املاک هومینگ

همه چیز در مورد خرید آپارتمان در جهانشهر کرجزمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

جهانشهر

فرقی نمی کند یک زوج جوان باشید که برای شروع زندگی خود به دنبال خرید آپارتمان در جهانشهر کرج هستید یا به دلایل دیگر قصد خرید آپارتمان در این محله را دارید؛ به هر حال لازمه ی خرید خانه به خصوص آپارتمان این است که نکات بسیار مهمی را مدنظر داشته باشید تا بتوانید در نهایت با توجه به میزان توان مالی‎‌تان از انتخاب خود خشنود باشید. چه بسا خرید خانه یا آپارتمان یکی از بزرگ ترین سرمایه‌گذاری‌ها در زندگی اغلب افراد است.
شما در این مقاله در سرفصل‌های زیر با محله جهانشهر کرج آشنا شده، حدود قیمت  آپارتمان و در نهایت نکات مربوط به خرید آپارتمان را خواهید خواند:

 • معرفی محله ی جهانشهر کرج
 • قیمت تقریبی خرید آپارتمان در جهانشهر کرج
 • نکات خرید آپارتمان در جهانشهر کرج

معرفی محله جهانشهر کرج

این محله در منطقه ۸ شهرداری کرج واقع شده است. جهانشهر در گذشته دارای باغ‌های فراوانی بود. اما به مروز زمان با ساخت‌و‌سازهای زیادی روبه رو شد و از بین رفت. در قدیم جهانشهر دارای باغ‌های فراوانی بوده که در طی ۵۰ سال اخیر با ساخت‌و‌سازهای بیشماری روبه‌رو شده و بسیاری از این باغات رو به ویرانی رفته‌اند. یکی از معروف ترین افرادی که باغ‌های زیادی در جهانشهر داشته و باغ‌هایش اکنون رو به ویرانی است، محمد صادق فاتح است.
نام جهانشهر برگرفته از نام جهان، همسر محمد صادق فاتح؛ موسس محله جهانشهر است. جهانشهر از شمال محدود به حاجی آبادف از غرب محدود به کوی کارمندان شمالی، از جنوب محدود به محله چهارصد دستگاه و از شرق نیز به بلوار طالقانی شمالی محدود است.
از اماکن مهم تفریحی در این محله می توان از پارک تنیس و باغ خانواده اشاره کرد. همچنین جهانشهر به دلیل نزدیکی به مرکز شهر یکی از پرامکانات‌ترین محله‌های کرج به حساب می‌آید.

معرفی محله ی جهانشهر کرج

هنگام خرید خانه، ملک یا ساختمان نکات بسیار مهمی وجود دارد که برخی از آن‌ها را به صورت خلاصه و اشاره وار برشمرده‌ایم، این موارد را در مواقع خرید نادیده نگیرید.

قیمت تقریبی خرید آپارتمان در جهانشهر کرج

در این جدول، قیمت خرید آپارتمان در جهانشهر کرج را معرفی می‌کنیم:

متراژتعداد خوابطبقهسن بناقیمت (تومان)
65249300.000.000
11021نوساز850.000.000
12022-1.050.000.000
115258800.000.000
13824نوساز1.250.000000

نکات خرید آپارتمان در جهانشهر کرج

چه قصد خرید آپارتمان در جهانشهر کرج را داشته باشید چه در محله‌های دیگر آن، باید هنگام خرید نکاتی را مد نظر داشته باشید که مهم ترین آن‌ها عبارتند از:

هزینه‌های جانبی

 • به هزینه‌هایی که ممکن است هنگام خرید وجود داشته باشد توجه داشته باشید مانند هزینه سند، دفتر ثبت اسناد، پایان کار، مالیات و کمیسیون املاک.

مقاومت سازه و نما

 • بررسی و کنترل پرونده آزمایشگاهی مصالح مصرفی در سازه ساختمان.
 • توجه به پایداری و مقاومت سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی و… داشته باشید.
 • به نمای ساختمان توجه کنید. نمایی که هم دوام و هم زیبایی را با هم داشته باشد، انواع مختلف سنگ مانند گرانیت و… است. ضمنا شستشو و تمیز نگه داشتن آن هم ساده‌تر و کم هزینه‌تر است.
 • کنترل نقشه نمای ساختمان و اجرای آن‌ها چه از نظر ایمنی چه از لحاظ حفاظتی.
 • کنترل نقشه‌های نمای ساختمان از نظر زیبایی و تناسب آن با محیط اطراف.
 • نمی‌توان نوع و نحوه مصرف مصالح ساختمان را بعد از تکمیل شدن آن ارزیابی کرد و ساختمان مقاوم را پیدا کرد اما خوب است فاکتور‌هایی که یک ساختمان را مقاوم می‌کنند، بشناسیم. مثلاً در سازه فولادی، نوع اتصالات و نیز مهاربندی آن‌ها اهمیت فراوانی دارد. اما در سازه‌های بتنی، چیزی که مهم است نوع بتن مصرفی و نیز قطر میلگردهای استفاده شده در آن است.

