املاک هومینگ

قیمت رهن و اجاره ملک اداری در منطقه ۳ تهرانزمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

منطقه ۳ تهرانر

گرچه دغدغه‌ی بسیاری از افراد جامعه خرید، رهن یا اجاره‌ی واحدهای مسکونی است؛ اما خانه و آپارتمان تنها دل‌مشغولی افراد پیرامون ملک و املاک نیست. چراکه بسیاری از صاحبان کسب و کار به دنبال املاکی با موقعیت تجاری یا اداری هستند. به جرات می‌توان گفت خرید یا اجاره و رهن املاک اداری و تجاری اهمیت و حساسیتی بسیار بالاتر از خانه و هر ملک مسکونی دارد. املاک اداری و تجاری به دلیل اینکه بستری برای تامین معاش و درآمدزایی افراد محسوب می‌شوند، باید با وسواس و دقت بیشتری انتخاب شوند. درصورتی که هنگام انتخاب خانه اشتباه کنید، می‌توانید پس از پایان قرارداد به سراغ خانه‌ی دیگری بروید؛ اما با یک اشتباه کوچک در رهن یا اجاره ملک اداری و تجاری به احتمال زیاد همه‌ی سرمایه و درآمدتان در خطر قرار خواهد گرفت. در نتیجه انرژی، زمان و تحقیق برای پیدا کردن واحد اداری و تجاری باید دو برابر خانه و آپارتمان باشد. یکی از مناطق اداری پایتخت، منطقه‌ی ۳ شهرداری تهران است. بسیاری از املاک این منطقه کاربری اداری دارند، به طوری که تعداد واحدهای اداری منطقه ۳ از واحدهای تجاری آن بیشتر هستند. بنابراین جای تعجبی ندارد که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک پایتخت در این منطقه جمع شده‌اند. با توجه به شرایط خاص املاک تجاری و اداری در این گزارش به بررسی این نوع واحدها در منطقه‌ی ۳ پرداخته‌ایم. در ادامه درباره شرایط املاک اداری منطقه‌ی ۳ و قیمت متراژهای مختلف واحد اداری در این منطقه بیشتر توضیح خواهیم داد. اگر شما هم قصد خرید، رهن یا اجاره واحد اداری در منطقه‌ی ۳ تهران را دارید، با ما همراه باشید.

مناطق اداری منطقه ۳ تهران

همانطور که گفته شد منطقه‌ی ۳ شهرداری تهران متمرکزترین محله برای املاک با سند اداری یا واحدهای دارای موقعیت اداری است. منطقه‌ی ۳ شهرداری تهران محله‌های پاسداران، میرداماد، ظفر، قلهک، سید خندان، اختیاریه، جردن، دروس، ونک، دولت و دیباجی را در بر می‌گیرد. البته بین محله‌های مختلف منطقه‌ی ۳ محله‌ی ونک، میرداماد، پاسداران و سید خندان بیشترین املاک اداری را دارند. علاوه براین تعداد املاک مسکونی با موقعیت اداری در این مناطق بسیار زیاد است. تجمع بیشتر واحدهای اداری، دسترسی راحت با اتوبوس، تاکسی، مترو یا خودروی شخصی به این مناطق، وجود امکانات مختلف و… همه و همه باعث شده هر شرکتی به داشتن واحد اداری در این منطقه علاقه داشته باشد؛ اما نکته قابل توجه درباره این موضوع قیمت‌های بسیار بالای املاک اداری منطقه‌ی ۳ است که اجاره، رهن یا خرید آن‌ها در توان همه افراد نیست. در ادامه هریک از این محله‌ها، راه‌های دسترسی و قیمت واحدهای اداری آن را بررسی می‌کنیم.

