املاک هومینگ

اعلام قیمت رهن، اجاره و خرید ملک در فرشتهزمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

ملک در فرشته

خیابان فرشته یا خیابان مرتضی فیاضی، یکی از خیابان‌های شهر تهران است که در محله الهیه و در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. خیابان فرشته از خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک‌وی در غرب آغازشده و به محدوده پل رومی در شرق منتهی می‌شود.

چرا فرشته؟

این منطقه دارای شاخص‌ترین سطح زندگی در ایران است و اگر به دنبال لوکس‌ترین مجتمع‌های سکونتی تهران هستید، حتماً سری به خیابان فرشته بزنید. البته اگر توانایی خرید خانه یا آپارتمان در این منطقه را دارید. خیابان فرشته با داشتن مرکز خرید فرشته، سام سنتر و باشگاه ورزشی اکسیژن،  یکی از مناطق مرفه‌نشین است که امکانات رفاهی مطلوبی برای ساکنانش تامین کرده است.

نکات مهم و تاثیر گذار در قیمت مسکن در فرشته

اگر به دنبال مقایسه قیمت هر مترمربع، واحد مسکونی در خیابان فرشته با سایر نقاط تهران هستید، باید به شما بگوییم که قیمت هر مترمربع از واحدهای مسکونی این منطقه در حدود ۳۰ میلیون تومان گران‌تر از مناطق دیگر تهران، مانند جنوب تهران است. در این خیابان بیشتر ساختمان‌ها را برج‌های چندین طبقه‌ای تشکیل داده‌اند که داشتن امکاناتی همچون سونا و استخر جزو بدیهی‌ترین خدمات آنها محسوب شده و در برخی از آن‌ها برخورداری از سالن اسکواش و دیگر امکاناتی مچون سالن اجتماعات و سینما از دیگر مزیت‌های آن‌ها محسوب می‌شود. به گفته مشاوران املاک این منطقه به ازای افزایش هر طبقه، بالای ۵ درصد به قیمت هر مترمربع از واحد مسکونی این منطقه افزوده می‌شود؛ بنابراین هر چه واحدهای مورد نظر شما در طبقات بالاتری قرار بگیرند، هزینه خریداری و رهن و اجاره آن بالاتر است.

انواع واحدهای مسکونی در فرشته

به‌طورکلی چیدمان واحدهای مسکونی فرشته به سه صورت ویلایی (حیاط دار)، مجتمع‌های مسکونی و پنت هاوس است و هرکدام از موارد مورد اشاره، قیمت مخصوص به خود را دارند. در این منطقه  واحدهای کوچک متراژ بسیار نایاب بوده و واحدهای لوکس کوچک متراژ در این منطقه معنا ندارد؛ اما اگر به دنبال اجاره روزانه  آپارتمان لوکس در این منطقه هستید، باید اجاره آن را به دلار بپردازید.

ملک در فرشته

اجاره روزانه در فرشته

اجاره روزانه خانه در خیابان فرشته تهران به ‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مقدور است. منطقه الهیه در  یکی از بهترین و خوش آب‌وهواترین مناطق شمال تهران واقع‌شده است که از شرق و غرب به دو شاهراه بزرگ تهران به‌راحتی دسترسی دارد. در شرق این منطقه خیابان شریعتی و در غرب آن خیابان ولیعصر قرار دارد و به همین دلیل است که آپارتمان و خانه‌های این منطقه قیمت گرانی دارند. در حال حاضر هزینه اجاره روزانه بیشتر واحدهای معمولی فرشته از یک تا چند میلیون تومان است؛ اما اجاره روزانه واحدهای بسیار لوکس این منطقه با دلار محاسبه می‌شود.