نکته‌ای که خود ما می‌توانیم از لحاظ پایداری ساختمان در برابر زلزله کنترل کنیم، ابعاد ستون‌ها در طبقات مختلف و پارکینگ است که آیا با توجه به تعداد طبقات و بار وارد شده از طرف آن‌ها، این ستون‌ها جوابگو هست یا خیر؟

اسناد آپارتمان

 • ماده‌ها و تبصره‌های متن قرارداد و مبایعه نامه خرید را دقیق بخوانید.
 • توجه به نوع کاربری در اصل سند یا مبایعه نامه داشته باشید.

جهانشهر

انتخاب طبقه

 • اگر به سروصدا حساس هستید و نمی‌خواهید به هیچ عنوان زمان‌های حیاتی استراحت در منزل را از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید. چون سروصدای خودرو‌ها در پارکینگ و نیز دود آن‌ها، این امکان را از شما خواهد گرفت.
 • سعی کنید به طبقات بالا‌تر بروید که مناظر زیباتری را نیز می‌توانید از پنجره‌ها تماشا کنید. اما طبقات آخر نروید چرا که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد. مشکلات مربوط به پشت بام، بیشترین خرابکاری را در طبقه آخر به بار می‌آورند. طبقات بالا‌تر یک مشکل دیگر هم دارند و آن اینکه امکان فرار اضطراری در موقع زلزله و آتش سوزی احتمالی، کمتر خواهد بود.
 • قبل از اینکه برای بازدید ملک یا آپارتمانی در جهانشهر کرج بروید به تعداد واحدهای کل ساختمان توجه کنید. اگر میخواهید از مشکلات مدیریت ساختمان دور بمانید، تعداد مطلوب ۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را سخت کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهرو‌ها خواهد شد.
 • به تعداد واحد‌ها در هر طبقه نیز توجه کنید تعداد واحدهای موجود در هرطبقه نیز اهمیت دارد. مخصوصاٌ اگر واحد‌ها در هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند و درب آن‌ها نزدیک به هم باز شود. بهترین حالت در مورد آپارتمان‌های چند واحدی در یک طبقه، آپارتمان های مقابل هم و یا نیم طبقه است. البته شکل ایده آل آن است که در هر طبقه یک واحد باشد یا حداقل هر واحد در هر طبقه راهروی مخصوص به خود را داشته باشد.
 • سعی کنید خانه‌هایی با بیش از چهار طبقه بدون آسانسور را برای خرید انتخاب نکنید چون حتی اگر در طبقات پایین باشید و یا بتوانید بالا و پایین رفتن روزمره را تحمل کنید، میهمان‌های شما و همسایگان محترمتان چنین تحملی را ندارند و حتی شما هم تحمل سر و صدای آن‌ها را نخواهید داشت.

معماری و سبک آپارتمان

 • طراحی نقشه معماری به منظور حصول اطمینان از ارتباطات صحیح بین اجزای مختلف هر واحد از بلوک ساختمانی، بر اساس اینکه ساختمان مسکونی یا اداری یا تجاری باشد مهم است. توجه به طراحی نقشه‌های معماری و کمک گرفتن از مشاوران و متخصصین این رشته لازم است.

آنچه که در نقشه آپارتمان باید به آن توجه کنیم این است که طبق اصول معماری، دستشویی در کنار در ورودی یا نزدیک‌ترین فضا به آن قرارگیرد. آشپزخانه نیز بایستی رو به روی در ورودی و یا نزدیک‌ترین فضا به آن در نظر گرفته شود تا دسترسی به آن آسان باشد. اتاق نشمین و اتاق خواب‌ها بهتر است با راهرویی از اتاق پذیرایی جدا شده باشد تا در هنگام ورود مهمان، اختصاصی بودن آن فضا تأمین شود. برای حمام مناسب‌ترین محل، راهروی کنار اتاق خواب هاست که هم محفوظ بوده و هم بتوان از اتاق خواب‌ها راحت به آن دسترسی داشت. البته در آپارتمان‌های بزرگ یک حمام اختصاصی داخل یکی از اتاق خواب‌ها در نظر گرفته می‌شود.

امنیت و ایمنی آپارتمان

 • تحقیقات محلی برای اطمینان از امنیت و رفتارهای محیطی افراد محله
 • حصول اطمینان از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان
 • حصول اطمینان از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی
 • تعبیه وسایل اطفای حریق، بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق
 • پیش بینی هشدار دهنده‌های مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمان‌های بروز خطر
 • کنترل جانمایی ساختمان و محل احداث آن، برای اطمینان از اینکه ساختمان روی گسل احداث نشده یا در مسیل قرار نگرفته است، مقاومت ساختمان در برابر زلزله و استحکام پایه‌های آن در مقابل نشست زمین، اقتصادی بودن ساختمان چه از لحاظ خرید و چه نگهداری و زیبایی که شامل مواردی مانند نورگیر بودن، خوش نقشه بودن و… می‌شود.
 • اطمینان از وجود پله فرار و راه‌های خروجی ایمن و سریع در ساختمان‌های مرتفع و وجود چاه ارت و برق گیر درچنین ساختمان‌هایی