منطقه ۳ تهران

قیمت رهن یا اجاره ی واحد اداری در ونک

ونک از مهم‌ترین مناطق اداری تهران است که شرکت‌های بسیار زیادی در آن قرار گرفته‌اند. این موضوع باعث رشد سریع قیمت املاک اداری در منطقه‌ی ونک شده است. علاوه براین دسترسی راحت به ونک از نقاط مختلف تهران دلیل دیگری بر قیمت‌های گران این منطقه است. یک واحد اداری در برج نگار که بهترین برج ونک محسوب می‌شود با متراژ ۶۰ متر و یک اتاق، قیمتی برابر با ۵۰ میلیون تومان پیش‌پرداخت و اجاره ماهانه ۷ میلیون تومان دارد. این واحد دو پارکینگ داشته و از امکاناتی مانند ۴ خط آسانسور، لابی و… بهره‌مند است. همچنین یک واحد اداری ۸۵ متری در فاصله بین توانیر تا ونک با دو اتاق در طبقه‌ی آخر ساختمانی چهار طبقه مجهز به پارکینگ و آسانسور قیمتی برابر با ۲۲۰ میلیون تومان دارد. در متراژ بالای ۱۰۰ متر هم می‌توان به واحدی ۱۲۵ متری با دو اتاق، پارکینگ، انباری و آسانسور اشاره کرد. این واحد که در طبقه‌ی سوم ساختمانی شش طبقه در میدان ونک واقع شده است، قیمتی برابر با ۲۹۰ میلیون تومان برای رهن دارد. همچنین یک واحد ۲۰۰ متری در تقاطع ولیعصر با ونک با چهار اتاق، پارکینگ، انباری و آسانسور، مبلغی برابر با ۸۰ میلیون تومان برای پیش‌پرداخت و اجاره ماهانه ۱۲ میلیون تومان دارد.

قیمت رهن یا اجاره ی واحد اداری در میرداماد

میرداماد به دلیل وجود متروی میرداماد، اتوبوس‌های خط تجریش-راه‌آهن و خطوط تاکسی‌رانی یکی از بهترین مناطق اداری در منطقه‌ی ۳ تهران است. در حال حاضر یک واحد ۵۴ متری ۲۰ ساله، دارای یک اتاق با سند اداری در طبقه‌ی آخر ساختمانی سه طبقه و ۳۰ واحدی مجهز به پارکینگ و آسانسور قیمتی برابر با ۴۷ میلیون تومان پیش و اجاره ماهانه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد. در متراژهای زیر ۱۰۰ متر، یک واحد نوساز ۸۰ متری هم با دو اتاق در این منطقه حدود ۲۰۰ میلیون برای رهن کامل قیمت‌گذاری شده است. قیمت واحد اداری در پاساژها به دلیل امکانات موجود در پاساژها کمی گران‌تر از خیابان اصلی است. رز میرداماد از برجسته‌ترین پاساژهای میرداماد محسوب می‌شود. یک واحد اداری در این پاساژ با متراژ ۱۱۰ متر و دو اتاق، دو پارکینگ، چهار آسانسور و سیستم مدیریت هوشمند ساختمان قیمتی برابر با ۱۰۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. در متراژهای بالاتر می‌توان به واحدی ۱۸۰ متری در میرداماد با قیمت ۴۸۰ میلیون رهن کامل اشاره کرد. همچنین برای اجاره‌ی یک واحد ۲۰۰ متری با سند اداری در جنوب میرداماد باید مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۳ میلیون تومان پرداخت کنید. البته امکان تبدیل این مبلغ به رهن کامل با ۵۵۰ میلیون تومان هم وجود دارد. در صورتی که مقیاس کسب و کار شما بزرگ است، یک واحد قدیمی ۲۹۰ متری با پنج اتاق و پارکینگ با مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان رهن کامل انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود و درصورتی که دنبال ساختمانی شیک و لوکس در میرداماد هستید، می‌توانید یک واحد اداری ۳۵۰ متری دوبلکس بدون اتاق با مبلغ ۲۰۰ میلیون پیش و ماهانه ۳۴ میلیون تومان را اجاره کنید.

منطقه ۳ تهران

قیمت رهن یا اجاره ی واحد اداری در پاسداران

وجود متروی حسین‌آباد بالای میدان این محله کنار اتوبوس‌ها و تاکسی‌های مختلف به خوبی پاسخگوی نیاز افراد برای حمل و نقل عمومی است. محله‌ی پاسداران از مناطق گران‌قیمت منطقه‌ی ۳ تهران محسوب می‌شود. یک واحد اداری ۱۵ متری در پاسداران با مبلغ ۵۰ میلیون پیش و ماهانه ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای اجاره در نظر گرفته شده است. این واحد در آشپزخانه و سرویس بهداشتی با سایر اتاق‌های واحد ۱۵۰ متری مشاع است. همچنین یک واحد ۸۲ متری با دو اتاق در منطقه‌ی پاسداران مبلغی حدود ۷۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. در متراژهای بالای ۱۰۰ متر، یک واحد اداری با متراژ ۱۳۰ متر دارای چهار اتاق و مبلمان اداری بوده که  قیمتی برابر با ۳۵۰ میلیون تومان برای رهن کامل دارد. همچنین برای کسب و کارهای بزرگ‌تر می‌توانید یک واحد ۴۹۰ متری در طبقه‌ی سوم ساختمانی پنج طبقه را با سند اداری و شش اتاق به قیمت ۹۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل انتخاب کنید.