اجاره ۱۰تا ۴۰میلیون تومان در ماه

اگر به دنبال اجاره واحدهای معمولی در فرشته هستید، باید توانایی پرداخت اجاره‌های ۴تا ۱۰ میلیون تومانی را داشته باشید؛ اما اگر واحدهای معمولی، رضایت شما را جلب نمی‌کند، واحدهای لوکس را اجاره کنید. اجاره ماهانه این واحدها از ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان است. به عنوان مثال در حال حاضر، اجاره ماهانه یک واحد ۲۰۰ متری، واقع در  خیابان فرشته، خیابان بوسنی هرزگوین در حدود ۲۰ میلیون تومان و هزینه رهن آن در حدود ۱۰۰ میلیون تومان است. همچنین اجاره ماهانه یک واحد ۳۰۰ متری، واقع در خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی در حدود ۳۷ میلیون تومان و نرخ رهن آن ۲۰۰ میلیون تومان است. این واحد دارای استخر و سونا بوده و همچنین دارای ۴ اتاق خواب است. همچنین نرخ اجاره ماهانه یک واحد ۱۸۰متری، واقع در خیابان مریم در حدود ۱۱ میلیون تومان و هزینه رهن آن ۱۰۰ میلیون تومان است.

رهن و اجاره واحدهای کوچک‌تر از ۶۰ متر در فرشته

اگر به دنبال اجاره واحدهای کوچک متراژ در فرشته هستید، نگاهی به خیابان تختی داشته باشید. این محله برخلاف خیابان آقا بزرگی مملو از واحدهای کوچک متراژ است و اگر تعداد اعضای خانواده شما ۲ تا ۳ نفر است به راحتی می‌توانید در این خیابان آپارتمان مورد نظرتان را اجاره کنید. در حال حاضر قیمت اجاره ماهانه یک واحد ۶۰ متری در خیابان تختی در حدود ۶ میلیون تومان و هزینه رهن آن، ۱۰ میلیون تومان است. همچنین هزینه اجاره این واحد آپارتمانی، یک سال پیش دریافت می‌شود. همچنین اجاره ماهانه یک واحد ۴۵ متری در خیابان بیدار، حدود ۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و نرخ رهن آن در حدود ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان است. نرخ اجاره ماهانه یک واحد ۶۰ متری در فرشته، خیابان آقابزرگی نیز ۵ میلیون تومان و هزینه رهن آن ۴۰ میلیون تومان است.

هزینه خرید واحد مسکونی کوچک‌تر از ۱۰۰متر در فرشته

اگر به دنبال خرید واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر در فرشته هستید، باید بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه پرداخت کنید. در حال حاضر، قیمت هر متر مربع از یک واحد ۵۲ متری، واقع در فرشته، خیابان تختی، کوی هشتم در حدود ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و هزینه کل آن ‌یک میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین هزینه خرید هر متر مربع از یک واحد ۵۸ متری در غرب خیابان فرشته شمالی در حدود حدود ۱۵میلیون ۵۱۰ هزار و قیمت کل آن ۹۰۰ میلیون تومان است.

ملک در فرشته

هزینه خرید واحد مسکونی بزرگ‌تر از ۲۰۰ متر در فرشته

اگر به دنبال واحد بزرگ‌تر از ۱۰۰متر در محدوده خیابان فرشته هستید، نگاهی به خیابان کامران و صحرا داشته باشید. این محدوده مملو از واحدهایی با متراژ بیشتر از۲۰۰ متر است. در حال حاضر قیمت هر متر مربع از یک واحد ۲۸۵ متری در خیابان چناران (بهشت پنت هاوس‌های تهران) در حدود ۴۵ میلیون تومان و قیمت کل آن نزدیک به ۱۳میلیارد تومان است؛ بنابراین به‌وضوح می‌توان دید که قیمت خیابان چناران در فرشته گران‌تر از سایر محله‌های فرشته است. همچنین قیمت هر متر مربع از یک واحد ۳۳۵ متری، واقع در خیابان فرشته، خیابان صحرا در حدود ۲۶ میلیون و قیمت کل آن ۹ میلیارد تومان است. قیمت کل  یک واحد ۴۴۳ متری، واقع در خیابان بوسنی و هرزگوین نیز در حدود ۲۰میلیارد تومان و قیمت کل یک واحد ۲۲۰ متری در همین محله ۷ میلیارد تومان است.