امنیت و ایمنی آپارتمان

سرمایش، گرمایش، تهویه و عایق کاری آپارتمان:

 • یکی از مهم‌ترین جاهایی که در یک ملک و ساختمان باید بازرسی شود سیستم سرمایش و گرمایش آن است. حتماً از شوفاژخانه یا موتورخانه بازدید کنید و دقت کنید که موتورخانه دارای پنجره تهویه و اعلام حریق باشد همچنین به نفع شماست که از سیستم‌های پیشرفته سرمایش و گرمایش استفاده شده باشد.
 • حصول اطمینان از عدم اتلاف انرژی در ساختمان، زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینه‌های زیادی خواهد داشت.
 • حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایق کاری‌های رطوبتی
 • طراحی درست و اجرای صحیح عایق کاری‌های حرارتی، به منظور جلوگیری از تبادل حرارت
 • از ضد صوت بودن یا راههای کاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمینان حاصل کنید.
 • بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.
 • حصول اطمینان از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به داخل ساختمان واز واحدی به واحد دیگر در ساختمان

نورگیر بودن آپارتمان

نورگیر بودن آپارتمان

 • نورگیر بودن یک آپارتمان اهمیت زیادی داشته و به مسایل مختلفی بستگی دارد. اولین نکته، موقعیت قرار گرفتن ساختمان است. اکثر ساختمان‌های جنوبی از نظر نور مشکلی ندارند، مگر آنکه اطراف آن را ساختمان‌های بلندتری احاطه کرده باشند. معمولا ساختمان‌های شمالی نورگیری مناسبی ندارند ولی از همه بد‌تر، ساختمان‌های شرقی- غربی است که در هنگام طلوع و غروب خورشید به خصوص در فصل تابستان نورگیری بیش ازحد داشته و چشم را به شدت آزار می‌دهد.
 • اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیر‌تر باشد بهتر است این فضا اتاق خواب‌ها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل می‌گذرانیم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم. بهتر است پنجره‌ای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.

راه پله و پارکینگ

 • به ورودی ساختمان توجه کنید. برای رفت و آمد بهتر باید حداقل عرض استاندارد آن رعایت شود. این مقدار حتماً باید بیشتر از ۱۱۰ سانتی‌متر باشد. عرض راه پله‌ها نیز باید حداقل۹۰ سانتی متر باشد تا عبور و مرور به راحتی صورت گیرد.
 • به پله‌ها نیز توجه کنید ابعاد استاندارد پله‌ها هم به کاهش خطرات و حوادث به خصوص برای کودکان و سالمندان کمک می‌کند. یک پله استاندارد باید حداقل ۳۰ سانتی متر عرض و ۱۸ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اما اگر ساختمان بالای ۴ طبقه داشته باشد استاندارد‌ترین پله‌ها هم نمی‌تواند جای آسانسور را در آن بگیرد.
 • به ورودی و خروجی پارکینگ‌ها توجه کنید که در زمستان به علت یخ زدگی موجب سرخوردن ماشین شما در حین بالا آمدن یا پایین رفتن نشود.

به پارکینگ‌ها توجه کنید. وضعیت پارکینگ باید به نحوی باشد که هر خودرو طوری قرار بگیرد که مزاحم توقف خودروهای همسایگان دیگر نباشد و ورود وخروج به آن به سهولت امکان پذیر باشد. مسلماً اگر در ورودی پارکینگ از نوع قابل کنترل از راه دور باشد، ایمن‌تر است. علت فقط در راحتی باز و بسته کردن در نیست متاسفانه سرقت خودرو‌ها در هنگامی که راننده به قصد بستن در پیاده شده، امر شایعی است.

بالکن و انباری

وجود بالکن یکی از چیز‌هایی است که ابتدا چندان مهم تلقی نمی‌شود اما به تدریج به اهمیت آن پی می‌برید. فواید و موارد استفاده بالکن بسیار است از خشک کردن لباس‌ها گرفته، تا گذاشتن دبه‌های ترشی و همین‌طور نشستن و چای خوردن.
انباری هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است.

خریداران، بازاریابان و حتی فروشندگان املاک و مسکن بسیار ضروری است که فاکتور‌های فوق را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند تا متوجه شوند که ملک مورد خرید آن‌ها دارای چه وضعیتی است. حتی پرسش ساده از سازنده یا فروشنده در مورد هر یک از موارد اشاره شده فوق و تکرار آن‌ها، توسط دیگر خریداران موجب فرهنگ سازی شده و باعث ارتقای کیفیت طراحی‌ها و ساخت و ساز‌ها می‌شود.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار خریدارن قرار داده اید / به سهم خود از زحمتی که کشیده ا ید متشکرم .. موفق باشید

ممنون از شما دوست عزیز

پیام بگذارید