املاک هومینگ

هزینه رهن و اجاره خانه در اراک چقدر است؟زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

رهن و اجاره در اراک

اگر به دنبال رهن و اجاره‌ی خانه در اراک هستید، مطلب پیش رو را بخوانید؛ زیرا اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست خواهید آورد. خوب است بدانید که امروزه خانه‌های مسکونی در دو مدل آپارتمانی و ویلایی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. حال شما با توجه به بودجه، سلیقه و شرایط خودتان باید انتخاب کنید که کدام‌یک از این خانه‌ها را تهیه کنید. جالب اینکه، هر کدام از این دو نوع خانه طرفداران خاص خودشان را دارند. با ما همراه باشید.

برای اجاره یک واحد آپارتمان در اراک چقدر باید رهن و اجاره بپردازم؟

همان‌طور که می‌دانید عوامل مهمی در میزان رهن و اجاره یک آپارتمان دخیل هستند. اینکه این آپارتمان در کجای شهر واقع شده است، چه امکاناتی دارد، چند سال از زمان ساختش می‌گذرد و… مسایلی هستند که تعیین‌کننده مبلغ رهن و اجاره هستند.

رهن و اجاره خانه ویلایی در اراک

رهن و اجاره در اراک

برخی از افراد نیز به دلایل متعددی ترجیح می‌دهند که در آپارتمان زندگی نکنند و یک خانه مستقل ویلایی را در اختیار داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت رهن و اجاره خانه در اراک

رهن و اجاره در اراک

به طور کلی عوامل مختلفی در تعیین قیمت رهن و اجاره خانه تاثیر دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سن

اینکه خانه موردنظرتان در چه سالی ساخته شده باشد بر قیمت آن تاثیر دارد. به یاد داشته باشید که هر چه قیمت یک خانه بالاتر برود میزان رهن و اجاره آن نیز افزایش می‌یابد. به طور مثال شما برای در اختیار داشتن خانه‌ای که ارزشش ۱۰۰ میلیون تومان است باید رهن و اجاره بیشتری نسبت به خانه‌ای که ارزشش ۷۵ میلیون تومان است بپردازید.

تمیزی

اینکه یک آپارتمان یا خانه ویلایی تا چه اندازه تروتمیز است و قابل سکونت، عامل مهمی در تعیین قیمت آن است. به طور مثال، عوض کردن شیرآلات و کلید و پریزها، رنگ‌آمیزی خانه، پارکت کردن کف و کارهایی از این قبیل می‌توانند در افزایش میزان رهن و اجاره ملک موردنظرتان تاثیرگذار باشند.

موقعیت مکانی

از قدیم‌الایام موقعیت مکانی خانه‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت آن‌ها بوده و هست. اگر خانه موردنظرتان در جایی واقع شده باشد که منطقه اعیان‌نشین شهر محسوب می‌شود، یقین داشته باشید که باید مبلغ زیادی را برای رهن و اجاره آن بپردازید.

دسترسی

اینکه خانه موردنظرتان چقدر به وسایل حمل‌ونقل عمومی، مرکز شهر، امکانات شهری و… دسترسی دارد، یکی دیگر از عوامل موثر بر تعیین قیمت آن است.