قیمت خرید ویلا در فرشته

اگر آپارتمان‌نشینی شما را راضی نمی‌کند و به دنبال خرید ویلا در خیابان فرشته تهران هستید، باید حساب بانکی‌تان پر از پول باشد؛ زیرا درحال‌حاضر قیمت کل یک خانه ٣٨۵ متری با زمین ۶٠٠ متری به‌صورت تریبلکس، فضای پارک ۴ ماشین در فرعی دیپلمات‌نشین با دسترسی عالی در حدود ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت یک خانه ۸۰۰ متری، واقع در خیابان فرشته به‌صورت دوبلکس و ٣٠٠ متر بنا در زیر ساختمان، سالن براى میهمانى و دارى سوناخشک و بخار و سالن ورزش با سند شخصى در حدود ۴۲ میلیارد تومان است. قیمت کل یک خانه ۸۰۰ متری، واقع در خیابان صحرا نیز بیش از ۳۲ میلیارد تومان است.

۵ اشتباه رایج در خرید  املاک گران‌قیمت

اشتباه اول:

برخی از خریداران بدون اطلاع از قیمت منطقه اقدام به خرید ملک می‌کنند؛ درحالی‌که برخی مشاوران املاک با تبانی مالک، بعد از  یافتن مشتری با توان مالی بسیار زیاد، قیمت نهایی ملک را افزایش می‌دهند.

اشتباه دوم:

یادتان باشد قرار است برای خرید ملک در خیابان فرشته، مبالغ هنگفتی را بپردازید؛ به همین منظور در زمان بازدید ازملک از مشورت کارشناسان راه و شهرسازی و تأسیسات کمک بگیرید.

ملک در فرشته

اشتباه سوم:

هیچ قراردادی را نخوانده امضاء نکنید که مانند مشتی می‌ماند که پس از دعوا به یادتان می‌آید. حتماً قبل از امضاء قرارداد، برای حفظ سرمایه خود  وقت بگذارید و قرارداد را به‌صورت کامل بخوانید و بعد امضاء کنید.

اشتباه چهارم:

در صورت خرید آپارتمان، حتماً از سال ساخت آن مطمئن شوید و بهترین راه برای مشخص کردن سال ساخت جواز ساخت یا همان پروانه ساختمان است که می‌توانید با در دست داشتن شماره بلوک و ملک خریداری‌شده و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، برای دریافت رونوشت از جواز ساختمانی اقدام کنید و سپس اقدام به خرید ملک کنید.

اشتباه  پنجم:

اگر به دنبال خرید ملک متراژ بالا هستید، حتماً تمام مساحت موجود را با مساحت درج ‌ و مکتوب شده در سند بررسی و مقایسه کنید. یادتان باشد که قیمت هر متر از واحد مسکونی در این منطقه ۱۰تا ۴۷ میلیون تومان است و کسر هر متر از این واحدهای مسکونی رقم کوچکی نیست.

جمع‌بندی

اگر به دنبال خرید یا اجاره ملک در خیابان فرشته تهران هستید، باید حساب بانکی‌تان پر از پول باشد؛ چرا که بخشی از مالکان این منطقه اجاره یک‌ساله واحد خود را به‌صورت یکجا طلب می‌کنند. اگر هم به دنبال خرید ملک در این محدوده هستید، باید بیش از چند میلیارد تومان در حساب بانکی‌تان پول باشد. هرگز فکر نکنید که مالکان این منطقه تخفیف‌های کلانی را به شما ارائه می‌دهند. یادتان باشد که این مالکان نیازی به پول ‌ندارند؛ بنابراین به دنبال فرصت مغتنمی برای فروش ملک خود هستند.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

سلام رهن اپارتمان دو خوابه. تا ١۵٠ میلیون. متشکرم

پیام بگذارید