وضعیت اجاره آپارتمان های ریزمتراژ در تهران چگونه است؟

اجاره آپارتمان های ریزمتراژ

وضعیت اجاره‌بها نشان می‌دهد که اغلب موجران واحدهای ریزمتراژ تا حدی که استطاعت مستاجرانی که متقاضی این واحدها هستند اجازه می‌دهد، اجاره ماهانه را به نسبت مبلغ رهن بالا برده‌اند.

هومینگ، جامع ترین وب‌سایت املاک کشور

بهای پیشنهادی رهن و اجاره واحدهای مسکونی نشان می‌دهد موجران آپارتمان‌های مسکونی تا ۶۰ مترمربع و در محله‌های مختلف تهران اصرار به دریافت اجاره‌بها حداقل یک میلیون تومانی از مستاجران دارند و ارزش ملک اجاری خود را به صورتی که به نفع دریافت اجاره‌بهای بیشتری باشد، بین ودیعه و اجاره تقسیم کرده‌اند. به عنوان مثال ارزش رهن یک واحد آپارتمان ۶۰ متری در محله زاهد گیلانی در خیابان پیروزی با سن بیش از ۱۰ سال و بدون پارکینگ، حدود ۸۰ میلیون تومان محاسبه شده است. این در حالی است که موجر این واحد را با اجاره یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی و رهن ۲۵ میلیون تومانی ارائه کرده است. به این ترتیب بخش قابل توجهی از ارزش اجاری این ملک قرار است به شکل اجاره ماهانه دریافت شود.

در مورد برخی آپارتمان‌ها این نسبت به صورت ۵۰-۵۰ تعریف شده است. به عنوان مثال رهن ۵۰ میلیونی و اجاره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی عرف بازار اجاره آپارتمان‌های نقلی است که سبب ایجاد فایل‌های متعدد در بازار شده است. با توجه به استطاعت مستاجران آپارتمان‌های ریزمتراژ برای پرداخت اجاره، موجران باید این واقعیت را درنظر بگیرند که در صورت اجاره بهای بالای ۲ میلیون تومان برای آپارتمان‌های ریزمتراژ بایستی زمان بیشتری را برای یافتن متقاضی در نظر بگیرند.

رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان‌های تا 60 مترمربع در تهران

رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان‌های تا ۶۰ مترمربع در تهران

تمامی دیدگاه‌های شما از طرف تیم هومگ بررسی خواهد شد. منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما همراهان عزیز هومگ در مجله آنلاین هومینگ هستیم.

این مقاله موردپسند شما واقع شده است؟ امتیاز دهید!

برچسب ها:
پیام بگذارید