدین شاه بود به نام قصرالدشت معروف می‌شود. البته دلیل قطعی این نام هنوز مشخص نیست. در این محله نه قصری وجود دارد و نه دشتی که بتوان این اسم را به آن نسبت داد.» اکنون خیابان قصرالدشت یکی از پرتردد و شلوغ‌ترین خیابان‌های شهر محسوب می‌شود. خیابانی با مغازه‌هایی که می‌توان از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آن یافت. با اینکه ساختمان‌های نوساز زیادی در این خیابان وجود دارد هنوز ساختمان‌های قدیمی در آن به چشم می‌خورد.

در حال حاضر این خیابان مملو از مغازه‌ و واحدهای مسکونی با نرخ قیمت متوسط است. یادآور می‌شود قصرالدشت ازلحاظ قیمتی جزو محله‌های متوسط این منطقه است. هزینه اجاره یک واحد ۴۰ متری در قصرالدشت در حدود ۸۰۰ هزار و نرخ رهن آن ۳۰ میلیون تومان است. همچنین نرخ رهن کامل یک واحد ۴۵ متری در این محله در حدود ۶۵ میلیون تومان است. اگر به دنبال خرید ملک در خیابان قصرالدشت تهران هستید هم باید برای کل آن از ۲۳۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان بپردازید.

منطقه ۱۰تهران

سلسبیل یا رودکی

سلسبیل نام یکی از خیابان‌های قدیمی و جزو مناطق ۱۰تهران است. اکنون این خیابان به رودکی تغییر نام داده است. در حال حاضر این خیابان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید پوشاک در پایتخت به شمار می‌رود. بر اساس گفته‌های تاریخ‌نگاران تهران «علت نام‌گذاری این خیابان به نام سرسبیل یا سلسبیل این است که درگذشته این خیابان به علت داشتن باغ‌های بسیار زیبا و جاری شدن آب زلال از چشمه فرمانفرمایان به سمت این خیابان سرسبز، ناخودآگاه مردم را به یاد بهشت و چشمه سلسبیل می‌انداخته است. آب فرمانفرمایان از میدان رشدیه به سمت سلسبیل جاری‌شده و بعد از عبور از نهر سلسبیل و باغ‌های زیبایش به جنوب محله و یخچال می‌رسیده است »

این خیابان از جنوب به خیابان کمیل، از شرق به بزرگراه نواب و از غرب به خیابان قصرالدشت منتهی می‌شود. اگر به دنبال خرید ملک در خیابان سلسبیل هستید، باید بدانید که بیشتر آپارتمان‌های این خیابان دارای بافت قدیمی و کوچک متراژ و فشرده است. این محله یکی از بزرگ‌ترین محله‌های تهران ازلحاظ داشتن املاک با کاربری تجاری است. اگر برای شما عرض کوچه‌ها مهم نیست، حتما سری به این محله بزنید. بیشتر کوچه‌های این خیابان کم‌عرض است. در حال حاضر قیمت کل یک واحد ۶۹ متری در کارون جنوبی در حدود ۵۳۹ میلیون تومان و قیمت کل یک واحد ۳۹ متری واقع در نواب، ابتدای مرتضوی، کوچه علم شاهی در حدود ۳۱۰ میلیون تومان است.

همچنین هزینه‌ی رهن کامل یک واحد ۴۰ متری واقع در خیابان کارون، خیابان شهراب در حدود ۵۰ میلیون تومان و نرخ اجاره‌ی یک واحد ۸۳ متری واقع در قصرالدشت، بعد از خیابان مرتضوی در حدود یک ‌میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و هزینه‌ی رهن آن ۲۰ میلیون تومان است.

منطقه ۱۰تهران

بریانک

خیابان بریانک دارای دو بخش شرقی و غربی است که پس از ایجاد بزرگراه نواب، ارتباط بین آنها قطع ‌شده است. سنگ‌فرش این خیابان در زمان قدیم (حدود ۳۰ سال گذشته) توسط آلمان‌ها انجام‌شده است و یکی از مقاوم‌ترین خیابان‌های تهران ازنظر تحمل وزن بسیار بالا در مورد تردد وسایل نقلیه است.

بر اساس اسناد شهرداری منطقه ۱۰تهران، پارک‌های معروف این محل شامل باغ حکیم، هفت‌چنار، ۲۲ بهمن، نور، اعتماد، خانواده و ناظمی است. این محله دارای ۴ خیابان گلستانی، حسام‌الدین، چهارراه رضایی و خیابان عرب است. یکی از بهترین کوچه‌های این محله، کوچه بهار (مزرعتی قهرودی) است. این محله جزو ارزان‌ترین محله‌های منطقه  ۱۰تهران است.

در حال حاضر قیمت یک واحد ۱۰۰ متری واقع در میدان بریانک، خیابان نوری، کوچه پورسان در حدود ۴۵۰ میلیون تومان و قیمت کل یک واحد ۵۴ متری در خیابان نیکفر در حدود ۱۴۵ میلیون تومان است. همچنین اجاره ماهانه یک واحد ۶۳ متری در بریانک در حدود ۵۵۰ هزار تومان و نرخ رهن آن ۵۰ میلیون تومان است.

سخن پایانی

اگر به دنبال خرید سوییت یا واحدهای کوچک متراژ در منطقه ۱۰ تهران هستید، سری به خیابان جیحون و بریانک بزنید. این محله‌ها مملو از واحدهای کوچک متراژ و ارزان‌قیمت است. اما اگر به دنبال خانه‌های بزرگ‌تر هستید، سری به محله‌های سلسبیل و قصر الدشت بزنید و اگر دانشجو یا کارمند هستید و وقت و زمان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، سری به خوش بزنید. در این محله چند مترو وجود دارد و به‌واسطه این امتیاز، قیمت واحدهای مسکونی در این منطقه بالاتر از محله‌های دیگر است.

در حال حاضر هزینه‌ی اجاره آپارتمان در منطقه ۱۰ تهران از ۵۰۰ هزار تا چند میلیون و نرخ رهن کامل آن از ۳۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است و قیمت کل واحدهای مسکونی در محله‌های منطقه ۱۰ تهران از ۱۸۰ میلیون تومان ‌تا بالای یک میلیارد تومان است.

برچسب ها:
پیام بگذارید