چطور یک خانه خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک خانه خوب برای رهن و اجاره آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید کار سختی نیست. فقط کافی است با برنامه اقدام کنید و به اندازه کافی وقت بگذارید. در ادامه نکاتی را مطرح می‌کنیم که برای پیدا کردن یک خانه خوب باید مدنظر داشته باشید.
۱- به طرق مختلف سعی کنید درباره قیمت رهن و اجاره خانه در محلات مختلف شهر اطلاعات کسب کنید. برای این منظور می‌توانید از دوستان و آشنایانی که به تازگی خانه گرفته‌اند، پرس‌وجو کنید. اینترنت هم می‌تواند گزینه مناسبی برای جستجو باشد. از سوی دیگر، می‌توانید حضوری به مراکز مشاور املاک بروید و درباره این موضوع پرس‌وجو کنید.
۲- سعی کنید به اندازه کافی برای پیدا کردن یک خانه خوب وقت بگذارید. از شتاب‌زدگی بپرهیزید زیرا شما می‌خواهید حداقل یک سال در خانه یا آپارتمانی که اجاره می‌کنید، زندگی کنید. بنابراین، خوب است که برای پیدا کردن یک واحد خوب به اندازه کافی وقت بگذارید.
۳- ابتدا مشخص کنید که چقدر بودجه دارید و سپس به دنبال خانه بگردید. با این کار خودتان را از سردرگمی درمی‌آورید و تکلیفتان با خودتان مشخص است. از سوی دیگر، اگر با توجه به بودجه‌ای که دارید به دنبال خانه بگردید از اتلاف وقت خودتان نیز جلوگیری می‌کنید زیرا از گزینه‌هایی که با بودجه شما همخوانی ندارند، صرف‌نظر خواهید کرد.
۴- بعد از اینکه بودجه‌تان را مشخص کردید به این موضوع فکر کنید که از خانه‌ای که می‌خواهید اجاره کنید چه انتظاری دارید. به طور مثال برای خودتان مشخص کنید که به بزرگ بودن حال و پذیرایی برایتان مهم است یا جادار بودن آشپزخانه. همچنین اگر تعداد اتاق‌خواب‌ها نیز برایتان مهم است، این موضوع را هم مدنظر داشته باشید.
۵- وقتی برای بازدید از خانه‌های مختلف به آن‌ها سر می‌زنید حتما توجه داشته باشید که آن‌ها نورگیری کافی داشته باشند. این موضوع واقعا مسئله مهمی است و کمبود نور برایتان حتما دردسرساز خواهد شد.

یک خانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

رهن و اجاره در اراک

در پاسخ به این سوال نمی‌تواند یک نسخه ثابت برای همگان پیچید. زیرا انتظارات افراد مختلف از خانه‌ای که می‌خواهند رهن و اجاره کنند با یکدیگر فرق دارد، بنابراین ویژگی‌های یک خانه خوب و ایده‌آل نیز برای افراد مختلف متفاوت است. به طور مثال ممکن است به نظر یک نفر میزان کمدها و کابینت‌های خانه اهمیت زیادی داشته باشد، بنابراین، اینکه خانه دارای کابینت‌ها و کمدهای زیادی باشد برای این فرد یک ویژگی خوب محسوب می‌شود. از سوی دیگر، برای فردی دیگر ممکن است که در معرض دید نبودن سرویس بهداشتی اهمیت زیادی داشته باشد. اما در ادامه به برخی از نکات کلی و مهم که می‌توان به عنوان ویژگی‌های خوب یک خانه در نظر گرفت اشاره می‌کنیم.

۱- پاسخگویی به نیازهای اعضای خانواده

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک خانه خوب این است که به نیازهای اهالی خانواده پاسخ دهد. به طور مثال اگر تعداد اعضای خانواده زیاد است و نیاز به اتاق‌خواب‌های زیادی دارند باید خانه طوری باشد که به این نیاز پاسخ دهد. یا اگر برای اهالی خانواده بزرگ بودن حال و پذیرایی اهمیت دارد، باید خانه موردنظر بتواند این نیاز را برآورده کند.

۲- نورگیری

یکی دیگر از ویژگی‌های یک خانه خوب این است که به اندازه کافی نورگیر باشد. در دنیای ماشینی امروز بسیار مهم است که محل زندگی شما نورگیر کافی داشته باشد و حس آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد. از طرف دیگر، نورگیری خانه موردنظرتان باعث می‌شود که در هزینه برق خانوار نیز صرفه‌جویی شود.

موقعیت مکانی خوب

یکی دیگر از ویژگی‌های یک خانه خوب این است که موقعیت مکانی نسبتا خوبی داشته باشد. اینکه خانه موردنظرتان در یک محله خوب واقع شده باشد و دسترسی راحتی به امکانات شهری داشته باشید، از ویژگی‌های یک خانه خوب به شمار می‌رود.

مقرون به صرفه بودن

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب یک خانه این است که بیش از حد گران نباشد. البته این موضوع نسبی است و گرانی برای هر خانواده‌ای معنای متفاوتی دارد. به طور مثال ممکن است خانه‌ای رهن ۱۰۰ میلیون تومانی دارد برای یک خانواده گران باشد و برای خانواده دیگری ارزان. به این ترتیب، مهم است که میزان رهن و اجاره یک خانه با بودجه خانوار هماهنگی داشته باشد.

برچسب ها:
پیام بگذارید