قیمت رهن یا اجاره ی واحد اداری در جردن

منطقه‌ی جردن را می‌توان قلب تپنده منطقه‌ی ۳ تهران دانست. وجود ترافیک‌های سنگین و شلوغی‌های همیشگی منطقه هم از محبوبیت جردن کم نکرده است. یک واحد اداری قدیمی ۵۰ متری در جردن مبلغی در حدود ۵۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۴ میلیون تومان برای اجاره دارد؛ این در حالی است که یک واحد ۸۵ متری نوساز با یک اتاق در حدود مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل در نظر گرفته شده است. همچنین یک واحد ۱۱۰ متری در جردن با دو اتاق آسانسور و پارکینگ در طبقه‌ی دوم ساختمان پنج طبقه قیمتی برابر ۳۰۰ میلیون برای رهن کامل دارد. علت قیمت ارزان این واحد نسبت به نمونه قبلی سند شخصی و غیر اداری ملک موردنظر است که می‌تواند برای مستاجر مشکلاتی به همراه داشته باشد. همچنین یک واحد قدیمی ۱۴۰ متری در جردن با پنج اتاق مجهز به امکانات کامل اداری، اتاق سرور و… به مبلغ ۵۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۷ میلیون تومان برای اجاره آماده‌ی واگذاری است. از دیگر املاک اداری جردن می‌توان به واحدی ۲۸۸ متری با شش اتاق و امکانات کامل برای رهن اشاره کرد. این واحد اداری قیمتی برابر با ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل دارد.

منطقه ۳ تهران

قیمت رهن یا اجاره ی واحد اداری در قلهک

قلهک هم از دیگر محله‌های اداری منطقه‌ی ۳ است که مانند سایر مناطق آن قیمت‌های قابل توجهی برای رهن و اجاره دارد. متروی قلهک شاهراه اصلی برای تردد افاد به این منطقه است؛ اما با توجه به اینکه این منطقه نسبت به سایر محله‌ها کمتر بافت اداری دارد، قیمت واحدهای اداری آن نسبت به جردن، میرداماد یا ونک کمتر است. برای یک واحد اداری ۵۸ متری در قلهک با یک اتاق قیمتی در حدود ۵۰ میلیون تومان برای ودیعه و ماهانه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. همچنین یک واحد ۸۵ متری با دو اتاق در طبقه‌ی سوم ساختمانی شش طبقه در قلهک با پارکینگ، انباری و آسانسور با مبلغی در حدود ۶۰ میلیون تومان پیش و ماهانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آماده‌ی واگذاری است. از واحدهای اداری بالای ۱۰۰ متر در منطقه‌ی قلهک می‌توان به یک دفتر ۱۲۰ متری با سه اتاق و یک واحد ۱۴۰ متری با دو اتاق، پارکینگ، انباری و آسانسور اشاره کرد. قیمت واحد ۱۲۰ متری حدود ۲۰۰ میلیون پیش و ماهانه ۸ میلیون تومان و قیمت واحد ۱۴۰ متری ۲۰۰ میلیون تومان پیش با اجاره ماهانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

با توجه به آنچه گفته شد درمجموع مناطق ونک و میرداماد را می‌توان گران‌قیمت‌ترین محله‌های اداری منطقه‌ی ۳ تهران دانست. بنابراین در صورتی که قصد رهن یا اجاره واحد اداری در منطقه‌ی ۳ را دارید، به تناسب بودجه و توان مالی خود در محله‌های مختلف این منطقه می‌توانید واحدهایی نوساز، قدیمی، کوچک، بزرگ، با موقعیت اداری یا سند اداری پیدا کنید. نکته مهم جستجو و مراجعه به منابع مختلف است. با این کار می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید همه گزینه‌های موجود را بررسی کرده‌اید و دستتان برای انتخاب بازتر خواهد بود. در آخر فراموش نکنید در چنین معاملاتی صبر و دقت کلید اصلی انتخاب صحیح و بدون زیان است.

برچسب ها:
پیام بگذارید